Legutóbbi tartalom: gjutka

  1. G

    Insulinpumpa

    Szuper:hurra: A letöltés folyamatát elég jól irányítja az oldal. Arra vigyázzatok, hogy a letöltés előtt alaphelyzetbe kell állítani a kütyüt: normál állapotú elem, feltöltöttség ill. 100%-on menjen a bázis. Ne legyen rajta semmilyen figyelmeztetés. Attól ne ijedjetek meg (nekem először...
  2. G

    Insulinpumpa

    Én az alábbi oldalon töltöm le a pumpát: https://carelink.minimed.com/patient/entry.jsp?bhcp=1(Remélem, jó a link, a "kedvencekből" kopiztam ide). Arra vigyázz, hogy csak az Internet Explorer-t támogatja az oldal! Itthon nekem Mozilla Firefox-om van, megpróbáltam múltkor ezt használni, nem volt...
  3. G

    Insulinpumpa

    Tehát túléltem :D Méghozzá egész jó eredményekkel! Indulás és este közti időszakban 9,5 és 5,7 között volt a cukim. 70%-ra állítottam a bázist, óránként mértem, és eszegettem banánt. Kb. 2 óra tekerés alatt kb 4 mmol/l-t csökkent az érték, viszont kicsivel később visszament. Szerintem a 70%...
  4. G

    Insulinpumpa

    Húúú, sokat segítettetek :D Tulajdonképpen csak azért izgulok, mert a kislányom osztálytársaival megyünk, nem szeretnék központi figurává válni, meg hogy nagyon alkalmazkodni kelljen hozzám... Szerencsére magas cukraim nem szoktak lenni (kop-kop-kop), mióta pumpám van, a 12-13 már nagyon magas...
  5. G

    Insulinpumpa

    Sportos pumpások! Segítsetek, légyszi !!! Vasárnap kerékpárral kéne eljutnom egy tőlünk 8-10 km-re lévő helyre... Tehát 1-másfél óra oda, néhány óra múlva ugyanennyi vissza... Ha a sporthoz leveszem a pumpát, néhány óra múlva jelentkezik az inzulinhiány... Ha rögtön utána pótlok a kimaradt...
  6. G

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Ezt az e-mailt kaptam ma, hátha valakinek újdonság az infó: A www.diabetes.hu hírlevele 2011.04.18. Tisztelt Hírlevél-előfizetőink! Jelenleg a cukorbetegség a világ népességének 7,5%-át – Magyarországon is közel egymillió embert – érinti, de az előrejelzések szerint ez az arány...
  7. G

    Cukorbeteg gyermek

    „Cukorbeteg gyermekek az iskolában” lesz a témája többek között az RTL Klub holnapi, április 14-i, 8.35-kor kezdődő Csak csajok adásának. Az interneten később is visszanézhető... A mai Nők Lapjában is szó van a cukis gyerekekről :hurra:
  8. G

    Cukorbeteg gyermek

    Ez így nem pontos... a fentebb említett intézmények közül is csak a Tündérország (lesz) fizetős. A mi körzetes önkormányzati ovinkba is jár diabos gyerek :hurra:
  9. G

    Cukorbeteg gyermek

    Szerintem azért is bosszantó a riport, mert már megint valami, amit egyoldalúan járnak körül... A (még érvényben lévő) közoktatási törvény feketén-fehéren leírja, hogy a 6 éves óvodaköteles gyermeknek óvodába kell járnia, tehát a polgármester ne nyilatkozzon úgy, hogy az intézmény helyesen járt...
  10. G

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm a válaszokat :-) Ezek szerint jól gondoltam, hogy biztonság kedvéért kell a suliban tartani 1-2 ampullával. Mondjuk nekem pl. 37 év alatt egyszer sem kellett, s bízzunk benne, hogy felesleges az aggodalom, de az ördög - ugyi - nem alszik...
  11. G

    Cukorbeteg gyermek

    Légyszi, segítsetek nekem, fontos infóra lenne szükségem! Tegnap járt BL doki a suliban, a tanárokat edukálni... azt mondta, hogy minden gyerek elsősegélycsomagjában van Glukagon szükség esetére. Ezzel kapcsolatban fenntartásaim vannak. Szerintem a suliban kell hogy legyen biztonsági tartalék...
  12. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Nem viccelj, persze, hogy nem gond!:rohog:
  13. G

    Cukorbeteg gyermek

    Én is a másikban válaszoltam.
  14. G

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Ezt a HVG-s cikket nem én írtam, csak az ötletet adtam. Nagyon igazságtalannak érzem, hogy a diabéteszes gyermekek után nem jár az iskoláknak a dupla fejkvóta. Diszeseknek, tanulási nehézséggel küzdőknek, más betegségben szenvedőknek igen, csak bennünket felejtettek ki:mad:Pedig a cukis...
Oldal tetejére