babakocsi

Junka

Új tag
Sziasztok!

Az a nagy dilemmám, hogy nem tudom eldönteni, melyik praktikusabb az ikerkocsi két kisgyerek számára (két lányom van, az egyik 2 és fél a picim meg 1,5 hónap múlva születik meg, már nagyon várom) vagy a testvérfellépő. Az ikerkocsinál az lehet a hátrány, hogy túl nagy helyet igényel, a testvérfellépőn meg nem tudom hogy marad meg Réka, sokat járunk babakocsival.

Ha van valakinek tapasztalata írja meg!köszi!
 
C

centerem

Vendég
Hello!

Szerintem ha van hely akkor jobb az ikerkocsi, mert a fellépőt tényleg megunják, ugyanúgy a gyalog vagy motor vagy kisbicikli változat, legalábbis a környezetemben így volt. Olyan édesek egymás mellett :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Az a nagy dilemmám, hogy nem tudom eldönteni, melyik praktikusabb az ikerkocsi két kisgyerek számára (két lányom van, az egyik 2 és fél a picim meg 1,5 hónap múlva születik meg, már nagyon várom) vagy a testvérfellépő. Az ikerkocsinál az lehet a hátrány, hogy túl nagy helyet igényel, a testvérfellépőn meg nem tudom hogy marad meg Réka, sokat járunk babakocsival.

Ha van valakinek tapasztalata írja meg!köszi!
ű
Nálunk 22 hónap van köztük és egy Graco-s testvérkocsit vettünk és naaagyon örülök neki, nagyon bevált! A nagyobb úgy élvezi, hogy elöl ülhet és ő a nagy!
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!

Az a nagy dilemmám, hogy nem tudom eldönteni, melyik praktikusabb az ikerkocsi két kisgyerek számára (két lányom van, az egyik 2 és fél a picim meg 1,5 hónap múlva születik meg, már nagyon várom) vagy a testvérfellépő. Az ikerkocsinál az lehet a hátrány, hogy túl nagy helyet igényel, a testvérfellépőn meg nem tudom hogy marad meg Réka, sokat járunk babakocsival.

Ha van valakinek tapasztalata írja meg!köszi!

Figyelj csak.3 éves lesz igen hamar!Ovodás korban nem illő már a babakocsi én úgy gondolom.Viszont a pici még nagyon is babakocsis lesz.Szerintem felesleges most ikerkocsit venni,mikor hamarosan nem neki való már.Illik elhagyni 3 fölött.Nekünk úgy születtek a gyerekek,hogy 2 év pár hónap volt mindig a felette levő.3 gyerekünk van,de sose volt ikerkocsink.Hogy szálsz vele buszra,ha szükség lenne rá?Nekünk PegPerego Rómánk volt.Elöl hátul ráépített fellépő van az olyanon,a kar átfordítható,azért.Könnyű,kényelmes,stramp kocsi.Nagyon szerettük.
 

Junka

Új tag
Köszi lányok, rednesek vagytok hogy írtatok! :)
A témához hozzá tartozik, hogy ha babkocsit kell használni akkor nem megyünk busszal, mert a közért is egy órára van, szóval csak attól tartok, hogy az egyiket tolhatom a másik meg rajtam fog lógni mert nem hajlandó gyalog jönni vagy a fellépőn utazni.

Kmolli! Képzeld az még eszembe se jutott hogy egymás mögött is ülhetnének, eddig valamiért csak az egymás melletti megoldás volt a fejemben, tök jó, hogy van fent ilyen babakocsis képetek ;) Így a garázsban is jobban elférne. Ezek egyébként összecsukhatók valamenniyre?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Junka, pont úgy csukható össze - lapra - mint egy egyszemélyes kocsi, úgy nem nagyobb. Én sem megyek vele igazán sehova, ha megyünk valahová, akkor egyszemélyes babakocsi a picinek és a nagynak semmi. Én csak így az első fél évre gondoltam, hogy jó lesz, amíg nagyon picike a pici és addig jó így sétálni, boltba járni velük. Szerintem egy kb fél éves babakocsit nagyon jól el lehet adni akár a vaterán is, én így tervezem. 35 ezerért vettem a Brendonban ezt.

Zsu, igazad van ebben a 3 éves kor felett nem kell kocsi dologban, de szerintem mázlid volt a gyerekekkel még az elején, mikor születtek a kisebbek :D Nálunk a nagy (bár nálunk csak 21 hó van köztük) igazán jól babakocsival jön egy cél felé, sétizni lehet kocsi nélkül is, de ha el akarok jutni a-ból b-be (mondjuk kisbolt) és mondjuk haza is akarok jutni anélkül, hogy hisztipisti fiamat fel kéne vennem és cipelnem a 13 kilóját, akkor csak a kocsival tudjuk megtenni.

Ja, és kifejezetten az ülést élvezi a gyerök, nem akar ráállni az egyes kocsira (nekünk is van egy kis beépített fellépő).
 

angela1221

Új tag
Sziasztok! Gyermekvállalás előtt és után állók figyelmébe is szeretném ajánlani Dr. Berkő Péter Szülészeti Zárójelentés c. írását. Mindent megtudhatunk belőle a mai magyar szülészet-nőgyógyászat helyzetéről, mindezt egy főorvos szemszögéből... A hálapénztől kezdve az otthonszülés problémájáig mindent részletesen kifejt a szerző... Szerintem minden (leendő) szülő számára hasznos olvasmány.
 
Oldal tetejére