Legutóbbi tartalom: nagytniki

  1. nagytniki

    Vércukormérők

    már várom, hogy láthassam!!!:) szóljatok, ha valahol elérhető lesz, rögtön!!! :)
  2. nagytniki

    Insulinpumpa

    okéé:) Mi is kettecskén megyünk Janóval., őt tuti megismeritek: vörös a haja és hófehér a bőre:):)
  3. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia Kriszta! Mi is megyünk Janóval, ő is 3,5:) Voltunk tavaly is nagyszerű volt!! Volt meglepi vendég akkor is, méghozzá Halász Jutka néni, aki koncertet is adott!!:) Szóval ne izgulj, jó lesz, ellesz!! És jó lenne megismerkedni személyesen is, ha már egy helyen leszünk, egy időben!:) Hogy...
  4. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Bundáskenyér, Kingu75! Átküldtem e-mailben!:)
  5. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    nem reklámozzák...A dokink is mondogatta, hogy nem valószínű, hogy megadják, de eddig, akivel beszéltem, és igénylet, megkapta!!! Emlékeim szerint ezt kellett kitöltenünk...
  6. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    csak annyit mondanék, hogy mi az OEP-nél igényeltünk, méltányossági alapon +csíkot. És megítélték. Kell a szakorvostól rá javaslat.. Meg egy nyomtatvány,amit ki kell tölteni. Nekünk 3 havonta jár +3 doboz közgyógyra így.
  7. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Atyavilág.... Ez durva. :( Sajnálom, amiken keresztül mentek. Az a doki kezelt már diabos gyereket??? Az orvosváltás alap. És szerintem se hagyd visszhang nélkül, noha most csak a gyerkőc jobb-léte a fontos, de ne hagyd annyiban!!! ez szörnyű:(
  8. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sajnálom, hogy így alakult nálatok, de mekkora "szerencse", hogy meg,mérted a cukrát!! Így még időben lehetett lépni. AZ, hogy még mindig 20-as körüliek a cukrai, az fura:( Valami nem stimmelhet: vagy másik inzulin kellene? vagy ebből több? nem tudom... Janókám 18 hónapos volt, mikor diabos...
  9. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Lindzi! Magam is rengeteg támogatást kaptam a fórumosoktól, és én is barátokra leltem itt, jó tudni, hogy nem vagy egyedül a problémával és nap, mint nap más is azért küzd, amiért Te. VAn, akit telefonon is bármikor hívhatok innen, és viszont:) Ha szívesen beszélnél is, akkor írj rám...
  10. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia! Mi jártunk így...sőt, mindig, amíg a Medtronicos 90 fokost használtuk... Először azt gondoltam, hogy béna vagyok, de a férjemnek is többször is 3legalább 20-30 perces művelet volt 1-1 fürdés után visszatenni. A Medtronicnál persze hülyének néztek, de becsereéltünk mindent 45-ösre, és...
  11. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia! mi már másfél éve használjuk a pumpát, és az első hónapban visszaadtam a 90 fokosat, becserélték nekünk 45-ösre, azóta ezzel elvagyunk vígan:) A múlt héten volt először a másfél év alatt, hogy valamiért nem működött a kanül és idő előtt kellett kicserélnem!! (nem jött le a 22-es cukorról...
  12. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Van közületek vki Gyálról, vagy Budapest XVIII. kerületből?
  13. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Olyan dologgal fordulok hozzátok, hogy lassan aktuális lesz visszamennem dolgozni, és olyan anyukák tapasztalatait kérném szépen, akik 3-4 éves diabos gyermek mellett kezdett újra dolgozni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, mikor a legtöbb ovi, ha fel is veszi a gyerkőcöt, max. délig...
  14. nagytniki

    Insulinpumpa

    Annyira más az inzulinérzékenység különböző napszakokban! Valami hasonló a hullámzás nálunk is, mint Napocskáéknál. Janó 3 éves, 13 és fél kg, és 90 cm. reggeli 10 g CH-ra 06 E tízórai nálunk nem nagyon van, mert későn reggelizik... ebéd 10 g CH-ra: 0,25 E (!!!) uzsi: 10 g CH-ra: 0,35-0,4 E...
  15. nagytniki

    Insulinpumpa

    Háát, nem tudom. Nekünk sem tanították... Én csak a tapasztalat alapján tudom, hogy nálunk délelőtt ugyanahhoz az almához (10 g szénhidrátra vetítve) mennyi inzulint kell adnom, és mennyit délután.... De kíváncsian várom a válaszokat én is:)
Oldal tetejére