mindenkinek

Nem tudok menni a találkozóra

Drága Szíveim!

Nem tudok elmenni sajnos. Először is a baj, hogy hétfőn kapok csak fizetést, még hétvégén talán kitartok. Nagyon nagyon sajnálom, és nagyon meg szeretnélek benneteket ismerni pedig! :mad:
Nagyon köszönöm, az eddigi rengeteg segítséget, boldog vagyok, hogy Rátok Találtam, és hogy Urunk segít az égből, amit elvett, édesapám, fiam, visszaadta egy csodálatos férfival, akivel egy hónapja ismerkedtem meg, és elfogadott engem a betegségemmel, és TITEKET adott. Szerencsés vagyok........igazán........

puszil Mindenkit Moncsi Miskolcról!
 

borka

Őstag
Drága Szíveim!

Nem tudok elmenni sajnos. Először is a baj, hogy hétfőn kapok csak fizetést, még hétvégén talán kitartok. Nagyon nagyon sajnálom, és nagyon meg szeretnélek benneteket ismerni pedig! :mad:
Nagyon köszönöm, az eddigi rengeteg segítséget, boldog vagyok, hogy Rátok Találtam, és hogy Urunk segít az égből, amit elvett, édesapám, fiam, visszaadta egy csodálatos férfival, akivel egy hónapja ismerkedtem meg, és elfogadott engem a betegségemmel, és TITEKET adott. Szerencsés vagyok........igazán........

puszil Mindenkit Moncsi Miskolcról!

Az egyik szemem :( a másikmeg :)
:(,mert nem tudsz jönni,:),hogy van remény a boldogulásodra.:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már itthon van.
És képzeld Kata, hogy sütüttem neki tegnap én is dijétás palacsintát.

A baj csak az, hogy nem érzi a történtek súlyát és ez nagyon dühít.
Na jó, akkor nem is vagy gonosz, galád anya-manya :rohog:
Szerintem nincs baj, illetve lehet, hogy csak nálad van. Szandinak valószínű sokkal jobb a stressz tűrő-feldolgozó képessége. Nem valószínű, hogy nem méri fel megfelelően a helyzet súlyosságát, biztos nem veszi félvállról, de kombinálja túl. Kettőtök hozzáállásán is látszik, hogy téged dühít, míg őt nem. De az is lehet, hogy a látszólagos érdektelenség a te "dühöngésedre" válasz, inkább egy túlzó reakció, hogy "csak azért se".

Amit ajánlani tudok: beszélj telon a dokijával, és mondd el a problémát, és kérd meg, hogy beszéljen a történtekről a gyerkőccel úgy, hogy te nem vagy jelen.
Ez az okosság nem az én fejemből pattant ki, hanem Békefi doktor mondta, hogy a tiniknél a szülő felé irányuló tagadásnak szinte alig mutatkozik jele az orvosi konzultáció során. A tinik sokkal inkább megnyílnak egy idegennek, így még a kezelő orvosnak is, mint a szülőnek. A doktor pedig, ha partner ebben akkor nagyon jól fel tudja mérni a tini nemtörődömségét, vagy hogy pontosan tisztában vannak-e a történések súlyával.

Zsuzsi, próbáld meg nem a gyerkőcöt megváltoztatni, hanem magadat, ill, a magad szigorú, számonkérő hozzáállását. Ellenőrzés, felügyelet kell, de valahol meg kell találni azt az egyensúlyt, ahol mindketten "megfértek" egymás mellett.
Nehéz ezeket leírni, mert folymatosan téged szapullak, sorolom, hogy mit nem csinálsz jól, mit kéne másképp tenni, holott tudom jól, hogy te elvileg mindent jól és maximálisan csinálsz, és a való igazság az, hogy Szandi viselkedése és hozzáállása a helytelen, de hidd el, ha egy tini ellenkezik, és a szülő bekeményít, akkor vagy a tini kerül ki győztesen, vagy hosszú évekre megromlik a viszony és a bizalom. Aztán amikor a tini már nem lázad, akkor már "késő" újra gondolni az egészet.
Akármilyen nehéz is, és úgy érzed, hogy kikerült a gyeplő a kezedből, most bizony neked kell ezt az időszakot túlélned kettőtök érdekében. Benned nem tombolnak a serdülőkori hormonok, míg Szandit irányítják. Neked kell "alkalmazkodnod", még akkor is, ha ez Szandi egészsége érdekében többszörös feladatot is ró rád. Ha látja, hogy dühöngsz, akkor rád hagyja, és magába zárkózik, és akkor sem teljesít, ha éppen nincs semmit baja a kívánalmakkal.
Ez, tudom egy jó kis lelkifröccsre sikeredett, de éppúgy, ahogy te Szandinak jót akarsz, ugyanúgy én is, mi is ezt akarjuk neked, és mindkettőtöknek.
 
Remélem jól sikerült a találkozó

Drága Szíveim! Remélem jól sikerült a találkozó, és jól éreztétek magatokat! Sokat gondoltam rátok!:)

Egy kérdés: 1-es típusúaknak!

3 hónapja mióta szúrom magam a következő van. Az achillesem 1,5 éve nem gyógyul, de ez még semmi. Közel 1 hónapja jött ki az első 200 forintos seb a vádlimon, most még egy, és már az achillesen is 2X200 nagyságú. Mikor mondom "ezeknek" bent, hogy csinálni kellene valamit, csak rángatják a vállukat. Értem én, hogy a cukortól van, DE EGYES TÍPUSÚAKNÁL VAN ILYEN, mert állítólag csak 2-es típusúaknál nem gyógyulnak a sebek. Ez semmi! Tegnap már a számban is megjelentek ilyen kis fekélyszerűek. :mad:
Szerintetek?

puszi mindenkinek!

Moncsi
 
milyenek a gyerekek

Már itthon van.
És képzeld Kata, hogy sütüttem neki tegnap én is dijétás palacsintát.

A baj csak az, hogy nem érzi a történtek súlyát és ez nagyon dühít.


Drága Zsuzsa!

A gyerekek milyenek tudnak lenni:mad:de azért imádjuk őket nem? Elmesélek valamit. Nálunk 9 évesen a cicanadrág a menő. Mondtam Moncsinak ok felveheted, de mivel hideg van, harisnyával. Megbíztam benne, megyünk a városba. Egyszer csak szól...anya, nagyon fázom...miért lányom....felöltöztél nem? Fel sem tételeztem, hogy nem bízhatok benne....
Nem gondoltam, hogy hazudik, nem mondta meg, hogy nem vett fel harisnyát. (a kis hülyém). Az úton, anya fázok, menjünk haza....! Na, akkor már gyanút fogtam, nem vetted fel a harisnyát?.....nem..........(vörösödött). Miért?.....nincs válasz....Nem szóltam hozzá egész haza úton, erre a villamoson elsírta magát, bocsáss meg anya...többet nem csinálok ilyet...Most már nem csinálja...
Néha elkapjuk őket, néha nem....Mi a jó, és mi a nem..? Nehéz dolog szülőnek lenni.:(

Puszil,
Moncsi
 

manocs

Új tag
Ha jól tudom (és persze lehet, hogy nem) akkor a nehezen gyógyuló seb egyfajta szövődmény, ami sok-sok év cukor után jelentkezhet. Tehát Nálad ez biztos nem áll fenn!!!
 

g.sz

Új tag
görögszéna kapszula

Sziasztok!

Szeretnék bemutatni nektek egy új terméket, a Görögszéna kapszulát!
A következő weboldalon hasznos információkat találtok a görögszéna gyógynövénnyel kapcsolatban. Érdemes elolvasni. Tudományos kísérletek támasztják alá a görögszénmag vércukorszint csökkentő hatását.

http://www.gorogszena.hu/felhasznalas/gorogszena_felhasznalas_cukorbetegseg.html

http://www.gorogszena.hu/gorogszenamag_gorogszenakapszula.html

További szép napot!
 
Drága Szíveim, Mindenki!

A Jóisten rámtekintett, imádkoztam, megjött Debrecenből a C peptid eredménye. Ami normál határok között van. Nagy szerencsém van! Kedden megyek be a kórházba, így most már fogalmuk sincs arról mi vagyok, még nagyobb a zavar. I. vagy II.) Mindenesetre, levesznek az inzulinról, és rátesznek a tablettára. Megpróbáljuk. Így, hogy normál a működés, még van esélyem, egy olyan életre, ami nem jelenti az állandó halálfélelmet a hipótól, voltak már csúnya ügyek.
Szóval bent leszek karácsonykor, de már nem bánom, minnél előbb tegyem le a tűt.
Nagy kegy ez Urunktól, és én amúgy is őt szolgálom!:D

puszil Mindenkit,
Moncsi
 

somcsika

Aktív tag
Drága Szíveim, Mindenki!

A Jóisten rámtekintett, imádkoztam, megjött Debrecenből a C peptid eredménye. Ami normál határok között van. Nagy szerencsém van! Kedden megyek be a kórházba, így most már fogalmuk sincs arról mi vagyok, még nagyobb a zavar. I. vagy II.) Mindenesetre, levesznek az inzulinról, és rátesznek a tablettára. Megpróbáljuk. Így, hogy normál a működés, még van esélyem, egy olyan életre, ami nem jelenti az állandó halálfélelmet a hipótól, voltak már csúnya ügyek.
Szóval bent leszek karácsonykor, de már nem bánom, minnél előbb tegyem le a tűt.
Nagy kegy ez Urunktól, és én amúgy is őt szolgálom!:D

puszil Mindenkit,


Moncsi

Szorítunk neked, hogy minden rendben legyen. :):):)
 
Nos, túl vagyok első bulimon így. Rendesen szendvicsekkel, inzulinnal, vc. mérővel megpakolva indultam. Kicsit fura volt, 8-ra mentem, még ott a diszkóban kellett a pótvacsit benyomni, meg a "lefekvés" előtti inzulint combba.(Kimentem a WC-re ott intéztem.)
Jelentem ittam is.Eleinte féltem, de kezdek egyre magabiztosabb lenni, ahogy megismerem a szervezetem reakcióit. Kb. 4 sört, meg 3 vagy 4 whiskey-t ittam meg. Óránként, másfél óránként mértem, egyszer volt 3.9(aminél még egyáltalán nem éreztem hipót, de elmajszoltam egy fél korpás croissant-t, meg ittam rá 1 sört és fél óra múlva már 6-os volt.), de a többi végig 5 és 7 között mozgott.
1 hónap után nagyon jól esett kitombolni magam, és nagyon örültem az eredményeknek.
Egyetlen egy negatívuma a dolgoknak, hogy 5-re értem haza, és 8-kor kelni kellett adni a reggeli inzulinokat, szal kicsit fáradt vagyok, de megérte.
 

borka

Őstag
Nos, túl vagyok első bulimon így. Rendesen szendvicsekkel, inzulinnal, vc. mérővel megpakolva indultam. Kicsit fura volt, 8-ra mentem, még ott a diszkóban kellett a pótvacsit benyomni, meg a "lefekvés" előtti inzulint combba.(Kimentem a WC-re ott intéztem.)
Jelentem ittam is.Eleinte féltem, de kezdek egyre magabiztosabb lenni, ahogy megismerem a szervezetem reakcióit. Kb. 4 sört, meg 3 vagy 4 whiskey-t ittam meg. Óránként, másfél óránként mértem, egyszer volt 3.9(aminél még egyáltalán nem éreztem hipót, de elmajszoltam egy fél korpás croissant-t, meg ittam rá 1 sört és fél óra múlva már 6-os volt.), de a többi végig 5 és 7 között mozgott.
1 hónap után nagyon jól esett kitombolni magam, és nagyon örültem az eredményeknek.
Egyetlen egy negatívuma a dolgoknak, hogy 5-re értem haza, és 8-kor kelni kellett adni a reggeli inzulinokat, szal kicsit fáradt vagyok, de megérte.

Örülök mindannak amit írtál,ha betartod a játékszabályokat nagyobb probléma nem lehet.:cool:Azt viszont ne felejtsd el,hogy a szervezeted nem mindig működik mindenkor egyformán.Nagyon sokat tapasztaltál az 1 hónap alatt,:)de még nagyon sok mindent kell tanulnod.Legyen önbizalmad,de sose bízd el magad.
Kíváncsian várom a mai napi eredményeidet is:o ,mert az éjszaka hatásai még dolgozhatnak.;)
 
Örülök mindannak amit írtál,ha betartod a játékszabályokat nagyobb probléma nem lehet.:cool:Azt viszont ne felejtsd el,hogy a szervezeted nem mindig működik mindenkor egyformán.Nagyon sokat tapasztaltál az 1 hónap alatt,:)de még nagyon sok mindent kell tanulnod.Legyen önbizalmad,de sose bízd el magad.
Kíváncsian várom a mai napi eredményeidet is:o ,mert az éjszaka hatásai még dolgozhatnak.;)

Igen, dolgozott sajnos még. Hajnal 5-kor 6,5 volt, reggel 8-ra már csak 3,8. Ezért eggyel kevesebb Actrapidot adtam reggel, mint szoktam, de így is az ebéd előtti cukrom 3.7 lett.(hozzáteszem még úgy is, hogy direkt kicsivel többet ettem)
 

borka

Őstag
Igen, dolgozott sajnos még. Hajnal 5-kor 6,5 volt, reggel 8-ra már csak 3,8. Ezért eggyel kevesebb Actrapidot adtam reggel, mint szoktam, de így is az ebéd előtti cukrom 3.7 lett.(hozzáteszem még úgy is, hogy direkt kicsivel többet ettem)

Nos akkor most azt is megtanultad,hogy következmények nélkül nem lehet mindent megúszuni.:mad:Általában a reakciók később jelentkeznek.

Még arra szeretném felhívni a figyelmedet,hogy amikor majd átállítanak a másik insulinra,kezdheted előröl a tanulást,mert arra megint másként fog reagálni a szervezeted.De Te már, mint egy "öreg róka":);) simán fogod venni az akadályokat,és tudatosan kezeled magad.
 

somcsika

Aktív tag
Igen, dolgozott sajnos még. Hajnal 5-kor 6,5 volt, reggel 8-ra már csak 3,8. Ezért eggyel kevesebb Actrapidot adtam reggel, mint szoktam, de így is az ebéd előtti cukrom 3.7 lett.(hozzáteszem még úgy is, hogy direkt kicsivel többet ettem)

Hú, de ismerős ez a helyzet,;) az én gyerekem az italozás másnap délutánján már agyrázkódással feküdt a kórházban egy súlyos hypo és egy anyagcsere kisiklás után. Éjjel neki sem volt semmi problémája, csak másnap. De ezt most már te is tudod, és legalább legközelelebb tudod, hogy mire számíthatsz.
 

misamaci

Aktív tag
Annyira ez a 3.8, 3.7 nem durva, kaja előtti értékeim általában 4.5 és 5 között mozognak, ahhoz képest nem sokkal kevesebb.

Az igaz, hogy nem annyira durva ... csak éppen ilyenkor könnyebben beeshetsz mint rendesen, pl. mivel az alkohol többek közt dehidratál is, előfordulhat hogy több vizet iszol, mint rendesen
 
Oldal tetejére