Cukorbeteg gyermek

linus

Tag
Mi Actrapidot és lantust szúrunk. Reggeli 7E Actrapid , Ebéd . 4E Actrapid , Vacsi 4E Actrapid + 6E Lantus.
Férjem volt itthon a gyerekekkel . Reggel 8.3 volt a cukra ,beadták a 7E-t ,majd 20 percet szoktunk várni ilyen cukinál. Nem is volt eddig gond .Leültek reggelizni ,majd a Szasza 3 falat után lerakta a kenyeret az asztalra és közölte ,hogy ő fáradt ,aludni akar ,és ment az ágyhoz ledőlni. Ilyenkor már tudjuk valami nem oké . Mondta ,hogy nem érzi jól magát elkzdett sirni, kapott szölöcukrot ,meg aztán cukros vizet ,de már nem segitett , Elkezdett rázkódni / olyan mint az epilepsziás roham / , férjem felpolcolta a fejét hogy ne fulladjon meg ,majd kb. fél perc után Szandi elájult . "Összeszerelte" az injekciót ,és beadta neki izomba. Pár perc mulva magához is tért. 1.7 volt a cukra ájulás előtt. Természetesen a dokinénivel folyamatosan konzultáltunk telefonon. Amikor magához tért nagyon fájt a feje. 1/2 óránként cukormérés és egy korty tea ,meg egy kicsi szilárd kaja.Szépen kezdett emelkedni a cukra 5-6 körül volt délben. Csak sóba vizbe krumplit evett egy kis szafttal nem füszeresen. Délután már görkorizni akart menni . Szerencsére nem kellett bemennünk a korházba,mert nem hányt . A mai napig többször végigbeszéljük ,hogy mi lehetett a baj ,a 8.3 esetleg nem 8-3 volt? Nem tudom,de nem kivánom ezt senkinek.



Húúúúúúúúúúúúúúú, ez rettenetes volt, még így olvasva is nagyon meredek!!!!
Mi a legelső hiponál voltunk így. A tök jó cukira beadtuk az inzulint(akkor még penesek voltunk) és kivártuk a 20 percet. Aztán pár perc múlva elkezdett lehullani a feje, mint aki mindjárt elájul. Na, akkor elkezdetem ordítani a családnak hozzanak cukormérőt, valami cukrosat és azonnal. Persze hatalmas zűrzavar volt mert ez karácsonykor történt mikor az egész család ott volt. Szerencsére nem kellett glucagon, de ez se volt kellemes!
 

g_andi

Tag
Húúúúúúúúúúúúúúú, ez rettenetes volt, még így olvasva is nagyon meredek!!!!
Mi a legelső hiponál voltunk így. A tök jó cukira beadtuk az inzulint(akkor még penesek voltunk) és kivártuk a 20 percet. Aztán pár perc múlva elkezdett lehullani a feje, mint aki mindjárt elájul. Na, akkor elkezdetem ordítani a családnak hozzanak cukormérőt, valami cukrosat és azonnal. Persze hatalmas zűrzavar volt mert ez karácsonykor történt mikor az egész család ott volt. Szerencsére nem kellett glucagon, de ez se volt kellemes!

Ezt sajnos már mi is átéltük.Reggeli mérésnél 8 körül lehetett Andikámnak.Akkor beadtam neki a 6 E. Insuman Comb.25-öst és 25 -30 perc múlva mikor már vittem neki a reggelit iszonyúan elkezdett sírni,kérdésre nem felelt stb..Azonnal mértem neki és 1.7 volt a cukija./sose volt addig olyan alacsony/Hamar kapta a szölőcukrokat pár deci üdítőt,és szerencsére nem kellett a glucagon injekció.Utána már szépen megette a reggelijét is és örültünk,hogy nem lett semmi baja.Máig se értem,mitől esett,le olyan hirtelen.
 

linus

Tag
Ezt sajnos már mi is átéltük.Reggeli mérésnél 8 körül lehetett Andikámnak.Akkor beadtam neki a 6 E. Insuman Comb.25-öst és 25 -30 perc múlva mikor már vittem neki a reggelit iszonyúan elkezdett sírni,kérdésre nem felelt stb..Azonnal mértem neki és 1.7 volt a cukija./sose volt addig olyan alacsony/Hamar kapta a szölőcukrokat pár deci üdítőt,és szerencsére nem kellett a glucagon injekció.Utána már szépen megette a reggelijét is és örültünk,hogy nem lett semmi baja.Máig se értem,mitől esett,le olyan hirtelen.


Nekünk a 2,2 volt a legalacsonyabb amit mértem még penes korunkból, de abszolút semmi nem látszott rajta..............csak gyanús volt hogy jó kedve van! És gondoltam mérek egyet.
Én arra gondolok lehet olyan helyre lett adva ahol é volt mellette közvetlen vagy esetleg izomba ment. Mert akkor gyorsabb a felszívódás. 17-18 hónaposan nem szól hogy Anyu, ez izomba ment, és jobban fájt esetleg.
 

umbra08

Aktív tag
Mi Actrapidot és lantust szúrunk. Reggeli 7E Actrapid , Ebéd . 4E Actrapid , Vacsi 4E Actrapid + 6E Lantus.
Férjem volt itthon a gyerekekkel . Reggel 8.3 volt a cukra ,beadták a 7E-t ,majd 20 percet szoktunk várni ilyen cukinál. Nem is volt eddig gond .Leültek reggelizni ,majd a Szasza 3 falat után lerakta a kenyeret az asztalra és közölte ,hogy ő fáradt ,aludni akar ,és ment az ágyhoz ledőlni. Ilyenkor már tudjuk valami nem oké . Mondta ,hogy nem érzi jól magát elkzdett sirni, kapott szölöcukrot ,meg aztán cukros vizet ,de már nem segitett , Elkezdett rázkódni / olyan mint az epilepsziás roham / , férjem felpolcolta a fejét hogy ne fulladjon meg ,majd kb. fél perc után Szandi elájult . "Összeszerelte" az injekciót ,és beadta neki izomba. Pár perc mulva magához is tért. 1.7 volt a cukra ájulás előtt. Természetesen a dokinénivel folyamatosan konzultáltunk telefonon. Amikor magához tért nagyon fájt a feje. 1/2 óránként cukormérés és egy korty tea ,meg egy kicsi szilárd kaja.Szépen kezdett emelkedni a cukra 5-6 körül volt délben. Csak sóba vizbe krumplit evett egy kis szafttal nem füszeresen. Délután már görkorizni akart menni . Szerencsére nem kellett bemennünk a korházba,mert nem hányt . A mai napig többször végigbeszéljük ,hogy mi lehetett a baj ,a 8.3 esetleg nem 8-3 volt? Nem tudom,de nem kivánom ezt senkinek.

Úristen!
Mit csinálok én egyedül itthon, ha Tökmaggal ez történik? Ő még beszélni sem tud! 1 hete nálunk is 1,7 volt délutáni alváskor a cukija (teljesen érthetetlen módon). Ha akkor nem mérem meg neki alvás közben! Nem szeretem megszúrni a délutáni alvás közben, mert éberen alszik, nem akarom felébreszteni. Hála Isten, akkor megszúrtam. Pedig előtte Túró Rudit evett, semmi mást nem bírtam bele erőltetni ebédre. Vicces, ebédre Túró Rudi, azért erre nem szoktatom rá.
Nem tudom kezelni a Glukagon injekciót. Soha nem próbáltam. Mi lesz velem itthon egyedül egy ilyen esetben? Be fogok parázni. Holnap átnézem a Glukagon papírját.
Egyébként ennél az 1,7-es hipónál almalevet adtam neki. Viselkedésén nem vettem észre semmit, mert aludt.
Sajnos nekünk 2-essel kezdődő hipók gyakran előfordulnak...
 

dg

Őstag
Én nem próbáltam a penezést, ennyire szigorú lenne.
Dokijuk nem javasolta nekik a pumpát? Biztos könnyebb lenne.

Ha ez igaz, hogy a kislányt "így" (le sem bírom írni) csúfolták, hát jól megmondanám a magamét annak az óvónéninek!


Túldramatizáltnak tartom a cikket, bár, lehet, hogy valóban így éli meg ez a család a diabot, s nem pusztán újságírói túlzó fogalmazmány. ;)
Mi jól elvagyunk a pennel a "mindent lehet enni" jegyében. Azt gondolom, hogy a napi szükséges inzulinmennyiség egy szűk intervallum. Ha a legalsó szintjét állítom be, a diéta szigorú, a hibák azonnal maguk után vonják a nemkívánatos következményeket. Ha a felső határát célzom meg, minden működőképes és nem érzem úgy, hogy bármiről is le kellene mondani. Azt persze gyakran mondjuk, hogy "kicsit később" (..lehet megenni), de ennél nem több.

A gyerekközösségek kegyetlenek. Csak, hogy a csúfolódásnál maradjunk: kötve hiszem, hogy bárki felnőne úgy, hogy nem kapja meg a magáét valamikor. A ducit azért, mert kövér, a kicsit meg azért, a vöröset meg azért, a szeplőset meg azért, a soványat meg azért, a langalétát meg azért... Szülőként annyit tehetünk, hogy sokat beszélgetünk a gyerkünkkel, s igyekszünk szisztematikusan felkészülni a lehetséges negatív élményekre. Megvédeni teljesen nem tudjuk őket, de hatalmas a szerepünk abban, hogy jól vegyék az ilyen akadályokat!

Annál inkább fontos ez, mert a segítség nem kívülről fog érkezni nagy valószínűséggel: na, ebben nem volt túlzás a cikkben -- a pedagógusok javarésze teljesen elzárkózik a problémamegoldástól.
 

somcsika

Aktív tag
A cikket én is egy "kicsit" eltúlzottnak tartom. Bár ezt azok jobban tudják akiknek kisgyermekük van, hogy ők hogyan élik ezt meg, így avagy máshogy?

Sokszor bennem is felbüffenek a cukorbetegséggel kapcsolatos negatív dolgok, de próbálom megrázni magam és másfele koncentrálni.
Szandi pedig azt mondja, hogy már szinte alig emlékszik rá, hogy hogyan volt azelőtt.
 

umbra08

Aktív tag
A gyerekközösségek kegyetlenek. Csak, hogy a csúfolódásnál maradjunk: kötve hiszem, hogy bárki felnőne úgy, hogy nem kapja meg a magáét valamikor. A ducit azért, mert kövér, a kicsit meg azért, a vöröset meg azért, a szeplőset meg azért, a soványat meg azért, a langalétát meg azért... Szülőként annyit tehetünk, hogy sokat beszélgetünk a gyerkünkkel, s igyekszünk szisztematikusan felkészülni a lehetséges negatív élményekre. Megvédeni teljesen nem tudjuk őket, de hatalmas a szerepünk abban, hogy jól vegyék az ilyen akadályokat!

Igen, igazad van.
 

poe

Őstag
Nem tudom kezelni a Glukagon injekciót. Soha nem próbáltam. Mi lesz velem itthon egyedül egy ilyen esetben? Be fogok parázni. Holnap átnézem a Glukagon papírját.
Nézd át mindenképp.
Ne aggódj (főleg ne előre ;)) nagyon egyszerű. A fecskendőben lévő folyadékot rányomod az ampullában lévő tablettára, összerázod (azonnal feloldódik), felszívod, légtelenítesz és mehet a combjába.
Anno barátnőmmel úgy gyakoroltattam, hogy hagyományos fecskendővel adta be nekem az inzulint, hogy szokja... :) Azóta sem volt rá szükség.
Egyébként meg, ha helyzet van próbálj nyugodt maradni és cselekedni. Idegeskedni ráérsz utána. ;)
 

poe

Őstag
A cikkel kapcsolatban.
Én is érzek benne némi túlzott féltést, aggódást... Amivel az a legnagyobb probléma, hogy már most is kényelmetlen (szerintem több kényelmetlenséget okoz, mint maga a diab), másrészt pedig később olyan függés alakulhat ki, ami tényleg komoly problémákat okoz.
 

somcsika

Aktív tag
Igy lehet a gyerekbe a betegségtudatot belenevelni.

Ha azt látja a gyerek, hogy anya mindig aggodalmaskodik valamiért, akkor egy idő után ő (mármint a gyerek) is félni fog azóktól a dolgoktól és ugyanazok lesznek a reakciói amit a szüleitől lát. R-go azzal fog védekezni, hogy én azért nem csinálom ezt vagy azt mert cukorbeteg vagyok. Anya mindentől félti, óvja, nem engedi el sehova, még a szomszédba sem. Nem lesz barátnője, akivel a problémáit meg tudná beszélni. Nem tanulja meg a társas együttélés szabályait és egy idő után maga marad.
Jó lehet, hogy most kisarkosítottam az egyébként gömbölyüt, de valahogy így tudom elképzelni azt a kislányt egy pár év múlva akiről a cikk szól.
 

umbra08

Aktív tag
Nézd át mindenképp.
Ne aggódj (főleg ne előre ;)) nagyon egyszerű. A fecskendőben lévő folyadékot rányomod az ampullában lévő tablettára, összerázod (azonnal feloldódik), felszívod, légtelenítesz és mehet a combjába.
Anno barátnőmmel úgy gyakoroltattam, hogy hagyományos fecskendővel adta be nekem az inzulint, hogy szokja... :) Azóta sem volt rá szükség.
Egyébként meg, ha helyzet van próbálj nyugodt maradni és cselekedni. Idegeskedni ráérsz utána. ;)

Szia Poe!

Egyenesen kell 'beledöfni' a combjába, egyenesen az izomba? Semmi technika?

Az első hipónk a diab kiedrülése után volt 1 hónappal, 2,2 volt a cuki. Akkor még pici volt, 8 hónapos, elcsuklott, mint a gumibaba, le-lecsukta szemét. Volt még ereje szopizni és rendbe jött. Ezek szerint mi akkor nagyon a beájulás, nagyon 'Glukagon injekció közelében' voltunk??

Az egy héttel ezelőtti 1,7-es (eddigi csúcs, remélem nem lesz több) cukinál aludt. Úgy emléksazem, még csak nem is izzadt. Hála Isten, hogy megmértem neki.
 

linus

Tag
Szia Poe!

Egyenesen kell 'beledöfni' a combjába, egyenesen az izomba? Semmi technika?

Az első hipónk a diab kiedrülése után volt 1 hónappal, 2,2 volt a cuki. Akkor még pici volt, 8 hónapos, elcsuklott, mint a gumibaba, le-lecsukta szemét. Volt még ereje szopizni és rendbe jött. Ezek szerint mi akkor nagyon a beájulás, nagyon 'Glukagon injekció közelében' voltunk??

Az egy héttel ezelőtti 1,7-es (eddigi csúcs, remélem nem lesz több) cukinál aludt. Úgy emléksazem, még csak nem is izzadt. Hála Isten, hogy megmértem neki.


Azt tudom javasolni nézd meg mikor jár le a glucagon és ha lejár gyakorolj majd azon. Nekünk ezt tanácsolták. És amúgy van olyan akinek nem kellett egész életében, nem biztos hogy valaha kell majd. Mindenesetre tudd hogy kell használni.
 

somcsika

Aktív tag
Nem tudom kezelni a Glukagon injekciót. Soha nem próbáltam. Mi lesz velem itthon egyedül egy ilyen esetben? Be fogok parázni. Holnap átnézem a Glukagon papírját.


Anya,
Ne parázz, a Glukagon elkészítése - mint ahogy Poe is irta - nagyon egyszerű. Élesben még sohasem próbáltuk mi sem. Nektek másabb, hiszen nem penesek vagytok, mert nekünk úgy tanították, hogy ugyanúgy kell beadni ahogy a pennel az inzulint csak lehetőleg izomba. Ha kinyitod a dobozát akkor 4 ábra van a belső oldalára a dobozba beleragasztva, azokat követve kell elkészíteni és beadni.

Pánik hangulatban az ember sok mindent képes ill. nem képes megtenni, attól függően, hogy kinek mennyire dobja meg a vészhelyzet az adrenalin szintjét, van aki leblokkol és van aki ezerel pörög.
Ha az ábrát követed vészhelyzetben nagy baj nem történhet.
De ne paráz kérlek. Nem erre kell készülni.
 

poe

Őstag
Szia Poe!
Egyenesen kell 'beledöfni' a combjába, egyenesen az izomba? Semmi technika?
Igen. Olyankor sokszor rángatózás, izomgörcsök vannak, nem tudsz/nem érsz rá technikázni. Meg jó vastag a tű, nem törik el.
Egyébként még én sem adtam be soha. De már láttam élesben használva....
 

okina78

Új tag
Sziasztok! Nekem 1 honapja volt diabos a fiam akkor volt 16 honapos mikor használnunk kellett... Gondolhatjátok mennyi tapasztalatom volt,de ösztönösen tudja az ember szerintem hogy ilyenkor mit kell tenni.Pedig én is olyan ideges voltam hogy a telefont nem találtam hogy a mentöket felhivjam utánna .Szegénynek be is kékült a combja ahol belevágtam a tűt mert csak lerántottam a nadrágját és szurtam... Nem is kivánom senkinek azt a 15 percet amig magához tért...
 
Oldal tetejére