Legutóbbi tartalom: Moncsi2010

  1. M

    Okos kontaktlencse cukorbetegeknek

    24 éve! van kemény kontaktlencsém! Életem legjobb döntése volt! A szemüvegben egy keretben lennék zárva, és sokkal jobban látok! Bárcsak már jönne! Én imádnám!
  2. M

    mindenkinek

    Szia! Először is, 1 hónapja vagyok pumpás, de előtte ugyan- ezeken voltam. Fövényi könyve : Inzulinkezeltek kézikönyve, én abból tanultam, ott részletesen leírja, hogy kell beállítani a lantus, hogy kell éjszakára 1 egységenként emelni, hogy reggelre normalizálódjon. Étkezés után 1,5 órával 6-8...
  3. M

    mindenkinek

    A zöldségek alacsony glikémiás indexűek, a felével számold, én is ezt csinálom, mert hasonló jellegű volt a helyzet, folyton leesett!
  4. M

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Én 3 hete vagyok pumpás, nekem sem valami szép, sebes.....állítólag egy pumpás ajánlotta, pelenka krém, szürke kis dobozban van, Rossmann, DM valami Sudu krém.
  5. M

    Insulinpumpa

    Kedves Eremit! Akkor Miskolcon megvalósult a pumpás klub? Mert 23-ától én is pumpás leszek! Hurrá!!!
  6. M

    Insulinpumpa

    Kedves Mindenki! Csütörtökön mentem Pestre, a pumpámért. Az új Animas pumpát hoztam el, ami már vízálló, úszni, és fürdeni is lehet vele! 300 oldalas könyvet kaptam hogy két hét alatt! megtanuljam, hát....kisebb fajta számítástehnikusnak kellene lennem...DE MEG FOGOM TANULNI. Kaptam egy 3 órás...
  7. M

    Insulinpumpa

    Most mondjuk úgy, hogy nagy szerencsém van, mert a munkahelyi vezetőm, illetve egyházi vonalon támogattak meg, és együtt a pénz.
  8. M

    Insulinpumpa

    Kedves Mindenki a segít! Köszönöm szépen a szíves válaszokat, mi is lenne velem nélkületek! Puszi, és jó cukrokat mindenkinek!
  9. M

    Insulinpumpa

    Haraszti Mónika Kedves Mindenki! Szeptember 12 az én napom, végre elérem a 3. éves kritériumot, és gépre állhatok! Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen pumpát válasszak? Ja, és ami nagyon fontos! Bírnia kellene, mert heti 2 edzés, illetve egy 20 km-es bicikli táv van hetente beiktatva...
  10. M

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    http://www.egeszsegkalauz.hu/cukorbetegseg/szenzacio-lehet-az-inzulin-alternativaja-109535.html Ez nagyon friss kutatási eredmény, talán lesz valaki, aki segít rajtunk, én annak Nobel-díjat adnék. Én már ott tartok, hogy napi 7-szer szurkálom magam. Megváltás lenne, én sokat imádkozok azért...
  11. M

    Fizikai sport/aktivitás

    Kedves Ecetke! Ahová én járok, az Miskolci Sportcsarnok, ott a pultosok, pl. van egy bácsi, aki válogatott sportoló volt. De vannak hárman, váltva, mindnek szóltam, nem kellett magyarázni, tudják, ha dőlök:)az elipszis trénerról, akkor baj van. Itt figyelnek. Másutt nem tudom sajnos. Akkor azt...
  12. M

    Amikor a cukorbeteg szteroidot kap

    Kedves Kata! Nekem is van egy csúnya fémallergiám, nyáron tört ki rajtam, nikkel-fülbevalótól. Én voltam a hibás, de a fülbevalót bekentem szintelen lakkal, még is ez lett. Sajnos be került a vérkeringésbe az allergia, de ekkor már nagyon viszkettem, borzasztóan, és a cukor azóta is az egekben...
  13. M

    Fizikai sport/aktivitás

    Kedves Ecetke! Előrebocsájtom, I. típus, és 42. éves, egy éve. NB I-es kézilabdás voltam, nagy volt a változás, mikor jött a cukor. El kell fogadnod, ez már egy más élet, ehhez kell alkalmazkodni. Novorapidot, és Lantust szúrok. Egyet mondok, fix időben próbálj edzeni! Én például megyek...
  14. M

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Ez nagyon jó lenne, főleg pl. nekem egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én egy éve vagyok cukorbeteg, de ez nekem még mindig gondokat okoz.:mad: El tudnád ezt nekem küldeni e-mailen, nagyon megköszönném! puszil benneteket! Moncsi...
  15. M

    mindenkinek

    Remisszió? Kedves Barátaim! Szeretnék tanácsot kérni, mert itt Ti elég sokat tudtok! Dec. 31-én jöttem ki a kórházból, lantust és novorapidot kaptam. Ma pontosan egy hónapja. A 30 napból, 17 nap hipó volt. Hozzá kell tennem, hogy energia-gyógyászok kezelnek, a kezelés után 2,9 lett a...
Oldal tetejére