Lantusz-aki már használja és aki még nem

zsuzsa7cat

Új tag
Re: megkékül...

Emődi Tünde írta:
Akkor lesz lila folt a bőrön, (bevérzés), ha a tűvel véletlenül eltalálsz egy hajszáleret. Ez óhatalan, és "csak" esztétikai problémát okoz.

Kedves Tünde!
Nem az esztétika miatt, adom a karomba a Lantust, hanem mert ott nem fáj... és amellett örzök egy nagyon csúnya emléket 23 éves koromból egy mélyvénás trombózisról, és valószínűleg ezért próbálok inkább máshová szúrni.... a lila foltok csak a ráadás. (Még mielőtt kijavítanál, tudom hogy nincs köze ennek a kis szurinak a korábbi sajnálatos esethez, de akkor is... pszichésen így jobb!) És az csak a ráadás hogy a párom olyan kedvesen beadja, ha kérem. :oops: :lol:
 

szolnok

Új tag
OEP honlapról: Adagoló penek:NOVO PEN 3 ár:8228 Ft támogat:85%
" 2
" 1
kihord.id:36 hó, felirható 1 db közgyógyra is.

huma pen ergonomic 3,0 ml ár : uaz mint a novo pen

innovo: ár :12410 FT támogat Fix:6994 uannyi mint a novonál felírható 1 és kihordási idő 36 hó. közgyógyra nem írható.

Szóval akkor miért nem írható fel ?szerinted Tünde?
Egyébként nagyon szupinak tűnik és az Erős Antónia kezében láttam először akkor kerestem meg a leírását.
 

naty77

Új tag
őszintén szólva engem elijesztettek már a lantustól... hónapokig tart beállni vele, közben hízás.. én pontosan fogyni szeretnék az új inzulin mellett! :wink:
Innovo pen-nel minden beadható vagy csak bizonyos inzulinok?
 

szolnok

Új tag
Az innovoba a leirás szerint 3 ml -s patronok valók. A Lantust nem tudom mert annak külön tolla van, bár már a régi fórumon írta valaki, hogy kis manipulációval használja novopenbe is a lantust.
 

naty77

Új tag
A hízást Laffi mesélte, lehet, hogy nem itt, hanem az nlc-s cukrobeteg fórumon. ha jól emlékszem 10 kg-t írt. Nekem sos fogynom kell, egy grammot sem hízhatok. Írjátok le a tapasztalatokat az átállás alatt híztatok????
 

bogácsa

Új tag
naty77 írta:
őszintén szólva engem elijesztettek már a lantustól... hónapokig tart beállni vele, közben hízás.. én pontosan fogyni szeretnék az új inzulin mellett! :wink:
Innovo pen-nel minden beadható vagy csak bizonyos inzulinok?

hizni akkor hizik az ember-bármilyen inzulintól,,,,.-ha többet ad magának az ember,mint amennyire a szervezetnek szüksége van,ezért többet hipózik ill. többet van hipó közel és akkor ugye enni kell.
nekem elég ingadozó volt a súlyom..a havi plusz,minusz 6 kg megszokott volt nálam..most fogyózok...sikeresen.szóval nem inzulin,hanem megfelelő beállítás függő h hizol-e vagy fogysz -e...szóval biztos h nem a lantusz maga az amitől bárki is hizik...
 

zsuzsa7cat

Új tag
hizni akkor hizik az ember-bármilyen inzulintól,,,,.-ha többet ad magának az ember,mint amennyire a szervezetnek szüksége van,ezért többet hipózik ill. többet van hipó közel és akkor ugye enni kell.


lafi nem az inzulintól hízott, neki egyéb problémák merültek fel a pajzsmirigyhormonjaival.....
Ja, és a lantusz mellett én fogytam, és azóta se szedtem vissza...... mert valszeg nem kell kisétkezni, mint az actrapiddal.... ez minusz 2 kg-ot jelentett..... és megjegyzem, hogy szeretek enni :lol:
 

bogácsa

Új tag
zsuzsa7cat írta:
hizni akkor hizik az ember-bármilyen inzulintól,,,,.-ha többet ad magának az ember,mint amennyire a szervezetnek szüksége van,ezért többet hipózik ill. többet van hipó közel és akkor ugye enni kell.


lafi nem az inzulintól hízott, neki egyéb problémák merültek fel a pajzsmirigyhormonjaival.....
Ja, és a lantusz mellett én fogytam, és azóta se szedtem vissza...... mert valszeg nem kell kisétkezni, mint az actrapiddal.... ez minusz 2 kg-ot jelentett..... és megjegyzem, hogy szeretek enni :lol:

szóval nati!
ez már 2 indok h ne félj a lantusztól!olyan szépen lehet vele fogyni!persze csak akkor érdemes váltani ha nem megfelelőnek érzed a mostani helyzetet.
 

naty77

Új tag
Háta mostani helyzet nem megfelelő, mert a terhességek, szülések miatt én elég régóta actrapid / insulatardon vagyok. elkezdtük a csemetével a hozzátáplálást, szoktatom le a ciciről turbó módon, tehát jöhet az extra gyors inzulin és a fogyás. :wink: hónap vége felé készülök a dokihoz átállításra és pajzsmirigy vizsgálatra. első szülés után gyulladás volt, félek most is vmi akadályozza a fogyást, mert már meg kellett volna induljon. :shock: azt mondja a dietetikus bartánőm, hogy a doki nagyon jó párost fog ajánlani és azzal napok alatt beáll az ember, kíváncsi leszek.
 
Re: megkékül...

zsuzsa7cat írta:
Emődi Tünde írta:
Akkor lesz lila folt a bőrön, (bevérzés), ha a tűvel véletlenül eltalálsz egy hajszáleret. Ez óhatalan, és "csak" esztétikai problémát okoz.

Kedves Tünde!
Nem az esztétika miatt, adom a karomba a Lantust, hanem mert ott nem fáj... és amellett örzök egy nagyon csúnya emléket 23 éves koromból egy mélyvénás trombózisról, és valószínűleg ezért próbálok inkább máshová szúrni.... a lila foltok csak a ráadás. (Még mielőtt kijavítanál, tudom hogy nincs köze ennek a kis szurinak a korábbi sajnálatos esethez, de akkor is... pszichésen így jobb!) És az csak a ráadás hogy a párom olyan kedvesen beadja, ha kérem. :oops: :lol:

Kedves Zsuzsa!
Nem áll szándékomban kijavítani! Elnézést kérek, ha bármikor is úgy érezted, éreztétek, csak segíteni szeretnék, nem okoskodni!
 
szolnok írta:
OEP honlapról: Adagoló penek:NOVO PEN 3 ár:8228 Ft támogat:85%
" 2
" 1
kihord.id:36 hó, felirható 1 db közgyógyra is.

huma pen ergonomic 3,0 ml ár : uaz mint a novo pen

innovo: ár :12410 FT támogat Fix:6994 uannyi mint a novonál felírható 1 és kihordási idő 36 hó. közgyógyra nem írható.

Szóval akkor miért nem írható fel ?szerinted Tünde?
Egyébként nagyon szupinak tűnik és az Erős Antónia kezében láttam először akkor kerestem meg a leírását.

Szia Szolnok!
Nálunk még soha senki nem íratott fel, csak az Oktatócsomagból.Ha fel lehet íratni, tedd meg!Remélem sikerrel jársz!Azért gondolom, hogy nincs sok értelme, mert a diabetológián esetleg kaphatsz is, ha jelzed, hogy szeretnél.Valóban hasznos a készülék! Sok sikert!
 
naty77 írta:
őszintén szólva engem elijesztettek már a lantustól... hónapokig tart beállni vele, közben hízás.. én pontosan fogyni szeretnék az új inzulin mellett! :wink:
Innovo pen-nel minden beadható vagy csak bizonyos inzulinok?


Óvatosan titrálják a Lantust a biztonság miatt, hiszen egy másféle inzulinról van szó, amiből eltérő dózis kell (többnyire).Ráadásul minden terápia módosításnál kissé borul az anyagcsere,míg a Lantus eléri az állandósult szintjét, az 2-4 nap, onnantól kezdve kétféle titrálási módszer létezik,vagy 2 naponta 2E-gel emelve, vagy hetente 1x az átlag éhomi értékek alapján emelik.Ezért telik el akár 1-2 hónap, míg beáll stabilan a vércukor érték.
Innovoval csak a Novo által gyártott inzulinok adhatóak be, de csak az ultragyors hatású analog inzulinhoz van értelme, hiszen annak a beadás időpontja és a dózisa is változtatható,ezért praktikus kis segítség.A bázis inzulint fix időpontban, fix mennyiséget adsz, ezért nincs érteme ahhoz is ezt használni.
 
Szia!

szolnok írta:
Az innovoba a leirás szerint 3 ml -s patronok valók. A Lantust nem tudom mert annak külön tolla van, bár már a régi fórumon írta valaki, hogy kis manipulációval használja novopenbe is a lantust.

Nagyon rosszul tették, hiszen mindenki által ismert, hogy minden gyártó cég a saját inzulinjához gyártja a pent. Nem véletlen azonban, hogy ezek nem kompatibilisek egymással, tehát biztonságosan adagolni csak a saját eszközzel lehet. Meg lehet próbálni manipulálni, persze, én is találkozom időnként elképesztő ötletekkel, de nem biztonságos így a beadás.Lehet, hogy az ingadozó értékeknek a bizonytalan beadás az okozója ezekben az esetekben. Kipróbáltam!Ma már minden patron 3ml-es,de a formája, mérete különbözik.
 
bogácsa írta:
naty77 írta:
őszintén szólva engem elijesztettek már a lantustól... hónapokig tart beállni vele, közben hízás.. én pontosan fogyni szeretnék az új inzulin mellett! :wink:
Innovo pen-nel minden beadható vagy csak bizonyos inzulinok?

hizni akkor hizik az ember-bármilyen inzulintól,,,,.-ha többet ad magának az ember,mint amennyire a szervezetnek szüksége van,ezért többet hipózik ill. többet van hipó közel és akkor ugye enni kell.
nekem elég ingadozó volt a súlyom..a havi plusz,minusz 6 kg megszokott volt nálam..most fogyózok...sikeresen.szóval nem inzulin,hanem megfelelő beállítás függő h hizol-e vagy fogysz -e...szóval biztos h nem a lantusz maga az amitől bárki is hizik...

Nagyon jól tájékozott vagy Bogácsa! Sokat segítessz! Klassz, hogy ellátogatsz ide! Úgy érzem, tőlem nem veszik mindig szivesen a hozzászólásokat. Lehet, hogy a stílusom nem megfelelő? Nem tudom, majd átgondolom, mi lehet az oka. Én csak segíteni szeretnék. Szeretnélek megismerni, de úgy tudom, te nem Bp-en élsz, ugye?
 
naty77 írta:
Háta mostani helyzet nem megfelelő, mert a terhességek, szülések miatt én elég régóta actrapid / insulatardon vagyok. elkezdtük a csemetével a hozzátáplálást, szoktatom le a ciciről turbó módon, tehát jöhet az extra gyors inzulin és a fogyás. :wink: hónap vége felé készülök a dokihoz átállításra és pajzsmirigy vizsgálatra. első szülés után gyulladás volt, félek most is vmi akadályozza a fogyást, mert már meg kellett volna induljon. :shock: azt mondja a dietetikus bartánőm, hogy a doki nagyon jó párost fog ajánlani és azzal napok alatt beáll az ember, kíváncsi leszek.

Szorítok, hogy minden rendben legyen! Mennyi idős a csemetéd?
 

bogácsa

Új tag
Emődi Tünde írta:
bogácsa írta:
naty77 írta:
őszintén szólva engem elijesztettek már a lantustól... hónapokig tart beállni vele, közben hízás.. én pontosan fogyni szeretnék az új inzulin mellett! :wink:
Innovo pen-nel minden beadható vagy csak bizonyos inzulinok?

hizni akkor hizik az ember-bármilyen inzulintól,,,,.-ha többet ad magának az ember,mint amennyire a szervezetnek szüksége van,ezért többet hipózik ill. többet van hipó közel és akkor ugye enni kell.
nekem elég ingadozó volt a súlyom..a havi plusz,minusz 6 kg megszokott volt nálam..most fogyózok...sikeresen.szóval nem inzulin,hanem megfelelő beállítás függő h hizol-e vagy fogysz -e...szóval biztos h nem a lantusz maga az amitől bárki is hizik...

Nagyon jól tájékozott vagy Bogácsa! Sokat segítessz! Klassz, hogy ellátogatsz ide! Úgy érzem, tőlem nem veszik mindig szivesen a hozzászólásokat. Lehet, hogy a stílusom nem megfelelő? Nem tudom, majd átgondolom, mi lehet az oka. Én csak segíteni szeretnék. Szeretnélek megismerni, de úgy tudom, te nem Bp-en élsz, ugye?


de,pesten élek és szívesen megismernélek én is téged:)
akkor majd összehozunk valamit! 8)
 

bogácsa

Új tag
elment a főnök igy most van egy kis időm írni:)
nem tudom hogy man-e valamilyen front,de a vércukromat nem tudom kezelni!folyamatosan kúszik 10 fölé...valaki észlelte ma h rosszabb a helyzet nála is mint szokott?érdekelne!

irtam emailt a novonordisknek h mi lesz az innovo penemmel,kicserélik-e,kell-e fizetnem érte...még nem válaszoltak..holnap rájuk telózok. ugyanis ennek majd napra pontosan 4 év után szétrepedt a kijelzője...magától..az asztalon volt és 2 inzulinbeadás közt szétrepedt:)de tényleg nem nyúlt hozzá senki...2en vagyunk az albiban...

innovot hosszú hatásúhoz tényleg nem érdemes használni!

tünde!a penmateről tudnál valamit mondani?vagy aki használja?
a tűt egy rugó belöki a bőrbe majd kihúzza?valami ilyesmi a lényege...

annyira kéne itt is intéznem orvost pesten...mert olyan körülményes megszervezni h hozzám kerüljenek a receptek.de ahhoz szabadnapot kéne kivennem.az meg esélytelen most.:(

a linzer amit sütöttünk a párommal olyan jó volt,hogy ma reggelre elfogyott:)pedig azt hittem h elég lesz vagy csütörtökig... 8)
 

zsuzsa7cat

Új tag
a linzer amit sütöttünk a párommal olyan jó volt,hogy ma reggelre elfogyott:)pedig azt hittem h elég lesz vagy csütörtökig... 8)[/quote]

örülök, hogy ízlett..... :p Mondtam, hogy hamar elfogy.... :lol:
 
Oldal tetejére