Ünnepeljünk!

dg

Őstag


Boldog névnapot kívánok, Teki!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Pedig azt hittem november... :)

Katalin

A Katalin görög eredetű női név, a görög Αικατερίνη (Ekaterini) név magyar változata. Jelentése nem egyértelmű: elterjedt nézetek szerint a görög καθαρός (katharosz) szóból származik, amelynek jelentése: „(mindig) tiszta”. Mások szerint a görög Αεικαθερινα (aeikatherina) névből ered, melynek jelentése: „nyilazó”, „biztosan célzó”. A magyarba feltehetően a német Katharina vagy a latin Catharina forma közvetítésével került. Magyarországon a Katalin az Árpád-kor, illetve a keresztes hadjáratok óta a legkedveltebb nevek közé tartozik.

Beceneveiből önállósult nevek: Kata, Kati, Katica, Kató. További rokon nevek: Karina, Katarina, Katinka, Katrin, Katrina, Kitti.

Híres Katalinok
Kovács Katalin kajakozó
Berek Katalin színművész
Gerő Katalin pedagógus
Gombos Katalin színművész
Juhász Katalin olimpiai bajnok tőrvívó
Karády Katalin színművész
Kovács Katalin kajakozó
Lévai Katalin politikus
Pálinger Katalin kézilabdázó
Pitti Katalin operaénekes
Sárosi Katalin táncdalénekes
Szili Katalin politikus
Szőke Katalin kétszeres olimpiai bajnok úszó
Szvorák Katalin népdalénekes
Vad Katalin színművész
Vígh Katalin, alias Teki, a Dr.Info fórum lelke (őskövület :))

Boldog névnapot TEKI!!!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Katalin

A Katalin görög eredetű női név, a görög Αικατερίνη (Ekaterini) név magyar változata. Jelentése nem egyértelmű: elterjedt nézetek szerint a görög καθαρός (katharosz) szóból származik, amelynek jelentése: „(mindig) tiszta”. Mások szerint a görög Αεικαθερινα (aeikatherina) névből ered, melynek jelentése: „nyilazó”, „biztosan célzó”. A magyarba feltehetően a német Katharina vagy a latin Catharina forma közvetítésével került. Magyarországon a Katalin az Árpád-kor, illetve a keresztes hadjáratok óta a legkedveltebb nevek közé tartozik.

Beceneveiből önállósult nevek: Kata, Kati, Katica, Kató. További rokon nevek: Karina, Katarina, Katinka, Katrin, Katrina, Kitti.

Híres Katalinok

Vígh Katalin, alias Teki, a Dr.Info fórum lelke (őskövület :))

Boldog névnapot TEKI!!!!!

Köszike, köszike!!!! :cool::cool::cool:
Szuper volt olvasni a jelentését, én még a koronát is hallottam.


Akkor még egy kis történet a nevemről. A nevemet a nővérem adta, mivel anyukámék nem találtak lány nevet.
 

borka

Őstag
Kedves Kata Nagyon Boldog Névnapot Kívánunk
Katalin
(női ) <TABLE cellSpacing=6 cellPadding=4 border=0><TBODY><TR><TD style="COLOR: #970000" vAlign=top>Jelentése:</TD><TD vAlign=top>Egyiptomi-görög-német-magyar eredetű, jelentése: egy koszorú jelentésű egyiptomi név görög átértelmezése, (Aei) Khateriné = (mindig) tiszta</TD></TR><TR><TD style="COLOR: #970000" vAlign=top>Naptári névnapok:</TD><TD vAlign=top>április 30. november 25.</TD></TR><TR><TD style="COLOR: #970000" vAlign=top>Naptárban nem szereplő névnapok:</TD><TD vAlign=top>február 13. március 9. május 9. szeptember 15. december 31.</TD></TR><TR><TD style="COLOR: #970000" vAlign=top>Név becézése:</TD><TD vAlign=top>Kata, Katácska, Kati, Katika, Katinka, Kató, Katóka, Katus, Katuska, Katalinka, Katica, Katuci</TD></TR><TR><TD style="COLOR: #970000" vAlign=top>Név neves képviselői:</TD><TD vAlign=top>Brandenburgi Katalin, Bethlen Gábor erdélyi fejedelem második felesége, Podebrad Katalin, Mátyás király első felesége, Karády Katalin színésznő, Pitti Katalin operaénekesnő</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Csatolások

  • DSC00462 (Small).JPG
    DSC00462 (Small).JPG
    33.2 KB · Olvasás: 3

pusimelu

Őstag
Boldog névnapot Katalin!

Még valami fontos:
Minden kedves anyukának és leendő Édesanyának Nagyon Boldog Anyák Napját kívánok!
 

pumpás

Őstag
Minden anyukának Sok Boldog Anyáknapját!!
Édes jó anyám
Az az imádságom,
Égben lakó jó Istenünk
Rád nagyon vigyázzon.
Szórja be útadat
Gyönge violával,
Jutalmazó két kezének
Minden áldásával.
 

blaci

Őstag
Anyáknapjára küldeném minden kedves Édesanyának, sok-sok szeretettel!

Dsida Jenő: Hálaadás

Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem, nem ér semmi bánat.
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel,
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad,
Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve.
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
itt e földön senki sem szerethet jobban! –
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad,
Istenem köszönöm az édesanyámat!
Te tudod, Istenem – milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!
Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullatását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az édesanyámat!
Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
Köszönöm, köszönöm az édesanyámat!



anyák_napjára.jpg
 

blaci

Őstag
Nagyon sok, szép, kellemes, boldog, szeretettel teli névnapot kívánok minden kedves Tímeának!
Üdv.,
Laci


névnapra.jpg
 
Oldal tetejére