A keresés eredményei

  1. M

    Okos kontaktlencse cukorbetegeknek

    24 éve! van kemény kontaktlencsém! Életem legjobb döntése volt! A szemüvegben egy keretben lennék zárva, és sokkal jobban látok! Bárcsak már jönne! Én imádnám!
  2. M

    mindenkinek

    Szia! Először is, 1 hónapja vagyok pumpás, de előtte ugyan- ezeken voltam. Fövényi könyve : Inzulinkezeltek kézikönyve, én abból tanultam, ott részletesen leírja, hogy kell beállítani a lantus, hogy kell éjszakára 1 egységenként emelni, hogy reggelre normalizálódjon. Étkezés után 1,5 órával 6-8...
  3. M

    mindenkinek

    A zöldségek alacsony glikémiás indexűek, a felével számold, én is ezt csinálom, mert hasonló jellegű volt a helyzet, folyton leesett!
  4. M

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Én 3 hete vagyok pumpás, nekem sem valami szép, sebes.....állítólag egy pumpás ajánlotta, pelenka krém, szürke kis dobozban van, Rossmann, DM valami Sudu krém.
  5. M

    Insulinpumpa

    Kedves Eremit! Akkor Miskolcon megvalósult a pumpás klub? Mert 23-ától én is pumpás leszek! Hurrá!!!
  6. M

    Insulinpumpa

    Kedves Mindenki! Csütörtökön mentem Pestre, a pumpámért. Az új Animas pumpát hoztam el, ami már vízálló, úszni, és fürdeni is lehet vele! 300 oldalas könyvet kaptam hogy két hét alatt! megtanuljam, hát....kisebb fajta számítástehnikusnak kellene lennem...DE MEG FOGOM TANULNI. Kaptam egy 3 órás...
  7. M

    Insulinpumpa

    Most mondjuk úgy, hogy nagy szerencsém van, mert a munkahelyi vezetőm, illetve egyházi vonalon támogattak meg, és együtt a pénz.
  8. M

    Insulinpumpa

    Kedves Mindenki a segít! Köszönöm szépen a szíves válaszokat, mi is lenne velem nélkületek! Puszi, és jó cukrokat mindenkinek!
  9. M

    Insulinpumpa

    Haraszti Mónika Kedves Mindenki! Szeptember 12 az én napom, végre elérem a 3. éves kritériumot, és gépre állhatok! Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen pumpát válasszak? Ja, és ami nagyon fontos! Bírnia kellene, mert heti 2 edzés, illetve egy 20 km-es bicikli táv van hetente beiktatva...
  10. M

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    http://www.egeszsegkalauz.hu/cukorbetegseg/szenzacio-lehet-az-inzulin-alternativaja-109535.html Ez nagyon friss kutatási eredmény, talán lesz valaki, aki segít rajtunk, én annak Nobel-díjat adnék. Én már ott tartok, hogy napi 7-szer szurkálom magam. Megváltás lenne, én sokat imádkozok azért...
  11. M

    Fizikai sport/aktivitás

    Kedves Ecetke! Ahová én járok, az Miskolci Sportcsarnok, ott a pultosok, pl. van egy bácsi, aki válogatott sportoló volt. De vannak hárman, váltva, mindnek szóltam, nem kellett magyarázni, tudják, ha dőlök:)az elipszis trénerról, akkor baj van. Itt figyelnek. Másutt nem tudom sajnos. Akkor azt...
  12. M

    Amikor a cukorbeteg szteroidot kap

    Kedves Kata! Nekem is van egy csúnya fémallergiám, nyáron tört ki rajtam, nikkel-fülbevalótól. Én voltam a hibás, de a fülbevalót bekentem szintelen lakkal, még is ez lett. Sajnos be került a vérkeringésbe az allergia, de ekkor már nagyon viszkettem, borzasztóan, és a cukor azóta is az egekben...
  13. M

    Fizikai sport/aktivitás

    Kedves Ecetke! Előrebocsájtom, I. típus, és 42. éves, egy éve. NB I-es kézilabdás voltam, nagy volt a változás, mikor jött a cukor. El kell fogadnod, ez már egy más élet, ehhez kell alkalmazkodni. Novorapidot, és Lantust szúrok. Egyet mondok, fix időben próbálj edzeni! Én például megyek...
  14. M

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Ez nagyon jó lenne, főleg pl. nekem egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én egy éve vagyok cukorbeteg, de ez nekem még mindig gondokat okoz.:mad: El tudnád ezt nekem küldeni e-mailen, nagyon megköszönném! puszil benneteket! Moncsi...
  15. M

    mindenkinek

    Remisszió? Kedves Barátaim! Szeretnék tanácsot kérni, mert itt Ti elég sokat tudtok! Dec. 31-én jöttem ki a kórházból, lantust és novorapidot kaptam. Ma pontosan egy hónapja. A 30 napból, 17 nap hipó volt. Hozzá kell tennem, hogy energia-gyógyászok kezelnek, a kezelés után 2,9 lett a...
  16. M

    Cukorbeteg gyermek

    acrapid és inzuletard ingyen Kedves Itteni Barátok! Maradt még pár bontatlan doboz acrapidom, meg inzuletardom, mivel áttettek a novorapidra, és a lantusra. Bárkinek rászoruló, csak postaköltség ellenében szívesen átadom, ha tudok segíteni ezen, bármely rászorulónak! Esetleg, D cont...
  17. M

    mindenkinek

    Acrapid ingyen Kedves Itteni Barátok! Maradt még pár bontatlan doboz acrapidom, meg inzuletardom, mivel áttettek a novorapidra, és a lantusra. Bárkinek rászoruló, csak postaköltség ellenében szívesen átadom, ha tudok segíteni ezen, bármely rászorulónak! Akinek kell, írjon nekem privát, és...
  18. M

    mindenkinek

    Kedves Manócs! Nagyon köszönöm a választ! És a biztatást! Nagyon sokat számít nekem! Képzeld el, a lányom kért meg, hogy menjünk el az x faktor koncertre. Az volt a szerencsénk, hogy páholyban ültünk a lányommal, fulon volt a sportcsarnok. Amióta a 17-es szintről levittek 5,6-ra valami történt...
  19. M

    mindenkinek

    Mindenkinek! Kedves Itteni Barátaim! Ma voltam az orvosnál vissza a kórház óta, annyira ingadozik a cukor mióta kijöttem, hogy az orvos is csak ingatja a fejét, hogy miért? még ő sem igazán tudja. Most azt mondta, ne sportoljak! Én a sport-ember. Nem tudok élni nélküle, megölnek ezzel...
  20. M

    mindenkinek

    Lantus és novorapid Kedves Barátok! Barátnők! Hiányoznak kedves soraitok.........:) Ki van itt olyan, aki lantust és novorapidot szúr? A kórházban szépen beállították a cukrot, most egy hete hogy kikerültem, dolgozom, edzés, stb. folyamatosan csökkenteni kell. 53 egységről indultunk, most...
  21. M

    Insulinpumpa

    Inzulinpumpa támogatás változásai 2011-től Kedves Poe! és Mindenki! Ez egy friss rendelet. 1 hete jött ki. Nekem az oeb-be mondták. Úgyhogy biztos, hogy igaz (SAJNOS). Nekem nem lesz pumpám, az már biztos. szeretettel üdvözöl mindenkit! Moncsi
  22. M

    Insulinpumpa

    Inzulinpumpa támogatás változásai 2011-től Kedves Mindenki! Akkor ért a meglepetés, amikor bementem az oeb-be, és kérvényt akartam beadni az inzulinpumpára, ha már kikövetkeztették a sikeresek, hogy I. típus vagyok. Aztán akkor ért a nagy meglepetés, ugyanis közölték, hogy 2011-januárjától új...
  23. M

    mindenkinek

    Én és a kórház! Kedves Mindenki! Bementem 21-én a kórházba, acrapidon, és inzuletardon voltam. Egy napig engedték a gyógyszert megpróbálni, a diaprelt. Mint utóbb kiderült, ettől van sokkal jobb. Másnap reggel bejött az osztályvezető főorvos, és közölte, őt nem érdekli, de én I. típus...
  24. M

    mindenkinek

    Drága Szíveim, Mindenki! A Jóisten rámtekintett, imádkoztam, megjött Debrecenből a C peptid eredménye. Ami normál határok között van. Nagy szerencsém van! Kedden megyek be a kórházba, így most már fogalmuk sincs arról mi vagyok, még nagyobb a zavar. I. vagy II.) Mindenesetre, levesznek az...
  25. M

    mindenkinek

    milyenek a gyerekek Drága Zsuzsa! A gyerekek milyenek tudnak lenni:mad:de azért imádjuk őket nem? Elmesélek valamit. Nálunk 9 évesen a cicanadrág a menő. Mondtam Moncsinak ok felveheted, de mivel hideg van, harisnyával. Megbíztam benne, megyünk a városba. Egyszer csak szól...anya, nagyon...
  26. M

    mindenkinek

    Remélem jól sikerült a találkozó Drága Szíveim! Remélem jól sikerült a találkozó, és jól éreztétek magatokat! Sokat gondoltam rátok!:) Egy kérdés: 1-es típusúaknak! 3 hónapja mióta szúrom magam a következő van. Az achillesem 1,5 éve nem gyógyul, de ez még semmi. Közel 1 hónapja jött ki az...
  27. M

    mindenkinek

    Nem tudok menni a találkozóra Drága Szíveim! Nem tudok elmenni sajnos. Először is a baj, hogy hétfőn kapok csak fizetést, még hétvégén talán kitartok. Nagyon nagyon sajnálom, és nagyon meg szeretnélek benneteket ismerni pedig! :mad: Nagyon köszönöm, az eddigi rengeteg segítséget, boldog...
  28. M

    mindenkinek

    Drága Szíveim! Nem tudok elmenni sajnos. Először is a baj, hogy hétfőn kapok csak fizetést, még hétvégén talán kitartok. Nagyon nagyon sajnálom, és nagyon meg szeretnélek benneteket ismerni pedig! Nagyon köszönöm, az eddigi rengeteg segítséget, boldog vagyok, hogy Rátok Találtam, és hogy Urunk...
  29. M

    Fizikai sport/aktivitás

    Kedves Poe! Köszönöm, igazán kedves vagy! A remény hal meg utoljára...ugye? Még van durván két hetem, és kiderül, hogy mi van. Én azért sűrűn gondolkodom pozitívan, hogy 2. vagyok, és hogy gyógyszert eszem...... Ha még is úgy alakulna, hogy szúrás, akkor úgy néz ki, hogy levemír, és novorapid...
  30. M

    mindenkinek

    Drága Szíveim! Ti egy angyalok vagytok! Nálunk a helyzet: Pénteken várom a lányom az iskolánál, viszem a görögökhöz első áldozás előkészítőre, utána hazamegyünk hulla fáradtan, ha bír tanulni bír, ha nem akkor szombat fél 3-ig tanulnom kell vele, mert viszi el az apja láthatásra, tehát magunk...
Oldal tetejére