Lantusz-aki már használja és aki még nem

bogácsa

Új tag
Tünde!
azt írtad:Úgy érzem, tőlem nem veszik mindig szivesen a hozzászólásokat. Lehet, hogy a stílusom nem megfelelő? Nem tudom, majd átgondolom, mi lehet az oka. Én csak segíteni szeretnék.
szerintem itt mindenki örül h itt vagy!
nem veszed lazán a dolgokat és ezért is lehet h néha elbeszéltek egymás mellett ...
de ez nem feléd irányuló rosszindulatnak kell venni,csak vannak nehéz esetek...meg aztán az elméleti tudást néha meghazudtolja a gyakorlat! :D
de te jó helyen vagy itt!
 

zsuzsa7cat

Új tag
annyira kéne itt is intéznem orvost pesten...mert olyan körülményes megszervezni h hozzám kerüljenek a receptek.de ahhoz szabadnapot kéne kivennem.az meg esélytelen most.:(


...........így nem volt nekem sem 1 évig orvosom Pesten.......... :p
 

vende1

Új tag
Lantus, aki használja és aki még nem

Bogácsa!

A Pen-mate, egy gombnyomásra belövi a tűt, az inzulint be kell nyomni és kihúzni a tűt. A kislányomnál használom, jobban tűri a szúrásokat, mint kézi beszúrásnál.
 

zsuzsa7cat

Új tag
Lenne egy kérdésem a Lantus használókhoz: Ti folyamatosan, évek óta azonos bázisinzulinon vagytok, vagy nálatok is változik ? Nekem fél évente átlagosan 1-2 egységgel nő az adagom...... kérdés az, hogy ezt más is tapasztalta már? Másnál is így van ez? Még egy éve 14 egységgel is jók voltak az eredményeim, késöbb 16 és most 18 egységet adok.
Ez az insulinrezisztencia? Vagy normális jelenség?

Tünde, a te véleményedre is kíváncsi lennék. ? :p :p
 

sojrot

Új tag
Mint korábban említettem, két hó után állt be Lantussal (43E) a cukorszintem. Nyomtan ezt követően Apidrára álltam át (1 hónapi Humalog használat után).
Folyamatosan csökkenthettem a Lantus adagot, de 38E után újra emelkedni kezdett a cukorszintem. Most ismét 40E-nél tartok, de úgy látom, mégis 39E-nél maradok pillanatnyilag. Azt hiszem, a Lantus adag csökkentését az Apidrának is köszönhetem, hiszen ez a Lantus gyorsan ható kiegészítője.
Nekem tehát jelenleg az a tapsztalatom, hogy 3-4 egységet lehetett csökkenteni a bázisból, mivel Apidrára tértem át Humalog helyett.
- Én is érdeklődéssel várom a szükséges Lantus egységgel kapcsolatosan mások véleményét! - sojrot
 

bogácsa

Új tag
zsuzsa7cat írta:
Lenne egy kérdésem a Lantus használókhoz: Ti folyamatosan, évek óta azonos bázisinzulinon vagytok, vagy nálatok is változik ? Nekem fél évente átlagosan 1-2 egységgel nő az adagom...... kérdés az, hogy ezt más is tapasztalta már? Másnál is így van ez? Még egy éve 14 egységgel is jók voltak az eredményeim, késöbb 16 és most 18 egységet adok.
Ez az insulinrezisztencia? Vagy normális jelenség?

Tünde, a te véleményedre is kíváncsi lennék. ? :p :p


nekem is emelkednek az egységeim...nem sokkal,de biztosan:)
 
bogácsa írta:
zsuzsa7cat írta:
Lenne egy kérdésem a Lantus használókhoz: Ti folyamatosan, évek óta azonos bázisinzulinon vagytok, vagy nálatok is változik ? Nekem fél évente átlagosan 1-2 egységgel nő az adagom...... kérdés az, hogy ezt más is tapasztalta már? Másnál is így van ez? Még egy éve 14 egységgel is jók voltak az eredményeim, késöbb 16 és most 18 egységet adok.
Ez az insulinrezisztencia? Vagy normális jelenség?

Tünde, a te véleményedre is kíváncsi lennék. ? :p :p


nekem is emelkednek az egységeim...nem sokkal,de biztosan:)

Szia Bogácsa!
Megtisztelsz, hogy megkérdeztél! Ha jól emlékszem te II.tip.cukorbeteg vagy,ugye? Amennyiben nőtt a testsúlyod az utóbbi időben, lehet inzulinrezisztencia miatt is a dózis emelésének szükségessége, de azért is lehet, mert a diabetes, -mint ismert-,egyre romló folyamat, a saját, meglévő béta-sejtek lassan kimerülnek.Lehet, hogy emiatt kellett emelni a dózist. Van olyan,aki 123 NE bázissal van céltartományban!Egyéntől függ, kinek, mekkora az inzulinigénye.
 
zsuzsa7cat írta:
annyira kéne itt is intéznem orvost pesten...mert olyan körülményes megszervezni h hozzám kerüljenek a receptek.de ahhoz szabadnapot kéne kivennem.az meg esélytelen most.:(


...........így nem volt nekem sem 1 évig orvosom Pesten.......... :p

Ajánlhatok egyet-kettőt! Majd' mindegyik budapesti diabetológián ismerős vagyok. Ha tudok segíteni, beszéljünk!
 
bogácsa írta:
elment a főnök igy most van egy kis időm írni:)
nem tudom hogy man-e valamilyen front,de a vércukromat nem tudom kezelni!folyamatosan kúszik 10 fölé...valaki észlelte ma h rosszabb a helyzet nála is mint szokott?érdekelne!

irtam emailt a novonordisknek h mi lesz az innovo penemmel,kicserélik-e,kell-e fizetnem érte...még nem válaszoltak..holnap rájuk telózok. ugyanis ennek majd napra pontosan 4 év után szétrepedt a kijelzője...magától..az asztalon volt és 2 inzulinbeadás közt szétrepedt:)de tényleg nem nyúlt hozzá senki...2en vagyunk az albiban...

innovot hosszú hatásúhoz tényleg nem érdemes használni!

tünde!a penmateről tudnál valamit mondani?vagy aki használja?
a tűt egy rugó belöki a bőrbe majd kihúzza?valami ilyesmi a lényege...

A PenMate a beszúrás mozdulatrától kíméli meg az ember fiát. Ugyanúgy be kell állítani, be kell nyomni az adagológombot, csak megszúrni nem kell önmagadat. Semmi értelme azoknak, akik eddig is adták maguknak az inzulint. Gyerekeknek talán jó, és a cukorbetegek 1%-nak "tűfóbiája" van, nekik is hasznos. DE: éppen ma is tapasztaltam, amikor használtam, hogy valamilyen rejtélyes oknál fogva beadás közben elgörbült a tű! Nem ment be az inzulinból csak a jó ég tudja mennyi! Ráadásul, ha nem elég hosszú a tű.akkor az a tapasztalatunk itt a klinikán, hogy alatta elég sok inzulin marad.

annyira kéne itt is intéznem orvost pesten...mert olyan körülményes megszervezni h hozzám kerüljenek a receptek.de ahhoz szabadnapot kéne kivennem.az meg esélytelen most.:(

a linzer amit sütöttünk a párommal olyan jó volt,hogy ma reggelre elfogyott:)pedig azt hittem h elég lesz vagy csütörtökig... 8)
 

zsuzsa7cat

Új tag
Kedves Tünde!
Az inzulinegységeim növekedéséről én kérdeztelek és nem Bogácsa, továbbá nem II. tipusú cukorbeteg vagyok, hanem I-es, és 29 éves és csak 57 kiló. Nem a jellegzetes "II. tipusúak inzulin-emelkedéséről" szólt a kérdés, mert arról én is hallottam, de az engem nem kéne hogy érintsen.
Viszont mégis nő az inzulinmennyiség amivel jók az értékeim, és ha megpróbálom visszavenni 1-1 egységgel egy jobb nap után garantáltam 9 körüli értékeket mérek egész nap.
Dehát betudom annak hogy a szervezet hozzászokik....
 

bogácsa

Új tag
:)

Tünde!
én is 1es tipusú diabos vagyok, természetesen!:)
mikor lesz a következő tali a millenárison?
én hétközben úgy érnék rá,h 16 óra után..addig ugyanis dolgozom.
 
zsuzsa7cat írta:
Kedves Tünde!
Az inzulinegységeim növekedéséről én kérdeztelek és nem Bogácsa, továbbá nem II. tipusú cukorbeteg vagyok, hanem I-es, és 29 éves és csak 57 kiló. Nem a jellegzetes "II. tipusúak inzulin-emelkedéséről" szólt a kérdés, mert arról én is hallottam, de az engem nem kéne hogy érintsen.
Viszont mégis nő az inzulinmennyiség amivel jók az értékeim, és ha megpróbálom visszavenni 1-1 egységgel egy jobb nap után garantáltam 9 körüli értékeket mérek egész nap.
Dehát betudom annak hogy a szervezet hozzászokik....


Kedves Zsuzsa! Ne haragudj, hogy elnéztem a kérdezőt, éjszakás voltam és 48 óra alatt 3 órát ha aludtam. Ha I.tip.vagy, akkor nem tudom, mitől emelkedett az inzulin igényed. Ha még csak nemrég óta van diabetesed, nem lehet,hogy végleg kimerülnek a saját maradék béta sejtek(?) Mit mond az orvosod?
 
Re: :)

bogácsa írta:
Tünde!
én is 1es tipusú diabos vagyok, természetesen!:)
mikor lesz a következő tali a millenárison?
én hétközben úgy érnék rá,h 16 óra után..addig ugyanis dolgozom.

Ezek szerint legutóbb igencsak mellé lőttem! Nemcsak másnak válaszoltam, még a diab.tipusát is elfelejtettem. : ( Bocsi! Tényleg fáradtan ültem a gép elé.Holnap megnézem a Millenáris programfüzetét, és jelzem a zöld vonal felé az időpontot, ill.szerda éjjel, mikor ismét net-közelbe kerülök, ide is megírom.Mindig fél 5-kb.fél6-ig, 6-ig tart, míg jól érezzük magunkat. Várlak szeretettel!
 

bioszaky

Új tag
77 kg vagyok, és 19 egység Lantus elég, amikor 75 voltam 17 kellett. Ez kb 2 éve van. Tehát nálam csak a testtömegtől függ az inzulinigény. Kb ki is tart 24 órát, de a végét a vcsoárval kell fednem, mégsem teljesen 24 h. Ezért a vacsorai gyors mellett fut be a Lantus is. :)
 

zsuzsa7cat

Új tag
Kedves Zsuzsa! Ne haragudj, hogy elnéztem a kérdezőt, éjszakás voltam és 48 óra alatt 3 órát ha aludtam. Ha I.tip.vagy, akkor nem tudom, mitől emelkedett az inzulin igényed. Ha még csak nemrég óta van diabetesed, nem lehet,hogy végleg kimerülnek a saját maradék béta sejtek(?) Mit mond az orvosod?[/quote]



Semmi gond nincs.... én is összekeverek ezt-azt....
Az orvosom nem különösebben reagálta le a dolgokat, azt mondta hogy nem mindig egyforma az inzulin-igény.
2004.-ben derült ki a cukorbetegségem. Lehet, hogy igazad van, és még néha a saját is besegít. Sőt, gyanús is, hogy ez az igaz.
 

zsuzsa7cat

Új tag
Kérdés:
Járt már valaki úgy, hogy hipózott (mea culpa.....sokat akartam enni, és kicsit elszámoltam az egységeket.... :cry: :cry: ), és alig akart emelkedni utána a vércukorszintje?
2 órán keresztül csak szőlőcukrot kapkodtam, de hiába 3,5-ön stagnált........ Aztán persze emelkedni kezdett, és éjjel kettőkor már 17-et mértem, és másnap meg 10 és 15 között ingadozott, hiába korrekcióztam erősen.

Az a furcsa, hogy máskor meg egy-két korty narancslével is kezelhető a hipoglikémia..... és még 10 fölé sem megy utána a vércukorszintem.

Jól megviselt a tegnapi nap.... szinte 2 óránként mértem és szuriztam..... de mára már újra beállt. :twisted:
 

bogácsa

Új tag
bioszaky írta:
77 kg vagyok, és 19 egység Lantus elég, amikor 75 voltam 17 kellett. Ez kb 2 éve van. Tehát nálam csak a testtömegtől függ az inzulinigény. Kb ki is tart 24 órát, de a végét a vcsoárval kell fednem, mégsem teljesen 24 h. Ezért a vacsorai gyors mellett fut be a Lantus is. :)

én 65kg vagyok és 179 cm..és 32 egység lantusz kell..ezzel jól az eredmények és ugy néz ki h ennyi kitart 24 óráig.
 

bioszaky

Új tag
zsuzsa7cat írta:
Kérdés:
Járt már valaki úgy, hogy hipózott (mea culpa.....sokat akartam enni, és kicsit elszámoltam az egységeket.... :cry: :cry: ), és alig akart emelkedni utána a vércukorszintje?
Pont úgy jártam, ahogy te, többször. Ilyenkor a cukortúladagolás elkerülése érdekébenm csak annyit eszem, amennyi még hiányzik az inzulin mennyiséghez, nem még-még. És persze gyorsan felszívódót. Tja, az előfordul, hogy 2 körülire leesik emiatt 5-10 percre, de könnyebb visszaállítani. Persze, csak nyugodt körülmények közt, ha mozogni kell, tömöm a CH-t. Nem szabad kockáztatni, tudd, mennyit bírsz.
 
Oldal tetejére