A keresés eredményei

  1. gabibaba

    Penes problémák

    Timi írta máshol, hogy a Lilly-nek csak a HumaPen Luxura HD van, ami 0,5 E beadására képes.
  2. gabibaba

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Kedves Éva! Csak jótanács: nem diabéteszben szenvedő betegek, hanem diabéteszesek jobb megnevezés lenne :)
  3. gabibaba

    Vércukormérők

    Nálunk ugyanez volt a helyzet. :D
  4. gabibaba

    Vércukormérők

    Én AC párti vagyok, nálunk az vált be, de a Trend is jó. A csíkok árát most nem tudom, ha nem írják fel, akkor azt nézd meg.
  5. gabibaba

    Vércukormérők

    A Dcont mérői (Ideál, Hunor) feltölthetők. https://www.dcont.hu/ Méry: http://mery.hu/sites/default/files/pdf/meryonline_felhasznaloi_kezikonyv.pdf Gábor Accu-Chek Performát használ, ahhoz van a SmartPix.
  6. gabibaba

    Vércukormérők

    Magyarországon nincs ilyen mérő, és hozzá a csík sem kapható. http://www.diashop.de/catalogsearch/?q=verio
  7. gabibaba

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    www.sportoscukros.hu Most lehet jelentkezni a nyári táborukba, nézzétek meg. A befizetett nyári programok közt nem volt olyan, ahová elmehetne mégis? Legfeljebb viszi magával a kaját (nem elutazósra gondolok).
  8. gabibaba

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Hát szoknyán-harisnyán keresztül meg ne add! Ha 'titokban' akarod beadni, akkor pólód alá benyúlsz és beadod.
  9. gabibaba

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szerezz be a diabetológustól egy igazolást, és ha valamiért szükséges, azt megmutatod a vizsgáztatónak. Nálunk érettséginél minden alkalommal ott volt a zsebében, nem szólt előre.
  10. gabibaba

    Levemir inzulin

    Hívd fel szerintem a dokidat. Nálunk ugyanez volt a jelenség, és kettészedték a Levemirt, reggel és este adtuk.
  11. gabibaba

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Nekünk a bázist szigorúan farba adatták. Ott általában van egy kis zsír, meg lassabban is szívódik, de legalábbis nehéz izomba adni :D
  12. gabibaba

    Cukorbeteg gyermek

    Nálunk már felnőtt ellátás van, de Dr. Békefi Dezsőhöz jártunk Esztergomba. Ő nagyon kamaszbarát volt, mindent meg tudtak beszélni. A szenzor darabja 12000 Ft. körül van, egy hétig bírja, ha jól tudom, nem százezres nagyságrend, ha Medtronic pumpás, azt hiszem, azt velük kell megbeszélni.
  13. gabibaba

    Cukorbeteg gyermek

    Nos, én a következőket csinálnám: - kérnék egy időpontot a kezelőorvoshoz úgy, hogy minden érintett ott legyen - szenzort kérnék, legalább két hónapra (vakszenzort esetleg egy időre) - szenzor eredmények ismeretében újra konzultálnék a kezelőorvossal
  14. gabibaba

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Elek! Mi 7 éve kamasz gyerekkel (13,5) kezdtünk a diabba, és maximális odafigyelés mellett (grammra kiszámolt CH-s étkezések, sok zöldség, gyümölcs, stb.) hasonló eredményeink voltak, pedig ő nagyon sokat mért. Kamaszkorban az inzulinellenes hormonok nagyon erősen bele tudnak kavarni a...
  15. gabibaba

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Timi85! Nálunk 13,5 évesen derült ki a gyerek diabja, és én dolgoztam tovább. Milyen kezelést kap? Ahogy Sándor írta, egy telefon volt nála, osztályfőnökkel beszéltünk, tanárok tudtak róla. Bármi gond volt, telefonálhatott. Nálunk annyi 'gond' volt az elején, hogy mivel az iskolában nem...
  16. gabibaba

    Insulinpumpa

    Ha gondolod, 1-2 db. RapidLInket tudunk adni kipróbálásra .
  17. gabibaba

    Cukorbeteg gyermek

    Jobbulást Daninak!
  18. gabibaba

    Vércukormérők

    Váltva is, vegyesen is fel lehet íratni, nekünk annyit mondtak, hogy csak kétféléhez írnak, többhöz nem.
  19. gabibaba

    Inzulin adag otthoni beállítása

    Nálunk nem volt elég az 1x adott Levemir, mert 15-16 óra alatt 'elfogyott' a hatása, adtunk este is meg reggel is.
  20. gabibaba

    Insulinpumpa

    Gábor meg a kanült csak simán, önmagában cseréli, a vezeték+tartály mozog együtt.
  21. gabibaba

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    http://index.hu/belfold/2013/02/04/az_inzulinhasznalok_otodet_nem_tamogatjak/
  22. gabibaba

    Kipróbált édesség receptek

    8-ból 4-es olyan 190 körül. (Én benne felejtettem,de nem száradt ki, csak sötétebb lett :))
  23. gabibaba

    Kipróbált édesség receptek

    Túrós kuglóf: 35 dkg. vajat kikeverni 15 dkg. xilittel (vagy más édesítővel), belekavarni 3 tojást, 25 dkg. lisztet, 50 dkg. túrót, 1 ek. reszelt citromhéjat, 2 cs. sütőport. Kikent formában sütni (kb. 1/2 óra, 4-es fokozat)
  24. gabibaba

    Ünnepeljünk!

    Nem kívánok senkinek se különösebben nagy dolgot. Mindenki, amennyire tud, legyen boldog. Érje el, ki mit szeretne, s ha elérte, többre vágyjon, s megint többre. Tiszta szívből ezt kívánom. Szaporodjon ez az ország Emberségbe’, hitbe’, kedvbe’, s ki honnan jött, soha soha ne feledje. Mert míg...
  25. gabibaba

    Vércukormérők

    Elvileg semmi más (Dcont Personal Active gyakorlatilag.)
  26. gabibaba

    Vércukor érték HbA1c

    Ejnye-bejnye! (De azért hurrá ám!) :rohog:
  27. gabibaba

    mindenkinek

    Nem a saját sulival van a gond, mert ott tudják. Az emelt szintű érettségik vannak más iskolákban, ott lesz ez érdekes. Azt meg még nem lehet tudni, melyikben lesz idén a biológia és a kémia nekik.
  28. gabibaba

    mindenkinek

    Milyen igazolást kell kérni a gyerekeknek érettségihez a cukorbetegségről illetve az inzulinpumpás kezelésről? Van erre valamilyen formanyomtatvány? Nem szeretnénk, ha gond lenne, mert pl. merülni kezd az elem, és dudál a pumpa :)
  29. gabibaba

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    A III. ker-ben van egy ált.iskola (Szellő utcai), ahol van 'autista osztály'. Esetleg ők tudnak valamiben segíteni (ember ajánlására gondolok).
  30. gabibaba

    mindenkinek

    Mert hozzá kerültünk felnőtt ellátásban :)
Oldal tetejére