Legutóbbi tartalom: Akitlosz

  1. A

    Cukorbetegség - alkoholizmus

    Ugyanez a helyzet a félszáraz borokkal, pezsgőkkel is. A száraz akár csökkentheti is a vércukorszintet, de nem növeli. Félszáraznál egyenlítődik ki kb. a cukortartalom vércukorszintet növeli hatása és az alkohol vércukorszintet csökkentő hatása. Édes az természetesen felviszi a...
  2. A

    Cukorbetegség - alkoholizmus

    Cukrot a sör meg a bor is tartalmaz. Szénsavat meg az üdítőitalok, ásványvíz is. Sőt még a sör is. Ezekhez képest semmiféle extra hátrányos hatása nincs a cukorbetegségre a pezsgőnek.
  3. A

    Vércukormérők

    Hozzászólásodnak semmi köze a topic témájához. Valahogy ez mégis itt maradt.
  4. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Sziasztok 1. Azt gondolnám egyértelmű, hogy egy a "vércukormérők"ről szoló topicban egyértelmű, hogy a szúrkálás, bökdösés stb. az a vércukorszint mérését jelenti. Úgy látszik valóban nem egy nyelven beszélünk. Én a megfelelő topicban szóltam hozzá úgy gondolom. Hogy a társalgás félrecsúszott...
  5. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    A jellemzésed magadról egész pontos lehet gondolom. Az ember valójában mindig kizárólag saját magát minősíti a hozzászólásaival. akkor is, amikor másokat akar minősítgetni. Igen sajnálom, hogy ilyen irányba ment el a társalgás. Sajnos elég jellemző, aki nem ért egyet egy másik...
  6. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Meg a Fő-fő komolytalan. Roppant ....k valóban az olyan fórumok, topicok, amelyekben a témák helyet a hozzászólók személyével foglalkoznak az irogatók. :-(
  7. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Mikortól is támogatja a TB pl. a Lantus inzulint? S ezzel az első, vagy az utolsó országok között volt Magyarország? Aztán meg van mennyiségi kérdés is, nem csak minőségi. Mint írtam egészségeshez közelítő vércukorszintet lehet napi 150 gramm, meg napi 300 gramm szénhidrátbevitellel is...
  8. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Egyetértek. Én is ezt érzem a Te egyes hozzászólásaid és néhány más topictárs egyes hozzászólásainak az olvasásakor.
  9. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    És hol vannak a hozzászólásodból a tényszerű adatok? Mert ez így csak megalapozatlan minősítgetés és jobbat Te sem tudsz ezek szerint. Én szívesen elfelejteném a szénhidrátot hússal pótolni elvet. Hajjaj, de mennyire! Kár, hogy gyenge lehettél számtanból, szerintem akad aki érti. Ha az...
  10. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Az viszont csupán nézőpont kérdése, hogy kinek mi számít jó terápiának. Mások a szempontok. Az éhségérzet mitől tényszerű adat egy orvos számára? A HbA1c érték az mutatja, hogy "jó" e egy kezelés vagy sem? Ilyen jó értéket el lehet érni 150 gramm szénhidrátos diétával is, meg 250 grammossal...
  11. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Mondjuk a majonézbe muszáj... Miért is? A majonéznek nem összetevője a cukor, házilag készült, éttermi majonézben nincs is. A konzervmajonézek cukrozottak. Ha tudod a titkok légy szíves oszd már meg velem, hogy miért is muszáj! Már beszélgettem e témáról máskor, máshol is, de még senki sem...
  12. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Nahát nahát micsoda dolgokat írsz te itten! Még a végén azt hiszik itt kedves? topictársaink, hogy te én vagy egy másik nicken, vagy legalábbis lefizettelek. Nem félsz, hogy Tímeácska majd jól meghumorizál ezért a gonosz hozzászólásodért? Amúgy kétlem, hogy mi a példáink lennének a kivételek...
  13. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    A magas vércukorszintet szerintem már minden cukorbeteg "kipróbálta". Észre sem lehet venni. Amikor pedig már igazán nagy a baj, akkor viszonylag rövid időn belül elájul. Onnantól már semmi nem fáj neki. Nem, ezt nem próbáltam valóban, csak utánainformálódtam a témának.
  14. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Értem, szóval neked még sikerült megfogalmaznod magadnak. Nekem megvan a saját válaszom, a tiedre, a véleményedre lettem voltam kíváncsi.
  15. A

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    Nehogy azt írd, hogy nem ad, mert KÖTELES!!! Fel lehet jelenteni, ha nem gondoskodik a megfelelő mennyiségű inzulinról! Itt a megfelelő mennyiségű a kulcs. Ki dönti el, hogy mennyi a megfelelő mennyiség? Az orvos, vagy a beteg? Izé ... akarom mondani az állapotos.
Oldal tetejére