Vércukormérők

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, a Nano használati útmutatójában mmol/l és mg/dl-es képek végig egymás mellett vannak. Ellenben a használati útmutatóban egy szó sincs arról, hogyan kell átállítani. De mindegy is, emrt ha a dobozra rá van írva a mmol/l, akkor annak muszáj mmol/l-nek lennie szerintem :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én legutóbb úgy jártam 2! doboz Xceed csíkkal, hogy a lejárati dátuma 1 hónap múlva volt és nehezebben mért már. Azaz, nagyon, de nagyon nehezen, iszonyat lassan szívta fel a vért, kínszenvedés volt egy cukimérés. Erre ajánlom mindenki figyeljen, olyan dobozzal ne vegyen meg, ami 1-2 hónap múlva le fog járni!
Valószínű régen ott állhatott már a patikában, itt még nem vettem. Ahol rendszeresen vásárolom, csak direkt nekem hozzák "frissen".
Nem akarlak elkeseríteni, de én legutóbb (még panaszkodtam is ide) egy egész széria Optimumot kaptam, ami tök friss volt, nem volt közel a lejárat és mégis, végig kínlódtam a 9 doboz csíkot, mindene gyes mérésnél függőlegesbe állított géppel lökdöstem a vért befelé és kétszer akkor cseppet kellett produkálnom, hogy elég legyen a kínszenvedéshez a vér.... aztán a patikában kaptam ugyanolyan lejáratú csíkot és azzal semmi baj nem volt, pedig még a kódja is ugyanannyi volt. Nem tudom, mitől függ ez :O
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia!
Jelenleg teljesen mindegy milyen csíkot teszek a Nano-ba, 'E-5 code exp' hibaüzenetet ír ki.
Péter, a csipet kellene kicserélni, nem a csíkot. Itt felajánlották a lányok a csipet, nem akarod kipróbálni? A csipbe van kódolva annak a doboz csíknak a lejárata, amihez a csip anno tartozott. Ha elmúlik az az idő, lejár a dátum, akkor a csip elavul, ki kell cserélni. A Go pont ilyen, évente veszek egy doboz Go csíkot, amihez a csipet használom fel, beleteszem a gépbe és amíg a csík le nem jár, tudom használni a gépet azzal a csippel, akármilyen csíkkal.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Ha van esetleg még olyan, aki használ Personal tesztcsíkot, és szüksége lenne rá, az vegye fel velem a kapcsolatot!

Üdv.: Ildikó
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, a Nano használati útmutatójában mmol/l és mg/dl-es képek végig egymás mellett vannak. Ellenben a használati útmutatóban egy szó sincs arról, hogyan kell átállítani. De mindegy is, emrt ha a dobozra rá van írva a mmol/l, akkor annak muszáj mmol/l-nek lennie szerintem :)
Molli, átküldenéd az emilemre a használati útmutatót? Eddig nekem elkerülte a figyelmemet, vagyis nem láttam még ilyen útmutatót. A két dolog üti egymást, mármint ha egymás mellett van a két mértékegység feltüntetve, viszont a leírásban nincs technikai tanács az átállításra.:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!
Jelenleg teljesen mindegy milyen csíkot teszek a Nano-ba, 'E-5 code exp' hibaüzenetet ír ki.
Péter, gyere el március 3-án, szombaton a Budai Fonóba, civil fórum lesz. Mi ott leszünk és viszünk csipet is Csiguval. Csak a Nano-t otthon ne hagyd. Hidd el, jó pár vc mérő rejtett és nem rejtett hiányosságára, hibájára találtunk már megoldást, vagy legalább ok-okozati összefüggést fedtünk fel. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem akarlak elkeseríteni, de én legutóbb (még panaszkodtam is ide) egy egész széria Optimumot kaptam, ami tök friss volt, nem volt közel a lejárat és mégis, végig kínlódtam a 9 doboz csíkot, mindene gyes mérésnél függőlegesbe állított géppel lökdöstem a vért befelé és kétszer akkor cseppet kellett produkálnom, hogy elég legyen a kínszenvedéshez a vér.... aztán a patikában kaptam ugyanolyan lejáratú csíkot és azzal semmi baj nem volt, pedig még a kódja is ugyanannyi volt. Nem tudom, mitől függ ez :O
Nekem is ilyen rossz szériám van, alig bírom "beleönteni" a vért. Volt egy-két csík, amit már kihúztam a gépből és kukáztam. Ráadásul még spórolás miatt párhuzamban használom a Go-t és a Performa-t. Ég és föld a két csík között a különbség minőségileg.
Az xceed csíkkal viszont nekem sosem volt minőségi gondom. A Mery csíkkal is ugyanígy meg vagyok elégedve, legalábbis minőségileg.
 

tímeácska

Őstag
Nekem is ilyen rossz szériám van, alig bírom "beleönteni" a vért. Volt egy-két csík, amit már kihúztam a gépből és kukáztam. Ráadásul még spórolás miatt párhuzamban használom a Go-t és a Performa-t. Ég és föld a két csík között a különbség minőségileg.
Az xceed csíkkal viszont nekem sosem volt minőségi gondom. A Mery csíkkal is ugyanígy meg vagyok elégedve, legalábbis minőségileg.

Az Xceeddel én is kínlódtam, egyszerűen nem akarja felszívni a vért! És még csak az "öntés" sem jön be, úgy 0,5 mm-rel a "megtelés" előtt megáll a csepp! :mad: Hiába adok neki még több vért, hiába állítom függőlegesbe, hiába teszem vízszintesbe, SEMMI! Így általában minden harmadik csík kuka! :mad::mad: Úgyhogy most az Accu-Chek Active gépemet nyúzom... Na, az nem sztrájkol a felszippantás ellen! :D:rohog::rohog:
 

tímeácska

Őstag
Péter, a csipet kellene kicserélni, nem a csíkot. Itt felajánlották a lányok a csipet, nem akarod kipróbálni? A csipbe van kódolva annak a doboz csíknak a lejárata, amihez a csip anno tartozott. Ha elmúlik az az idő, lejár a dátum, akkor a csip elavul, ki kell cserélni. A Go pont ilyen, évente veszek egy doboz Go csíkot, amihez a csipet használom fel, beleteszem a gépbe és amíg a csík le nem jár, tudom használni a gépet azzal a csippel, akármilyen csíkkal.

PÉTER!

Próbáld ki, hogy a Nono-n visszaállítod a dátumot, úgy egy évvel (vagy 5-6 hónappal...)! A cukormérő nem tudja, hányadika van :)!
Szerintem, ha a csík volt lejárt, akkor ennek működnie kell!;) Ugyanis, a chip elvileg a csík lejárati idejét, és a cukimérőn éppen aktuálisan megjelenő dátumot érzékeli... Már, ha figyelik egymást...! ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az Xceeddel én is kínlódtam, egyszerűen nem akarja felszívni a vért! És még csak az "öntés" sem jön be, úgy 0,5 mm-rel a "megtelés" előtt megáll a csepp! :mad: Hiába adok neki még több vért, hiába állítom függőlegesbe, hiába teszem vízszintesbe, SEMMI! Így általában minden harmadik csík kuka! :mad::mad: Úgyhogy most az Accu-Chek Active gépemet nyúzom... Na, az nem sztrájkol a felszippantás ellen! :D:rohog::rohog:
Ez szívás rendesen. Az Xceed csík elég zúzós árban ahhoz, hogy verébdobókának használjuk. :mad: Ezek szerint én mindig jó szériát fogtam ki. :dr_31:
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Van nekünk is Ideál-unk, mert lejárt a 6 év. És persze, pont kórházban vagyunk, úgyhogy fogom tudni összehasonlítani vénás vérrel. Itt azt mondják, hogy már volt összehasonlítás, és 3 tized eltérés volt.
Használhatóság: kicsit lassabb, mint az Xceed, de vérből iszonyű kevés kell, és nagyon hamar felszippantja. Amúgy meg még barátkozunk.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok!

Van nekünk is Ideál-unk, mert lejárt a 6 év. És persze, pont kórházban vagyunk, úgyhogy fogom tudni összehasonlítani vénás vérrel. Itt azt mondják, hogy már volt összehasonlítás, és 3 tized eltérés volt.
Használhatóság: kicsit lassabb, mint az Xceed, de vérből iszonyű kevés kell, és nagyon hamar felszippantja. Amúgy meg még barátkozunk.

Ugye, nincs nagy gond, Ildikó? Miért vagytok kórházban?
Jobbulást!!
 

ildikó

Új tag
Szokásos éves hányás. És mi ezt nem ússzuk meg kórház nélkül. Most nagyon siettünk, mert 3,5 cukival nem tudtam mit kezdeni, mindent kihányt. Ma már eszik, de nem az igazi még.
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Rég jártam erre, ámbár folyamatosan nyomonkövetem az eseményeket itt a fórumon! Valahogy nem tudtam belépni, aztán a jelszóval volt gondom, végül nagy küzdelem árán ismét sikerült !:hurra:

Nekem is tetszik az Accu-Chek Performa Nano és megpróbálom beszerezni, ha valóban mér mmol/l-ben!
Kérlek írjátok le nekem pontosan, hogy mi ez a chip dolog, ami kell hozzá/ ha kell!!
Melyik tesztcsíkkal működik, támogatott-e a csík? És hol rendelhető a gép?
Szóval mindent részletesen!:dr_24:

Nekem csak a hagyományos módszerrel működő mérym van, bedugom a csíkot és mutatja az eredményt:rohog:! Ezért nem ismerem a bonyolultabb gépeket!

Köszi előre is!!
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
1 hete használjuk Boginál a Dcont Ideált. Jók a tapasztalataim, összemértem az előző gépünkkel (Go), és maximum 0,3 mmol/l különbség volt a két gép között. Általában az Ideálnak volt ennyivel alacsonyabb a kapott értéke.
Volt "szerencsénk" ez alatt az 1 hét alatt kipróbálni a készüléket magasabb (12-13 körüli) és alacsonyabb (2,1-3 közötti) értékek esetében is. Az Ideálnál azt tapasztalom, hogy nem lesz túl nagy különbség a két készülék mérési eredménye között, ha "nyílik az olló" (nekünk a Mérynél volt ez látványos!). Ha magasabb cukrokat mértünk (remek időjárásunknak köszönhetően Somogyi következtében...), akkor is maximum 0,5 mmol/l különbség volt a két gép között, de inkább ez a 0,3 mmol/l eltérés volt a jellemző!
Laborral is sikerült összemérnem - még a legelső napon -, nos, biztató, hogy az ottani különbség 0,2 mmol/l lett! Így nyugodt szível kezdtem meg az Ideál használatát!
Viszont ami nem tetszik, hogy nagy! Nekem kifejezetten nagyon nagy! De ez csak részletkérdés, tudom... De azért a világítás-funkció igazán belefért volna ebbe a nagyocska készülékecskébe... ;) Annyira jó lenne, éjszaka, ha látnám is, amit mérek... Vagyis, villanykapcsolás nélkül is...:rohog::D
 
Oldal tetejére