CH - számláló segítség

Munyicica

Új tag
Szia tubi!
Jaj, de jó helyre kerültem, köszi, most már értem. Ti aztán vágjátok!:)
És miért nem jó a zsíros kaja? Inkább zöldséggel, fehérjével pótoljam a kalóriát? Zöldséggel elég nehéz, gyümölcsből nem tudok sokat enni. Rettenetesen sovány vagyok.:(
 

Munyicica

Új tag
Tubi!
Még találtam valamit, ugye ez így hülyeség?
"Az alacsony glikémiás indexű ételek lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, így hosszan tartó telítettség érzést okoznak. Minél alacsonyabb egy étel GI-értéke, annál kevesebb glükózt juttat a véráramba, így a hasnyálmirigynek is kevesebb inzulint kell termelnie ahhoz, hogy a glükóz eljusson a sejtekhez. Minél kevesebb inzulin termelődik, annál kevesebb zsírt raktároz el a szervezet. "
Forrás:
<a href="http://fogyi-kondi.blogspot.hu/2011/01/glikemias-index-gi-tablazat.html#.Ubcpfdj4L6c">Fogyi - Kondi: Glikémiás Index - GI táblázat</a>

Több helyen is olvastam már ezt, akkor rosszul tudják, hogy kevesebb inzulin kell az alacsonyabb GI-s ételekhez, ugye?
 

Munyicica

Új tag
Szia, kedves Misamaci!
Köszönöm, már olvasgatom is. Jó, hogy rá lehet keresni a kaják GI-jére.
Elég érdekesen fordította, pl. a GI-mérése szakasz második sorában az ujjbegyből vett vérmintát:p.
Mindenképp köszi, azért angolul is értem, de nem árt a fordítás:).
 

Zsozso85

Új tag
Sziasztok!:dr_31:

Most regisztráltam, bár már néhány napja olvasgatom a fórumokat.
Örülök, hogy megtaláltam, és egyből egy kis segítséget szeretnék kérni:)!
A szénhidrátszámláló excel táblát megkaphatnám???

Előre is köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

Olvastam, hogy lehet kérni egy táblázatot, ami megkönnyíti a számolgatást.
Megtennétek, hogy elkülditek nekem is?:)

Köszönöm!!
 
Sziasztok!

Én egy dietetikus vagyok és november 18-án meg fog megjelenni egy szakácskönyvem, amit külön ajánlok cukorbetegeknek is. A könyv egyik különlegessége, hogy ki vannak számolva a szénhidrát mennyiségek, és pontosan annyi látszik majd a képen, mint amennyi a javasolt elfogyasztandó adag. Így segítség lehet a számolásban, hogy csak rápillant az ember és látja a megfelelő adagot. (Persze más mennyiségben is lehet fogyasztani, ha más szénhidrátra van valaki beállítva)
Az receptek között megtalálható hagyományos, magyar, olasz, indiai, stb. nagyon változatos ételek egészséges formában. Külön fejezet szól a reggelire, ebédre, vacsorára, kisétkezésekre.
176 oldal, 71 recept + diéta leírás, tapasztalatok, sztorik.
Ha valaki már unja a megszokott ételeket, nagyon ajánlom a könyvet, és garantálom, hogy nem lesz kiugró vércukra,a ha ilyen ételeket eszik!

Holnaptól lehet keresni a könyvesboltokban Török Eszter: Viszlát, cukor és fehér liszt! címmel. Vagy nálam 20% kedvezménnyel megrendelhető.
http://ir-dieta.hu/konyvrendeles/product/127-viszlat-cukor-es-feher-liszt

Remélem sokaknak segítség lesz.
Üdv: Török Eszter
 
Oldal tetejére