Legutóbbi tartalom: kriszmisz

  1. kriszmisz

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Sziasztok, Húú de régen jártam erre :) Remélem mindenki jól van! Eljött az utolsó évünk az oviban, úgyhogy eldöntöttem szeptember végétől nekilátok az iskolakeresésnek. Nem tudom mire számítsak... Ha tudtok esetleg abban segíteni, hogy Újpesten vagy a környékén, Dunakeszin, Fóton van -e olyan...
  2. kriszmisz

    A mai napom apró öröme...

    Hideg málnaleves gyorsan: vegyél 15 dkg málnát, borítsd bele a turmixgépbe, adj hozzá 2 dl tejszínt egy kis édesítőt és turmixold össze, ha túl sűrű adj hozzá egy kis tejet (én 1 dl adtam) és kész. És isteni finom ebben a hőségben... ...nem is kell több ebédre :D (nekem már megvolt a mai napi...
  3. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Úgy tűnik eddig szerencsénk volt, mert ez a rossz szerelékes doboz volt az utolsó és éppen a múlt héten volt esedékes az újabb fél éves, úgyhogy azt még a hét elején vettük át, így meg van az utánpótlás. Remélem nem lesz túl gyakran ilyen, mert akkor, mint a csíkokat, teljes áron meg kell venni...
  4. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Ja egyébként, új doboz szereléket bontottunk és érdekes módon szerda óta szinte tökéletes Réka cukra, egyszer volt egy 2,7-es mérésünk és egyszer egy 7,8 -as, de általában 3,5 és 6,2 között mozog, ami azért elég szép, remélem így is marad. Szóval úgy tűnik a kanülökkel volt a probléma, ami azért...
  5. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeket a pumpához kapható hűtőtasakokat lehet állandóan használni, úgy értem hordhatja-e saját magán az ember huzamosabb ideig, ha a szabadban van nyáron, vagy csak arra szolgálnak, hogy ha leveszed magadról a pumpát akkor tudd tárolni valahol...
  6. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia, Köszi az érdeklődést, lekopogom, de lassan 2 hét után ma végre volt egy jó napunk, 4,1 és 5,7 közötti értékekkel. Az, hogy mitől szállt el Réka cukra minden nap még most is rejtély, persze megint jön a forróság úgyhogy meglátjuk, hogy az befolyásolta-e. Egyébként mi is SOTE Gyerekklinika...
  7. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia Gyöngyi, Mi is szigorúan 2 naponta cseréljük a kanült, sőt, ugye az elmúlt 2 hétben előfordult, hogy naponta a rossz cukrok miatt. Rékának szeptember óta van pumpája, már mi is kezdtünk egész jó eredményeket elérni, erre itt van, volt ez a 2 hét, ami még mindig tart, nem értem mitől megy...
  8. kriszmisz

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok, szia Lindzi, Én nem nagyon szoktam ezen a topicon járni, mert Réka már nem csecsemő, de megdöbbenve olvastam az előzményeket és felháborító, hogy egyes orvosok hogy képesek így nem végezni a munkájukat. Réka 18 hónaposan lett diabos és először mi is pent kaptunk, Humulin M3 és...
  9. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Igen meg szoktam nézni a tűt, de semmi extrát nem látok rajta, ma eddig lekopogom eddig egyenletes, 8-10 között volt a cukra, ami persze nem annyira jó, de legalább nem ugrik föl olyan rettenetesen, aztán meg a korrekcióval nem esik le 3,6ra. A meleg eddig mindig levitte a cukrát Rékának, ezért...
  10. kriszmisz

    Insulinpumpa

    ...ja és mi is beadtuk a méltányossági kérelmet az OEP-hez a plussz tesztcsíkra, bár nekünk a dr.nő csak plussz 1 dobozt írt fel, remélem mihamarabb megkapjuk, mert ebben a hónapban már a második + dobozt kell vennem :(
  11. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Nem tudjátok mi van mostanság a levegőben? Péntek óta Rékának reggeltől ebédig szuperek a cukrai, nincs hypo, 4,5-5,7 között mértem, ebéd után viszont úgy elszállt minden nap, ma is, 20,2 volt, nem értem rendesen cseréljük a kanült, inzulint is cseréltem, folyamatosan mérem...
  12. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Nekünk "szuper", Réka, 3/4 óra után közölte, hogy menjünk, ez uncsi és a többi... szóval mi hazajöttünk, mert én is úgy gondoltam, hogy nem egy 3,5 évesnek való, hogy 1 órát végigüljön és előadásokat hallgasson. Biztos az én nevelésemmel van baj... Jövőre okosabb leszek és egyedül megyek :) Azt...
  13. kriszmisz

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Szia Judit, Örülök, hogy ilyen jól alakul Ricsi dolga a bölcsiben, jó, hogy van olyan hely, ahol ilyen kicsiknek is megadják a lehetőséget! Nálunk is tulajdonképpen véget ért a "tan"év az oviban és az óvodavezető nagyon elégedett volt, hogy meg tudták oldani Réka vc-mérését és az inzulin...
  14. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia Niki, Mindenképpen jó lenne találkozni, de remélem azért olyan nagyon sokan nem leszünk, hogy ne találjuk meg egymást :D Talán a fotó alapján én felismerlek Titeket, mi meg Rékával ketten megyünk csak, én barna haj, kék szem, Réka szőke haj, zöld szem (nem is tudom kitől örökölte a szőke...
  15. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Most szombaton lesz Medtronic-os pumpatalálkozó amire megyünk Rékával, jön esetleg innen valaki. És ha már van valakinek tapasztalata, Réka a 3,5 évével mennyire tudja elfoglalni magát egy ilyenen? Köszi
Oldal tetejére