Vércukormérők

blaci

Őstag
Dcont Personal Optimum

Sziasztok!
Most az újabb Dcont Personal Optimum vc. mérővel kapcsolatos újabb tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Az Optimumnak van egy funkciója ami kiszámítja a 7, 14, 30, 60, 90 nap átlagát. Ez az érték (a 90 napos) nekem 5,2 volt a mérőn (jelenleg is annyi). A ma kézhez kapott laborleletemen a HbA1c pedig 5,1, ami akár a mai napom apró örömeibe is illene.:rolleyes::mrgreen: Szóval úgy tűnik hogy ez elég jól működik, de összehasonlítási alapom még nincs. Kipróbáltam a vérvétel utáni mérést is hogy ellenőrizzem a mérőt. Reggeli előtt még itthon 5,4 mmol volt. A vérvétel után rögtön mértem (reggeli után mentem) 7,1 mmol-t. A laborleleten pedig 7,2 mmol van.:rolleyes::mrgreen: További szép napot mindenkinek.
 

bogex

Új tag
Sziasztok!
Most az újabb Dcont Personal Optimum vc. mérővel kapcsolatos újabb tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Az Optimumnak van egy funkciója ami kiszámítja a 7, 14, 30, 60, 90 nap átlagát. Ez az érték (a 90 napos) nekem 5,2 volt a mérőn (jelenleg is annyi). A ma kézhez kapott laborleletemen a HbA1c pedig 5,1, ami akár a mai napom apró örömeibe is illene.:rolleyes::mrgreen: Szóval úgy tűnik hogy ez elég jól működik, de összehasonlítási alapom még nincs. Kipróbáltam a vérvétel utáni mérést is hogy ellenőrizzem a mérőt. Reggeli előtt még itthon 5,4 mmol volt. A vérvétel után rögtön mértem (reggeli után mentem) 7,1 mmol-t. A laborleleten pedig 7,2 mmol van.:rolleyes::mrgreen: További szép napot mindenkinek.

hát ez tényleg szuper. ezekszerint jó a mérőd :) vajon az accu checken is van ilyen funkció? Hogy tudsz ilyen szép eredményeket elérni? milyen terápián vagy?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Most az újabb Dcont Personal Optimum vc. mérővel kapcsolatos újabb tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Az Optimumnak van egy funkciója ami kiszámítja a 7, 14, 30, 60, 90 nap átlagát. Ez az érték (a 90 napos) nekem 5,2 volt a mérőn (jelenleg is annyi). A ma kézhez kapott laborleletemen a HbA1c pedig 5,1, ami akár a mai napom apró örömeibe is illene.:rolleyes::mrgreen: Szóval úgy tűnik hogy ez elég jól működik, de összehasonlítási alapom még nincs. Kipróbáltam a vérvétel utáni mérést is hogy ellenőrizzem a mérőt. Reggeli előtt még itthon 5,4 mmol volt. A vérvétel után rögtön mértem (reggeli után mentem) 7,1 mmol-t. A laborleleten pedig 7,2 mmol van.:rolleyes::mrgreen: További szép napot mindenkinek.

A kapilláris vérből mért cukor mindig magasabb, mint a vénás vér eredménye. A Te eredményed nagyon pontosnak mondható. Nagyon szuper az eredményed, igyekszem feléd (is) közelíteni.
Ha pedig nagyobb eltérés mutatkozik, a HbA1c és a vc mérő átlagolása között, az betudható annak, hogy a vc mérő csak a pillanatnyi mérések átlagát számolja, míg a HbA1c-ben benne van minden pillanat vc értéke.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
hát ez tényleg szuper. ezekszerint jó a mérőd :) vajon az accu checken is van ilyen funkció? Hogy tudsz ilyen szép eredményeket elérni? milyen terápián vagy?

Van, de csak 7 és 14 napos. A célnak megfelel, viszont ha az elmúlt hónapok változására lennék kíváncsi, akkor jól jönne a 90 napos átlagolás.
 

blaci

Őstag
hát ez tényleg szuper. ezekszerint jó a mérőd :) vajon az accu checken is van ilyen funkció? Hogy tudsz ilyen szép eredményeket elérni? milyen terápián vagy?

De mi az a terápia?:rolleyes::mrgreen: (Jóvanna...)

Szóval semmi extra, a legolcsóbb, elavultnak modott Actrapid/Insulatard páros.
Napi 210g CH (nekem még sok is), és az étkezési idők és a mennyiségek lehetőség szerinti pontos betartása. Amiket általában eszem azokról pontosan tudom tapasztalatból hogy "mit meg hogy", méregetni már nem szoktam, ha valamit nem tudok mennyi a CH tartalma, vagy megnézem vagy inkább kihagyom. Szerencsére jól szoktam saccolni....:rolleyes::mrgreen: Kb. ennyi.
 

blaci

Őstag
A kapilláris vérből mért cukor mindig magasabb, mint a vénás vér eredménye. A Te eredményed nagyon pontosnak mondható. Nagyon szuper az eredményed, igyekszem feléd (is) közelíteni.
Ha pedig nagyobb eltérés mutatkozik, a HbA1c és a vc mérő átlagolása között, az betudható annak, hogy a vc mérő csak a pillanatnyi mérések átlagát számolja, míg a HbA1c-ben benne van minden pillanat vc értéke.

Szia Kata!
Ez így van szerintem is. Ezek szerint nekem a "minden pillanat" is elég közel van, azért ennyire pontos az eredmény. Úgy értem hogy ha nincs mérés (pl. éjszaka) akkor sem ingadozik jelentősen.:rolleyes::mrgreen:
 

dg

Őstag
Szia Laci!

Hát ezek nagyon jó hírek! Gratulálok!!!

És az Optimumos tapasztalatnak is örülök, nagyon jól tetted, hogy leírtad. Ez csak igazolja, amit a diabetológián is mondtak, hogy elég pontos készülék. Én még mindig nem használom a miénket, csak alkalomszerűen, technikai okok miatt még egy-két hónapot várunk.
A fényérzékenységével kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak?
 

blaci

Őstag
Szia Grácia!
Kösziii! (A cuki az oké de azért van a leleten más ami miatt lehet aggódni, de majd holnap kiderül...(vagy beborul).;)

A fényérzékenységgel kapcsolatban eddig csak pozitív tapasztalatom van, mértem már napon, árnyékban, villanyfénynél, félhomályban...más nem jut eszembe...de eddig mindig jól működött, hibát nem jelzett. Szerintem ezzel nem lesz gond.
 

dg

Őstag
Hát ez is megnyugtató! Mert olvastam már ellentétes véleményt is, a sajátom meg még hiányzik...

Kívánom, hogy semmi gond ne legyen.
 

infopeti

Új tag
Sziasztok!

9éve vagyok cukros,de most lehet nagyon barom kérdést fogok feltenni!!

Nme létezik olyan vércukormérő,ami a csuklóra való és akkor vesz vért,mikor akarom,vagy egy megadott időközönként???
 

Zsu77

Új tag
A gluco-watch nem váltott be a hozzáfűzött reményeket,így gyártását és a vele való kísérleteket lefújták.
 

dg

Őstag
Szia Peti!

Jelenleg semmi olyan testre tehető vércukor-mérő nem létezik, mint amit fentebb említesz, s ami elérhető lenne. Létezik a valós idejű glükóz monitorozás, ami egy inz.pumpához hasonló készülék, és a szövetközi nedüből állapítja meg az aktuális cukorszintet, napokig folyamatosan fenn van.
Pont a Cukorbeteg Élet Magazin oldalain olvashatók ilyen tapasztalatok. Fövényi doktornál lehet jelentkezni monitorozásra, és segítenek a helyes terápia beállításában.
Én nagyon komolyan a figyelmedbe ajánlom, hogy próbáld ezt meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jelentkezz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Még ha a vége így is úgy is kórházi beállítás lesz, szerintem annyi újat tanulsz majd magadról, mint eddig soha, és ez jól jönne!!
 

dg

Őstag
Kedden délelőttönként, szerdán délutánonként (hogy hánykor pontosan, nem írja a cikk) lehet érdeklődni az 1/461 - 4734 -es közvetlen számon.

Tehát folyamatos szöveti glükózmonitorozás.

Ha kell erről bővebb info, írok róla, de lehet, hogy itt a weblapon is fennvannak azok a cikkek, amikből magam is informálódom. Még nem néztem.

Szóval, ha segíthetek, csak szólj!
 

orsika

Új tag
Vannak támogatott csíkok, és vannak nem támogatottak. Esetleg kevésbé támogatottak. De minegyikért kell fizetni. Hacsak nincs közgyógyod.
 
Oldal tetejére