Legutóbbi tartalom: Emberke202

  1. E

    mindenkinek

    Sziasztok. Kaptam egy kis üveg őrölt pecsétviaszgombát az egyik rokonomtól, hogy az jó hatással van a cukorbetegségemre. Sietett, mást nem tudott mondani. Nem szeretném fölöslegesen elfogyasztani, ha mondjuk csak a 2-es típusúakra van megfelelő hatása. Próbálta már valaki?
  2. E

    Vércukor érték HbA1c

    Megjött az első ilyen eredményem. 4.4% lett!
  3. E

    Cukorbeteg kamasz

    Moncsi kontaktlencsében nem gondolkodtatok? Nekem is 4 éve rossz a szemem, de szerintem kettőnél több alkalommal nem voltam utcán a szemüvegemben. Nálam is rosszkor, a kamaszkorban jött a téma, és én is ugyanígy nem voltam hajlandó szemüveget hordani. Nekem a kezdetektől lencsém van, kérdezd meg...
  4. E

    Kipróbált édesség receptek

    Olvastam, hogy a liszt 1/3-át lehet helyettesíteni natúr szójaitalporral. Ez a termék folyékony?
  5. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Szerencsés alkat vagyok, régen sok édességet ettem, sport mellett sosem híztam/hízok el. 185centi vagyok 70 kilóval, könnyedén bemegy a napi 270g, még a 90g után 3-4 órával éhes is vagyok vacsira :)
  6. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Köszönöm Poe, ha még mindig alacsonyt mérek kaja előtt, akkor csökkentek 28-ra és várok 3 napot. Az uzsonna is lehetett? Én arra azért nem gondoltam, mert hogy utána 1.5 órával jó volt a cukor, bár hatalmas 3 hónapos tudásommal sajnos nem sokat tudok. Kérdésedre válaszolván, nem, első eset volt...
  7. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Kérnék tőletek egy kis segítséget. Tegnap délután a dokim átpakolt Actrapid/Insulatard kombóról Apidra/Lantusra. Tegnap este 7-kor be is adtam 30 E Lantust. A mai napom(direkt itthon voltam, stressz, sport kilőve): Reggeli : 9:40: 4.2 mmol/l, 7E Apidra, 60g Ch, másfél órával utána(11:20): 5.9...
  8. E

    mindenkinek

    Ha tudnál szerezni, azt nagyon megköszönném. Sokkal jobban érezném vele magam. Mikor bejött a diab, már tuti volt, hogy megyek, és féltem, hogy le kell miatta mondanom az utat, de végül is bevállalom. Egyébként Wizzair-el fogok repülni, az, ha jól tudom, nem a Malpensa-ra visz, hanem Bergamoba...
  9. E

    mindenkinek

    Sziasztok, rég jártam erre, sajnos mostanában jó, ha este 7-re hazaérek. Kérdésem az lenne, hogy tavasszal repülök Milánóba, kell nekem valami irat a dokitól, hogy az inzulint felvihessem a gépre? Köszi előre is.
  10. E

    Penes problémák

    Köszönöm Tímeácska a választ, ez jó hír! :) Somcsika, nem indokolta a dokim a döntését, és amikor mondta, nem kérdeztem rá erre a penes ügyre, mert nem tudtam, hogy nem a novo nordisk gyártja! 5db lantus solostar előretöltött pen ugyanannyiba kerül, mint 5db sima patron? Van, aki előretöltött...
  11. E

    Penes problémák

    Megtudtam ma az orvosomtól, hogy 1 hónap múlva át fog állítani a lantus-apidra kettősre. Jelenleg novopen 4-es inzulinadagolóm van. Kérdésem, hogy a novopen 4-be használhatom e a fent említett inzulinokat, vagy vennem kell 2 új, a Sanofi-Aventis által gyártott pent?
  12. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Tegnap este éjszakára nem adtam be Insulatardot (eddig 3 vagy 4 egységet adtam). Lefekvés előtt 23:00kor 6-ot mértem (19:00-kor 4-re adtam 6E Actrapidot), hajnal 3-kor 4.1 volt, reggel 9-kor pedig 4.7. Ez azt jelenti, hogy most egy ideig nem kell éjszakára bázist adnom?
  13. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Pent használok, a kórházban adtak kettőt is. Tényleg fel sem tűnt, hogy nincs ráírva a pent. Remek.
  14. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek. Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum. Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3...
  15. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Megérkezett a határozat a közgyógyomról. Elutasították, mivel 5700ft helyett a havi gyógyító ellátás 5116 Ft-ra jött ki. Felhívtam a háziorvost, azt mondta, hogy semmi baj, újra beadjuk, csak most több inzulint fog felírni. Az a baj, hogy nem tudom, hogy hány egységgel többet kéne ráírni, mivel...
Oldal tetejére