Legkedvesebb receptjeim

C

centerem

Vendég
Hihetetlen mennyiségű szakácskönyv árasztja el a könyvesboltok polcait, megannyi TV-show nézhető és a neten még annál is több recept található. Mindig nehéz választani, folyton kísérletezem. Ha egy ismerős mesél el egy receptet ami már bevált, azt valahogy mégis szívesebben kipróbálom (főleg ha már meg is kóstoltam). Hát az első receptem amit megosztanék, második számú anyósomnál kóstoltatott először és ez a zellervagdalt egybesütve.
 
C

centerem

Vendég
Zellervagdalt

Az első recept:
4 személyre

A 20 dkg zellert meghámozzuk, egy kis vízzel megpároljuk. A 20 dkg kenyeret kis (tejbe) áztatunk, jól kinyomkodjuk. A 2 fej hagymát apróra vágjuk. A zellert a villával szétnyomkodjuk, elkeverjük a kenyérrel, 4 ek. zabpehellyel, (5 dkg. reszelt sajttal, 5 tojással, 10 dkg vajjal,) egy kis sóval, majorannával, bazsalikommal és borssal. Az őzgerincformát kilisztezzük közepes hőfokon 40 percig sütjük.


A zeller nem túl hangsúlyos és az első megütközés után miszerint nincs is benne hús minden vendég meg volt eddig elégedve.
 

Zsu77

Új tag
Tegnap csakis olyan kenyérkét ettem és ezért nagyon hiányzik ma Évike különleges csoda-kenyere!!!! :(
Tuti,hogy attól volt olyan klassz és kivételesen erős napom! :)
Már nagyon rég volt ilyen...:(
 
Oldal tetejére