Vércukormérők

Sani

Új tag
Köszönöm, Kata, hogy feltetted a linkeket.

Most már csak azt szeretném kérdezni, hogy nem tudod-e, hogy hol tudok szerezni hozzá 'csíktartó dobozt' ?
 

Sani

Új tag
Gondolom, a Roche -nál valószínű, hogy van.

Meg kell őket kérdezni, hogy van-e forgalomban Magyarországon ( bár szerintem van).
 

Zsu77

Új tag
Csak ha szervízelni kell,akkor bye-bye ujjszuró is - nesze cseregép.Szerintem nagyon jó,hogy külön vannak.

Továbbá:ha most elromolna a softclix,nem gond:le kell cserélni,mivel az nem garanciás.De ha egy beépített ujjszúró romlik el,akkor megy mérőstül a szervízbe.Az miért jó?Gondolom,hogy az egészséggel nem cicáznak úgy,mint egyes műszaki cikkekkel,hogy ugyan van rá garancia,csak egy bizonyos részére nem...A másik:ha lesz rá támogatás és ez lesz valakinek a támogatott készüléke és ujjszúró gondok miatt röpül az egész a szervízbe,akkor veheti teljes áron a stixet a régi géphez?Bosszantó szitu,nem?Nem,szerintem nem jó mindent egybe zsufizni.És ha megvalósulna,hogy még pen is oda van "ragasztva",akkor meg még jobb egy ilyen szitu...:???:
Egy kis szigetelőszalaggal már most lehet ilyet gyártani...:mrgreen:
Bocsi,csak úgy belegondoltam...:rolleyes:
 

Sani

Új tag
Az ujjszúrót egy kattintással le lehet ám venni róla és akár másik ujjszúrót is lehet hozzá használni ;) pl. Accu - chek softclix
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm, Kata, hogy feltetted a linkeket.

Most már csak azt szeretném kérdezni, hogy nem tudod-e, hogy hol tudok szerezni hozzá 'csíktartó dobozt' ?

Ezt a kütyüt én is most láttam először, sőt nem is tudtam róla, hogy van ilyen, Te hívtad fel rá a figyelmemet.
Szerintem a csíktartó doboz egy olyan kazetta szerű valami, amit megveszel a patikában (majd ha lehet kapni), és azt illeszted be a vc mérőbe. A pdf-es tájékoztató is azt írta, hogy a csík kódolását is automatikusan végzi el a vc mérő, miután a csík dobozát (kazettáját?) beleteszed a mérőkébe. Én is kíváncsian várom, ja, meg hogy hány pénzért fogják adni, ja és hogy az OEP fogja-é támogatni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én meg csak azt szeretném kérdezni, hogy hol tudok a "csíktartó dobozhoz" készüléket szerezni?
Ez a kérdés 5 pontos. Tutira veszem, ha hozzájutunk a csíktartó dobozhoz, onnan a hozzá tartozó kütyü már gyerekjáték lesz.

Na komolyan: megkérdeztem (emilen) a tréneremet, de még nem jött válasz, biztos ő is dolgozik. Amint van info, természetesen megírom. Bár én nem vagyok túl optimista, az Accu-Chek Go már régóta kapható Mo-n, reklámozzák is, csak az OEP felejtett el még támogatást adni a csíkhoz. Hát mit mindjak, még rp-re is húzós, hát még teljes áron. Így is veszünk épp eleget teljes áron.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Továbbá:ha most elromolna a softclix,nem gond:le kell cserélni,mivel az nem garanciás.De ha egy beépített ujjszúró romlik el,akkor megy mérőstül a szervízbe.Az miért jó?Gondolom,hogy az egészséggel nem cicáznak úgy,mint egyes műszaki cikkekkel,hogy ugyan van rá garancia,csak egy bizonyos részére nem...A másik:ha lesz rá támogatás és ez lesz valakinek a támogatott készüléke és ujjszúró gondok miatt röpül az egész a szervízbe,akkor veheti teljes áron a stixet a régi géphez?Bosszantó szitu,nem?Nem,szerintem nem jó mindent egybe zsufizni.És ha megvalósulna,hogy még pen is oda van "ragasztva",akkor meg még jobb egy ilyen szitu...:???:
Egy kis szigetelőszalaggal már most lehet ilyet gyártani...:mrgreen:
Bocsi,csak úgy belegondoltam...:rolleyes:

Hess hess csúnya gondolatok, csapok a szádra negatívka. Még nem is lehet kapni, te már tönkre is tennéd? A mostani vc mérőd és bökőkéd hányszor ment tönkre? Én ugyebár az ajánlások dupláját mérem lassan má' 4. éve, és még nem kellett szerelni, vagy csere-berélni.
A D-Contot fél évente postáztam nagyfaluba szervízbe, aztán kivágtam a hóra.

Meg emlékezzél csak a Calgon reklámra! Pont te említetted, hogy a Calgon árából 2-3 évente új vízpumpát lehetne venni. Na akkor tudtad mit beszélsz.
 

Zsu77

Új tag
Hess hess csúnya gondolatok, csapok a szádra negatívka. Még nem is lehet kapni, te már tönkre is tennéd? A mostani vc mérőd és bökőkéd hányszor ment tönkre? Én ugyebár az ajánlások dupláját mérem lassan má' 4. éve, és még nem kellett szerelni, vagy csere-berélni.
A D-Contot fél évente postáztam nagyfaluba szervízbe, aztán kivágtam a hóra.

Meg emlékezzél csak a Calgon reklámra! Pont te említetted, hogy a Calgon árából 2-3 évente új vízpumpát lehetne venni. Na akkor tudtad mit beszélsz.

Igen,igazad van,csakhát kis hazánkban nagyon nehéz abban bízni,hogy az ember megkapja azt,amiért fizetett,ha érthető eme fóbiába hajló félelmem.Bár tény és való,hogy az első pozitív tapasztalatom tényleg a diabos cuccosokkal van.Még nem ment tönkre egyszer sem,de mint a szememfényét őrzöm és állandó a stresz,ha kézbe veszem,vagy viszem valahova,hogy nehogy baja essen.Azt a kevés figyelmemet mind oda összpontosítom.Ezért aztán piszok fájdalmas élmény volt olyanokat olvasni,hogy valaki leejtette ezt vagy azt.Tényleg nagyon fájt.Jó-jó elismerem,hogy ez már fóbia szagú,de ha valami igazán fontos,hogy az embernek sikeres napjai legyenek,akkor talán nem annyira felróható...:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen,igazad van,csakhát kis hazánkban nagyon nehéz abban bízni,hogy az ember megkapja azt,amiért fizetett,ha érthető eme fóbiába hajló félelmem.Bár tény és való,hogy az első pozitív tapasztalatom tényleg a diabos cuccosokkal van.Még nem ment tönkre egyszer sem,de mint a szememfényét őrzöm és állandó a stresz,ha kézbe veszem,vagy viszem valahova,hogy nehogy baja essen.Azt a kevés figyelmemet mind oda összpontosítom.Ezért aztán piszok fájdalmas élmény volt olyanokat olvasni,hogy valaki leejtette ezt vagy azt.Tényleg nagyon fájt.Jó-jó elismerem,hogy ez már fóbia szagú,de ha valami igazán fontos,hogy az embernek sikeres napjai legyenek,akkor talán nem annyira felróható...:rolleyes:
Na jóvan, egy buksi simogatás kijár neked.

Tény az, hogy az Accu-Chekes kütyükkel kevesebb probléma van, és ezt én innen a fórumról szűrtem le.
 

bioszaky

Új tag
Egész jó próbálkozás! :) OLED kijelző, amelynek remek a képe és energiatakarékos. Nem is értem, miért kell bele 2 ceruzaelem. A mostani 3 gombelemmel egy évig elmegy. Tényleg egész kompakt, már csak a vastagságát (32 mm) kellene csökkenteni legalább 2 cm alá. Sajnos továbbra sem lehet a szénhidrátmennyiségeket, eseményeket stb. rögzíteni (cél az elektronikus napló), és nincsen rajta USB csatoló. (infrás)
Gondolom mindez azért van, hogy olcsó legyen, könnyen el tudják adni. Aztán az igazi kaszálás a tesztcsík.

Az OEP-nek viszont valszeg nem jut eszébe, hogy más az is segítség lenne, ha ugyanakkora támogatást adna erre, mint a másik Accu check tesztcsíkra. Most - ugye - ha jobbkészüléket használok, akkor semmekkora támogatást sem kapok.
 

Zsu77

Új tag
Na jóvan, egy buksi simogatás kijár neked.

Tény az, hogy az Accu-Chekes kütyükkel kevesebb probléma van, és ezt én innen a fórumról szűrtem le.

Igen!Én is innen tudom,hogy nem csak én vagyok messzemenőkig tök elégedett!:DA go-ba szerelmes vagyok,de most nem áldozok rá,mert az activom is nagyon szuperul szuperál és aztat is nagyon cejetem!:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyébként én is azt a kütyüt várom (mindegy, hogy cukimérő, vagy pumpa), amibe a bevitt CH-t is bele lehet írni.

Egyelőre ott tartok, hogy minden kontroll előtt 3 héttel egy excel táblázatot üresen kinyomtatok, minden étkezést, eseményt kézzel berajzolok CH-val dátum szerint, aztán a kontroll előtt a cukimérő és a pumpa adatait számtangépre portálom, aztán kinyomtatva összepárosítom a dátumokat a kézzel rajzolt táblázat adataival. Ha ezzel készen vagyok, akkor manuálisan feltöltöm a számtangépen az excelt, és azt viszem a doktoromhoz. És elegem lesz az egészből. Mindezt azért, mert hiába az infrás áttöltési lehetőség, ha az nem tartalmazza a szervezetbe bevitt CH-t, a doktort (jogosan) az is érdekli.

És mindezt a 21. században a technika világában.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha be lehetne irkálni egy vc mérő kütyübe a CH-t, akkor engem az sem érdekelne, ha kétszer akkora lenne, mint a mostani Accu-Chekem.
Még tudni is rossz, hogy ez nem álom, vagy ábránd, mert létezik jó néhány ilyen kütyü, csak nálunk elérhetetlen. És sajna hiába venné meg az ember fia egy külföldi útján a mindent tudó cukormérőt, a csík beszerzése ott maradna mint valós probléma.

Miért tartunk mi még mindig a fakeréknél? Az is gurul, hát örüljünk neki?!
 

bioszaky

Új tag
Miért tartunk mi még mindig a fakeréknél? Az is gurul, hát örüljünk neki?!
Voltam a 77Elektronikánál, és elzárkóztam az elől, hogy segítsek nekik, ingyen a fejlesztésben. Így persze, hogy hatalmas a lemaradás a lehetőségektől. Vegyünk kézbe egy mobiltelefont, és teli szájjal röhögjünk a vércukormérőkön... :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Voltam a 77Elektronikánál, és elzárkóztam az elől, hogy segítsek nekik, ingyen a fejlesztésben. Így persze, hogy hatalmas a lemaradás a lehetőségektől. Vegyünk kézbe egy mobiltelefont, és teli szájjal röhögjünk a vércukormérőkön... :(

Hja??? Aztán megfizethetetlen áron megvehetnéd az ingyen fejlesztésedet? Mégsem fejleszt a 77 Elektronika, ill, ami profi nála, a baromi drága. Van 24 ezer forintos cukormérője, már nem is tudom mit tud, de az ujjszúrója még mindig egy husáng szálkájával egyenlő.
 

Sani

Új tag
Egyébként én is azt a kütyüt várom (mindegy, hogy cukimérő, vagy pumpa), amibe a bevitt CH-t is bele lehet írni.

Azzal még -szerintem - ne lennénk sokkal előbbre.
Mert nem minden embernél ugyanaz a bevitt ch-ra az inzulinigény...+ még nagyon sok minden befolyásolja a cukit, tehát szerintem mindent egybe kéne venni és számolni és elemezni az eredményeinket , az értékeinket és hogy ezért mit tettünk. ;)
 
Oldal tetejére