Lantusz-aki már használja és aki még nem

Inzulincsomó

MINDENKINEK!
Láttam, hogy felmerültek kérdések a tűk méretével és dőlészögével kapcsolatban. A napokban foglalkoztam ezzel a kérdéssel, ha érdekel valakit, hogy mi a szakmai hozzáállás ezzel kapcsolatban nagyon szivesen leírom, amit találtam róla.
A múlt héten volt szakdolgozói kongresszus, ahova az inzulincsomóról írtunk egy előadást. Ezzel kapcsolatban az utóbbi időben elég sok tapasztalatot szereztem, leginkább arról, hogy nincs róla magyar nyelvű szakirodalom, másrészt hogy sokan nem is hallottak róla a diabetesek körében. Ha szeretnétek a tanulságot elolvasni szivesen megírom ezt is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Bogácsa: szeretnék majd egyszer kistesót, Levemirrel pedig nem lehet szülni (igazából abban reménykedtem, amikor elkezdtem, hogy egy-két hónap alatt már kissé lazul ez a helyzet, de éppen ellenkezőleg, ez pont az az inzulin, amivel még seholsem szült senki sem). Insulatardot meg még egyszer nem vagyok hajlandó magamba szúrni, most már nincs időm napi 3x adni úgy, hogy fel kell kelnem 11-kor csak emiatt, pedig már alszom és reggel is ugyanez, plussz az éjjeleim az insulatarddal csak 2-3x-i méréssel mentek jól, amit most nem bírok már kivitelezni, annyira el vagyok fáradva és gyanítom, kisgyerek mellett leszek is. Maradt a Lantus...

Tünde: A Levemirt este 9-9:30-kor adtam be és reggel 9kor. Anno adtam a Lantust este 9kor és az volt eddig a legrosszabb időpont. Amúgy 12-12 egység Levemirt adtam be, most 10 egység Lantussal kezdtem, de éjjel permanensen magas volt (naaagyon, 15 is volt és nem volt hipó, hanem folyamatosan ment felfelé éjféltől, ha délben adtam, ha este 6kor - most este 6kor már 1 hete). Most már 17 egységnél tartok, tegnap mégcsak 15-öt adtam, de így is 9.9 volt végig a cukrom (mérem éfjélkor, 4-kor és reggel) úgy, hogy 4kor korrigáltam plussz 2 egységgel. Nem hinném, hogy a 17-re sokkal jobb lesz, de holnap beszámolok. Ja, és mindemellett nappal folyton hipózom és ráadásul alattomosan, csak később érzem meg, mert valamiért hirtelen esik le mindig (ez se Insulatarddal se Levemirrel nem volt így). Nos, lehet, hogy el kell fogadnom, hogy nekem ez az inzulin egyszerűen nem jó.
Most éppen nem látom értelmét a napi 2x-i lantusnak, mert csak az éjjeleim rosszak, az este 6-os beadással meg kizárt, hogy ez túl korai legyen és azért ne hasson jobban éjjel, vagy ezt rosszul látom?? (Bioszaky, ezúton is köszi, mégis megpróbáltam a tanácsodat :) mármint az este 6-os beadást és valóban tök jók a cukraim dél és 6 között!!! köszi :) )
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
naty77 írta:
Bár még csak két gyerkőt szültem cukrosan és két külön kórházban-orvosnál, de tudtommal az alacsony cukor az elején nem árt a babának! Sőt a terhességek zömében alacsony a cukor az első hetekben. Az a jó.
Molii sajnálom, hogy nem működik a lnatus. a mosott rongy érzésedet értem, ismerem. :( én is előrehozottan szúrok mégis ugyanoda jutnak a hipóim időben, vagyis elfogadom és kész.
Odáig jutottam, hogy a hipók már nem zavarnak, vagyis meg tudom oldani, hogy ne legyenek olyan sűrűn már, de most a magasak zavarnak, nem tudok aludni tőlük rendesen, egyszerűen nem bírok aludni, ha magas, márpedig 1 hete egész éjjel magasak a cukraim.
 
kmolli írta:
Bogácsa: szeretnék majd egyszer kistesót, Levemirrel pedig nem lehet szülni (igazából abban reménykedtem, amikor elkezdtem, hogy egy-két hónap alatt már kissé lazul ez a helyzet, de éppen ellenkezőleg, ez pont az az inzulin, amivel még seholsem szült senki sem). Insulatardot meg még egyszer nem vagyok hajlandó magamba szúrni, most már nincs időm napi 3x adni úgy, hogy fel kell kelnem 11-kor csak emiatt, pedig már alszom és reggel is ugyanez, plussz az éjjeleim az insulatarddal csak 2-3x-i méréssel mentek jól, amit most nem bírok már kivitelezni, annyira el vagyok fáradva és gyanítom, kisgyerek mellett leszek is. Maradt a Lantus...

Tünde: A Levemirt este 9-9:30-kor adtam be és reggel 9kor. Anno adtam a Lantust este 9kor és az volt eddig a legrosszabb időpont. Amúgy 12-12 egység Levemirt adtam be, most 10 egység Lantussal kezdtem, de éjjel permanensen magas volt (naaagyon, 15 is volt és nem volt hipó, hanem folyamatosan ment felfelé éjféltől, ha délben adtam, ha este 6kor - most este 6kor már 1 hete). Most már 17 egységnél tartok, tegnap mégcsak 15-öt adtam, de így is 9.9 volt végig a cukrom (mérem éfjélkor, 4-kor és reggel) úgy, hogy 4kor korrigáltam plussz 2 egységgel. Nem hinném, hogy a 17-re sokkal jobb lesz, de holnap beszámolok. Ja, és mindemellett nappal folyton hipózom és ráadásul alattomosan, csak később érzem meg, mert valamiért hirtelen esik le mindig (ez se Insulatarddal se Levemirrel nem volt így). Nos, lehet, hogy el kell fogadnom, hogy nekem ez az inzulin egyszerűen nem jó.
Most éppen nem látom értelmét a napi 2x-i lantusnak, mert csak az éjjeleim rosszak, az este 6-os beadással meg kizárt, hogy ez túl korai legyen és azért ne hasson jobban éjjel, vagy ezt rosszul látom?? (Bioszaky, ezúton is köszi, mégis megpróbáltam a tanácsodat :) mármint az este 6-os beadást és valóban tök jók a cukraim dél és 6 között!!! köszi :) )
Szia kmolli!
Én sem gondolnám, hogy kétszerre osztva jobb lenne a Lantus 24 órás hatása miatt , viszont nem tudjuk, nem az étkezési inzulinod van-e elcsúszva. Nem lehet, hogy az túl sok és ettől vannak a hypók. Esetleg a CH kevés az étkezési Humaloghoz? Szerintem azt kellene tenni, hogy 3 napon át mérni evés előtti és utáni értékeket is,egyszer éjfélkor, és valamikor hajnali 3-kor is. Így jobban áttekinthető lenne a napod. Mennyi Humalogot adsz? Fedi azt az 50%bázis-50% bólus arányt, ami javasolt elosztás? 24E volt a Levemir bázisod, ahhoz képest nagyon kevés Lantussal a 10E-nyi kezdő dózis. Szerintem csináld meg ezeeket a méréseket és írd meg a Humalog dózist is.
 

bioszaky

Új tag
Molli, biztos elég a vacsorai Humalog? Akkor elég, ha vacsora után emelkedik, majd elkezd csökkeni. Ha a csökkenés után meg emelkedik (és egyszeri +Humalog nem elég), akkor tényleg kevés a Lantus.
Dehát az szinte hihetetlen, hogy a 18-kor adott lantusszal éjjel kettőkor magasak, este 18 előtt viszont jók az értékeid. Ez gyanús, hogy vmi nem jó.
 
Sziasztok!
7.éve szúrom magam. (I.tip) Végig próbáltam az összes insulint, használtam már régebben is a Lantust aztán 1 1/2 éve kipróbáltam a pumpát is. Sajna az sem hozott megoldást. Utána áttértem a Levemirre,2 hónappal ezelöttig azt használtam. 85E-et adtam 1-2-3 szori elosztásban. Az én fő problémám:"az éjszakai hiperglikémia napközbeni hipoglikémia nélkül nem csökkenthető." A 85E-el a reggeli értékek 10-12 körül alakulnak és a bázis csökkentésével szépen kúsznak felfelé a mérhetetlen tartományba. A laborok 35-45 mmol/l mutatnak,de volt már 75 (!) is. Ma 2 hónapja visszatértem a Lantusra. 75-tel kezdtem,ezzel a reggeli értékek 11-12 voltak de 11 körül mindig hipoztam. Csökkentettem 60-ra a reggeli 15-18-ra emelkedett és 12-14 óra körül jött a hipo. Jelenleg 42-tszúrok,a reggeleket 18-22-es vércukorszinttel kezdem és vacsora elött jön a hipo,viszont 19 órától gyorsan emelkedik.(Ki kisérleteztem nem Somogyi egyszerűen nem tart ki a Lantus.)Ha már 18óra elött úgy is kicsi az insulin igény a 22 órai bázist át tettem 18 órára.Így a hipok megszüntek (már 11 napja) viszont az alap problémám maradt. Sok orvosnál jártam,mind nagy reményekkel kezdte de egy sem jutott semmire. Volt aki marslakónak nevezett ,amásik megkérdezte hogy melyik bolygóról jöttem,neves tanárunk az asztalt verte és azt kiabálta "maga nem ember az emberi szervezet ismert,le van írva a magáé nem az.
Mindenkitől minden véleményt ,észrevételt,javaslatot szívesen veszek.

Előre is köszi
Gastronauta
 

bioszaky

Új tag
Haszálj nem ultragyors inzulint étlezéshez, azok csökkenthetik a nappali magas inzulinszintet.
A lassú inzulint az éjjeli igényhez kell állítani, mert akkor nem tudsz korrigálni, semilyen irányban sem.
Ha állandóan ekkora kilengések vannak, nem csoda, hogy nem tudod, hogyan csináld.
Pontosabban írd le a terápiádat.
Mikor mennyi és milyen inzulin. Étkezéskor a szén-hidrátot is. Ehhez milyen vércukor értékek voltak. Egy átlagos napot, de legalább 5 vércukor érték kellene. Még jobb, ha kétóránként van.
Kizárt, hogy ne lehessen beállítani. Persze, lehet, hogy van nehézség, de most nem látom, mi a gond, annyira össze-vissza.

Mi az, hogy kúszik felefelé???? Nem korrigálsz? Teljesen érthetetlen.
 
Hi Bioszaki!
Szándékosan nem árasztottam fel sok adatot mert így apránként talán áttekinthetőbb lesz az egész.
A humalógról azért tértem át a NovoRapidra hogy egy kicsit elhúzzam a hatást.
Terápia:gyak.nincs.Aleg első alkalommal is 1 hónap után 16-os vc.szinttel bocsájtottak el. Akkor ezt a Semilente MC-vel érték el.Amióta az megszűnt azóta szállt el igazán a cukrom.
Egyébként 180g.CH Lantus18.00 42NE NovoRapid R: 6+korr. E:6, V: 8,
Amíg 10 alá nem megy a vérckorszint addig nem eszem tehát reggeli kilőve.Korrekció,2.15mmol/l/1E
Karakter:tegnap reggel 22.5---10.00:7.4---12.00:6.7---15.00:6.8---18.00:6.5---20.00:6.8---24.00:10.2---03.00:13.8---ma reggel:20.5mmol/l
Az orvosi szakvéleményből:Analóg alapú ITC kezelés mellett is rendkívül labilis anyagcsere állapotban van.Az anyagcsere vezetés csak napi 6-8 szori ellenőrzés mellett alkalmazott korrekciók útján oldható meg.
Egyébként valami félreértés lehet,a nappali értékekkel nincs semmi bajom,de éjszaka így felszökik ésreggel8-9.ig (orvosilag ellenőrzötten)azinzulinok SEMMI hatást nem mutatnak.
Hangsúlyozom a szakterület nagyjait már végig jártam.Azt mondja mind hogy annyira jól és logikusan kezelem magam hogy orvosilag nincs mit hozzátenni,ennek köszönhetem hogy még relative jó állapotban vagyok,viszont ha ők ezt leírnák le vágnák a kezüket
Ha napközben elalszom akkor is képes a cukrom normálisról 15-20raegy óra alatt felmenni.
 

bioszaky

Új tag
1. Hát akkor nincs mit tenni, mozogni kell.
Nem vagy túlsúlyos, mozogsz eleget? A mozgás érzékenyebbé teszi a sejteket az inzulinra, elképesztő a különbség. Magasság, testsúly, sport, kb testzsír?
2. Érdekes lenne, hogy milyen a vércukor profilod (kétóránkénti) egy olyan nap, amikor nem ebédelsz. Ez mutatná meg, hogy nappal mennyire elég a hosszúhatású.
3. Hogy-hogy 10 alatti gyorshatásút adsz étkezés előtt? Leviszi az a mennyiség az étkezés előtti szinte 2-3 óra múlva? Nem kezd a negyedik órában ismét emelkedni? Ha igen, akkor kevés.
4. Ha csak alváskor megy fel, akkor a pumpa segíthet, mert kicsit többet kell adagoltatni. Vagy nem lehet kiszámítani, mennyi kell?
5. Éjjel kettőkor gyorssal korrigálva nem jobb?
6. Ha már 19-kor emelkedik, akkor nem tart ki a hosszúhatású, kétszer kell adni, hiába Lantus.
7. Nem próbáltad Humulin N-t kétszer adva?
8. Kórházban nem lehet inzulin kezelést beállítani.
9. Várjuk meg Mollit. :)

Kicsit kapkodva, a legáltalánosabbakat.
 
85 kg. abszolút sportos alkat jelenleg vsz.a hipoktól megnőtt a pocak,ezt a doki szerint ráér 6-8 hónap alatt leadni. Az aktivitást a környezetem szerint túlzásba is viszem.
Amikor pumpám volt egy hónapig óránként mértem,aztánegy hónapig fél óránként! Semmit nem tudtak kihámozni belőle. Amúgy havi 5 doboz tesztcsíkot használok el.
Már a Mo.-on törzskönyvezett minden készítményem volt a Lantust már akkor használtam mikor még itt nem volt kapható.Minden féle élettani és matematikai elosztásban sikertelen volt. Ekkor kértem hogy indítsuk el a pumpa dolgot.Éppen azon okból amit Bioszaky is mondott. A pumpacentrumból 3 naponta repültek ki az új pumpások én két hét múlva is ott voltam. Az ott beállított óránkénti 0,1 0,3E -el vastagon 20 felett jártam. És mikor otthon apránként felemelgettem az éjfél utáni,hajnali órákban 1,5 1,7 2,0 -re akkor lett 10 körüli a reggeli vc.érték.Mikor a kontrolon megmutattam az volt a reakció.:Hát igen úgy látszik magának ennyire van szüksége de én ezt akkor sem engedhetem.és áthúzta az egészet és visszaírta 0.3-ra. Na ekkor találkoztam a tanár úrral utoljára.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gastronauta írta:
A pumpacentrumból 3 naponta repültek ki az új pumpások én két hét múlva is ott voltam. Az ott beállított óránkénti 0,1 0,3E -el vastagon 20 felett jártam. És mikor otthon apránként felemelgettem az éjfél utáni,hajnali órákban 1,5 1,7 2,0 -re akkor lett 10 körüli a reggeli vc.érték.Mikor a kontrolon megmutattam az volt a reakció.:Hát igen úgy látszik magának ennyire van szüksége de én ezt akkor sem engedhetem.és áthúzta az egészet és visszaírta 0.3-ra. Na ekkor találkoztam a tanár úrral utoljára.
A tanár úr a Kautzky tanár úr? Vagy a Fövényi? Emiatt váltottál vissza penre a pumpáról, mert a tanár úr nem engedte ezt a beállítást? Csak azért kérdezem, mert úgy tűnik, hogy mégiscsak a pumpa lenne neked a jó - legalábbis a legkevésbé rossz a többi terápiához képest. Szerintem kezelne más is pumpával téged, ha csak ez az oka, hogy leálltál a pumpáról, akkor inkább keresünk neked egy pumpás diabdokit, aki nem a tanár úr - de lehet, hogy félreértettem valamit.

Mi történt, mikor este 22-kor adtad be a lantust? És a Levemirt? Akkor is pontosan ugyanígy ment fel reggelre? (gondolom igen, csak azért rákérdezek, hátha...)

Én sajnos most leragadtam ennél a pumpánál, mert eddig ez volt nálad az egyetlen, amivel "csak" 10 körüliek lettek a cukraid... én ebben látom a megoldást.

A másik, amit Bioszaky is kérdezett, hogy sportolsz? A sportos alkat az ok, de sportolsz-e rendszeresen eleget? A sport a hajnali jelenséget is mérsékli, neked, ha jól látom, egy igen durva hajnali jelenséged van. Nem értem ezeket az orvosi megállapításokat, miszerint ilyen meg olyan labilis vagy, akinek valóban labilis a cukra, annak nappal is az és kiszámíthatatlanul megy le vagy föl, nálad ez biztosan hajnali jelenség és nem a szó szoros értelmében vett labilitás. A pumpán kívűl el nem tudom képzelni, hogy bármi mással sikerülne normál tartományba hozni a hajnali értékeidet. Ennyire be kell tartanod,amit mond neked a pumpás doki? Nekem aztán sose mondta meg egyik diabdoki sem, hogy mennyi inzulint adjak, ezt én mindig jobban tudtam, nem azért mert hude okos vagyok, hanem mert ez az én testem, ezt én ismerem, nem ők. Ugyanígy a korrigálás is, amikor a Fövényi (nem ő kezelőorvosom, de éppen ott volt akkor) meghallotta, hogy egy 18-as cukrot plussz 6 egység humaloggal korrigáltam, akkor kikelt magából, hogy ilyet nem csinálunk, ez túl sok, ezt nem szabad, sose tegyem. Bárgyú arcot vágtam, higyje csak azt, hogy most megrendültem és azóta is így korrigálok, ha ennyi a cukrom, mert nekem ez MŰKÖDIK, más nem, nem érdekel, ki mit mond.

Bioszaky, gy.zsolt: a Lantus kihat Gastronautának rendesen, különben nem lennének jók a nappali cukrai, ezért nem hinném, hogy sok értelme lenné ketté szedni a lantus beadását. Ami egy kicsit kérdéses az az, hogy mi van, ha nem 18-kor, hanem 22-kor adja be a lantust, ugyanis magamról tudom, hogy 22-kor beadva nem megy fel reggelre nekem, de 18-kor beadva igen. De nekem sosem volt ennyire kegyetlen hajnali jelenségem, ezért én nem vagyok mérvadó, de arra lehet következtetni az esetemből, hogy igenis van a lantusnak csúcsa és pont így hat hajnalban a legintenzívebben, ha este 21-22 körül adjuk be.
 

bioszaky

Új tag
A pumpa lesz a megoldás. Ha nem okozott hypo-t. Mégsem kelhetsz fel kétóránként korrigálni!
Ha hülye az orvos, ami nem ritka, akkor találj ki neki vmi mesét, aztán csináld azt, ami a jó. Szép csendben. Hm, igaz, azt nem tudom, hogy a sok inzulint, hogyan lehet vele feliratni. Tehát, mégiscsak kell vki, aki elfogadja, hgy neked alvás közben nagy az inzulin igényed.
Érthetetlen, de ez van. Ha másként nem megy, feküdj be hozzájuk pár napra, és mérjék meg, hogy valóban eniy kell, és nincse tőle hypo. Így már felelősséggel felírhatja.
 
Sziasztok
Molli nem értettél félre semmit. Viszont szakirányban utána jártam ,területi illetékességről van szó, ezt a pumpacenrtumot én nem kerülhetem meg. Azzal biztattak ,legyek türelmes nemsoká nyugdíjba megy. Csak amit én tudok több tizen járunk hasonló cipőben.(már ami a dokit illeti)
Minden nálunk létező inzulinom volt már,külömbség abban mutatkozik hogy mikor kezd emelkedni .Ez kora estétől egész kora reggelig húzódik,de lehet hogy nem is az inzulinok hatására.Ritkán előfordul hogy norm.értékkel ébredek,akkor tuti hogy nagyon fel fog emelkedni délelött.
Sport az úgy jelenleg nincs, viszont kutyák,lovak,kert,ház,építés,átok rossz gyerekek azok doszt. Ja és földig lógó nyelv.
A Lantusom valóban nem tart ki, viszont 18elött van egy tuti hipos időszak és így pont beleesik. Ezért hoztam előre 22-ről
A pumpáról még annyit hogy a Roche-al kapcsolatban állok számukra még potenciális vevő vagyok bár azt mondták nemrégiben hogy nekem való készülékre még vagy 15évet várni kell.Egyéb gondok is adódtak. Naponta begyulladt a tű,a ragasztók nem tapadnak a bőrömhöz így állandóan leesik a szerelék,na és a szőrös test sem elöny.
A Lantusról magamon azt figyeltem meg hogy ha 45-nél több kell az kitart 24 órát ha kevesebb a szükségletem akkor nem. Lehet hogy dózistól függően ez is képes elhúzódni. Megnéztem,agyári adat 48,8NE-re van megadva.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gastronauta: akkor Kautzky a tanár úr? Úgy tudom, őt nem lehet megkerülni. De nem úgy megy ez, hogy csak a "beállítás" alatt tartozol hozzá, de inzulint, egyebeket meg a saját diabetológusod ír fel a későbbiekben? Onnan gondolom ezt, hogy Thaisznak is vannak pumpás betegei, nem tudom elhinni, hogy azok 2 helyre járnának. És azt is tudom, hogy vannak pumpás nők (a fórumon is), akik szeretnének babát, ők egyértelműen át lettek irányítva más diabdokihoz, őket nem is látja már a Kautzky. Ezt te is meg tudnád tenni (nem a babavállalást persze :) ), beállíttatod magad a Kautzkyval, elfogadod nála a rossz reggeli értékeket, majd elmész egy másik diabdokihoz - jogod van hozzá szerintem. Ott úgy állítod be, ahogy szeretnéd. Ez miért nem működne?

A lantusról: szóval, ha 22-kor adod be, akkor reggel még nem magas, de délelőtt igen?
 

szolnok

Új tag
Lehet , hogy félre értettem de 42-45 E Lantus + a gyors hatású összesen 20 körül.? Nem ugy van, hogy az inzulin igény felét teszi ki kb a bázis a többit a gyors hatásuak? Nem kevés a gyorshatásúból?
Próbáltál Lantus -ahtrapid párosítást?.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
szolnok írta:
Lehet , hogy félre értettem de 42-45 E Lantus + a gyors hatású összesen 20 körül.? Nem ugy van, hogy az inzulin igény felét teszi ki kb a bázis a többit a gyors hatásuak? Nem kevés a gyorshatásúból?
Próbáltál Lantus -ahtrapid párosítást?.
Gastronautának hajnalban magasak az értékei, egész nap jók a cukrai, a gyorshatású inzulinja rendesen működik, azon szvsz nem kellene változtatni. Kizárólag a bázissal van probléma. Amúgy a NagyKönyv szerint kell ilyen arányban lennie a bázisnak és a gyorsnak, de ez nem törvényszerű, akinek egészen más arányok válnak be, annak úgy a jó. Gastronautának a nappali része tökéletes, ahol fontosak ezek az arányok, ezen kívűl meg ha jól értem, akkor meg ha csökkentené a lantust, a hajnali értékei még ennél is magasabbak lennének. Amúgy nekem az insulatard mellett volt hasonló, abból 3x 10egységet adtam és 5-6 egységet a gyorsból, tehát majdnem 2x annyi volt a bázisom és csak így voltak jók a cukraim.
 
Szia Gastronauta,
Nem tudom elhinni, hogy pumpával nem lehet érdemben javítani a helyzeteden. Éppen a te esetedre találták ki a pumpát, hogy a szervezet mindenkori igényének megfelelő inzulinmennyiséget adagolja. Azt hogy értették, hogy a neked való készülékre még 15 évet várni kell? Mi az ami neked kell, de a mai készülékek nem tudják? Nemcsak a Roche forgalmaz pumpákat, hanem más cégek is, érdemes lenne velük felvenni a kapcsolatot. A területi pumpacentrumokat nem tudom, mennyire veszik szigorúan, én biztosan nem a lakóhely szerint illetékes szakorvoshoz, ill. centrumba járok.
A 0,1-0,3 óránkénti bázis a te esetedben iszonyúan kevés, nálam a beállítás most 0,5 - 1,3 között változik - szakorvosi javaslatra!. A hajnali jelenség is gyakorlatilag megszűnt, amióta pumpám van. Ezt úgy kell érteni, hogy a szervezet magasabb inzulinigéne sem hajnalban van, mint ahogy az korábban volt hanem az esti órákban.
 
Az előbb írtam egy kisregényt és mikor küldtem ledobott a topic. Ez volt tegnap is.
Molli! Nem a Kautzky a leg gázabb.A sok rossz között van egy hatalmas szerencsém. Szuper orvosokkal vagyok körülvéve. Ha gyógyszer,eszköz vagy szakmai segítség kell azonnal megkapom.Azon kívül tőlem sem áll távol ez a szakterület bér azt soha nem gondoltam hogy magamon fog kelleni gyakorolni. Viszont a kezemben van egy a beállítás eredménytelenségéről szóló jelentés, valamint az OEP től egy elutasító határozat. Még ezen is átléphetünk viszont jelenleg ott tartunk hogy amíg nincs egy tű amit tolerálok addig nincs értelme folytatni.
Egyébként tényként kezelendő :ez a magas reggeli érték nem (csak) hajnali jelenség következménye ezért nem megoldás a pumpa(nem állandó nem számítható és bizonyítottan csak megelőzhető,ha kialakult nem csökkenthető).
A bólusról annyit hogy míg a Bázisom az elmúlt években volt a 13-tól a 85-ig minden a 10g CH/1NE mindig megfelelt, 10gCH mindig 2mmol/l-t emelt és a korrekciós lépcső is 2,-2,2 maradt
Majd később folytatom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gastronauta írta:
Molli! Nem a Kautzky a leg gázabb.A sok rossz között van egy hatalmas szerencsém. Szuper orvosokkal vagyok körülvéve. Ha gyógyszer,eszköz vagy szakmai segítség kell azonnal megkapom.Azon kívül tőlem sem áll távol ez a szakterület bér azt soha nem gondoltam hogy magamon fog kelleni gyakorolni. Viszont a kezemben van egy a beállítás eredménytelenségéről szóló jelentés, valamint az OEP től egy elutasító határozat. Még ezen is átléphetünk viszont jelenleg ott tartunk hogy amíg nincs egy tű amit tolerálok addig nincs értelme folytatni.
Az eddigiekből nekem az derült ki, hogy a probléma az volt, hogy a doki nem engedett olyan sok inzulint adni pumpával, mint amennyi jó lett volna. De ezek szerint sokminden más is van még.
Mit utasított el az OEP?

Gastronauta írta:
Egyébként tényként kezelendő :ez a magas reggeli érték nem (csak) hajnali jelenség következménye ezért nem megoldás a pumpa(nem állandó nem számítható és bizonyítottan csak megelőzhető,ha kialakult nem csökkenthető).
A bólusról annyit hogy míg a Bázisom az elmúlt években volt a 13-tól a 85-ig minden a 10g CH/1NE mindig megfelelt, 10gCH mindig 2mmol/l-t emelt és a korrekciós lépcső is 2,-2,2 maradt
Majd később folytatom.
A pumpa sem azért jó a hajnali jelenségre, mert azt így hívják, hanem azért, mert tudjuk, hogy kb mennyire megy fel és mikor és, ha jól értem, azért ezt te is kb tudod, csak nem tudod kivédeni sima penekkel, inzulinokkal, nem? Engem az téveszt meg, hogy leírtad, hogy volt olyan a pumpával, amikor 10-es értékeid voltak "csak" (de ez még mindig ezerszer jobb, mint a 20-asak nyilván), de ahhoz már nemtom mennyi inzulin kellett, amit a pumpás orvos áthúzott és visszaállított kevesebbre, amitől megint 20as cukraid lettek. Biztosan nem értek valamit vagy hiányzik innen valami, ezt leírnád pontosan, részletesen, mi is volt itt? Nyilván nem csak arról volt szó, hogy soknak találta egyszerűen az orvos az inzulint, te meg elfogadtad simán és tudomásul vetted, hogy hülye az orvos - mint most kiderült, pl a tűt sem bírtad. (Kipróbáltad a medtronic pumpa új tűjét? Ez állítólag sokkal érzékenyebbeknek is működik.)
 
Oldal tetejére