Vércukormérők

rgyörgy

Új tag
Köszönöm Mira

Du.3,6 ot mértem és tapasztaltam ez alacsony. Én is 4 mmol/l értéket állítottam be alsó értéknek. A többit majd meglátom. Az biztos, nagyon kezdő vagyok.<o></o>
 

katalinus

Új tag
sziasztok!

egy kisse rendetlen cukorbeteg vagyok, aki nem vezet vercukornaplot es elegge rendszertelen eletmodod el (ertsd reggeltol estig dolgozik), de csak szertenem vhogy kovetni a napkozi vercukoringadozasaimat. magamat ismerve kizartnak tartom, hogy kezzel irott vercukornaplot vezessek, de ha vki segitene tudna, es ajanlana vercukormerot, amelyet PChez lehet csatlakozattani, es netalan vercukor profilt is keszit, nagyot segitene nekem a jo utra valo teresben. koszonettel, kata elerhetoseg: katalinus@gmail.com
 

Laslie1

Új tag
Sziasztok, új tag vagyok és egy hirtelen felmerülő problémámra szeretnék megoldást találni. Ha valakinek lenne otthon D CONT CABRIO készülékhez egy használati utasítása amit eredetileg hozzá adtak és be tudná szkennelni , ha nem túl sok munka akkor kérem küldje el e-mail címemre. Valamilyen hibakódot ír ki a készülék és fogalmam sincs, hogy mit takarhat ez a kód. Vagy ha esetleg egy biztos linket tudna valaki akkor az is megfelelne. Köszönettel előre is. selilaci@chello.hu
 

rgyörgy

Új tag
Szia Laslie1
Nekem D Cont personal van. Ha ez a gépkönyv nem jó, próbáld meg a gyári szervízben, biztos segítenek. Esetleg mi a hibaüzenet, valószinű többen ismerik

77 Elektronika Kft.
<!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:9.75pt; height:8.25pt'> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" o:href="http://www.e77.hu/images/dot.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->1116 Budapest, Fehérvári út 98.
<!--[if gte vml 1]><v:shape id="_x0000_i1026" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:9.75pt;height:8.25pt'> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" o:href="http://www.e77.hu/images/dot.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->Tel.: + 36 1 206 14 80
<!--[if gte vml 1]><v:shape id="_x0000_i1027" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:9.75pt;height:8.25pt'> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" o:href="http://www.e77.hu/images/dot.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->Fax: + 36 1 206 14 81
<!--[if gte vml 1]><v:shape id="_x0000_i1028" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:9.75pt;height:8.25pt'> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" o:href="http://www.e77.hu/images/dot.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->e-mail: sales@e77.hu
<!--[if gte vml 1]><v:shape id="_x0000_i1029" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:9.75pt;height:8.25pt'> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" o:href="http://www.e77.hu/images/dot.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->web: www.e77.hu

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

tímeácska

Őstag
Ugyebár, tegnap eléggé napsütéses nap volt... Nos, tűző napsütésben 1-szer jelezte ki az A.C. Active, hogy vonuljak árnyékosabb helyre, mert túl sok a napfény... Egyébként semmi gond nem volt a cukimérővel. Elég volt a testemmel "leárnyékolni" a készüléket, és már működött is. Tényleg jópofa dolog, hogy egy napocska szimbólummal jelzi mi a probléma, és nem kóddal... Azonnal egyértelmű a hiba oka!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát igen, az Accu Chek hidegben pedig hőmérő piktogramot mutat. Ha valahol vagyok, és mérnem kell, akkor a testemmel melegítem fel a mérőkét. A napfény ellen pedig tényleg elegendő a testünk által vetett árnyék. Kíváncsi lennék, hogy mi az a meleghatár, ami fölött nem mér, és hibajelet küld.
 

zsuzsa

Új tag
Hát a D cont os csak hobakódot ír ki elég eredetien, de az ember ugyis tudja mi a hasfájása. Egyébként nem mindíg csinálja nekünk sem, tegnap én is egész nap a szabadban mértem vele és ment a dolog, inkább a szélre napra érzékeny ha leárnyékolom, és szélvédett helyen mérek minden rendben.
 

zsuzsa

Új tag
rgyörgy ide írok mert láttam hogy most ezt az oldalt sűrűbben látogatod. A szombatrol van szó azt írtad hogy priviben egyeztetünk majd a taliról, de nem írtál, mi legyen hol találkozzunk stb... mi megyünk, eddig biztos, remélem ti is, de egyeztessünk.
 

christina

Őstag
Ugyebár, tegnap eléggé napsütéses nap volt... Nos, tűző napsütésben 1-szer jelezte ki az A.C. Active, hogy vonuljak árnyékosabb helyre, mert túl sok a napfény... Egyébként semmi gond nem volt a cukimérővel. Elég volt a testemmel "leárnyékolni" a készüléket, és már működött is. Tényleg jópofa dolog, hogy egy napocska szimbólummal jelzi mi a probléma, és nem kóddal... Azonnal egyértelmű a hiba oka!

Mi küszködtünk a D-conttal tegnap, hiába nem bírja a napot!:rolleyes:
Aztán ebéd után a 77 elektronika sátránál megkérdeztem odaülhetünk-e egy üres asztalhoz mérni, mert ott árnyék volt.
Először nem nagyon értette a hölgy, hogy mit is akarok egy üres asztalnál- hisz nem ott mérnek vércukrot, de aztán előkaptam a saját gépünket és leesett az a bizonyos tantusz.:p
De legalább érdeklődtem is: a d-contokat nem cserélhetjük le ingyen csak úgy a legújabb optimumra, csak ha letelt a 6 év, és utána automatikusan kap mindenki.
Illetve meg lehet venni, de érdemes várni pár hónapot, mert most tizenvalahányezer, utána csak 8-9ezer lesz.
 

rgyörgy

Új tag
rgyörgy ide írok mert láttam hogy most ezt az oldalt sűrűbben látogatod. A szombatrol van szó azt írtad hogy priviben egyeztetünk majd a taliról, de nem írtál, mi legyen hol találkozzunk stb... mi megyünk, eddig biztos, remélem ti is, de egyeztessünk.
Szia zsuzsa
Küldtem privát üzenetet, úgy látszik nem ment el, most néztem utána. Nekünk teljesen mindegy hol találkozunk és mikor, alkalmazkodunk. Azért újra próbálkozom a privát üzenettel, mert bosszant, hogy elszúrtam. Ha nem sikerülne, citromos címem:
sajat@citromail.hu
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

gabibaba

Aktív tag
Mikor kezdjen gyanakodni az ember fia, hogy gáz van a mérővel? Volt régebben 2 alkalom, amikor 2 percen belül nagy eltéréssel mért (2,9-6,5 és 4-11,7). Most sikerült belefutni egy 3,1-be, gyerek kezelte a hypo-t, majd 1 óra múlva sikerült egy HI. (Ez sajnos helyes mérés volt.) Utána még volt egy 4,4-15,1 páros 2 perc különbséggel. Szereztünk egy másik mérőt, de azóta ahányszor összemértük, közel egyforma volt. Érdemes ilyenkor azért megpróbálni a szervízt?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mikor kezdjen gyanakodni az ember fia, hogy gáz van a mérővel? Volt régebben 2 alkalom, amikor 2 percen belül nagy eltéréssel mért (2,9-6,5 és 4-11,7). Most sikerült belefutni egy 3,1-be, gyerek kezelte a hypo-t, majd 1 óra múlva sikerült egy HI. (Ez sajnos helyes mérés volt.) Utána még volt egy 4,4-15,1 páros 2 perc különbséggel. Szereztünk egy másik mérőt, de azóta ahányszor összemértük, közel egyforma volt. Érdemes ilyenkor azért megpróbálni a szervízt?
Mindenképpen menjetek szervízbe!! És próbáljátok ki az AccuChek gépét personal csíkkal, ha be tudtok ruházni egy új vc mérőbe... (ha eddig nem az AccuCheket használtátok).
 

zsuzsa

Új tag
merthogy nem a gépen van a hangsúly azt én is megvenném szívesen, az az új accu chek go-t de a csíkok azok már húzósak lennének havonta.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
lehet használlni az accu chek gépet personal csíkkal, azzal amit közgyógyra kiválltok?
Ha visszaolvasol ebben a témában, akkor találsz több ilyen beszélgetést is, többször felmerült már ez a téma. Néhány tizedes eltérés van a personal csíknál (AccuChek géppel), de ez állandó, nálam pl kb 0.3-mal magasabbat mér a personal csíkkal az AC gép (azóta jobb a HbA1c-m is...), ez pedig elvileg a vénás értékhez áll közelebb, tehát ez nem gond, hanem éppen ellenkezőleg. Én 3. éve használom így az AC gépet, a fiamat is így szültem, egész terhesség alatt így mértem és azóta is így teszem.
 

zsuzsa

Új tag
Nem olvastam előrébb, vagy csak elkerűlte a figyelmemet, ezk szerint nyugodtan vegyük meg az új gépet? Milyen accu chek mérőd van? Én most ezt az új Go-t néztem, mindegyikbe jó a d cont csíkunk?
 

Laslie1

Új tag
RGyörgy....köszönöm a címet, még nem próbáltam felvenni velük a kapcsolatot, egyszer csak megjavult a készülék. Amúgy az " E-1 " hibakódot írta ki , ha tudnál erre valamit mondani annak örülnék.... :)
 

rgyörgy

Új tag
E-1
Vércsepp korán került a tesztcsíkra
Elemszimbólummal elemhiba
TÚL ERŐS KÖZVETLEN FÉNY
Szennyezet, vagy karcos az optika
Használt, vagy öreg reagenscsík
Ha kapok email címet, beszkennelem, elküldöm a hibakijelzéseket
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Mira

Új tag
Mi küszködtünk a D-conttal tegnap, hiába nem bírja a napot!:rolleyes:
Aztán ebéd után a 77 elektronika sátránál megkérdeztem odaülhetünk-e egy üres asztalhoz mérni, mert ott árnyék volt.
Először nem nagyon értette a hölgy, hogy mit is akarok egy üres asztalnál- hisz nem ott mérnek vércukrot, de aztán előkaptam a saját gépünket és leesett az a bizonyos tantusz.:p
De legalább érdeklődtem is: a d-contokat nem cserélhetjük le ingyen csak úgy a legújabb optimumra, csak ha letelt a 6 év, és utána automatikusan kap mindenki.
Illetve meg lehet venni, de érdemes várni pár hónapot, mert most tizenvalahányezer, utána csak 8-9ezer lesz.

Sziasztok!
Az Optimum gépet már lehet felíratni receptre, 7200 Ft-ba kerül, a tesztcsík pedig 440 Ft. Kevesebb a vérigénye a Personal Aktív gépnél, de a mérési idő hosszabb, és szintén elég "fényérzékeny". Az Accu Chek Go mérőhöz a Personal Aktív teszt biztos nem jó, mert a Go tesztcsík is felszívja a capilláris vért, mint az Optimum teszt. Nagyobb az esélye, hogy az Optimum csíkot lehet az Accu Chek Go géphez használni, de ez csak feltételezés, mert azt még én nem láttam.
 
Oldal tetejére