A keresés eredményei

  1. nagytniki

    Vércukormérők

    már várom, hogy láthassam!!!:) szóljatok, ha valahol elérhető lesz, rögtön!!! :)
  2. nagytniki

    Insulinpumpa

    okéé:) Mi is kettecskén megyünk Janóval., őt tuti megismeritek: vörös a haja és hófehér a bőre:):)
  3. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia Kriszta! Mi is megyünk Janóval, ő is 3,5:) Voltunk tavaly is nagyszerű volt!! Volt meglepi vendég akkor is, méghozzá Halász Jutka néni, aki koncertet is adott!!:) Szóval ne izgulj, jó lesz, ellesz!! És jó lenne megismerkedni személyesen is, ha már egy helyen leszünk, egy időben!:) Hogy...
  4. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Bundáskenyér, Kingu75! Átküldtem e-mailben!:)
  5. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    nem reklámozzák...A dokink is mondogatta, hogy nem valószínű, hogy megadják, de eddig, akivel beszéltem, és igénylet, megkapta!!! Emlékeim szerint ezt kellett kitöltenünk...
  6. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    csak annyit mondanék, hogy mi az OEP-nél igényeltünk, méltányossági alapon +csíkot. És megítélték. Kell a szakorvostól rá javaslat.. Meg egy nyomtatvány,amit ki kell tölteni. Nekünk 3 havonta jár +3 doboz közgyógyra így.
  7. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Atyavilág.... Ez durva. :( Sajnálom, amiken keresztül mentek. Az a doki kezelt már diabos gyereket??? Az orvosváltás alap. És szerintem se hagyd visszhang nélkül, noha most csak a gyerkőc jobb-léte a fontos, de ne hagyd annyiban!!! ez szörnyű:(
  8. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sajnálom, hogy így alakult nálatok, de mekkora "szerencse", hogy meg,mérted a cukrát!! Így még időben lehetett lépni. AZ, hogy még mindig 20-as körüliek a cukrai, az fura:( Valami nem stimmelhet: vagy másik inzulin kellene? vagy ebből több? nem tudom... Janókám 18 hónapos volt, mikor diabos...
  9. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Lindzi! Magam is rengeteg támogatást kaptam a fórumosoktól, és én is barátokra leltem itt, jó tudni, hogy nem vagy egyedül a problémával és nap, mint nap más is azért küzd, amiért Te. VAn, akit telefonon is bármikor hívhatok innen, és viszont:) Ha szívesen beszélnél is, akkor írj rám...
  10. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia! Mi jártunk így...sőt, mindig, amíg a Medtronicos 90 fokost használtuk... Először azt gondoltam, hogy béna vagyok, de a férjemnek is többször is 3legalább 20-30 perces művelet volt 1-1 fürdés után visszatenni. A Medtronicnál persze hülyének néztek, de becsereéltünk mindent 45-ösre, és...
  11. nagytniki

    Insulinpumpa

    Szia! mi már másfél éve használjuk a pumpát, és az első hónapban visszaadtam a 90 fokosat, becserélték nekünk 45-ösre, azóta ezzel elvagyunk vígan:) A múlt héten volt először a másfél év alatt, hogy valamiért nem működött a kanül és idő előtt kellett kicserélnem!! (nem jött le a 22-es cukorról...
  12. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Van közületek vki Gyálról, vagy Budapest XVIII. kerületből?
  13. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Olyan dologgal fordulok hozzátok, hogy lassan aktuális lesz visszamennem dolgozni, és olyan anyukák tapasztalatait kérném szépen, akik 3-4 éves diabos gyermek mellett kezdett újra dolgozni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, mikor a legtöbb ovi, ha fel is veszi a gyerkőcöt, max. délig...
  14. nagytniki

    Insulinpumpa

    Annyira más az inzulinérzékenység különböző napszakokban! Valami hasonló a hullámzás nálunk is, mint Napocskáéknál. Janó 3 éves, 13 és fél kg, és 90 cm. reggeli 10 g CH-ra 06 E tízórai nálunk nem nagyon van, mert későn reggelizik... ebéd 10 g CH-ra: 0,25 E (!!!) uzsi: 10 g CH-ra: 0,35-0,4 E...
  15. nagytniki

    Insulinpumpa

    Háát, nem tudom. Nekünk sem tanították... Én csak a tapasztalat alapján tudom, hogy nálunk délelőtt ugyanahhoz az almához (10 g szénhidrátra vetítve) mennyi inzulint kell adnom, és mennyit délután.... De kíváncsian várom a válaszokat én is:)
  16. nagytniki

    Insulinpumpa

    A kezdet tényleg nem könnyű, de szerintem megéri a küzdés. Nekünk az első 1-2 hónap volt elég nehéz, hiszen újra kell tanulni mindent, mert minden másképp van, mint pennél. Igaza van Linusnak, hogy hajlamos aztán az ember kicsit "elszabadulni"...mi is sokféle ételt kipróbáltunk már, amiről penes...
  17. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Nem, nem voltunk mindig pumpások. 2010. márciusában diagnosztizálták Janónál a diabot, pent kaptunk. Majd nyár tájékán változott a rendszer (asszem) és nem kellett legalább 1 évet várni rá, így 9 hónap után megkaphattuk a szerkentyűt! Remélem Ti is megtapasztalhatjátok a sok-sok jó oldalát...
  18. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Mi az I. sz Gyermekklinikára járunk, ott 3 nap volt a beállítás (persze ez csak valami kb. dolog, majd a hetek folyamán, ahogy tapasztaljátok a dolgokat, az orvossal karöltve kell ezen finomítani... Mi nem próbáltunk ki egyet sem, olvasgattam a tapasztalatokat a Medtronicosról és nem is...
  19. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Igen, tavaly december elején kaptunk pumpát. Valaki mondta is itt anno, hogy "ez a betegség már nem az a betegség pumpával", és ez olyan találó!:) Nektek is pumpátok van? Gondolom a 9 éves kor és környéke ismét tele van változással: növekedés, stb. Gondolom ilyesmi kavar be..:(
  20. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    köszönjük, remélem tudjuk is tartani. Azért emögött meg kell hagyni, volt néhány hipó is, de nem durvák, ált. 3,5 körüliek.. Ezeket amennyire lehet felszámolnám. Persze nem minden csak rajtam múlik, de ezt Ti tudjátok:)
  21. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Ma voltam Janóval diab kontrollon és a HbA1C-nk 5,6 lett!!!:)) nem hittem a szememnek...
  22. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Gratulálok a szép eredményhez!!:)
  23. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Pannianyu! küldtem privát üzit!!:)
  24. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szerintem annyira nem durva pennél a 9,5-ös este és 7,4-es kelés. Tudom, hogy szeretnéd normál tartományban tartani, de egy ilyen kicsinél ez nem fog 100%-osan menni. A kicsiknél félnek a dokik a hypótól, így inkább magasabban szeretik tartani. Nálunk az volt a cél a doki néni szerint, hogy 4...
  25. nagytniki

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia! Akkor gondolom ugyanaz a doki nénink!!:) Mi pennel kezdtük tavaly, amikor diagnosztizálták a diabot Janómnál (akkor 18 hós volt). És ugyanilyen felállásban kaptuk az inzulint, mint Ti, és hasonló problémáim is voltak vele. HA beadom sok, ha nem, akkor kevés... Az éjszakai leesés miatt hívd...
  26. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Én is szoktam diétásat venni, de a legtöbbször készítem a natúr joghurt+gyümi változatot, és teszek bele édesítőt és így nagyon szereti. Van, hogy Steviával készítem, van, hogy sima folyékony édesítővel, van, hogy ez is, az is kerül bele!:) Magában tényleg savanykás lenne.
  27. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Mi az I. GYermekklinikán. Nem piszkálja, sosem próbált megszabadulni tőle. Azért egész jók azok az értékek..nálunk pumpa mellett is 11-14 délelőtt a reggelije után, majd rá 1 órával meg akéár hypozni is képes!!:( és ezen nem tud segíteni a doki nénink...ez a válasz: hát, gyakran lát ilyet ilyen...
  28. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Először is bátorságotés kitartást kívánok Nektek, tudom milyen nehéz a kezdet kezdete..Kisfiam 14 hónapja cukros. Minket Humulin kevertre és Humulin R-re állítottak be az elején..Nos a flexibilitás miatt adtam be az unalmast (én fiam akkor volt 1,5 éves...) Ki kellett centizni a kaját, CH...
  29. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm a segítségeket, nagyon hasznosak számomra! Ha vki még tud vmit, szívesen fogadom!:)
  30. nagytniki

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm!:) Akkor Pumpás, Téged kérdezlek!:) Privi már ment róla, de itt is írhatsz:)
Oldal tetejére