A keresés eredményei

  1. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Még emlékeztek, én indítottam ezt a fórumot? Azóta eltelt fél év és megszoktuk a megszokhatalant. Szerintem, a megfelelő határokon belül maradva fellazítottuk a szigorú szabályokat. Működik a dolog kevés hipoval és kis cukor ingadozással. Még mindig érthetelen, hogy a doki a mai napig nem tudja...
  2. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szolnok! Mi a baj a sajttal? Rengeteget eszik belőle, ha éhes!
  3. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm Rends! Lassan beáll a férjem cukra és a következő lépéseket már "csak" együtt tudjuk megtenni. Kérdésem lenne a szúrással kaocsolatban: A dr-nő kifejezetten tiltotta az izomba történő beadást. Arra hivatkozott, hogy más a hatásmechanizmusa, így maradt a has fölötti -egyre szaporodó-...
  4. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Ha az embernek "elromlik" a teste, akkor az elején nem hisz abban, hogy visszanyerheti az irányítás jogát külső segítség nélkül. A férjem még itt tart, a doki azt mondta, hogy hasba, akkor csak oda adhatja. Ti abban különböztök már, hogy értitek és irányítani is tudjátok a testetek hibás...
  5. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Kedves Elhasználó! A betegségének típusa még mindig kérdéses, a vizsgálatok alapján (még nem volt meg minden) "csak" az extrém magas vércukor és az acetonos vizelet volt kimutatható. A tünetek közül minden az 1tp.-ra utal. Érdekes élmény, ahogy az alternatív gyógymódok kereskedelmi képviselői...
  6. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    A fórumnak az lenne a célja, hogy mindenki választ kapjon a kérdéseire... Szeretettel üdvözlünk! Pár nappal ezelőtt utaltam egy magasabb értékre, itt a pontos megnevezés: Hemoglobin Alc (határérték 4,8-5,9) 13,8 volt. Mi ez? Miért vizsgálják? Miért mondta azt a doktornő, hogy magasabbra...
  7. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Allergiás (szúnyogcsípés szerű) kisebb duzzanat-csoportot képzeljetek el. Tudom, hogy nem nagy probléma, de lehet bármi az oka. Bioszaky felvilágosított, hogy az ember nem lehet érzékeny az inzulinra, de mégis van különbség inzulin és inzulin között.(ahogy olvaslak benneteket minimum 13-féle van...
  8. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Friss probléma (előre is köszönöm a segítségeteket): piros viszkető kiütések a tűszúrás helyén. Gyakori? Normális jelenség? Ritkán cserélhet tűt? A doktornő ragaszkodott a kötött étkezésekhez a beállítás időszakában, igéret volt a rugalmasabb inzulinra a későbbiekben. A "rövid hatásút"...
  9. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Hagyománytisztelő beteg a férjem, nem akarja megmondani a dokinak, hogy mit adjon és mit nem. Bár lehet, hogy ebben az esetben megtehetné. Ami a legnagyobb szenvedést okozza, az a időpontok betartása. Bioszaki! Leírom egy napját: 6.00-I (lassú+gyors) 6.30-30g ch 9.00-20g ch (10g gyors+10g lassú)...
  10. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Beteg lett az én gyerekem is és a net munkahely függő. Megvolt az első hipo (3.5-nél) hétvégén. Kapált egy kicsit a kertben és annyit érzett csak, hogy kiment az erő a lábaiból. Betojtam, kapkodtam, nem tudtam, hogy mennyi szőlőcukor kell és milyen gyorsan hat majd. Láttam, ahogy az arca...
  11. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Tegnap hazavittem a hozzászólásaitokat (először finoman körbejártam, hogy mit szól az én partizán akciómhoz), ma beolvastam neki a lényeges infókat (még otthon van betegállományban és nincs netközelben). Inspirálja a dolog (bár hajlamos a bajt bagatelizálni), VOLT EGY KÉRDÉSE: Mi a remisszió...
  12. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm nektek! Még meget néhány kérdés? A félinformációk miatt biztos tudatlannak hatnak a kérdéseim, de most ez számít a legkevésbé! "Honeymoon" :Kedves Bioszaki még több információt!! Levettek a férjemtől vm. extra vért, aminek az eredményére több hétig kell várni, úgy magyarázta nekem, hogy...
  13. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Egy fontos dolog még!!! Egy napon belül is képes a cukorszint 15-ről 6-ra zuhanni. Ez normális?
  14. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Most tényleg meghatódtam, 2 órán belül, hogy feltettem a kérdéseimet ti már válaszoltatok is!!!! Próbálkoztam egy mási fórummal, de 3 nap után (0 reakció) feladtam és átjöttem ide, ezért néhány dolog elavult. Inzulin: 5X Humulin R és N felváltva, 6-15 egységig az étkezésektől függően. Kötelező 6...
  15. A

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Segítsetek eligazodni az erdőben! Todom, ha türelmesen átolvasom a fórumot, akkor kaphatok választ minden kérdésemre, de most türelmetlen vagyok.. A férjemről lenne szó, 2 hónapja hordozta a cukorbetegség minden tünetét, de csak egy hete derült ki (1 típ.,vcsz 19). Rögtön inzulterápia (napi...
Oldal tetejére