Okos kontaktlencse cukorbetegeknek

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A Google X labor blogján számolt be arról, hogy jelenleg tesztfázisban jár új okoskontaktlencséjük, amely a vércukorszintet mérve segítené a diabéteszeseket - írja a Techcrunch.

Az eszközben szenzor és jeladó chip található, ezek segítségével másodpercenként méri az értékeket a lencse. A Google felfigyelt rá, hogy a tudósok régóta foglalkoznak a testnedvek és a vércukorszint összefüggéseivel, ezt használta ki a cég legújabb fejlesztésében.

A lencsékben elhelyezett szenzor és chip nem zavarja a látást, és mivel a lencse két lágy rétege közt találhatók, az eszköz viselése nem jelent kényelmetlenséget. A Google szerint a lencse kiegészülne egy apró led-forrással is, melynek segítségével az eszköz riasztja a használóját, ha a glükózszint egy bizonyos küszöböt átlép.

A cég jelenleg azon dolgozik, hogy előbb termékké alakíthassák az eszközt, majd piacra dobhassák.

glucose-kontaktlencse-2.jpg glucose-kontaktlencse-e1389916077325.jpg

(forrás: kreatív.hu/TechCrunch)
 

Csatolások

  • glucose-kontaktlencse-2.jpg
    glucose-kontaktlencse-2.jpg
    51.6 KB · Olvasás: 280

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jajj szegény szemem világa. Jöhet bármilyen technikai újdonság, meg adom bármelyik testnedvemet, de a szemembe nem engedek semmit rakni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:(Izé, akaram írni, hogy gyáva vagyok, én még hagyományos kontaktlencsét sem mernék belerakni.:eek:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:(Izé, akaram írni, hogy gyáva vagyok, én még hagyományos kontaktlencsét sem mernék belerakni.:eek:
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Azt kell mondjam egyetértek... mondjuk ha dioptriás is lehet, az eddig is kontaktlencsét használó diabosoknak tuti kényelmes lenne - persze ha megbízhatóan fog működni...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát igen, én 4 éves korom óta vagyok szemügés, de kontaktlencsére soha nem vágytam. Az, aki egyébként is viseli, annak egy ilyen újítás egy nagyszerű lehetőség. De... én úgy tudom, hogy szemcsarnokban lévő foyadékban lévő cukor koncentráció legalább fél órás késéssel követi a vér cukorszintjét. Nem tudom, ennél az újabb lencsénél ezt a késést hogyan kezelik? Ha én enni akarok, és tudni szeretném mennyi a cukrom, akkor nm arra vagyok kíváncsi, hogy fél órája mennyi volt.
Csak kötözködök ám.
 
Hát igen, én 4 éves korom óta vagyok szemügés, de kontaktlencsére soha nem vágytam. Az, aki egyébként is viseli, annak egy ilyen újítás egy nagyszerű lehetőség. De... én úgy tudom, hogy szemcsarnokban lévő foyadékban lévő cukor koncentráció legalább fél órás késéssel követi a vér cukorszintjét. Nem tudom, ennél az újabb lencsénél ezt a késést hogyan kezelik? Ha én enni akarok, és tudni szeretném mennyi a cukrom, akkor nm arra vagyok kíváncsi, hogy fél órája mennyi volt.
Csak kötözködök ám.
Én régóta használok kontaktlencsét. Ha megbízhatóan mér az új lencse - és megfizethető - le tudnék mondani a napi 7-10 szúrásról.
 
24 éve! van kemény kontaktlencsém! Életem legjobb döntése volt! A szemüvegben egy keretben lennék zárva, és sokkal jobban látok! Bárcsak már jönne! Én imádnám!
 
Oldal tetejére