Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> És ezt mennyiért lehet megvenni?
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>

Ha jól emlékszem, olyan 16-20 dolcsi körül. De a cukimérők is 60 dolcsi körül vannak. Az a cukimérő (amről képet is raktam fel. OneTuoch Smart) amibe a CH-t is be lehet vinni, meg a fizikai aktivitást, stb. 105 dollár körül van.
 

bogex

Új tag
Én 3-assal bökök.


egy idő után szerintetek a nagyobb fokozatot kell használni? na most ez így elég hülyén hangzik :) inkább úgy kérdezem, hogy vajon ha a szúrásmélység 2es akkor ez x év múlva is csak ennyi lesz vagy a bőr bevastagszik egy idő után és akkor felmehet egész az 5ig..???? És mi van ha már az sem lesz elég????
 

orsika

Új tag
egy idő után szerintetek a nagyobb fokozatot kell használni? na most ez így elég hülyén hangzik :) inkább úgy kérdezem, hogy vajon ha a szúrásmélység 2es akkor ez x év múlva is csak ennyi lesz vagy a bőr bevastagszik egy idő után és akkor felmehet egész az 5ig..???? És mi van ha már az sem lesz elég????
:D:D:D:D:D Én már most is 5-ösön szúrok... :-D:-D:-D:-D:-D
 

Zsu77

Új tag
De jó nektek! Nekünk kin. 1,5-esen kell szúrni, de van hogy 2-esen! :-(

Én is,ha nézem a legkisebb fiamat,akkor 1,5-esen vagyok,de nem panaszolja.Mondjuk én előtte jól megdörzsizem törülközővel az ujjacskáját,attól jó sok vér odaszalad,és el is zsibbasztja egy rövid,bökis,időre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
egy idő után szerintetek a nagyobb fokozatot kell használni? na most ez így elég hülyén hangzik :) inkább úgy kérdezem, hogy vajon ha a szúrásmélység 2es akkor ez x év múlva is csak ennyi lesz vagy a bőr bevastagszik egy idő után és akkor felmehet egész az 5ig..???? És mi van ha már az sem lesz elég????

Egyáltalán nem kérdeztél hüyeséget. Én régebben 2,5-össel böktem. Most a 3-assal néha előfordul, hogy nem serken az a vér, és másikat kell szúrni. Sokadik nem serkenésnél lándzsát cserélek.
Rendszeresen cseréled a lándzsát, vagy csak amikor gondolsz egyet? Szeritem az 5-ös elég lesz, de ha mégsem, akkor Beard, vagy BLaci ökörszúróját megörökölheted, legfeljebb lemondanak az élvezetről, hogy kihajítsák a hóra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]-->
Megnéztem a csatolásaim, eltünt a kép.:(

Lehet, hogy én boszorkánykodtam el onnan a képet???? He-he:-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
One Touch Ultra Link Mester fényképe a www.minimed.com oldalon található angolul

Na hát, eztet izélom én is, de amikor megláttam, hogy nem Roche-os, annyira megsértődtem (he-he), hogy el sem mentettem. Disznóság, meg az is, hogy nektek sem hozzák be kis hazánkba. Mert a magyar cukorbeteg nem érdemli meg? Még jó, hogy van netünk, láthatjuk a kishíreket a nagyvilágból.
 

rgyörgy

Új tag
Egyáltalán nem kérdeztél hüyeséget. Én régebben 2,5-össel böktem. Most a 3-assal néha előfordul, hogy nem serken az a vér, és másikat kell szúrni. Sokadik nem serkenésnél lándzsát cserélek.
Rendszeresen cseréled a lándzsát, vagy csak amikor gondolsz egyet? Szeritem az 5-ös elég lesz, de ha mégsem, akkor Beard, vagy BLaci ökörszúróját megörökölheted, legfeljebb lemondanak az élvezetről, hogy kihajítsák a hóra.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nekem újdonság az új bököm. Kettesen nagyon kevés lé jött ki. Kíváncsiságból erősebb szúrásra állítottam és így kevésbé fájt, a vér is rendesen megindult 2 es mélységgel.
<!--[if !supportEmptyParas]--><o></o>
 

blaci

Őstag
Szeritem az 5-ös elég lesz, de ha mégsem, akkor Beard, vagy BLaci ökörszúróját megörökölheted, legfeljebb lemondanak az élvezetről, hogy kihajítsák a hóra.

Igen-igen én szívesen felajánlom az enyémet (piros szalaggal átkötve), csak jönne már meg a másik nagyon kíváncsi vagyok rá hogy milyen! Azért ha mégis ki kell dobnom remélem nem kell várni télig hogy a hóra dobhassam.:D:D:D
 

beard

Új tag
Egyáltalán nem kérdeztél hüyeséget. Én régebben 2,5-össel böktem. Most a 3-assal néha előfordul, hogy nem serken az a vér, és másikat kell szúrni. Sokadik nem serkenésnél lándzsát cserélek.
Rendszeresen cseréled a lándzsát, vagy csak amikor gondolsz egyet? Szeritem az 5-ös elég lesz, de ha mégsem, akkor Beard, vagy BLaci ökörszúróját megörökölheted, legfeljebb lemondanak az élvezetről, hogy kihajítsák a hóra.
:D:DValamire csak lehet hazsnálni:p:p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen-igen én szívesen felajánlom az enyémet (piros szalaggal átkötve), csak jönne már meg a másik nagyon kíváncsi vagyok rá hogy milyen! Azért ha mégis ki kell dobnom remélem nem kell várni télig hogy a hóra dobhassam.:D:D:D

Piszokság, hogy meg kell rendelni, nincs a 'póccon azonnalra. Talán megromlik, vagy lejár a szavatossága? Miért nem akkor rendelnek, amikor elviszik azt az egyet a 'pócrol.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:D:DValamire csak lehet hazsnálni:p:p

Neked is meg kell rendelni, vagy sikerült venned? Mert eredetileg tőled indult a téma. Elég borzasztó, hogy ma még adnak el gépet régi ujjszúróval együtt. Gondolják a mazsoláknak kiszórják még a raktárkészletet. Pedig Rgyörgy mondta, hogy az újakba már az új ujjszúrót rakják.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én annak idején egy akció keretén belül rendeltem meg az akkor még softclix elődjét, és aztán amikor később megvettem az AccuChekes cukimérőt, abban már az új bökő volt. A D-Contot pedig egy néninek adtam tovább a külön megvett bökővel, aki addig a szomszéd öregasszonnyokkal méregette a cukrát. Azután a szomszédasszonyok jártak a nénihez, hogy böködje őket, mert ők is érezték a különbséget a két szúró között.
 

gretta

Új tag
Én is,ha nézem a legkisebb fiamat,akkor 1,5-esen vagyok,de nem panaszolja.Mondjuk én előtte jól megdörzsizem törülközővel az ujjacskáját,attól jó sok vér odaszalad,és el is zsibbasztja egy rövid,bökis,időre.


igen, csakha már napi 8at mérsz akkor nincs idő olyanokra hogy " előkészítsed " a terepet. Moss kezet jó forró vizzel, maszírozzad meg ilyenek... Én mondjuk nem szoktam előtt megmosni a kezem. Nem is lenne erre mindig lehetőségem. és utána sem szoktam fertőtleníteni, vagy kis papírronggyal letörölni a vért. A nyelvemmel nyalok rajta egyet :) Kinek van már mindenre ideje ebben a mai világban????? Egyszer egy patikus, amikor még penem volt és tűket váltottam ki, meg magyarázta nekm fennhangon, hogy ő nem érti, hogy a cukorbeteg miért nem cseréli minden szúrásnál ki a tűt is.... No igen gondoltam magamban, ha tudná hogy az milyen macera. azért aki 5, 6szpr is szúr egy nap, nem fog állandóan tűt cserélgetni. dehát könnyű kívülállóként az észt osztogatni. Én is tudom mit hogyan kellene tenni hogy betartsam a higiénás elveket, de azért a gyakorlat és az élet egy picit beleszól. Na mindegy.
a pumpán szerencsére nincsenek tűcserés gondok. a 3napi egyszeri szórás meg bőven belefér :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A multiclixet sem lehet még kapni, egyébként miben más mina softclix, még finomabb, kíméletesebb?

Na utánanéztem még. A Softclix tűje 21G, a Multiclix pedig 30G vastagságú, ill. vékonyságú, mivel minél magasabb a szám, annál vékonyabb lándzsát jelent. Hát az már tényleg fájdalom mentes szúrást biztosít.
 

Zsu77

Új tag
igen, csakha már napi 8at mérsz akkor nincs idő olyanokra hogy " előkészítsed " a terepet. Moss kezet jó forró vizzel, maszírozzad meg ilyenek... Én mondjuk nem szoktam előtt megmosni a kezem. Nem is lenne erre mindig lehetőségem. és utána sem szoktam fertőtleníteni, vagy kis papírronggyal letörölni a vért. A nyelvemmel nyalok rajta egyet :) Kinek van már mindenre ideje ebben a mai világban????? Egyszer egy patikus, amikor még penem volt és tűket váltottam ki, meg magyarázta nekm fennhangon, hogy ő nem érti, hogy a cukorbeteg miért nem cseréli minden szúrásnál ki a tűt is.... No igen gondoltam magamban, ha tudná hogy az milyen macera. azért aki 5, 6szpr is szúr egy nap, nem fog állandóan tűt cserélgetni. dehát könnyű kívülállóként az észt osztogatni. Én is tudom mit hogyan kellene tenni hogy betartsam a higiénás elveket, de azért a gyakorlat és az élet egy picit beleszól. Na mindegy.
a pumpán szerencsére nincsenek tűcserés gondok. a 3napi egyszeri szórás meg bőven belefér :)


Hát,a fertőtlenítő macerártól nem is hallottam,az ötlet pedig innen származott:Joan Elliott:Ha a gyerek cukorbeteg.Pöpec könyv!Egyébként,magamnak anno még napi sokat kellett néznem,és ugyan nem járkáltam törülközővel,de a nacim is elég jól tud hevíteni.Nálam a mai napig ez a módi és!Én is lenyalom az ujjacskám...:)
 

beard

Új tag
Neked is meg kell rendelni, vagy sikerült venned? Mert eredetileg tőled indult a téma. Elég borzasztó, hogy ma még adnak el gépet régi ujjszúróval együtt. Gondolják a mazsoláknak kiszórják még a raktárkészletet. Pedig Rgyörgy mondta, hogy az újakba már az új ujjszúrót rakják.
:DBeszerzem a papától ő ugysem használja s olyan van neki még gyogyszertárig nem jutottam el
 
Oldal tetejére