Technikai kérdések

DiabFórum

Új tag
Megújult weboldal :)

Kedves Mindenki!
Ezúton is tájékoztatlak benneteket, hogy a Cukorbeteg Élet magazin weboldala megújult! Igyekeztünk minél felhasználóbarátabbá, szebbé, egyszerűbbé varázsolni a site-ot, kérlek mondjatok véleményt... na ne túl rosszat :) Kicsit a frissítés is egyszerűbb lesz, igaz a magazinból még 3 lapszám hiányzik, ezt igyekszem minél előbb (1-2 nap) pótolni, de ezek nélkül a komplett 10 éves munkásságunk a rendelkezésetekre áll.

Előfordulhatnak még működésbeli hibák, ezért mindenkitől előre elnézést kérek!

Mindenkit szeretettel várunk: http://www.diabetesonline.hu

Köszönöm a figyelmet, szép estét/napot mindenkinek :)
Tusor Ildikó
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Ildikó!

Az oldal változtatása nekem nagyon tetszik, sokkal praktikusabb lett, pillanatok alatt több helyről is elérhető a fórum. Ez hasznos azoknak, aki véletlenül találnak rá az mcd.hu-ra, de nem tudnak a fórumról. Én azt tapasztalom, hogy egyre több új tagunk van, ami nagyon jó, rengeteg hasznos infot tudunk cserélni.
Itt szeretném megjegyezni, hogy a néhány hónapja megújult papír alapú magazin is nagyszerű pozitív változáson ment át mind esztétikailag, mind tartalmilag.
Köszönet az újító, jobbító munkákért.

Szép napot mindenkinek: Kata
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyetlen dolgot szeretnék kérni a fejlesztőktől.
Ha van rá technikai lehetőség, akkor én szívesen venném, ha egy helyesírás ellenőrző ikon is helyet kapna. (vagy van, csak én nem találtam rá?) Engem zavar, hogy hiába olvasom át a szövegemet, az elküldés után mégis találok elütéseket, hibákat az irományomban.
Köszönettel: Kata
 

DiabFórum

Új tag
Szia Kata! Nagyon jól esnek az elismerő szavak, köszönjük szépen! az mcd.hu nyilván idővel megszűnik, reményeink szerint az új diabetesonline.hu kiváltja majd :) a helyesírásos dologra rákérdezek :D szia! ildiko
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi szépen a gyors reagálást, és az utána járást a helyesírás ellenőrzőnek.
Kata
 
Hosszabb szünet után ma írtam a fórumba azt tapasztaltam, hogy elküldés előtt az előnézetben*sokszor a szóközök*helyén**-ok*jelennek*meg, illetve néhol szóközt szúr be. (mint most is )*Az*előnézet*alatti*szerkesztőablakban*szintén,*amiket*kitörölve*és*újra*elküldve*a*hozzászólást*már*helyesen*jelenik*meg.*Mi*lehet*a*hiba és meg lehet-e szüntetni?*Talán*fontos,*hogy*Opera*926*böngészőt*használok.<STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE><STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE><STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE>
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Hosszabb szünet után ma írtam a fórumba azt tapasztaltam, hogy elküldés előtt az előnézetben*sokszor a szóközök*helyén**-ok*jelennek*meg, illetve néhol szóközt szúr be. (mint most is )*Az*előnézet*alatti*szerkesztőablakban*szintén,*amiket*kitörölve*és*újra*elküldve*a*hozzászólást*már*helyesen*jelenik*meg.*Mi*lehet*a*hiba és meg lehet-e szüntetni?*Talán*fontos,*hogy*Opera*926*böngészőt*használok.<style type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</style><style type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</style><style type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</style>
Szia CsRob1,

Ertem amit irsz, de en nem tudom reprodukalni Operaval...mivel meg senkinek nem volt ilyen gondja, talan a gepeden van a gubanc, esetleg frissits Operat (az uj verziot sokan dicserik): http://www.opera.com/products/desktop/next/
 
Szia CsRob1,

Ertem amit irsz, de en nem tudom reprodukalni Operaval...mivel meg senkinek nem volt ilyen gondja, talan a gepeden van a gubanc, esetleg frissits Operat (az uj verziot sokan dicserik): http://www.opera.com/products/desktop/next/
Ma minden tökéletesen működik, pedig semmit sem csináltam - ki érti ezt?
Vagyis volt egy kikapcsolás, majd bekapcsolás - lehet, hogy ez segített?


<STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE><STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE>
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Ma minden tökéletesen működik, pedig semmit sem csináltam - ki érti ezt?
Vagyis volt egy kikapcsolás, majd bekapcsolás - lehet, hogy ez segített?
<style type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</style><style type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0p</style>
Lehet... :)
 

Vick

Új tag
Az a problémám, hogy a hosszú levél, amit írtam elveszett! Most mérges vagyok :(
Letilott a fórum, mert lejárt az időm-gondolom én.

Régen ezt ki tudtam védeni azzal, hogy lemásoltam a levelemet mielőtt elküldtem volna. De ezt az utóbbi időben nem tudom megtenni: Mikor kijelölöm a levelemet és klikkelek az egér jobb gombjával nem jön ki az a sor, hogy "másol".

Hogyan tudnám elerülni a hasonló bosszúságokat a jövőben?
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Az a problémám, hogy a hosszú levél, amit írtam elveszett! Most mérges vagyok :(
Letilott a fórum, mert lejárt az időm-gondolom én.

Régen ezt ki tudtam védeni azzal, hogy lemásoltam a levelemet mielőtt elküldtem volna. De ezt az utóbbi időben nem tudom megtenni: Mikor kijelölöm a levelemet és klikkelek az egér jobb gombjával nem jön ki az a sor, hogy "másol".

Hogyan tudnám elerülni a hasonló bosszúságokat a jövőben?

Szia Vick,

A következő billentyűkombinációkkal másolhatsz Internet Explorerrel:
Ctrl+a billentyűk (mindent kijelöl), Ctrl+c billentyűk (mindent kimásol), Ctrl+v billentyűk (mindent beilleszt).

A megoldás röviden: töltsd le és használd a Firefox 3 böngészőt, hosszabban pedig 2 dolgot kellene figyelembe venni, hogy kevesebb bosszúságot okozzanak a fejlett fórumok és internetes szolgáltatások (sajnos, ha közérthetőbben kellene leírnom, több oldal lenne)...

1. Válts egy normális böngészőre, az alábbi linkek egyikén (fontossági sorrendben):
Egyet ne használj semmikép: Internet Explorer 6. Az nem böngesző, csak egy programozói tévedés.
A 2000 komoly hibája közül az egyik, a hibás cookie/süti kezelés, ami miatt "elfelejt a fórum" (sajnos ezek egy része az IE 7-ben is előfordul).

2. Belépésre használd mindig a drinfo.hu/forum címet (www. nélkül) és pipáld ki a megjegyez lehetőséget.

Mikor jó egy böngésző ?
Ha hibátlanul teljesíti az Acid 2 böngésző tesztet.

Mikor kitünő egy böngésző ?
Ha minimum 60 -70 pontot ér el, a max. 100 pontos Acid 3 böngésző teszten.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én mindig a Ctrl+c Ctrl+v-t használom. Nem csak itt, hanem a SAP rendszerben is, ott leginkább azért, hogy egy betűből és számból álló néhány karaktart véletlenül se írjak el egyik tranzakcióból a másikba.
 

tímeácska

Őstag
Szia Goyo!
Tudsz csinálni egy fotóalbumot majd a hétvégi diab. talis képeknek, ahova mindenki feltöltheti a képeit? Tööök jóóó lenne.... :);-) Köszi!
Még ráér, elég lesz vasárnapra megcsinálni... :-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Goyo!
Meg tudnád nézni, hogy van-e valami gond a levelezéssel? Privi levelezésnél úgy tűnik, nem mennek át a levelek a címzettnek.
Köszi a segítségedet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja, és bocsi, de lemaradt az előző levelemből, a "babázhatok" topik kétszer jelenik meg. (Remélem más is 'kéccer látja)
 
Oldal tetejére