A keresés eredményei

  1. G

    Insulinpumpa

    Szuper:hurra: A letöltés folyamatát elég jól irányítja az oldal. Arra vigyázzatok, hogy a letöltés előtt alaphelyzetbe kell állítani a kütyüt: normál állapotú elem, feltöltöttség ill. 100%-on menjen a bázis. Ne legyen rajta semmilyen figyelmeztetés. Attól ne ijedjetek meg (nekem először...
  2. G

    Insulinpumpa

    Én az alábbi oldalon töltöm le a pumpát: https://carelink.minimed.com/patient/entry.jsp?bhcp=1(Remélem, jó a link, a "kedvencekből" kopiztam ide). Arra vigyázz, hogy csak az Internet Explorer-t támogatja az oldal! Itthon nekem Mozilla Firefox-om van, megpróbáltam múltkor ezt használni, nem volt...
  3. G

    Insulinpumpa

    Tehát túléltem :D Méghozzá egész jó eredményekkel! Indulás és este közti időszakban 9,5 és 5,7 között volt a cukim. 70%-ra állítottam a bázist, óránként mértem, és eszegettem banánt. Kb. 2 óra tekerés alatt kb 4 mmol/l-t csökkent az érték, viszont kicsivel később visszament. Szerintem a 70%...
  4. G

    Insulinpumpa

    Húúú, sokat segítettetek :D Tulajdonképpen csak azért izgulok, mert a kislányom osztálytársaival megyünk, nem szeretnék központi figurává válni, meg hogy nagyon alkalmazkodni kelljen hozzám... Szerencsére magas cukraim nem szoktak lenni (kop-kop-kop), mióta pumpám van, a 12-13 már nagyon magas...
  5. G

    Insulinpumpa

    Sportos pumpások! Segítsetek, légyszi !!! Vasárnap kerékpárral kéne eljutnom egy tőlünk 8-10 km-re lévő helyre... Tehát 1-másfél óra oda, néhány óra múlva ugyanennyi vissza... Ha a sporthoz leveszem a pumpát, néhány óra múlva jelentkezik az inzulinhiány... Ha rögtön utána pótlok a kimaradt...
  6. G

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Ezt az e-mailt kaptam ma, hátha valakinek újdonság az infó: A www.diabetes.hu hírlevele 2011.04.18. Tisztelt Hírlevél-előfizetőink! Jelenleg a cukorbetegség a világ népességének 7,5%-át – Magyarországon is közel egymillió embert – érinti, de az előrejelzések szerint ez az arány...
  7. G

    Cukorbeteg gyermek

    „Cukorbeteg gyermekek az iskolában” lesz a témája többek között az RTL Klub holnapi, április 14-i, 8.35-kor kezdődő Csak csajok adásának. Az interneten később is visszanézhető... A mai Nők Lapjában is szó van a cukis gyerekekről :hurra:
  8. G

    Cukorbeteg gyermek

    Ez így nem pontos... a fentebb említett intézmények közül is csak a Tündérország (lesz) fizetős. A mi körzetes önkormányzati ovinkba is jár diabos gyerek :hurra:
  9. G

    Cukorbeteg gyermek

    Szerintem azért is bosszantó a riport, mert már megint valami, amit egyoldalúan járnak körül... A (még érvényben lévő) közoktatási törvény feketén-fehéren leírja, hogy a 6 éves óvodaköteles gyermeknek óvodába kell járnia, tehát a polgármester ne nyilatkozzon úgy, hogy az intézmény helyesen járt...
  10. G

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm a válaszokat :-) Ezek szerint jól gondoltam, hogy biztonság kedvéért kell a suliban tartani 1-2 ampullával. Mondjuk nekem pl. 37 év alatt egyszer sem kellett, s bízzunk benne, hogy felesleges az aggodalom, de az ördög - ugyi - nem alszik...
  11. G

    Cukorbeteg gyermek

    Légyszi, segítsetek nekem, fontos infóra lenne szükségem! Tegnap járt BL doki a suliban, a tanárokat edukálni... azt mondta, hogy minden gyerek elsősegélycsomagjában van Glukagon szükség esetére. Ezzel kapcsolatban fenntartásaim vannak. Szerintem a suliban kell hogy legyen biztonsági tartalék...
  12. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Nem viccelj, persze, hogy nem gond!:rohog:
  13. G

    Cukorbeteg gyermek

    Én is a másikban válaszoltam.
  14. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Ezt a HVG-s cikket nem én írtam, csak az ötletet adtam. Nagyon igazságtalannak érzem, hogy a diabéteszes gyermekek után nem jár az iskoláknak a dupla fejkvóta. Diszeseknek, tanulási nehézséggel küzdőknek, más betegségben szenvedőknek igen, csak bennünket felejtettek ki:mad:Pedig a cukis...
  15. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Leírok mindent, csak egy kis időt kérek... nem tudom 3 mondatban összefoglalni, de ha érdekel Benneteket, természetesen elmesélem.
  16. G

    Cukorbeteg gyermek

    :dr_24::dr_24::dr_24: Igen, köszönöm, megkaptam :)Ha lánykámat lefektettem, elolvasom. Umbra, sajnálom, hogy nem találkoztunk ma, pedig a DrInfó pultnál hagytam Neked üzenetet, hogy hogy érsz el... A szkennelésről intézkedtem, úgyhogy ahogy megkapom, küldöm!
  17. G

    Cukorbeteg gyermek

    :) Majd néhány év múlva térjünk rá vissza! Remélem, addigra sok-sok család életét könnyítjük meg! Jól esett a köszönet, de még nem érdemeltük ki... Bár a suli 15 éve sikeresen működik, s az iskola dolgozói mindent megtesznek, hogy egy diabos gyerek ugyanolyan életet élhessen, mint nem-diabos...
  18. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    :) Majd néhány év múlva térjünk rá vissza! Remélem, addigra sok-sok család életét könnyítjük meg! Jól esett a köszönet, de még nem érdemeltük ki... Bár a suli 15 éve sikeresen működik, s az iskola dolgozói mindent megtesznek, hogy egy diabos gyerek ugyanolyan életet élhessen, mint nem-diabos...
  19. G

    Cukorbeteg gyermek

    Umbra, Neked válaszoltam, de ide is leírom. A cikk nekem is csak eredetiben van meg, be tudom szkenneltetni és e-mailben át tudom küldeni. A programnak egyébként én vagyok a kitalálója :-) Mivel magam is diabos vagyok 9 éves korom óta, saját bőrömön (is) tapasztaltam, hol vannak a iskoláskor...
  20. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Umbra, Neked válaszoltam, de ide is leírom. A cikk nekem is csak eredetiben van meg, be tudom szkenneltetni és e-mailben át tudom küldeni. A programnak egyébként én vagyok a kitalálója :-) Mivel magam is diabos vagyok 9 éves korom óta, saját bőrömön (is) tapasztaltam, hol vannak a iskoláskor...
  21. G

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Azt nem tudom, hogy melyik zsuzsa melyik sulira gondolt, de a Gyermekház Iskola újpesti épületében (M0 mellett) komplex diabétesz-programba várjuk a gyerekeket! A cukros gyerekek integráltan kerülhetnek az osztályokba, azaz egy osztályba max 2-3 diabos gyerek. Dietetikus által...
  22. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Szia! Azt nem tudom, hogy melyik zsuzsa melyik sulira gondolt, de a Gyermekház Iskola újpesti épületében (M0 mellett) komplex diabétesz-programba várjuk a gyerekeket! A cukros gyerekek integráltan kerülhetnek az osztályokba, azaz egy osztályba max 2-3 diabos gyerek. Dietetikus által...
  23. G

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Édesanyák és Édesapák! Új lehetőség!!! Több, mint 10 éve sikeresen működő, fővárosi, alapítványi fenntartású általános iskola és gimnázium szeptembertől minden évfolyamára vár diabéteszes gyermekeket integrált osztályaiba. Bővebb információ: a diab.iskola@gmail.com e-mail elérhetőségen...
  24. G

    Insulinpumpa

    Köszi, Kata, a gyors választ :)A végén reggel átállítottam a kütyüm óráját, egyszerre az egész órát. Mivel mostanság jó napjaimat élem (reggel is 4,5-ös vércukorral ébredtem), nem szórakoztam a 20 percekkel. Nem is ment 7,5 fölé egész nap!:hurra: Bocsánat, hogy tegnap bemutatkozás nélkül...
  25. G

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Egy ideje olvasgatlak Benneteket, de eddig még nem írtam... Most viszont segítségre lenne szükségem. Mivel december óta van csak pumpám, így nem tudom, hogy a nyári-téli időszámításnál mi a teendő. Ti hogy csináljátok?
Oldal tetejére