Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
Valamilyen szinten mindegyikhez hozzájárúl állam bácsi. Van tesztcsík amelyiket közgyógy igazolványra meg kapod, de csak a támogatott mennyiséget, ami mérés számra van megállapítva, ill. mi mikor napi háromszor peneztünk 2 dobozzal járt, a pumpához 3 at kapunk, ezt ingyen közgyógyra, a többit amire szükségünk van saját zsebből finanszirozzuk. Ez csak a personal tesztcsíkokra vonatkozik, a többit általánosra fel lehet íratni, akkor olcsobb, itt is bizonyos doboz számig, a többi teljes áron van. Erről többet tud írni az akinek más tesztcsíkra van szüksége.
De ha 9 éve cukorbeteg vagy akkor te is használsz tesztcsíkot, és ezeket neked is ismerned kell.
 

Zsu77

Új tag
De ha 9 éve cukorbeteg vagy akkor te is használsz tesztcsíkot, és ezeket neked is ismerned kell.

Peti bocs,de én erre gondoltam...
Hasznos lenne,ha több infot adnál meg magadról az edukáltságoddal kapcsolatban,mert akkor lehet,hogy az alapoktól kezdve megsorozhatnánk.Sajnos van olyan,hogy az ember alá tesznek mindent amíg otthon lakik és kikerülve nem tud semmit.Erről van szó?:???:
 

Zsu77

Új tag
mi mikor napi háromszor peneztünk 2 dobozzal járt

Ez egyébként érdekes,mert Dávidkának a napi 2 mixtard mellé adtak közgyógyra 2 dobozzal,és amikor 3 doboznyi lett igényelve a dokinéninél,akkor ahhoz,hogy ezt megtehesse,beírt egy 3.szurit is(actrapid)-de csak ezért.Így már napi 3 szurira jár a 3 doboz.
 

dg

Őstag
Kérdezz csak Peti bátran! Akármit! A kérdéseid fontosak, és nehogy visszatartson az az érzés, hogy esetleg "hülyeséget" kérdezel (mint ahogy egy előbbi üzenetedben szabadkoztál).

Amúgy szerintem Peti azért kérdezi az előbbieket, mert úgy vélem, frissen került ki a "gyerekkorból", és 18 év után (ha jól tudom, ez a korhatár), már felnőtt diabetológiára kell járni és nem gyerekdiabetológushoz, és a felnőttnek már nem jár alanyi jogon a közgyógyigazolvány, mint a gyerekeknek, következésképp új az eü. rendszer. Nekem sincs halvány fogalmam se, hogy a felnőttek mennyi receptet, csíkot kaphatnak havonta, stb...

Te eddig hogy oldottad meg a tesztcsíkok vásárlását? Önerő? Recept? Vagy ahogy írtam, pont nemrég múltál 18 és nincs már közgyógyod?

És milyen vércukormérő készüléket használsz?
 

dg

Őstag
Ez egyébként érdekes,mert Dávidkának a napi 2 mixtard mellé adtak közgyógyra 2 dobozzal,és amikor 3 doboznyi lett igényelve a dokinéninél,akkor ahhoz,hogy ezt megtehesse,beírt egy 3.szurit is(actrapid)-de csak ezért.Így már napi 3 szurira jár a 3 doboz.


Hát igen... Még egy csomó más dolgot is csinál a mi dokinénink a gyerekekért...
Amúgy gyerkőcöknél, közgyógyra a havi 3 doboz a max, amit ki lehet eszközölni, és ehhez valóban, legalább napi 3 inz.adást kell produkálni, legalább is papíron... ;)
 

Zsu77

Új tag
Én úgy tudom,hogy nincs különbség felnőtt és gyermek között a támogatott dobozok számát illetően,ugyanúgy max.3.És felnőtt is lehet közgyógyos,ha anyagilag indokolt,mert úgy kell az önk.nál igényelni,nem?Egy gyerek talán azért az egyből,mert nem rendelkezik jövedelemmel...?

Igen,a dokiknéni nagyon kedves aranyos,igazán odateszi magát...:)
 

dg

Őstag
Igen én is úgy tudom, hogy felnőtteknél az anyagiak szabják meg a közgyógyra való jogosultságot, gyekőcöknél ezt (a szülőket) nem vizsgálják, ott alanyi jogon jár. Amúgy iszonyú smucig határok vannak.
 

gabibaba

Aktív tag
Szia, Peti!
Azt hiszem, hogy te saját jogodon jogosult vagy családi pótlékra, de ennek nézz utána.
Az viszont egészen biztos, hogy egyetemen szociális ösztöndíj jár neked (a legtöbb egyetem tutira ad, nem tudom, hova jársz), félévente kell beadni az adatlapot hozzá.
 

zsuzsa

Új tag
Mi kezdetekben 2x Mixtardon, 1x Actrapidon voltunk, de az actrapid azért volt megjelölve hogy két dobozzal kapjunk, mondta ezt így az akkori dr.-nénink mondta csinálta,hát nem tete oda magát teljesen az ügy érdekében, nem véletlenül nem vagyunk már nála.
Egy éven keresztűl egy vagyont költöttünk stixre.Ennyit erről, most már a pumpánál 3 dobozzal kapunk.
 

infopeti

Új tag
Szia, Peti!
Azt hiszem, hogy te saját jogodon jogosult vagy családi pótlékra, de ennek nézz utána.
Az viszont egészen biztos, hogy egyetemen szociális ösztöndíj jár neked (a legtöbb egyetem tutira ad, nem tudom, hova jársz), félévente kell beadni az adatlapot hozzá.


Nem adtak szociális támogatás!:(
 

Zsu77

Új tag
Na,a 21-et én tudtam:figyeltem,megjegyeztem.Alapdolgok hiányosságáról tettél tanúságot.Persze nem muszály az okát megosztanod,de hatékonyabban tudnánk segíteni,ha értenénk, és persze ha képbe kerülhetnénk,hogy mi minden nem tiszta még.Oks?;)
 

dg

Őstag
Most figyeltem fel a reklámra, miszerint a DCont Optimum tesztcsíkját 2920 ft-ért meg lehet venni (pl webboltban). Még 2 hete 3500 ft-ért vettem a patikában.
Ti mennyiért juttok hozzá, és hol veszitek?
 

blaci

Őstag
Most figyeltem fel a reklámra, miszerint a DCont Optimum tesztcsíkját 2920 ft-ért meg lehet venni (pl webboltban). Még 2 hete 3500 ft-ért vettem a patikában.
Ti mennyiért juttok hozzá, és hol veszitek?

Szia d.g.!
Én itt a helyi patikában vettem 2919 ft-ért, ez a teljes ár, receptre felírva 438 ft/doboz, most váltottam ki 10.08.-án.:rolleyes: Megnéztem a számlán kíváncsi voltam hogy nálunk mennyi. Az előző havi számlán (09.02.) is ugyanezek az árak vannak.:rolleyes::mrgreen:
A 3500 ft egy kicsit sok, nem értem!:confused:
 

dg

Őstag
A patikákban szabadverseny van, ha jól tudom. Lehet, hogy ez az oka???

Majd jobban odafigyelek, és legfeljebb máshol veszem.
Kösz az infot, megerősítette a rossz sejtelmeimet!
 

Zsu77

Új tag
Üdv Ati!Örülök,hogy idetaláltál!;)Itt jó helyen leszel,ha bármi kérdésed lenne,csak rajta és persze tapasztalataid is jó haszon lehet másoknak!:)
 
Üdv Ati!Örülök,hogy idetaláltál!;)Itt jó helyen leszel,ha bármi kérdésed lenne,csak rajta és persze tapasztalataid is jó haszon lehet másoknak!:)

Köszi!
Lassan eljön az ideje a vcmérőm cseréjének. Eddig d-cont personal volt, amivel nem voltam megelégedve teljes mértékben. Mérni mér, tehát használható, de időnként nem érintkezik az elem, ezért elfelejti a dátumot. Sokkal jobb lenne, ha nem infra port lenne rajta, mert így meg kell venni hozzá a hardvert, és szoftvert is (bár a gyártónak ez így jó). Ha mondjuk USB-s lenne, és egy egyszerű txt-be gyűjtené az adatokat, akkor egy mezei táblázatkezelővel azt csinálhatnánk amit akarunk.
A másik, hogy az összes gyártó arra megy rá, hogy jó nagy kijelzője legyen a készüléknek, ezért az egész szerkezet számomra nagy. Sokkal praktikusabb lenne mondjuk egy penhez hasonló méretű kütyü, amiben benne lehetne az újszúró is. Ma már ez biztos, hogy megoldható lenne.
Hát egyelőre ennyit a mérőkről.
 

Zsu77

Új tag
Igen,sajnos az összes diabost idős nénikének nézik,bocsánat a kifejezésért,de:nekem AccuChek-em van,az pedig nagy számostúl mindenestül elfér a farmer kabim zsebében.A másik zsebben pedig az ujjszúró és stix-doboz.Persze,ha elkezded olvasni ezt a topikot az elejétől,akkor hasznos tippeket találsz nemcsak a hordozásra nézve,hanem a szám.gépre vitellel kapcsolatban is,mindjárt az elejétől kezdve,úgyhogy:ess neki!Különösen Szentgyörgyi hozzászólásait ajánlom figyelmedbe,illetve blogjait!Ügyi légy és ne késlekedj a cserével!Újító ötleted biztos megoldható,jelenleg én nem hallottam ilyesmiről.Pen méret?Hát... speckó szerintem problémásabb hova rakni a pent,mint eltenni a vc-mérőt,akár az előbb leírt módon is...:rolleyes:
 
Oldal tetejére