Allergiás nátha

Zsu77

Új tag
Szeretnék azügyben érdeklődni,hogy milyen allergia az,illetve tényleg allergia az,ami nekem most már pár éve minden augusztusban,de csakis augusztusban jelentkezik.Sem előtte,sem utána nem tart,néhány hét alatt vége is,viszont a következő problémákat okozza:szemviszketés->szemszárazság->szemfájás->fejfájás->koncentrálóképesség erős csökkenése,illetve:vízszerű orrcsorgás felváltva "igazi" náthával->köhögés->fulladás.Kb.ilyen intenzitású volt az első 2-3 alkalommal.Idén eddig még megúsztam szemviszketéssel,náthával,de előbbi már nagyon zavar.Mi segítene?És tényleg allergia-e ez?
 
Szeretnék azügyben érdeklődni,hogy milyen allergia az,illetve tényleg allergia az,ami nekem most már pár éve minden augusztusban,de csakis augusztusban jelentkezik.Sem előtte,sem utána nem tart,néhány hét alatt vége is,viszont a következő problémákat okozza:szemviszketés->szemszárazság->szemfájás->fejfájás->koncentrálóképesség erős csökkenése,illetve:vízszerű orrcsorgás felváltva "igazi" náthával->köhögés->fulladás.Kb.ilyen intenzitású volt az első 2-3 alkalommal.Idén eddig még megúsztam szemviszketéssel,náthával,de előbbi már nagyon zavar.Mi segítene?És tényleg allergia-e ez?

A tünetei gyomnövények (elsősorban parlagfű és feketeüröm) pollenjére kialakult allergiára utalnak.
Ha tünetei enyhék, akkor ezt allergiavizsgálattal meg is tudjuk erősíteni, ha a tünetei nem enyhék, akkor először kezeljük, majd ha elmúlt a szezon, akkor gyógyszermentes időszakban elvégzett allergológiai vizsgálattal erősítjük meg a diagnózist.
A panaszaival a területileg illetékes tüdőgondozóba kérjen beutalót, vagy keresse fel fül-orr-gégészeti szakrendelést (tudomásom szerint ez utóbbi beutaló nélkül is igénybe vehető), amely nyaktól felfelé ugyanolyan kedvezménnyel írhat gyógyszert, mint mi, tüdőgyógyászok.
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szeretnék azügyben érdeklődni,hogy milyen allergia az,illetve tényleg allergia az,ami nekem most már pár éve minden augusztusban,de csakis augusztusban jelentkezik.Sem előtte,sem utána nem tart,néhány hét alatt vége is,viszont a következő problémákat okozza:szemviszketés->szemszárazság->szemfájás->fejfájás->koncentrálóképesség erős csökkenése,illetve:vízszerű orrcsorgás felváltva "igazi" náthával->köhögés->fulladás.Kb.ilyen intenzitású volt az első 2-3 alkalommal.Idén eddig még megúsztam szemviszketéssel,náthával,de előbbi már nagyon zavar.Mi segítene?És tényleg allergia-e ez?

Nem vagy egyedul...nalam pontosan ugyanez a helyzet. Minden evben Augusztus 5-10.-e korul kezdodik es szeptember 5-10.-en er veget. Amig kanadaban eltem kimaradt (de legalabb volt helyette, az ott elviselhetetlenul paras augusztus). En ilyenkor napi ketto Claritine-t szedek (minden allergia problemamat orvosolja), vagy - ha tehetem - erre az idoszakra idozitek kulfoldi nyaralast (sajnos ez a ritkabb :rolleyes: :)).
 

Zsu77

Új tag
Az utóbbi megoldás nagyon tetszik! :) De tényleg költséges. Hát,ez pech,eddig olyan boldog voltam,hogy én nem vagyok semmire sem allergiás.Egyébként,lehet idén megúszom egy kis calciummal,mert tegnap este ittam egy Béres pezsgőst,és ma már nem vakartam egésznap véresre a szemem,csak nagy ritkán... :) És:eltelt a mai nap Cataflam nélkül! Pedig már este van.Pedig már napi 3-nál tartottam,annyira sikerült szétnyúznom a szemeim.A visine enyhítette a gondot,de mást nem csinált.Szóval ez most enyhe allergia,vagy nem...ki tudja?De kénytelen vagyok szembenézni vele,felkötni a gatyamadzagot és még ezügyben is taposni az sztk folyosóit.Má uncsi,hogy mindig van valami... :?
 

kolomotyo

Új tag
Valaki meg tudja mondani, hogy előfordulhat-e az, hogy egyik évről a másikra eltűnik az allergiám?
4-5 évig szedtem nyaranta különféle gyógyszereket, mindig akkor kezdtem amikor az első tünetek jelentkeztek májusban, és tavaly, és idén sem volt semmi. Lehet hogy csak a lakóhelyem körül eltűntek azok a növények, vagy már nem is vagyok allergiás?
 

axbea

Új tag
Szerintem inkább a növények tűntek el. A gyógyszerek inkább tüneti kezelésre jók, nem hinném, hogy 4-5 év után pikk-pakk meggyógyulnál.
 

mekcsi

Új tag
Valaki meg tudja mondani, hogy előfordulhat-e az, hogy egyik évről a másikra eltűnik az allergiám?
4-5 évig szedtem nyaranta különféle gyógyszereket, mindig akkor kezdtem amikor az első tünetek jelentkeztek májusban, és tavaly, és idén sem volt semmi. Lehet hogy csak a lakóhelyem körül eltűntek azok a növények, vagy már nem is vagyok allergiás?

szia!

Szerintem igen, előfordulhat hogy annyira kicsi már a koncentrációja, hogy nem váltja ki az allergiás tüneteket.
 

morsemarci

Új tag
nem akarlak elkeseríteni, de én szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy megszűnjön az allergia magától.. maximum annyi történhetett, hogy amire allergiás vagy, az valamiért megritkult a környezetedben, ahogy azt mekcsi is írta, de ha olyan helyen leszel, ugyanúgy vissza fog jönni...
:(
 
Oldal tetejére