Legutóbbi tartalom: katalinus

  1. K

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Medtronic pumpa használó vagyok (még a régi pumpa). Gyakran használok szenzort is. Az Animas pumpa használóktól szeretném megkérdezni, hogy az Animas pumpához tartozó szenzor is vízhatlan (Dexcom szenzor, ha jól tudom)? Köszönöm a válaszokat! :) Kata
  2. K

    Babázhatok

    angolul beszélőknek/értőknek ajánlom a Type 1 Diabetes and Pregnancy zárt csoportot a Facebookon. Itt zömében az USA-ból, Nagy Britanniából, de gyakorlatilag a világ sok tájáról regisztrált kismama van, mint 1-es típusú cukorbetegek. Érdekes figyelni más országokban a betegek, orvosok...
  3. K

    Babázhatok

    @matahari32: a kanül hosszát is változtattátok? Mert Quicksetből is 2 hosszúság van, azt hiszem Siluettből is. És Siluettel sem jobb? Van még egy harmadik is , a Sure-T, azt próbáltad?
  4. K

    Babázhatok

    @matahari32: Csere után feltöltöd a kanült? Kérj segítséget egy edukátortól, biztosan jó technikával végzed a kanülcserét? (amit leírtál azok szerint nem) Szakirodalom szerint 7,5% Hb1Ac alatt kevés a valószínűsége a magzati károsodásnak. Ne aggódj, ha a diabetológusod azt mondta, hogy 7,5 a...
  5. K

    Babázhatok

    Preconcepcionálisan nem mehetek el táppénzre, hogy rendbe legyenek a cukraim a fogantatáskor. Habár javasolta egy diabetológus, hogy amikor élesbe próbálkozunk, hát akkor már ha van rá mód, ne ügyeljek. Hát erre nincs mód, azt hiszem. Sem szakvizsga előtt, sem után. És hát preconcepcionálisan...
  6. K

    Babázhatok

    Sziasztok! Hasonló történet. Szakorvosjelölt vagyok és cukorbeteg. Eddigi munkahelyeimen ügyeletosztáskor mindig tekintettel voltak a betegségemre, értsd nem a legnagyobb számú ügyeletet kellett elvállalnom. Egy éve dolgozom ezen a helyen, itt nincs kivétel, havi 4 ügyelet, félévente 3 kell...
  7. K

    Vércukormérők

    sziasztok! egy kisse rendetlen cukorbeteg vagyok, aki nem vezet vercukornaplot es elegge rendszertelen eletmodod el (ertsd reggeltol estig dolgozik), de csak szertenem vhogy kovetni a napkozi vercukoringadozasaimat. magamat ismerve kizartnak tartom, hogy kezzel irott vercukornaplot vezessek, de...
Oldal tetejére