A nap vicce

blaci

Őstag
Gyermekeink száma miként változtatja meg szokásainkat:

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének, vagy a térdét verdesné.

Ruha pelenkával: (két használat közben elvégzendő munkafázisok)
1.: Mosás, szárítás, vasalás
2.: Mosás, szárítás
3.: Szárítás

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (és csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gyermekeink száma miként változtatja meg szokásainkat:
Lenyelt pénzérmék

3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.

Ez a legjobb. Anno, első szülött gyermekem (az utolsó is egyben) lenyelt egy 2 Ft-ost. Még azt a jó nagy, bronz színű régi fajtát. Dr. néni megnyugtatott, hogy nincs baj, nem kékült a gyerek, stb, várjak néhány napot, és "figyeljek". 5 napig csumiszkoltam a végterméket, azért csak 5 napig, mert az 5. nap már eredménnyel járt.

Ma ezt csinálnám: 5 nap haladék a büdös kölkének, ha nem kapom vissza bélásomat, akkor levonnám a zsebpénzéből.
 

blaci

Őstag
Ez a legjobb. Anno, első szülött gyermekem (az utolsó is egyben) lenyelt egy 2 Ft-ost. Még azt a jó nagy, bronz színű régi fajtát. Dr. néni megnyugtatott, hogy nincs baj, nem kékült a gyerek, stb, várjak néhány napot, és "figyeljek". 5 napig csumiszkoltam a végterméket, azért csak 5 napig, mert az 5. nap már eredménnyel járt.

Ma ezt csinálnám: 5 nap haladék a büdös kölkének, ha nem kapom vissza bélásomat, akkor levonnám a zsebpénzéből.


Kedves Kata!
Ez nagyon tetszett, megnevettettél, a mai napom apró örömeibe illene. Köszi!
Teljesen nosztalgikus hangulatba kerültem, a jó öreg "bélás" miatt. ;):D
 

blaci

Őstag
Szüreti szabályok

Sose kezdjük borivással a napot, a reggeli bor megfekszi a gyomrot, rátelepszik a mozgás központunkra, azonkívül kettős látás is kialakulhat.

Tapasztalt szüretelő törköly pálinkával indítja a reggelt féldecis kiszerelésben, ennek kiváló az értágító hatása, meg a muslincák sem jönnek ránk annyira mint bor esetében.

Lehetőség szerint keveset tartózkodjunk napon, a szeptemberi-októberi napsütésben még ereje van, könnyen okozhat szédülést, kóválygást, egyensúlyi zavarokat. Ha tehetjük, vonuljunk a pince hűvösébe, a megfáradt, kitikkadt szervezet itt tud igazán akkumulálódni.

Ernyőt, botot sose vigyünk magunkkal a pincébe, ez tudniillik a lépcsőn való lezuhanásunkban akadályozhatja a biztos talajfogást, plusz a poharakat is leverhetjük vele, ami újabb bajforrás lehet. (Vágásos sérülések)

A lopót mindig bal kézzel fogjuk, így szabad jobb kezünkkel megtámaszthatjuk szüretelő társunkat.

Sose vedeljük a bort, csak hörpöljük, kortyolgassuk. A vedelő borivó nem esztétikus, beárnyékolja az egész szüretet, azon kívül a saját kezére is rá szokott lépni.

Ne kívánd meg felebarátod borát, ott a tiéd!

Óránként, kétóránként jöjjünk fel a pincéből, nézzük meg hol tart a szüret, mire jutottak az asszonyok és a gyerekek. Ha a tőkék között szemlélődünk kapaszkodjunk erősen a karókba, lábunkat próbáljuk meg ciklikusan egymás elé rakni.

Az éneklés (Részeg vagyok rózsám…), szavalás (Ej, döntsd a tőkét…), jótékonyan hat tüdőre, szívre, növeli az együvé tartozás érzését, meg a seregélyek is elmennek tőle a környékről.

A házassági ígéretekkel csínján kell bánni, ez másnap rossz közérzetet okozhat.

Szüreti összeszólalkozásoknál bicskát, hordódongát nem illik használni, kínáljuk meg óborral az ellenfelet, az majd leteríti.

Ha beszédünkben már túlságosan sok a mássalhangzó taglejtésekkel is kifejezhetjük magunkat. Ennél kifejezőbb, ha csak ott ülünk a sarokba támasztva.

Pincelépcsőre ne feküdjünk le aludni, mert átesnek rajtunk poharastól, lopóstól.

Reggelre kelve ne ijedjünk meg a táskás szemű, piros orrú embertől a tükörben. Megvan szegénynek a maga baja...
 

blaci

Őstag
Munkahelyi értékelés

Az éves teljesítményértékelés keretében a HR vezető egy leírást kért Tóth Béla munkatársról annak főnökétől.

Tóth Béla, az asszisztensem mindig
keményen dolgozik az irodájában. Béla függetlenül dolgozik, nem
pazarolja a cég idejét azzal, hogy a kollégákkal beszélget. Béla soha nem
tagadja meg másoktól a segítséget, és mindig
időre fejezi be a kiadott munkát. Bélánk gyakran sok időt tölt az
elkészítendő munkájával, hogy befejezze azt, néha folytatja az
ebédszünetben. Béla egy olyan személyiség, hogy abszolút nincs
kétség afelől, hogy alapos és széles körű saját területén a
szaktudása. Úgy gondolom, Bélát nyugodtan lehet
egy igazi nagyágyúnak nevezni, akit nem lehet
nélkülözni. Következésképpen azt ajánlom, hogy Bélát
léptessék elő. Erről a javaslatot majd
el kell küldeni minél hamarabb.
Aláírás: Kovács József




Hamarosan érkezett egy kis kiegészítés a levélhez. "Béla a hátam mögött állt, és olvasta a levelet, miközben írtam. Kérem, csak a páratlan sorokat (1, 3, 5 stb.) olvassa el, ezek tartalmazzák a valódi véleményemet."
 

blaci

Őstag
Vicces hangposta szövegek


1.: Hallo! John üzenetrögzítője elromlott. Itt a fridzsider beszél. Kérlek, ragaszd az üzenetedet az oldalamra egy mágnessel.

2.: Hallo! Itt Sally mikrohullámú sütője beszél. Az üzenetrögzítő megszökött a magnóval, és nekem kell felvenni a telefont. Ha akarod, hogy főzzek neked valamit, míg az üzenetet hagyod, nyomd meg az 1-es gombot, és tartsd oda a telefonkagylóhoz a kívánt ételt.

3.: Hallo! Te egy géphez beszélsz. A tulajdonosaimnak nem kell se új háztető, se fürdőkád, és a szőnyegek is tiszták. Adakozni a munkahelyükön szoktak, és nem akarják, hogy lefényképezzék őket. Ha ezek után még mindig a vonalban vagy, hagyj egy üzenetet most.

4.: Hallo, valószínű itthon vagyok, csak valakivel nem akarok beszélni. Amennyiben hagysz egy üzenetet és én nem hívlak vissza, ez te vagy.

5.: Hallo, itt George beszél. Sajnos, nem tudok a telefonhoz jönni. Hagyj egy üzenetet, aztán várj a telefonnál amíg visszahívlak.

6.: Ha egy betörő vagy, valószínű itthon vagyunk, a fegyvereket tisztítjuk, így nem tudunk a telefonhoz jönni. Ha nem vagy betörő, valószínű nem vagyunk itthon, és nyugodtan hagyhatsz egy üzenetet.

7.: Sajnálom, a hívott szám nem létezik. kérjük, hívja a tudakozót.

8.: Halló! Itt Jim és Sonja. Sajnos nem tudjuk felvenni a telefont, mert valami olyat csinálunk, amit nagyon élvezünk. Sonja szereti fel-le csinálni, én jobbra-balra, egészen lassan. Szóval hagyj egy üzenetet. Amint kész vagyunk a fogmosással, visszahívunk.

9.: Itt John beszél. Ha a telefon cégtől vagy, már elküldtem a pénzt. Ha a szüleim vagytok, legyetek szívesek küldjetek pénzt. Ha a bank, akkor nem adtatok elég pénzt. Ha a barátom vagy, tartozol pénzzel. Ha nő vagy, ne aggódj, van elég pénzem.

10.: (Narrátor hangja) Dale ül, magazint olvasva. Hirtelen megszólal a telefon! A fürdőszobában össze-vissza repül a WC-papír, majd egy nagy gombolyagot alkot Dallel a közepén, aki vadul hadonászik a karjaival! Sikerülni fog neki? Ebben a pillanatban megszólal a csengő! Dale minden igyekezete hiába! Mégis üzenetet kell hagynod...

11.: (Japán kiejtéssel) Hel-lo. Sato vágyok. Te hagysz üzenet, én lögtön felhívlák. Te hagysz szexi üzenet, én még gyolsabban felhívlák.

12.: ...Mindig fáradtabb leszel... ...A szemhéjad elnehezedik, és alig tudod a szemed nyitva tartani... ...Nagyon álmos vagy... ...Lassan elveszted minden akaraterődet hogy ellenállj a sugallatomnak... ...Amikor hallod a sípszót, úgy érzed, védtelenül engedelmeskedned kell annak a parancsomnak, hogy hagyd meg a neved és a telefonszámod...

13.: Ön most egy CPX-2000 Hang Zsaroló Rendszerrel beszél. Az ön hanglenyomata ebben a pillanatban digitális kódolásban későbbi használatra rögzítve lesz. Amint ez megtörtént, a kompjúter akárkinek akármilyen illegális vagy erkölcstelen üzenetet hagyhat az Ön hangján. Az első alkalommal nem számolunk fel Önnek semmit ezért a szolgáltatásért. A közeljövőben viszont egy munkatársunk, aki specializált bérgyilkos, meg fogja Önt látogatni, hogy részletes magyarázattal szolgáljon, és megállapodjon Önnel a fizetési feltételekben. Kérjük beszéljen tisztán a sípszó elhangzása után. Köszönjük.

14.: Kérjük, hagyjon üzenetet. Egyúttal szeretnénk közölni Önnel, hogy teljességgel jogában áll megtagadni a beszédet. Minden amit ezután mond, fel lesz használva Ön ellen a bíróságon.

15.: Hallo! Ez a *** lakás. Éppen itthon vagyunk. Hagyja meg a számát, amilyen gyorsan csak lehet. Ha nem lesz más dolgunk, visszahívjuk.

16.: Hello, itt Robi hűtőgépe beszél. Ő most éppen nincs itthon, de ha meghagyja a nevét, telefonszámát és egy rövid üzenetet a sípszó után, akkor leírom egy öntapadós cédulára és kiragasztom az ajtómra.

17.: Hello, itt Zoli. Senki sincs itthon, de ha üzenetet... (ajtónyitás hangja)
- Hé, Zoli, mit csinálsz?
- Zoli: Új szöveget hagyok az üzenetrögzítőtökön. A régi már olyan unalmas.
- Hang: Azonnal hagyd abba! Az az én üzenetrögzítőm. Ne piszkáld!
- Zoli: Ez a muki azt mondja...
(nagy csapkodás, kiabálás, dulakodás zaja, végül puffanás, aztán csönd.)
- Zoli: Szóval, senki sincs itthon, így hagyjon üzenetet a sípszó után.

18.: Az ön által hívott 123-4567-es szám megváltozott. Az új szám 123-4567. Kérjük hívja újra... Vagy hagyjon üzenetet a sípszó után.

19.: Rádiótelefonos üzenetrögzítő: Hello! Most éppen otthon vagyok, de hagyj üzenetet, és ha elmegyek, felhívlak.

20.: ...és a hetedik napon megpihent, kikapcsolta telefonját, és most nem éred el.

21.: Tessék, Roxy radio! Adásban van!

22.: Hello! Van egy jó hírem, meg egy rossz. A jó az, hogy itthon vagyok. A rossz az, hogy én vagyok az üzenetrögzítő.

23.: Minden, amit a sípszó után mond, felhasználható Ön ellen. Joga van köszönni, joga van beszélni, joga van letenni...

24.: Haló, Haló, Haló, ne szórakozz szóljál már bele: Jó hát ha nem akarsz velem beszélni, akkor kapcsolom az üzenetrögzítőmet. Sip

25.: Szia itt vagyok a Megállóban. (Háttérből hang, a sötét akcentussal): Háde nézzétek telefon, add ide öreg...sííp.

26.: Ha üzenetet akarsz hagyni, tedd meg, ha faxot akarsz adni, vegyél nekem faxot!

27.: Szia XY vagyok. Hagyj üzenetet. Ha nem, nem.

28.: Üzenethagyásra felkészülni! ...három...kettő...egy...síp

29.: Háló ki az...(hatásszünet). Kicsoda? (rövidebb hatásszünet) Ja, akkor hagyj üzenetet...

30.: Ha üzenetet akarsz hagyni, tedd meg, ha faxot akarsz adni, vegyél nekem faxot!

31: Itt üzenetrögzítője. A sípszó után hagyhatsz üzenetet, de úgy se hallgatom meg...

32.: Itt , csak bátran...

33.: Van egy jó és egy rossz hírem. A jó, hogy itthon vagyok. A rossz, hogy én vagyok az üzenetrögzítő.

34.: Az üzenetrögzítő egy 5000 voltos transzformátort vezérel, ami a macskára van kötve. Ha leteszed üzenethagyás nélkül, az áramkör zárul. A döntés a Te kezedben van.

35.: Itt . Épp nem vagyok saját magam. Ha jobban érzem magam visszahívlak.

36.: Az üzenetrögzítő elromlott, itt a hűtőszekrény. Kérem, beszéljen nagyon lassan, majd kiragasztom az ajtómra az üzenetet.

37.: A sípszó után hagyd mag a neved, a bűntényt, és hogy hol hagytad a pénzt.

38.: Te ölted meg az apámat! Hagyd meg a neved, a számod, és az utolsó kívánságod.

39.: Itt a központi megsemmisítő rendszer. A terminál üzeneteket is elfogad.

40.: A pincében vagyok, és egy újabb köteg ötezrest nyomtatok. Ha pénzre van szükséged, hagyd meg a neved és a telefonszámod. Ha a rendőrségtől vagy, felejtsd el azt az üzenetet.

41.: Én üzenetrögzítő vagyok. Te mi vagy?

42.: Ha nem bírod az üzenetrögzítőket, tedd le és írj inkább levelet.

43.: Kérjük, hagyja meg a nevét, a számát és a kedvenc alsónemű színét. Vissza fogjuk hívni, hogy tetszik-e a szín.

44.: Itt a rádió. Ön egyenes adásban van.

45.: Tudod mi ez. Tudod hol. Tudod mit. Tudod mi után.

46.: Itt a stratégiai légitámaszpont nukleáris rakétasilója. Hagyja meg nevét, jelszavát és a célpontok kódjait. Hamarosan intézkedünk.

47.: Fáradtnak érzed magad. A szemed lecsukódik. Egyre álmosabb vagy. Egy sípszót hallasz. Könnyedén kimondod a neved, számod, és hagysz egy üzenetet.

48.: Üzenetet kell hagynia. Jogában áll hallgatni. Minden, amit ezután mond felhasználható lesz ahhoz, hogy visszahívjam.

49.: Ön egy képzetes számot hívott. Legyen szíves elfordítani a készüléket 90 fokkal, és megismételni a hívást.

50.: Ön a parapszichológia nyomozóirodát hívta. Tudjuk, hogy mit akar. A sípszó után tegye le a kagylót.
 

blaci

Őstag
Nehogy már:

a mézes csupor nyalja ki Micimackót!
a nyúl vigye a vadászpuskát!
a öregasszony tépje szét a pitbullt!
a Postinor vegye be Mariskát!
a rőzse vigye az anyókát!
a befőtt tegye el a nagymamát!
a csík húzza a repülőt!
a farok csóválja a kutyát!
a ketrec rázza a majmot!
a talpalávaló húzza a cigányt!
a vakolat verje le a kőművest!
az állomás fütyüljön a vonatnak!
a kémény szálljon a gólyára!
a kézifék húzza be a sofőrt!
a banán hámozza a majmot!
a fagyi visszanyaljon!
a lekvár főzze ki a nagymamát!
a morzsa vigye a hangyát!
a sonka köpje be a legyet!
a tészta gyúrja a nagymamát!
a kurzor mozgassa az egeret!
a só nyalja meg a vén kecskét!
a biztosíték verje ki a villanykörtét!
a sál kösse meg a nagymamát!
a málna egye a barnamedvét!
a gitt rágja a Pál utcai fiúkat!
az ige hirdesse a plébánost!
a zebra menjen át a gyalogoson!
az áfa térítse vissza a vállalkozót!
a jég taknyoljon el a nagymamán!
a záróvonal lepje át a BMW-t!
a lepedő gyűrje össze a nászutas párt!
a léc verje le a magasugrót!
a tehén csapjon bele a villámba!
a szerelő üsse meg az áramot!
 

blaci

Őstag
Kannibál törzset alkalmaz egy világcég, az afrikai leányvállalat őrző-védőinek. Tartanak tőle, hogy el-eltűnnek majd alkalmazottak, de semmi gond, mert a törzsfőnök Aghwopakitru-ra felesküdött hogy nem fognak megenni senkit legfeljebb csak a konkurenciától.
Fél évvel később eltűnik az egyik takarító. Miután a körzete piszkos marad, keresni kezdik, nem találják. Összedobolják a kannibálokat, a törzsfőnök a rendőrök szeme láttára mindenkit megesket az összes szellemre, hogy ők ilyet nem (t)esznek... Nyomozók elmennek. A törzsfőnök rákérdez:
- Ki volt az?!? Hátulról egy ifjú kannibál halkan beszól: ő volt. A törzsfőnök erre:
-"Vazze..."!!!, nem megmondtam, hogy a takarítókat ne bántsátok! Itt olyan jó helyünk van! Hat hónap alatt megettük a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, de a kutya se vette észre! Erre te megzabálsz egy dolgozót...!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
-"Vazze..."!!!, nem megmondtam, hogy a takarítókat ne bántsátok! Itt olyan jó helyünk van! Hat hónap alatt megettük a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, de a kutya se vette észre! Erre te megzabálsz egy dolgozót...!

:D:-D:eek::D:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
L

lui_ego

Vendég
Piroska szedi a virágokat a mezőn. Odamegy a farkas:
-Szia Piroska! Mit ügyködsz-bügyködsz?
Erre Piroska macsó hangon:
- Elmész te a jó büdös francba Farkas! Nehogy ujjat merj velem húzni, mert a két puszta kezemmel megnyúzlak, és a Nagyi ágya elé teszem a bundád!
Erre a Farkas:
- Hű, de megváltozott ez a mese!
 
L

lui_ego

Vendég
Piroska mondja a nagymamájának:
- Neked milyen nagyok a szemeid!!!
- Hogy jobban lássalak.
- Neked milyen nagyok a füleid!!!
- Hogy jobban halljalak.
- Neked milyen nagyok a fogaid!!!
- Hogy jobban tudjam megrágni a répát amit hoztál nekem.
- De nagyi én nem szoktam répát hozni.
- Nem?! Akkor ez jól beszoptam - mondta a nyuszika és kimászott az ágyból.
 

rgyörgy

Új tag
Hogyan lehet a tehenet a lótól megkülönböztetni?
- ???
- Egymás mellé állítod őket, és amelyik a ló mellett áll, az a tehén.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
Pistike hegedül. A koncert előtt szépen előveszi a hegedűtokot, majd kinyitja, de látja hogy egy fegyver van benne.
Felkiált:
- Na, el tudom képzelni apámat a bank előtt a hegedűvel...
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
Beszélget az amerikai, az orosz és a magyar tikosrendőr. A téma: ki tudja jobban megtartani a szolgálati titkot.
- Én a nejemmel egy irodában dolgozok, ő nem tudja mit csinálok, nem is érdekli, én nem tudom mit csinál, de nem is érdekel. - mondja az amerikai.
- Az semmi... Én egy íróasztalnál dolgozom a feleségemmel! Nem tudja mit csinálok de nem is érdekli, én sem tudom ő mit csinál, de nem is érdekel. - kontráz rá az orosz. A magyar erre nagyot legyint:
- Ugyan már... Én egyedül dolgozom egy irodában! Nem tudom, mit csinálok, de nem is érdekel.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
Két virág beszélget:
- Szeretsz?
- Szeretlek.
- Akkor szóljunk a méhecskének!
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

blaci

Őstag
Egy ember bemegy a kocsmába, kér tíz pohár pálinkát. A kocsmáros sorban kitölti neki. Ekkor a fickó megfogja az első és a tizedik poharat, a tartalmukat kiönti a földre, majd a maradék nyolcat sorban egyenként felhajtja.
- Ezt miért csinálta? - kérdezi csodálkozva a kocsmáros.
- Azért, mert az első mindig égeti a torkomat, az utolsótól meg már rosszul vagyok.
 
Oldal tetejére