mindenkinek

Moncsi II.

Ha esetleg valaki tudna segíteni itt aki novo-n és levemíren van, hogy mire figyeljek oda, meg hogy kell ezt csinálni, enni, szúrni, mennyit lehet étkezés időpontokon tolni, sport vele, szóval minden, mert semmit nem tudok. Be lehet-e állítani, vagy mindig változni fog-e hogy mennyit kell szúrni, hogyan lehet jól csinálni? Megszünnek-e az állandó rosszul létek, amit az acrapid okoz, egyetlen jó dolog van, hogy az inzuletard nagyon jó nekem. A levemír az 24 órás analóg inzulin?

Bocsi, az ennyi kérdésért!

Köszike,
Moncsi
 
Drága Szíveim!

Ti egy angyalok vagytok! Nálunk a helyzet:

Pénteken várom a lányom az iskolánál, viszem a görögökhöz első áldozás előkészítőre, utána hazamegyünk hulla fáradtan, ha bír tanulni bír, ha nem akkor szombat fél 3-ig tanulnom kell vele, mert viszi el az apja láthatásra, tehát magunk vagyunk. Nekem nincs senkim, apu most halt meg, anyu teljesen süket szegény, szívbeteg nem tudja vállalni. Az apa meg...szóval nem tudok menni.
Szomorú vagyok emiatt, mert nagyon nagyon meg szeretnélek titeket ismerni!
Moncsi a lányom, ő is Moncsi, még 9 éves nem hagyhatom egyedül, és Miskolc-és Bp-t szóval ez van....

Már megnyaltam a szájam szélét a palacsinta hallatán. Azóta nem ettem mióta kiderült ez a betegség. Tényleg? mennyit lehetne enni belőle ha az ebédem 60 g szénhidrát?
 

tímeácska

Őstag
Na, vegyük az én személyes tapasztalataimat, amiket sikerült benyalnom pár év alatt... :rolleyes: Én mit tennék, mit engednék, mit nem engednék, miben lennék hajlamos kompromisszumot kötni (mert ilyet is tudok ám :p;))...
Mikor Mátémmal elég sokat voltam kórházban, és ugye én is vele voltam a nap 24 órájában, így a penek és cukormérő is nálam voltak. Nem akarták elkérni az egyik helyen, de ott azért már ismertek... Ennek ellenére is történt, hogy kételkedtek a szavamban, ami, ha büntetlenül megtehettem volna, bizony megtoroltam volna...:mad: Aztán csak sikerült megbizonyosodniuk illetékeséknek, hogy anyuka együttműködő, még akkor is, amikor nem... :p Megmondom őszintén, és nem titkolom, hogy bizony volt olyan esetünk (nem egyszer...:mad:), amikor nagyon de nagyon nem értettem egyet az orvossal. 28 mmol/l-re 1 egység Actrapidot akart beadatni velem... Hiába győzködtem, hogy hát, a 3 órával ezelőtti 21-re is 1 egységet mondott, és most már 28-nál tartunk, biztosan jó lesz ez!? Hát, a kompromisszum kötést bebuktam... :o Na, de engem sem kellett félteni (már akkor sem...:p), én bizony az általam gondolt mennyiségű inzulint adtam be, és láss csodát, végre lefele indult meg a gyerek cukra! Aznap még 1-2 alkalommal ugyan ez az orvos-én beszélgetés lezajlott, mindhiába... De hoppá, nővérke is jött velem az inzulinbeadáshoz... Én meg egyszerűen megmondtam neki, hogy ha akarja, "láthatja", hogy igen, nem annyi inzulint adok be, amennyit az orvos előírt... Erre egy nem várt fordulat: ő bizony csak annyi inzulint látott beadni, amennyit az orvos előírt...;) Tehát, nővér szinten sikerült - hát ha csak így is - a kompromisszumkötés!:cool:
(Természetesen én most itt nem akarok SENKIT arra buzdítani, hogy csinálják azt, amit én tettem, én csak egyszerűen leírom, hogy csináltam ilyet is...)
Aztán volt olyan is, amikor egyáltalán nem lehetett kompromisszumot kötni, ráadásul a pen sem nálam volt, és nem is én adhattam be... Szívem csücske még mindig ezen egészségügyi intézmény...:mad::mad::mad:
Az esetek többségében viszont sikerült az orvossal megállapodnom a gyerek inzulin kezelésének kérdésében. Igaz, néha órákig kellett jártatnom a számat, de sikerült! Ésszerű érvekkel azért általában megy...
Mióta pumpás Mátém, egyszer voltunk - két és fél éve asszem - kórházban, na, abba viszont egyáltalán nem engedtem, hogy beleszóljanak! Igazság szerint nem is nagyon akartak, mert a pumpát sem nagyon ismerték, én meg akkor már pár éve használtam (Mátémon). De ha olyan helyre kerülnék Mátéval, ahol "értenek" a pumpához sem engedném - már nem... -, hogy véleményem nélkül írják elő a terápiát!
Az én esetemben pedig az a tapasztalatom - felnődd pumpás diabos lévén -, hogy félnek a pumpától... Így nem is akarnak belefolyni a kezelésbe (legalábbis, a környékünkön nem...), totálisan rám hagyták, hogy azt csináljak, amit gondolok, jónak látok... Ez az én szempontomból jó volt eddig, de egy cseppet sem nyugat meg: mi van akkor, ha úgy kerülök be, hogy nem tudok magamról, meg a pumpámról "gondoskodni"!?? És mi a helyzet a többi pumpás emberrel a környékünkön, akik nem merik magukat "kezelgetni"???
Dilemma, dilemma, dilemma... :laz::dr_32:
 

tímeácska

Őstag
Drága Szíveim!

Ti egy angyalok vagytok! Nálunk a helyzet:

Pénteken várom a lányom az iskolánál, viszem a görögökhöz első áldozás előkészítőre, utána hazamegyünk hulla fáradtan, ha bír tanulni bír, ha nem akkor szombat fél 3-ig tanulnom kell vele, mert viszi el az apja láthatásra, tehát magunk vagyunk. Nekem nincs senkim, apu most halt meg, anyu teljesen süket szegény, szívbeteg nem tudja vállalni. Az apa meg...szóval nem tudok menni.
Szomorú vagyok emiatt, mert nagyon nagyon meg szeretnélek titeket ismerni!
Moncsi a lányom, ő is Moncsi, még 9 éves nem hagyhatom egyedül, és Miskolc-és Bp-t szóval ez van....

Már megnyaltam a szájam szélét a palacsinta hallatán. Azóta nem ettem mióta kiderült ez a betegség. Tényleg? mennyit lehetne enni belőle ha az ebédem 60 g szénhidrát?

Esetleg ha Moncsi hozza Moncsit talira...??? ;):cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát, én már láttam olyat, hogy lobogtatta a kisnagysrác, hogy jó a cukrom, jó a cukrom, vitte a cukormérőt is bizonyságul, holott nem az Ő cukormérésének eredménye volt az a jó eredmény, hanem újdonsült ágyszomszédhaveré... :p:):dr_31:
Nem ismeretlen a teoria, amit itt felvázolsz. Az edukátor képzőben Békefi doktor szépen ecsetelte a tinik jobbnál-jobb átvágós-kijátszós trükkjeit. Ilyen volt többek között a kontrollon elemzett napló, amiben a cukormérések átlaga 6-7 körüli volt, azonban a HbA1c már igencsak verete 12% fölötti értéket.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már megnyaltam a szájam szélét a palacsinta hallatán. Azóta nem ettem mióta kiderült ez a betegség. Tényleg? mennyit lehetne enni belőle ha az ebédem 60 g szénhidrát?
Lehet enni palacsintát (sőt, szinte mindent). Számolni, de leginkább kitapasztalni kell, hogy mit művel a cukorral. Nem mindenkire hat egyformán, itt valóban érvényes, hogy a cukorra gyakorolt hatását nem a CH/inzulin arány jó számítása határozza meg. Lisztes cucc, de CH mentes tojás van benne, és persze olaj, meg abban sül, ami nyújtja a CH felszívódását. Kérdés, kinél milyen mértékben.
 

poe

Őstag
Meg ugye nagyon függ attól, mivel töltöd. Ha többet szeretnék enni, én gyümölcsös túrókrémet csinálok.
 

manocs

Új tag
Egy palacsinta nekem kb 10-13 Ch-ra jött ki. Tehát kb 5-6 db fér bele.

Novorapid-Levemir. Én is ezt kaptam. Jelenleg talán a levemir bírja a legtovább a szervezetben. Nekem nem bírt 24 órát, csak max 12-t. Ezt lehetőleg fix időpontban kell beadni. Novorapid kicsit nagyobb szabadságot enged. 1-2órás csúszások beleférnek, esetleg egy-egy plusz étkezés is:cool:. Persze nem erre kell berendezkedned :)
Sokkal jobb lesz ezzel a megoldással, legalábbis szerintem :)
Nagyon jó lenne, ha tudnánk találkozni!! Apa nem tudja előbb elvinni a leányzót? Esetleg gyertek együtt!! :cool:
Mi mind átmentünk azon az állapoton, amin Te most! Tudom, hogy hihetetlen,:o én sem hittem el akkor, de jobb lesz!! Máig nem tudok elég hálás lenni a "sorstársaknak" a rengeteg segítségért, biztatásért.:dr_33::dr_24:
 

tímeácska

Őstag
A könnyebb érthetőség kedvéért csak egy kis kiegészítés: A bevitt CH-nak kb. az 50%-a kerül a sejtek által felhasználásra, a másik 50% pedig a máj cukorraktárát töltik fel.
Egy ilyen súlyos hipo alatt-után nagyon nehéz "kitalálni", hogy a máj mikor telítődött megfelelően glikogénnel, hiszen a testi folyamatok működéséhez folyamatosan kerül belőle felhasználásra (vagyis ez egy állandó körforgásos folyamat, bevitel-felhasználás-feltöltés). Ha a mért cukor érték állandóan magas, nem pedig ingadozva magas és alacsony, akkor jó eséllyel elegendő raktározott és szükség esetén mozgósítható) cukor van a májban.

És még egy rettentő lényeges dolog: abban az esetben ha a glikogén raktár kiürült - vagy igen csekély mennyiségű cukorkészlettel rendelkezik - akkor a Glucagon injekció is hatástalan, esetleg nem a megfelelő javulási szintet eredményezi - ez utóbbinak egyik feltétele viszont, hogy valamennyi glikogénnel kell még rendelkeznie!
Zsuzsi! Azt tudom mondani/írni, hogy a mentőorvos - nagy valószínűséggel... - nem követett el hibát azzal, hogy nem engedte beadni a Glucagont, ugyanis - így a körülményeket jobban megismerve merem mondani - nagy valószínűséggel a direkt Glucose infúzió volt a lehető legjobb kezelés! Ha valóban nullázta Szandi a glikogén raktárát - ennek lehetőségére utal a cukros infik ellenére is elhúzódó hypoglicaemia - akkor csak minimálisan és átmenetileg "rendezte" volna a gyermek vércukrát... De valószínűbbnek tartom, hogy az eszméletlenség maradt volna a Glucagon injekció ellenére is...
Végiggondolva, lehet, hogy jobb is, hogy nem kapta meg (de ez itt most CSAK a Ti esetetekre értendő!!!), mert lehet, hogy a Glucagon kiürítette volna totál a májból a glikogént, már ha volt még benne... Bár, lehet, hogy a Glucagon már nem osztott vagy szorzott volna... Szemre nem lehet megállapítani a glikogén-szintet... Javaslatom mindennek ellenére: eszméletvesztés esetén beadni a Glucagont! Ártani nem árthat az ember vele...
Az eszméletlenséget pedig nem tudom (nincs infóm róla...), hogy mi okozta konkrétan: a hypo, vagy az esés következtében kialakult agyrázkódás...
A lehető legjobb ami történhetett akkor: direktbe bekötött 20%-os Glucose infúzió...:cool:
Jó kis esettanulmány Vagytok...;););) (bárcsak ne lennétek azok...!:()
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És még egy rettentő lényeges dolog: abban az esetben ha a glikogén raktár kiürült - vagy igen csekély mennyiségű cukorkészlettel rendelkezik - akkor a Glucagon injekció is hatástalan, esetleg nem a megfelelő javulási szintet eredményezi - ez utóbbinak egyik feltétele viszont, hogy valamennyi glikogénnel kell még rendelkeznie!
Na eztet nem tudtam, de nem árt tudnom róla. Köszke :dr_24:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Háááát, rám rám is fér, hogy tömj, annyira aluiltáplált vagyok, hogy már saját erómből föl sem tudom emelni a palacsintát. :rohog:
Há mán hogy tunnád fölemelni a palacsintát, ha Csiguval együtt oda mész, ahova terveztétek? Mert ottan bizony hátul csatos, kéz hátrakötős mellénykét kaptok. :rohog: No de tudjátok, rám mindig számíthattok, megsütöm, beviszem, megtömlek benneteket, és kedvesen mosolyogva magatokra hagylak. :dr_31: Bízz bennem Zsuzsi, bízz. ;)
 

lizzi

Őstag
Kedves Zsuzsi (Somcsika)!
sajnálom ami történt Szandival és el tudom képzelni mit élsz át ,mivel az én édesanyám is ilyen aggódós meg tanácstalan volt annak idején ,csak egy sokkal egyszerűbb és szűkősebb világban ,de mindent megtett értem és nagyon hálás vagyok neki ezért !!!
hidd el Szandi is megért majd mindent ,úgy ahogyan itt többen is, és eljön az ideje amikor nem dühöng és belátja ,hogy nem azért kell enni és nem azért kell a vitamin ,hogy hízzunk(mint én is hittem ilyen korban...)hanem mert fontos és muszáj enni,.... időben és kellő mennyiséget,szurkolok nektek ,hogy ezek után már csak jó legyen a Karácsony meg Újév!
legtöbbször én is mindig akkor voltam beteg ,furák ezek a fiatalok ,na(én is az voltam anno:))
 

somcsika

Aktív tag
Há mán hogy tunnád fölemelni a palacsintát, ha Csiguval együtt oda mész, ahova terveztétek? Mert ottan bizony hátul csatos, kéz hátrakötős mellénykét kaptok. :rohog: No de tudjátok, rám mindig számíthattok, megsütöm, beviszem, megtömlek benneteket, és kedvesen mosolyogva magatokra hagylak. :dr_31: Bízz bennem Zsuzsi, bízz. ;)

De én nem magamat akartam bezáratni a zártosztályra, hanem Szandit, ha tovább hisztizik.
 
Drága Szíveim!

Nem tudok elmenni sajnos. Először is a baj, hogy hétfőn kapok csak fizetést, még hétvégén talán kitartok. Nagyon nagyon sajnálom, és nagyon meg szeretnélek benneteket ismerni pedig!
Nagyon köszönöm, az eddigi rengeteg segítséget, boldog vagyok, hogy Rátok Találtam, és hogy Urunk segít az égből, amit elvett, édesapám, fiam, visszaadta egy csodálatos férfival, akivel egy hónapja ismerkedtem meg, és elfogadott engem a betegségemmel, és TITEKET adott. Szerencsés vagyok........igazán........

puszil Mindenkit Moncsi Miskolcról!
 
Oldal tetejére