Vércukormérők

dg

Őstag
Sziasztok!
Tudtok valamit ezekről a mérőkről?
http://www.dexcom.com/html/dexcom_products.html
http://www.freestylenavigator.com/ab_nav/
Nagyon ígéretesek, bár szerintem nálunk beszerezhetetlenek, és drágák.


Köszönet, hogy belinkelted!

Nagy örömmel olvastam, hogy már készen vannak a folyamatos vc mérők, jó a gondolata még akkor is, ha nem egyhamar lesz elérhető, legalább is itt. Bár, hátha csoda történik!

Szóval, én is nagyon várom!
 

rgyörgy

Új tag
Szia Atiapa!
Én is DC personált használok. Az adatokat be tudom vinni a Pc-re, optikai csatolóval. Mielőtt megrendeltem, a szervizbe érdeklődtem, tudom e használni a vc mérőmmel? Ha nem, akkor ingyen kicserélik! Az enyém most öt éves és használható a Lite linkel. TXT kiterjesztéssel mentem az adatokat, USB-ről. A csatoló ára 6000 Ft. A régi vc mérőre is hat év a garancia, ez alatt az idő alatt ingyen megjavítják. A csomagban újtipusú ujjszúró van.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<o></o>
 

rgyörgy

Új tag
Köszönet, hogy belinkelted!

Nagy örömmel olvastam, hogy már készen vannak a folyamatos vc mérők, jó a gondolata még akkor is, ha nem egyhamar lesz elérhető, legalább is itt. Bár, hátha csoda történik!

Szóval, én is nagyon várom!


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Folyamatos vc mérés? Ez nagyon csábító, segíthetnétek, hogy az is többet tudjon róla, aki csak a magyar szöveget érti. Előre is köszönöm.
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 
Szia Atiapa!
Én is DC personált használok. Az adatokat be tudom vinni a Pc-re, optikai csatolóval. Mielőtt megrendeltem, a szervizbe érdeklődtem, tudom e használni a vc mérőmmel? Ha nem, akkor ingyen kicserélik! Az enyém most öt éves és használható a Lite linkel. TXT kiterjesztéssel mentem az adatokat, USB-ről. A csatoló ára 6000 Ft. A régi vc mérőre is hat év a garancia, ez alatt az idő alatt ingyen megjavítják. A csomagban újtipusú ujjszúró van.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<o></o>
Épp ez a bajom. Bonyolult, plusz kiadás. Ha USB csatlakakozó lenne a vércukormérőn, csak egy egyszerű kábel kéne. Bár amikor a Personált tervezték, még nem volt ilyen elterjedt az USB.
 
Köszönet, hogy belinkelted!

Nagy örömmel olvastam, hogy már készen vannak a folyamatos vc mérők, jó a gondolata még akkor is, ha nem egyhamar lesz elérhető, legalább is itt. Bár, hátha csoda történik!

Szóval, én is nagyon várom!
Szerintem erre a csodára várhatunk még egy pár évet (évtizedet). Pedig a vércukormérésnek is így lenne igazán értelme, ha látnánk a tendenciát, meg az értéket is. Persze megoldható enélkül is, hiszen mindannyian megoldjuk ;)
 

Delfin

Új tag
Épp ez a bajom. Bonyolult, plusz kiadás. Ha USB csatlakakozó lenne a vércukormérőn, csak egy egyszerű kábel kéne. Bár amikor a Personált tervezték, még nem volt ilyen elterjedt az USB.

Hello, a "plusz kiadás" megspórolható ingyenes programmal:
http://irh.inf.unideb.hu/rdcont
bár a bonyolultságon ez sem segít :(.
De szerintem a LiteLink sem túl drága (~6.000,- Ft), különösen, ha arra gondolunk, hogy ezt minden bizonnyal hosszabb távon fogja használni az ember.

Üdv!
Delfin
 

dg

Őstag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Folyamatos vc mérés? Ez nagyon csábító, segíthetnétek, hogy az is többet tudjon róla, aki csak a magyar szöveget érti. Előre is köszönöm.
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>


Kedves György!

Két link Atiapától, folyamatos vércukormérőkről.

Az egyik az Abott cég terméke, neve: Free Style Navigator (az elnevezése a szabadon élhető életstílusra utal).
Ez egy rövid ismertető a készülék tudásáról, aminek főbb és leglényegesebb elemei:
Egy picike szenzort kell a testen elhelyezni (has/felkar/alkar), és az adja a jeleket a készüléknek, azaz magának a mérőnek, aminek maximum 10 láb (had ne számoljam át) távolságban kell lennie a szenzortól.
A szenzor 5 napig is fenn lehet, folyamatosan, fürdeni lehet vele többek között.
A szenzor egypercenként mér, és a kapott jelekből a gép képes kijelezni nem csak az aktuális vc értéket, de előrejelzi a tendenciákat is, azaz, hogy lefelé vagy fölfelé tart a cukker.
10/20/30 perccel képes előrejelezni, ha várható a hipoglikémia vagy a hiperglikémia.
A készülékkel grafikonok, jelentések nyerhetők a vc folyamatokról.

2008 márciusi írás állítja, hogy elérhető lesz a készülék 2008 második negyedévétől (feltételezem, az USA-ban), de írja azt is, hogy 2007 jún-ban megkapta a CE jelölést, és 2007 szeptembertől elérhető az Egyesült Államokon kívül is.

A másik neve SEVEN SYSTEM. A DexCom terméke (erről én még sosem hallottam) Lényegében, minimális eltéréssel, ugyanazt tudja, mint az előbbi készülék.

Szerény véleményem az, hogy mivel az Abott cég elég erőteljesen jelen van a hazai piacon, hát, ha nem is holnap, de mondjuk pár éven belül (max 10), élvezhetjük itthon is, s ha nem ezt, akkor valami más hasonlót. Én főként a gyerekekre gondolok. Akik ma kicsik, még sok jó technikai fejlesztésnek lesznek az élvezői, amik könnyítik majd az életüket. És ez nem utópia...
 

Sani

Új tag
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata
Accu - Chek Compact Plus cukimérővel?
És ha van, akkor az milyen?
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György!

Két link Atiapától, folyamatos vércukormérőkről.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kedves d.g., köszönöm.<o>:cool:</o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Sani

Új tag
Az Accu- Chek Compact plus egy olyan vc mérő gép, amibe bele kell rakni egy csíktartó 'dobozt', és ez adagolja - miután bekapcsoltad a vc mérésnél - ki a csíkot.
Azért írhatják, hogy minden egyben, mert - gondolom én - hozzá van kapcsolva a vc mérő géphez az újjszúró, ( ami különben nagyon jó : Accu - Chek softclix plus ).
Az a jó ebben a vc mérő gépben, hogy az ujjszúró nem is igazán ujjszúró, hanem oda lehet tenni pl a csuklóhoz és onnan lehet vért venni, ill. nagyon minimális vércsepp kell a csíkhoz.

Csak azt nem tudom, ( bár szerintem nem ) ,hogy támogatva van -e ez a 'csíktartály'.
Meg hogy csak a Roche-nál lehet -e kapni, mert még gyógyszertárban nem is láttam . :?:
 

Zsu77

Új tag
Na,akkor ez olyan atiapás!:mrgreen:
Csak ha szervízelni kell,akkor bye-bye ujjszuró is - nesze cseregép.Szerintem nagyon jó,hogy külön vannak.
 

dg

Őstag
Függetlenül attól, hogy én az Accu- Chek Compact plus-t nem ismerem, sokszor gondoltam rá, hogy milyen jó lenne egy olyan vc mérő, amit az ember csak odatesz, és mindent "elintéz", egy mozdulattal.
A Compact Plus elérhető egyáltalán Mo-n? Mert sehol nem találtam, csak privát hirdetésekben kínálták eladásra, ahogy itt a neten nézegettem.
 
Oldal tetejére