Legutóbbi tartalom: Vitamin

1. V

dr. Jason Fung blogja

Aki szereti az érdekes előadásokat egy kis politikával, történelemmel fűszerezve, annak ez kiváló. Kicsit megtévesztő a címe, mert itt nem a cukor a fő gonosz. Nem lövöm le a poént, hátha megnézi valaki. Ez is feliratozható magyarul.
  2. V

Inzulin-problémák

Örülök hogy tetszett :-) Pozitív visszacsatolásos rendszer sikeres működtetésének az a minimum feltétele hogy ismerjük a résztvevő elemek tulajdonságait. A szénhidrátok felszívódásával sem árt tisztában lenni...
  3. V

Inzulin-problémák

Itt egy nagyon jó 2010-es tanulmány arról miért is olyan nehéz a jó anyagcsere kontroll megvalósítása. Leírja nagyon szépen hogy az inzulin hatása alacsony vércukor esetében jelentősen növekszik, míg magas vércukor esetében markánsan csökken...
  4. V

Milyen vércukormérő szenzort ajánlotok?

Csehországban mindkettő beszerezhető. A Libre a következő feltételekkel szerezhető be saját állampolgáraiknak (érdemes ezt összehasonlítani a hazai helyzettel....):
  5. V

FreeStyle Libre

Talán a legérdekesebb adat a késleltetési idő az un. time lag ami tipikusan 10-15 perc szokott lenni, ennyi a késleltetés az ujjbegyes méréshez képest. Azt írják ez már 4 perc alatt van ami nagyon érdekes ha valóban így van...
  6. V

FreeStyle Libre

Hátha érdekel valakit: https://www.dexcom.com/g7-ce-mark
  7. V

Milyen vércukormérő szenzort ajánlotok?

Üdv a klubban! :-( Az Abbott és a Dexcom szenzorát ajánlom. Mindkettő kalibációmentes jó minőségű termék. Az Abbott kb. 50 országban jelen van termékével, 2014 őszén mutatták be a Libre szenzorukat a bécsi orvostechnikai kiállításon. Ez volt az első kalibrációmentes szenzor. De az igazi nagy...
  8. V

Hogyan lehet inzulinos tollhoz hozzájutni, ha a meglévő elromlott?

Sajnos mindegyik inzulin gyártó kínosan ügyelt arra, hogy a másik gyártó terméke ne legyen használható az ő tollával. Úgyhogy én azt javaslom olyat vegyél (mást nem is fognak felírni receptre) ami a választott inzulinodhoz jó. A NovoPen 4 nem tud fél egységet a Luxura azt hiszem tud. Ha kevés...
  9. V

Insulinpumpa

Az FDA nagyon szépen leírta milyen súlyos hiányosságokat tapasztaltak. Szerintem nagyon durva az ami itt le van írva, érdemes végigolvasni. Különösen annak aki használ Medtronic terméket. google ford...
  10. V

Insulinpumpa

Én úgy látom ezen a problémán még mindig nincsenek túl. Idei cikk és 2021 októberi visszahívás...
  11. V

Hogyan lehet inzulinos tollhoz hozzájutni, ha a meglévő elromlott?

Én még írnék vagy telefonálnék a gyártó magyarországi képviseletének. Bár most nagyon nyomják az eldobható tollakat ami szerintem gagyi és felesleges környezet szennyezés továbbá a hűtőben is több helyet foglal. De hátha tudnak adni hagyományos többször használható tollat. Három gyártó van, ha...
  12. V

FreeStyle Libre

Horvátországban megérte. A Wikipédia szerint 4 millióan vannak...
  13. V

FreeStyle Libre

Szerintem is sajnos, de a tavaszi választás után remélem átrendeződnek az erőviszonyok és az olyan méltán népszerű cégek, mint az Abbott, Dexcom vagy akár az Insulet termékei is elérhetőek lesznek országunkban.
  14. V

Inzulin-problémák

Így van! Ráadásul betegség esetén is markánsan növelni kell az adagot.
  15. V

FreeStyle Libre

Nagyon tetszik a 2021/5. kiadásban a 21. oldalon található cikk. Normál vércukorszint 1-es típusú diabéteszben. Érdekes és tanulságos. Ennek kapcsán érdeklődöm tudja-e valaki hogyan lehet Omnipod patch pumpához jutni?
Oldal tetejére