Lantusz-aki már használja és aki még nem

naty77

Új tag
Szoptatás alatt minden szénsavas tilos, a kola meg végképp. :cry: már irtóra hiányzik. a slice-t próbáltam: számomra ihatatlan. :shock: Nálam a deit piros a nyerő. :D
de a terhesség alatt is csak zugban koláztam, a férjem ölt érte.
Molli: mia véleményed a lantus-ról a szoptatás alatt? :shock: :?:
 

naty77

Új tag
akartam mesélni, most eszembe jutott. szóval ugye eddig a SOTE-ra jártam diab dokihoz, akivel maximálisan meg vagyok elégedve. viszont innen "vidékről" a két pici gyerekemmel bizony messze van. bár előnye, hogy időpontra kell menni és tartja is magát hozzá. tehát van módom a férjemmel menni munka után és a folyosón átvedlik apukává. :lol:
de gondoltam, van itt helyben sztk meg diab rendelés, hát átjövök ide, végül is nagyjából tudom kezelni magam, elég ha időnként kontrollálnak. a SOTE-s dokitól elköszöntem, hogy majd a szoptatás után még visszamegyek, hogy ő állítson át gyorsokra, meg ha esetleg mégis szeretnénk majd sok év múlva 3. csemetét, akkor is hívom.
eljött az ideje a receptíratásnak, megnéztem a helyi sztk-t: heti egy délelőtt van diab rendelés!!!! :shock: :twisted: időpont nincs, vagyis ülhetnék a két aprósággal fél napokat az öreglányok közt... ezt nem tudom megoldani. :cry: tehát mehetek be x időnként a nagy büdösbe+a vérvételek ideje... komoly szervezési munka.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
naty77 írta:
Szoptatás alatt minden szénsavas tilos, a kola meg végképp. :cry: már irtóra hiányzik. a slice-t próbáltam: számomra ihatatlan. :shock: Nálam a deit piros a nyerő. :D
de a terhesség alatt is csak zugban koláztam, a férjem ölt érte.
Molli: mia véleményed a lantus-ról a szoptatás alatt? :shock: :?:

Gondolom én, ha Lantussal lehet szülni, akkor szoptatni is, de erre nem kérdeztem rá még! Ha nem felejtem el, most csütörtökön megkérdezem a diabdokinőt.

Szerintem hosszú távon nem fogod megbánni, hogy mégis be kell járnod pestre a diabdokihoz! Egy SZTK-s doki sosem fog szólni új dolgokról, új inzulinról, új vércukormérőről stb stb. Meg ha ne adj Isten valami gond lenne, akkor is a mostani dokinál leszel jó kezekben.
 

naty77

Új tag
Persze ebben igazad van, ha már dolgozok, az lesz közelebb is.
tényleg néztem ezt az avatar dolgot, de nekem nem hoz fel semmit. :shock:
 

szolnok

Új tag
:shock:

Az SZTK ellátás tragikomikus és szerintem az 1- s tipusuaknak egyáltalánnem jó. Nem tudom a 2-s tipusnak be válik e? gyanítom nem. Marad a kórházi ambuláns kezelés. Egy kórházi gyakorlattal háttérrel rendelkező diabetológus - belgyógyász szakorvos sokkal inkább képben van, bár megjegyzem ők járnak ki az SZTK szakrendelésre is , legalábbis itt nállunk, de itt mintha nem is ugyan az orvos lenne. Szerintem az SZTK púp a hátukon és ugy is kezelik.

A levemirről én csak tőletek halottam az is 24 órás bázis inzulin? és jobb mint a lantus? vagy egyéne vállogatja?
 

Kovica

Új tag
Szia Naty! Az avatarral én sem mentem semmire, azt hittem én bénáztam el. Segítsen valaki, aki tudja mi is lehet a gond!

Más: az Sztk-s cukorbeteg gyógyításról csak annyit, ha nem lenne néhány felvilágosultabb/tájékozottabb orvos barátom, akkor nehéz helyzetben lennék én is, pedig II-es ként odafigyelősen szerintem kezelhető és még szerencsés helyzetben vagyok, mert a családorvosom is normális.

Megint más: Tud valaki B. Katáról (ugye jól emlékszem a nevétre?)??? Ő az aki azt hiszem szintén II.-es és nemrégiben volt itthon az unokája Amerikából...
Régen hallottunk felőle. Ha tudja valaki az e-mailját írja meg nekem.
Köszi. Szép napot mindenkinek.
 

zsuzsa7cat

Új tag
Szia k_molli!

Tényleg lehet lantussal végigvinni egy terhességet? Micsoda jó kis infód van... és én meg a Péterfybe járok és még csak nem is szóltak erről.... sőt az átszokást emlegették.
Sokat olvasom a hopzzászólásaidat, és sokat tanultam tőled, és nagyon kiváncsi vagyok hogy milyen is lesz a babád... fiú vagy lány? Megnézettétek? Valahogy kimaradt ez nekem?

Milyen vizsgálatok vannak, ha vannak amit még el kellett végezned. Dolgoztál valameddig?

Juj, csak sorolom a kérdéseket.... bocsi, de kismama kérdésekben nincs kitől kérdeznem, pedig lassan mi is a tettek mezejére lépünk. :oops: :D
 

naty77

Új tag
Szia!
Én két bébit is szültem rövid cukros életem alatt, ha tudok szívesen segítek. két különböző kórház, szóval van tapasztalatom. írj mailt nyugodtan! :wink:
 

bogácsa

Új tag
sztk szakrendelés....az itt is nagyon durva...2 orvos vamn,heti 1-1szer rendelnek 4 óra hosszat..na oda időpontot 2 hónappal előtte...az a szerencsém h a diabetológián dolgozó egyik orvos a háziorvosom :twisted: igy oda járok a háziorvosi rendelőjébe!nagy szerencse.bár már pesten vagyok,jobb lenne itt is találni vmi normális orvost!
a Heptophanra visszatérve..az olyan 4000-5000ft-ba kerül...jó, nem tudom most hirtelen h 50v100 db-os-e...de nekem bevált,nagyon jól mutatja a dolgokat.a ketont nekem a legfontosabb.2hetente elég 1szer mérni vele.

most a munkahelyemről irok,jól lógok:)
 

bogácsa

Új tag
ma egész nap tök alacsony volt a cukrom,csak ettem,ettem...számítógépes adatbevitel ment egész nap,figyelni,nézni h jól csinálom-e biztos sok CH-ot égetett az agyam...holnap is lesz égetés..szobalányoskodni fogok..kiváncsi vagyok...




zsuzsa7cat írta:
Fogsz még lógni párszor..... garantálom.... én is szoktam :p :p :p :D
:x
 

zsuzsa7cat

Új tag
Merre dolgozol?

Ha nagyon kimerítő szellemileg a munkám gyakran nekem is produkál alacsony értékeket a cukrom..... volt hogy egy kis zacskó ropit (azt az igazit, a régi tipusut) is megehettem mellette...... :p
Az okokat nem is keresem....
 

bogácsa

Új tag
zsuzsa7cat írta:
Merre dolgozol?

Ha nagyon kimerítő szellemileg a munkám gyakran nekem is produkál alacsony értékeket a cukrom..... volt hogy egy kis zacskó ropit (azt az igazit, a régi tipusut) is megehettem mellette...... :p
Az okokat nem is keresem....


city in hotel..üllőin...
ma taliztam egy csajjal.amerikából hozzák neki a diabos termékeket.gyűjtött nekem egy kis szatyornyi levárt,csokit,ostyát...és tényleg nagyon kevés a CH tartalmuk..meg finomak is!annyira meglepődtem!
Mo-on a legtöbb csak csupazsír-nugátos szörnyűség..tisztelet a milkának :lol:
ja,még akartam:32 egység lantusszal nagyon királyul beálltam!a reggeli értékeim meg egytől egyig csúcsok!
..délután mindig be kell korrigálni de nem baj!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bogácsa írta:
city in hotel..üllőin...
ma taliztam egy csajjal.amerikából hozzák neki a diabos termékeket.gyűjtött nekem egy kis szatyornyi levárt,csokit,ostyát...és tényleg nagyon kevés a CH tartalmuk..meg finomak is!annyira meglepődtem!
Mo-on a legtöbb csak csupazsír-nugátos szörnyűség..tisztelet a milkának :lol:
ja,még akartam:32 egység lantusszal nagyon királyul beálltam!a reggeli értékeim meg egytől egyig csúcsok!
..délután mindig be kell korrigálni de nem baj!

Gratulálok, hogy ilyen jól karban tudod tartani a cukrodat! Ezek szerint az amcsi diétás édességek zsírszegények, ch szegények és mégis finomak??? Még sosem ettem ilyen amcsi csokikat, de komolyan legközelebb megkérek valami ismerőst, aki odamegy, hogy hozzon :)
 

bogácsa

Új tag
kmolli írta:
bogácsa írta:
city in hotel..üllőin...
ma taliztam egy csajjal.amerikából hozzák neki a diabos termékeket.gyűjtött nekem egy kis szatyornyi levárt,csokit,ostyát...és tényleg nagyon kevés a CH tartalmuk..meg finomak is!annyira meglepődtem!
Mo-on a legtöbb csak csupazsír-nugátos szörnyűség..tisztelet a milkának :lol:
ja,még akartam:32 egység lantusszal nagyon királyul beálltam!a reggeli értékeim meg egytől egyig csúcsok!
..délután mindig be kell korrigálni de nem baj!

Gratulálok, hogy ilyen jól karban tudod tartani a cukrodat! Ezek szerint az amcsi diétás édességek zsírszegények, ch szegények és mégis finomak??? Még sosem ettem ilyen amcsi csokikat, de komolyan legközelebb megkérek valami ismerőst, aki odamegy, hogy hozzon :)

elrakok neked egy fini csokit:)
ui:már 16an jelentkeztünk a skanzenbe
 

bogácsa

Új tag
ma egy hihetetlen hipóra ébredtem..nem tudom mi volt..most aztán van migrénem!-nektek is migrénetek lest hpó után,nekem mindig!
most aztán csudijó lesz ülni a gép előtt és iktatni...
 

naty77

Új tag
A hidegfrontban hipóra? Én meg 13,1-re. :cry: De nekem sosincs fejfájásom a hipótól, szerencsére.
A tegnapi 4 km séta után ma úszni voltam délelőtt, nagyon jólesett. :lol:
 

Kovica

Új tag
Bogi! Remélem, már jobban vagy, lassan elvonul (állítólag) a hidegfront.
Naty! Nem semmi, hogy tolerálja a cukrod? nekem a szokásostól több mozgás is lefelé tudja vinni. Az időjárástól még nem éreztem ilyet, de most figyelgetem...
Kellemes napot Nektek

UI:
Tudtok valamit a Katáról?
 

naty77

Új tag
Katáról továbbra sem tudok semmit.

Az én cukrom is rendesen leesik az ilyen extrém mozgásmenyiségtől, de közben iszogatni szoktam, meg amikor tudom, hogy torna lesz délelőtt, akkor reggel 1 egységgel kevesebb inzulint adok.
 

bogácsa

Új tag
naty77 írta:
Katáról továbbra sem tudok semmit.

Az én cukrom is rendesen leesik az ilyen extrém mozgásmenyiségtől, de közben iszogatni szoktam, meg amikor tudom, hogy torna lesz délelőtt, akkor reggel 1 egységgel kevesebb inzulint adok.

tegnap elég sokat mozogtam...és az kjobban beszámított a hipómba..erősebb volt mint a hidegfront..meg étvágyam sem volt..ma is migrén meg hányinger..lehet valami nyavalya kerülget!

kovica!hétvégén pihi lesz?-mintha irtad volna valahol!
nekem szigorúan pihi+borfesztiválozás! 8)
 
Oldal tetejére