Cukorbeteg szett hordása, miben-hogyan?

bioszaky

Új tag
Elég nagy gondot okoz, hogyan tudom magammal vinni munkába, de főleg buliba vagy szórakozóhelyre a cuccokat, főleg, hogy kontaktlencsét is viselnék. Legalább az egyik pen, a vércukorkomérő, az ujjszúró + a kontaktlencsetartó. A tesztcsíkokat a készülék hátoldalán ragasztószalaggal kialakított zsebben viszem.
Öltönyben hordani szinte reménytelen, mert a zakó zsebét is lehúzza, kiböki, nemhogy a nadrágot. A felső zsebben még elmegy. Jobbára mindig van nálam vmilyen táska vagy hátizsák. Próbálkozom egy pont erre kialakított övtáskával, dehát akkor megy úgy nézzek ki, mint egy deszantos, mert a pénztárca meg a mobiltelefon is a zsebeimet duzzasztja.
Ki hogy viszi öltönyben, buliba, szórakozóhelyre, munkahelyre, kirándulásra?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bioszaky írta:
Ki hogy viszi öltönyben, buliba, szórakozóhelyre, munkahelyre, kirándulásra?

Én mindig viszek először is mindent.. cukormérő, mindkét tollam (azaz mindkét inzulin, sosem lehet tudni, hogy hazaérek-e időben...) és ugye az adott doboz tesztcsík. Ezért nálam felejtős az a móka, hogy táska nélkül megyek, csak a zsebembe dugdosom ezeket, ugye a női öltözékek még egy mobiltelefon zsebretevésére sem igazán alkalmasak, nemhogy ennyi mindenre. Ezért táska mindig van nálam, így csak egy olyan kistáskaféle kellett, ami diszkrét (nem olyan ocsmány rikító, mint a dcontos), jó a minősége, mert ezt mindenhol mindig előveszem és mindenhol bírnia kell a strapát és kellően elegáns is, ha olyan helyre megyek. Hosszú évek keresgelése végül sikerrel zárult, rájöttem, hogy a kis zsebszámítógépek és a PDAk táskái tökéletes méretűek (a nagyobbak, nem a kis tokok, hanem a táskák). Igy sikerült találnom egy samsonite kistáskák, hát nem volt olcsó (5 éve volt 5 ezer forint), de még most is úgy néz ki, mint új korában, könnyen tisztítható, kellően elegáns, de egyben strapabíró is (már nem is tudom, mennyi helyen kísért végig: a tengerpartokon, diákként egy szakmai gyakorlaton külföldön - az azért nem volt semmi megpróbáltatás ebből a szempontból - , ezer bulin, az összes állásinterjúmon, a tárgyalásaimon, a külföldi munkahelyemen és legutoljára a vajúdásnál-szülésnél tett óriási szolgálatot kis táskácskám a benne lévő dolgokkal, amiket olyan szépen véd (pedig én nem kímélem). Szóval Bioszaky, köszönöm ezt a témát :) Már régóta szerettem volna ezt leírni és egyben köszönetet rebegni a kistáskámnak :) :lol:

Ez az a táska: http://www.dooyoo.de/computerzubehoer/samsonite-300-series-tracker-scroll/

És ilyen telepakolva:

 
bioszaky írta:
A tesztcsíkokat a készülék hátoldalán ragasztószalaggal kialakított zsebben viszem.
Ezt hogy alakítottad ki? Mennyire zár légmentesen és fénymentesen?
Én régebben a tollat zsebben, manapság a pumpát szintén főleg zsebben hordom. A mérőt és tartozékait szintén zsebben, akár több részre elosztva, vagy egy kis kb. 1000 Ft-os fotós tokban, amiben a mérő mellé a telefon is elfér. A tesztcsíkot pedig nem az eredeti dobozában, hanem egy kissé átalakított, a rúzsok tartójához hasonló, de csavaros tetejű tokban.
 

bioszaky

Új tag
Mivel a zsebbe kb egynapi tesztcsíkadag fér (ha hosszabb időre megyek, úgyis van nálam tatyó), ezért csak egy sima zseb az egész. Annyira egyszerű, hogy nehéz másként leírni.
Na, szóval kicsit szélesebb ragasztócsíkból, vagy öntapadós matrica/tapéta is jó, egy kb 3x4 cm-es darabot vágtam le. Akkora kell, hogy majd a kész zsebbe beleférjen a tesztcsík hosszában. Ennek a ragacsos feléből kitakartam a zseb belső részét egy másik adaggal. Így az első lapon már csak U-alakban maradt ragacs. Ezt kész zsebet meg egyszerűen ráragasztottam a készülék hátoldalára. Egy picit a két oldalát kicsit egymás felé gyűrtem, hogy a zseb ne teljesen laposan feküdjön. Így bele lehet rakni a csíkokat.
:)
 
Vicces, hogy ezt a témát a fiúk kezdték...
Ha simán zsebrevágjátok, nem nyomódik összevissza a gombja?

Én is kénytelen vagyok mindenhova táskát cipelni, ami tök idegesítő, és ha sikerül ezt a hatalmas tartót belegyömöszölnöm egy női tatyóba, már szinte semmi nem fér mellé...

Egyébként ami engem kikészített amikor pumpát használtam, azt nem tudtam hová rakni. A csini kis női ruhákon nincs zseb, az a vastag ronda bőrtok pedig amit a H-tron-hoz adnak, hát vmi borzalom.
 

bogácsa

Új tag
én pumpát hordok és egyenlőre tök jól el tudom rejteni ha azt akarom,ha meg nem akarom elrejteni,akkor az övemre akasztom. legtöbbször a melltartómra teszem, a melleim közé. senki nem vette még észre, a családokat és barátokat is mind teszteltem :D
a vércukormérőm mindig nálam van,de a tartója olyan kis ügyes, hogy simán belefér egy kis retikülbe (ami mindig van nálam,meert egyéb, számomra életfontosságú dolgok is vannak, ami kötelező h legyen nálam, pl: kis türör, szájápoló,pzs, lakáskulcs, mobil....ezeket is hordanom kell)...így már a kis vc mérőm elsikkad a sok kacatom közt 8)
szóval mindent a pozitív oldalról!mert ha muszáj hordanom ,akkor sírjak egész életemben h nyűg?nem?egyébként szerintem fiúknak könnyebb eltenni a pumpát, mert nem kell feszülős, kis felsőket és nacikat hordaniuk!!
:lol:
 
bioszaky írta:
Mivel a zsebbe kb egynapi tesztcsíkadag fér (ha hosszabb időre megyek, úgyis van nálam tatyó), ezért csak egy sima zseb az egész. Annyira egyszerű, hogy nehéz másként leírni.
Na, szóval kicsit szélesebb ragasztócsíkból, vagy öntapadós matrica/tapéta is jó, egy kb 3x4 cm-es darabot vágtam le. Akkora kell, hogy majd a kész zsebbe beleférjen a tesztcsík hosszában. Ennek a ragacsos feléből kitakartam a zseb belső részét egy másik adaggal. Így az első lapon már csak U-alakban maradt ragacs. Ezt kész zsebet meg egyszerűen ráragasztottam a készülék hátoldalára. Egy picit a két oldalát kicsit egymás felé gyűrtem, hogy a zseb ne teljesen laposan feküdjön. Így bele lehet rakni a csíkokat.
:)
Ötletes, de a csíkokat elvileg légmentesen lezárható dobozban kell tárolni. (A 77 Elektronikánál rögtön el akartak küldeni azzal, hogy azért nem pontos a gép, mert nem az eredeti dobozban tartom a csíkokat. Persze az eredetivel sem volt pontos...)
Mondjuk én nem tapasztalok eltérést a pontosságban 1 nap alatt, ha a saját kis tartómban vannak. Persze a vízcseppet nem szereti a tesztcsík.
 

bioszaky

Új tag
A zsebet - némi fejlesztéssel - ki lehet alakítani légmentesre is. Hohó!!!
Ja, és én Roche-féle Accu Check Active tesztcsíkot használok.
Akkor hiszem el ezt a hibázást, ha mutatnak róla kísérleti eredményt. Igazán nem nagy cucc. 100 tesztcsíkot 24 órára letakarva, 100 tesztcsíot dobozból elővéve tesztelve mutassák meg az eltérést.
Ha 95%-ban kisebb az eltérés, mint 0,2 mm/l, akkor azt hiszem felejtős. Megjegyzem, nekem 1-2 hétig is szokott a zsebben lenni, és nem vettem észre nagy eltérést. Persze, ez lehet 1-2 mm/l is, elismerem. Szerintem leginkább a napfény teszi tönkre.
Na, de szánok rá valamikor 20 tesztcsíkot, ha lesz rá pénzem. Ez azonban nem ebben az évben lesz. :(
 
Ma megyek a 77-be konzultálni, megkérdezem, árt-e a tesztcsíknak ha nincsenek a kis páramentes helyükön... :)

Bogácsa! Én is ott hordtam legtöbbször... De engem akkor is nagyon zavart...
 

bioszaky

Új tag
De mutassanak mérési eredményt!!! Tegyék fel a webre, vagy hozd el és te tedd fel. Vagy mi alapján mondják, hogy romlik a csík, és mennyire gyorsan? Hogy tudjon az ember mérlegelni.
 
Mérési eredményt????
Jópofa vagy Bioszaky, örülök, ha tud rám szakítani negyed órát a fejlesztősrác...
Különben is a csíkot a Roche fejleszti... Úgyhogy ha csináltak valaha ilyen tesztet, azt bizti nem a 77nél...
 

Beatty

Új tag
Sziasztok!
Kmolli! Hozzád lenne egy nem biztos, h. idevágó kérdésem! Feltűnt, hogy a képen az Accu-Chek-es mérő mellett Personal Aktív teszt van! Te ezt használod hozzá? Én már próbáltam, de néha ugyanazt mérte mind a két fajta tesztcsíkkal, de volt, h. eltért az eredmény (igaz nem sokkal). Nagyon nem mindegy, hogy melyik tesztcsíkot használjuk, úgyhogy ha van valami jó tapasztalatod, vagy akár másnak is, a megfelelő topikban válaszoljatok! :)))
 

bogácsa

Új tag
Eribaby írta:
Mérési eredményt????
Jópofa vagy Bioszaky, örülök, ha tud rám szakítani negyed órát a fejlesztősrác...
Különben is a csíkot a Roche fejleszti... Úgyhogy ha csináltak valaha ilyen tesztet, azt bizti nem a 77nél...
szerintem csak hozzáállás kérdése. mivel nekem a pumpám megléte óta gyökeres fordulatot vett az életem.-pozitív irányban, azt a kis macerát,h a pumpa mindig nálam kell kegyen, simán kibírom!
sőt!örülök h van nekem Ő! 8)
 
Eribaby írta:
Különben is a csíkot a Roche fejleszti... Úgyhogy ha csináltak valaha ilyen tesztet, azt bizti nem a 77nél...

szeretnék pontosítani, nem tudom ki gyártja a tesztcsíkot, azt hittem láttam a Personal dobozon Roche feliratot, de csak annyi van rajta, hogy Accu-chek kontroll oldattal ellenőrizhető...

Mindenesetre a TESZTCSÍKOK PONTOSSÁGÁT ERŐSEN BEFOLYÁSOLJA A PÁRA, NEM AJÁNLOTT A SAJÁT PÁRAMENTESÍTETT DOBOZÁBÓL KIVÉVE TARTANI, MÉG NÉHÁNY ÓRÁT SEM, MERT HIBÁS MÉRÉSHEZ VEZET!!!
-ez tutibiztos
 
Eribaby írta:
Mindenesetre a TESZTCSÍKOK PONTOSSÁGÁT ERŐSEN BEFOLYÁSOLJA A PÁRA, NEM AJÁNLOTT A SAJÁT PÁRAMENTESÍTETT DOBOZÁBÓL KIVÉVE TARTANI, MÉG NÉHÁNY ÓRÁT SEM, MERT HIBÁS MÉRÉSHEZ VEZET!!!
-ez tutibiztos
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ... hibás méréshez vezetHET. A tapasztalatom szerint nem csökken észrevehető mértékben a pontosság, legalábbis az én esetemben. Természetesen az eredeti dobozból kivett csíkokat nem a konyhában, a forrásban lévő víz felett tárolom :D
 
Oldal tetejére