Legutóbbi tartalom: okina78

  1. O

    Insulinpumpa

    Köszönöm szépen a válaszokat! Igen nekem is gyanús mert 70-30 kb az arány.....
  2. O

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Bocsi hogy csak betörök hozzátok bár vannak akik ismernek... Sajnos nincs időm visszaolvasni pedig tuti téma volt már nálatok a bázis.bólus helyes százalékos aránya.Megköszönném ha valaki megirná nekem. Anikó
  3. O

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Umbra! Én csak leirom Neked hogy mi hogy jártunk. Akkor még nagyon kezdök voltunk kb egy hete jöttünk haza a korházbol és a fiam reggeli után elvesztette az eszméletét... Rögtön beadtam neki a glukagon injekciot hivtuk a mentöket stb...Na én akkor megfogadtam hogy ezt soha többet..... És...
  4. O

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! 15 honaposan lett diabos,majdnem egy évig penesek voltunk aztán kaptunk pumpát.Nagyon jol viseli,sokkal érettebb nagyobb felelösség tudata van mint a kortársainak.Nem mondom néha van egy kis hiszti hogy ö most nem akar tűt cserélni vagy akkor enne amikor magasabb a cukra és nem ehet de...
  5. O

    Cukorbeteg gyermek

    Igen ö egy csodás nagyfiu mostmár majdnem hat éves.....És mindennap hálát adok hogy velünk van
  6. O

    Cukorbeteg gyermek

    Kata én ezen már annyit gondolkodtam,és ha csak egy olyan gyerekröl hallottam volna valaha hogy ezáltal kigyógyult a cukorbetegségböl még a házunkat is eladnák csak egészséges legyen.... És igen szerintem is rossz visszagondolni mindenkinek az elsö napokra mert borzaszto trauma...Itt egy páran...
  7. O

    Cukorbeteg gyermek

    Hát azt hiszem egyformán gondolkodunk...Én is a legkissebb jelre cukrot nézek nekik,és belegondolok mi lesz ha??, de nem is akarom végig gondolni.Mikor korházba kerültem volt ott égy áplonö neki a négy gyerekéböl három diabos volt...Az lehet a nem egyszerü! és akkor még drága volt a pumpa igy...
  8. O

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Az én fiam 15 honaposan lett diabos nem oltás után,viszont dédi mama 1 tipusu volt...Ennek már 4 éve volt a nyáron azota ezzel élünk született 2 kistesoja és bizony bennem a para hogy ök is azok lehetnek...
  9. O

    Insulinpumpa

    Szia! mi még a 45 fokost nem probáltuk,nem is gondolkodtam rajta,lehet igazad van a melegvizzel bár a multkor kb 20 percig probálkoztunk visszarakni és sehogy sem jött össze.Lázadt is a tűcsere ellen mert nagyon számon tartja és reggel lett neki belöve és fel volt háborodva hogy este másikat...
  10. O

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Van egy kérdésem hozzátok: a fiamnak medtronicos pumpája van 3,5 éve.Most már másodszor jártunk ugy hogy a kanült levettük fürdésnél és már sem a kupakot sem a kanült nem lehetett visszarakni,újat kellett belöni.Járt már igy valaki?? Vagy csak nekünk jutott hibás darab? Ráadásul nem...
  11. O

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Nekem 1 honapja volt diabos a fiam akkor volt 16 honapos mikor használnunk kellett... Gondolhatjátok mennyi tapasztalatom volt,de ösztönösen tudja az ember szerintem hogy ilyenkor mit kell tenni.Pedig én is olyan ideges voltam hogy a telefont nem találtam hogy a mentöket felhivjam...
  12. O

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Bocsi az még lemaradt hogy a héten vittem neki az ebédet,ha olyan kaja volt amit nem ehetett meg.És ezt tartanám továbbra is,de nem ilyen hozzáállás mellett.Eddig is volt bajom a konyhával mert a tizórait ugy beszéltük meg hogy a kenyeret én viszem meg a teát ök megkenik akármivel amit a többiek...
  13. O

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Szia Kitta! Nem nem azért harcolok hogy kapjon diétás kaját,nem azért inditottam el az egészet hanem a kinyhaveztö minösithetetlen viselkedése miatt.Holott akkor sem azért mentem be hogy külön fözzenek Tominak ezt nem is szeretném most sem hanem csak annyit szerettem volna megtudni hogy meg...
  14. O

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Kata! Én most ugy gondolom hogy elöször az ovodavezetövel beszélek hogy mi legyen.Nem feltétlenül akarok feljelentést de azt sem akarom hogy a többi szülöt aki még talán lesz vagy aki itt olvas elhajthassák hogy nem megoldhato!!! Nem hiszem hogy a gyereknek hátránya lesz belöle mert a konyha meg...
  15. O

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Sziasztok! Kaptam levelet az egyenlö bánásmod hatoságtol és a gyereknek joga van az oviban enni!!!!Meglehet tenni a feljelentést ha akarom!! Egyenlöre hétfön beviszem az önkormányzathoz hogy mit szolnak hozzá.
Oldal tetejére