Vércukormérők

tímeácska

Őstag
Volt már nektek olyan, hogy rossz volt a tesztcsík? Egy egész csomag optimumot vettem a héten, 9 darabot ugye... egy széria, már két dobozzal bontottam fel és nem szívja fel a vért!!! Baromi mérges vagyok, egyáltalán hova fordulhatok ilyenkor? A 77 elektronikához egyből vagy vissza a patikába? Azért 9 doboz... A régi optimumommal is összehasonlítottam és tényleg semmi vért nem szív fel, csak kenem el vele a cseppet az ujjamon. Ilyenről még ne hallottam.

Boginak mérjük Optimummal, és időnként előfordul, hogy alig-alig, nagy nehézkesen szívja fel a vért! Olyankor vagy 10-15 másodpercig tartjuk a vérben a tesztcsíkot, és egyszer csak elkezd mérni... De azért csak felszívja...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Volt már nektek olyan, hogy rossz volt a tesztcsík? Egy egész csomag optimumot vettem a héten, 9 darabot ugye... egy széria, már két dobozzal bontottam fel és nem szívja fel a vért!!! Baromi mérges vagyok, egyáltalán hova fordulhatok ilyenkor? A 77 elektronikához egyből vagy vissza a patikába? Azért 9 doboz... A régi optimumommal is összehasonlítottam és tényleg semmi vért nem szív fel, csak kenem el vele a cseppet az ujjamon. Ilyenről még ne hallottam.
Egy-egy csíknál előfordult, és írt is ki hibaüzeneted (nem tudom mit), de ez csak elvétve volt, nem dobozszámra. Az már nekem is gyakrabban, hogy nehezen szívja fel a vért. Valahol említettem is, hogy néha olyan, mintha bele kéne "önteni" csíkba a vért.
 

gabibaba

Aktív tag
Át kellene töltenem az adatokat AC Active mérőből SmartPix-szel. De az a dög cukormérő tegnap délben lenullázta az órát, dátumot (régebben is csinált ilyeneket). Gábor észrevette mérés után, be is állította. Ez a mérés nem fogja befolyásolni az áttöltést?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egy-egy csíknál előfordult, és írt is ki hibaüzeneted (nem tudom mit), de ez csak elvétve volt, nem dobozszámra. Az már nekem is gyakrabban, hogy nehezen szívja fel a vért. Valahol említettem is, hogy néha olyan, mintha bele kéne "önteni" csíkba a vért.
Kata, köszönöm, ez segített! Én is így csináltam, ahogy írtad - nekem nem jutott az eszembe -, elkezdtem "önteni" a csíkba a vért és végül működött!! Azért fura, hogy az elmúlt 2 évben nekem nem volt ilyen problémám még... De szerencsére nem kellett szórakozni most ezzel a 9 doboz csíkkal, tudom használni, csak nem szabad elfelejtenem, hogy most mindegyiket "önteni" kell, másképp nem megy. Köszi!
 

vili79

Új tag
Azt szeretném megtudni milyen vércukormérőkbe jó még az Optimum tesztcsík, a Dcont Personal Optimum, Dcont Personal Optimum Plusz, és a Dcont Partneren kívül. A hozzáértő válaszadók fáradozásait előre is köszönöm, üdvözlettel: vili79
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt szeretném megtudni milyen vércukormérőkbe jó még az Optimum tesztcsík, a Dcont Personal Optimum, Dcont Personal Optimum Plusz, és a Dcont Partneren kívül. A hozzáértő válaszadók fáradozásait előre is köszönöm, üdvözlettel: vili79
Szia Vili!
Az Optimum csíkot tudod még használni az Accu-chek Go vércukormérőbe is. Ez a kütyü egy kicsit drágább, viszont nagyon megbízható, itt a fórumon többen is használjuk, és Optimum csíkkal. Ha tervezel venni, akkor arra nagyon figyelj, hogy mmol/l-ben mérjen.
go_meter.jpg
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Keresek olyan Magyarországon forgalmazott gépet ami kezeli a breeze 2 tesztcsíkot, illetve tesztcsíktárat.
A vc mérő neve is azonos a csíkkal és ez Bayer termék. A magyarországi honlapot tudom ajánlani: http://www.bayerhungaria.hu/index.php velük vedd fel a kapcsolatot, mert beszerezhető.
Erre gondolsz:breeze2_1_en.jpg

Itt is a mmol/l kalibrálásra kell figyelni. Csíkot, ill. csíktárat az elődjéhez lehetett kapni, most nem tudom mi a helyzet ezzel az új fajtával. Én úgy tudom nem vált be még az elődje sem, legalábbis nem nyert nagy piacot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vili, megtaláltam a Breeze2 elődjéhez tartozó csíkot, Ascensia Glucodisc 50 db/doboz (régi név: Esprit). Ez most is forgalomban van, patikában beszerezhető,kérdés, hogy maga a tár kompatibilis-e az új géppel.

Ha komolyan érdekel a dolog, akkor tudok teloszámot és emilcímet adni, hogy utána járhass a cuccosoknak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, köszönöm, ez segített! Én is így csináltam, ahogy írtad - nekem nem jutott az eszembe -, elkezdtem "önteni" a csíkba a vért és végül működött!! Azért fura, hogy az elmúlt 2 évben nekem nem volt ilyen problémám még... De szerencsére nem kellett szórakozni most ezzel a 9 doboz csíkkal, tudom használni, csak nem szabad elfelejtenem, hogy most mindegyiket "önteni" kell, másképp nem megy. Köszi!
Szia Molli, csak most látom, hogy itt van válasz, bocsi elkalandoztam valamerre.

A helyzet az, hogy egyre gyakrabban fordul elő, hogy "önteni" kell, vagy hibaüzenetet küld. Ilyenkor kihúzom-betolom, és ha mákom van, akkor lehet mérni. De nincs mindig mákom. Nekem úgy tűnik, hogy vagy kifogtam egy rossz gyártási szériát, vagy lanyhul a minőség.
 

gabibaba

Aktív tag
AC Active mérővel van-e olyan tapasztalatotok, hogy automatikusan 'lenullázza' magát? A miénk most rendszeresen ezt csinálja. Ráadásul jól megjártuk, mert az utolsó lenullázást csak később vette észre Gábor, akkor be is állította a dátumot meg időt, csak az évet nem nézte, most 2013-nál tartunk. Még dec. 23-án kiírtam az előző heti adatokat belőle, ekkor már volt 3 db. 00. hó 00. nap 00.00 perces adat, majd 25-én áttöltöttem, és a nullázott adatok előtti összes adatot nem látom :mad:. Elemet kicseréltük az első nullázáskor (november végén). Most a másik mérőt használjuk, csak pont kellett volna egyben az egész ...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
AC Active mérővel van-e olyan tapasztalatotok, hogy automatikusan 'lenullázza' magát? A miénk most rendszeresen ezt csinálja. Ráadásul jól megjártuk, mert az utolsó lenullázást csak később vette észre Gábor, akkor be is állította a dátumot meg időt, csak az évet nem nézte, most 2013-nál tartunk. Még dec. 23-án kiírtam az előző heti adatokat belőle, ekkor már volt 3 db. 00. hó 00. nap 00.00 perces adat, majd 25-én áttöltöttem, és a nullázott adatok előtti összes adatot nem látom :mad:. Elemet kicseréltük az első nullázáskor (november végén). Most a másik mérőt használjuk, csak pont kellett volna egyben az egész ...

Én úgy tudom, hogy időt akkor "felejt" el a kütyü, ha elemcserekor sok idő telik el. Akkor az új elem berakásakor ellenőrizni kell, hogy tudja-e a dátumot, és ha nem, akkor beállítani. De az addig mért értékek nem vesznek el, dátummal együtt meg kell hogy legyenek a memóriában.
Letöltésnél viszont gondot okozhat a memóriában tárolt adat kinyerése, ha elemcserekor az idő lenullázódását nem, vagy rossz dátumra állítják be. Ekkor az szerencsétlen kevés tudású Pix nem bírkózik meg a feladattal.

Ha pedig olyan a probléma, hogy elemcsere nélkül is lenullázódik, vagy helyes dátummal is eltűnnek a memóriából az értékek, akkor ott valami kontakt hiba van. Gyanítom, hogy valami érintkezési problémát úgy érzékel a vc mérő, mintha az elem ki lett volna véve több percre.

Vagy Roche szervíz, és mondják meg, hogy cserélik-e a kütyüt, vagy pedig még megpróbálhatjátok megnyomorgatni azt a kütyüt. Ezek a kütyük egy több darabból álló műanyag házban vannak, amit ha megnyomorgatunk, akkor a jellegzetes műanyag nyikorgó hangot adják. Ha csak egy pici kontakt hiba van, ami lehet egy olyan mozdulattól, mint a cukormérés procedúrája, akkor a nyomorgatás lehet, hogy segít.
Megnézheted még, hogy az elemfedél rendesen leszorítja-e az elemet. Az elemfedél és az elem közé rakhatsz egy papírlapot, így ha ott eddig lötyögött az elem, akkor a papírlappal szorosabb lesz.

Én most néztem meg az én kütyümön az elemfedelet, és bizony egy kicsit lötyögős, de ezek szerint nekem eléggé leszorítja ahhoz, hogy nem szakad meg az áramellátás. Próbálkozzál, hátha rátalálsz a bibire, és ki is tudod küszöbölni.
 

tímeácska

Őstag
Megnézheted még, hogy az elemfedél rendesen leszorítja-e az elemet. Az elemfedél és az elem közé rakhatsz egy papírlapot, így ha ott eddig lötyögött az elem, akkor a papírlappal szorosabb lesz.

Én most néztem meg az én kütyümön az elemfedelet, és bizony egy kicsit lötyögős, de ezek szerint nekem eléggé leszorítja ahhoz, hogy nem szakad meg az áramellátás. Próbálkozzál, hátha rátalálsz a bibire, és ki is tudod küszöbölni.

Nekem a Go elemfedelét kellett alátámasztani (kipárnázni) egy kis papírdarabbal, mert rendszeresen megszakadt az áramellátás! Olyannyira rendszeresen, hogy papírdarabka nélkül be sem kapcsolt... De így tökéletesen működik! :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem a Go elemfedelét kellett alátámasztani (kipárnázni) egy kis papírdarabbal, mert rendszeresen megszakadt az áramellátás! Olyannyira rendszeresen, hogy papírdarabka nélkül be sem kapcsolt... De így tökéletesen működik! :cool:
Jah, azt elfelejtettem írni, hogy nekem is Go, de ti úgy is tudjátok. :dr_31:
 

gabibaba

Aktív tag
Mondjuk látom magunkat, mérő papírral kipöckölve, kanül ragacs leukoplaszttal leragasztva :rohog::rohog::rohog: (Ha olyan kanüllel szúrja hasba magát Gábor, amihez nincs szerelék, az esetek 99%-ában az első feredőzés után feljön a ragacs. Karban, farban nem, csak hason. Ugyanazt csinálja mindenhol, mármint alkoholos lemosásilag.)
 
Oldal tetejére