Vércukormérők

Accu Chek Aktíve készüléket használok,nem nagyon magas vércukornál,de baj az,hogy mostanában jöttek rá, hogy már több mint tíz éves a baj és most már problémákat is okoz. Nos ez a készülék jelenleg megáll 5,4 6,4 között. Nos viszont problémát érezvén más készülékkel mérve azok 8-9-es értéket mutatnak.
Vajon hol lehetne a hitelességéről meggyőződni,Folyadék gyógyszertárakban nem kapható a postai meg már csillagos égbe emeli a beszerzési árat.
 

rgyörgy

Új tag
Accu Chek Aktíve készüléket használok,nem nagyon magas vércukornál,de baj az,hogy mostanában jöttek rá, hogy már több mint tíz éves a baj és most már problémákat is okoz. Nos ez a készülék jelenleg megáll 5,4 6,4 között. Nos viszont problémát érezvén más készülékkel mérve azok 8-9-es értéket mutatnak.
Vajon hol lehetne a hitelességéről meggyőződni,Folyadék gyógyszertárakban nem kapható a postai meg már csillagos égbe emeli a beszerzési árat.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} h1 {mso-style-next:Normál; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; page-break-after:avoid; mso-outline-level:1; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-font-kerning:0pt; font-weight:normal;} p {margin-right:0cm; mso-margin-top-alt:auto; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kedves tisztahiszti

Gondolom, a gyári szerviz tudná leellenőrizni a vc mérőd.<o></o>
Tanácsot is tőlük érdemes kérni., ingyenes!
Az elérhetőséget bemásolom:<o></o>
ROCHE (MAGYARORSZÁG) KFT.
DIAGNOSZTIKA DIVÍZIÓ
H-2040 Budaörs, Edison u. 1.
<o></o>​
Ingyenesen hívható telefonszám:
06 (80) 200-694
(hétköznap 8.00 – 16.00 óra között)
<o></o>​
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} h1 {mso-style-next:Normál; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; page-break-after:avoid; mso-outline-level:1; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-font-kerning:0pt; font-weight:normal;} p {margin-right:0cm; mso-margin-top-alt:auto; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kedves tisztahiszti

Gondolom, a gyári szerviz tudná leellenőrizni a vc mérőd.<o></o>
Tanácsot is tőlük érdemes kérni., ingyenes!
Az elérhetőséget bemásolom:<o></o>
ROCHE (MAGYARORSZÁG) KFT.
DIAGNOSZTIKA DIVÍZIÓ
H-2040 Budaörs, Edison u. 1.
<o></o>​
Ingyenesen hívható telefonszám:
06 (80) 200-694
(hétköznap 8.00 – 16.00 óra között)
<o></o>​
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Köszi a segítségedet ,de valamit kezdenem kell mivel van egy másik mérőm is Easy Touch GU amelyen tegnap igen csehül éreztem magam megmértem és 9,7 volt az eredmény míg az Accu C 5,6 mutatott..Az ember ilyenkor már hajlamosabb a számára kedvezőbbet elfogadni és arra rá lehet fázni...Hívni fogom őket-
 

Mellitus

Új tag
Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom a fórumon. Remélem mindent jól csinálok. :) Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni.
6 éve vagyok cukorbeteg. Dcont Presonal vércukormérőm van, de őszintén szólva cseppet sem vagyok megelégedve vele. Már a 3. ujbegyszúrót használom, de már ez is haldoklik. Nem lehet felhúzni. Néha akkorát szúr, hogy szinte kiszakít egy darabot az ujamból, néha pedig egy csepp vért nem tudok kipréselni az ujamból. A készülék óráját állandóan korrigálni kell,mert heti szinten fél órát késik. A mérési eredményeket rendszerint leejti. Szóval csak a bajom van vele. Nagyon sokszor LO és 1,1es értékeket mér. Ilyen eredményekkel rég kómában kellene lennem. Legutóbbi HbA1c 6,8% lett. Ez is azt igazolja, hogy a vércukormérőm nem hiteles.
Szóval most lehetőségem lenne úgy készülék vásárlására. Illetve rokkantsági járadékot kapok, így közgyógyellátásban részesülök. Úgy hallotam közgyógyra adhatók a vércukormérő készülékek is. Melyiket válasszam? Dcont-ot szívem szerint ezek után nem vennék. Ti mit ajánlatok? Melyik megbizható? Több emberrel is beszéltem, pl olyan emberrel is aki orvosi műszerek forgalmazásával foglalkozik és mindenki a Dcont-ot ajánlotta.
Ma voltam diabetolgusomnál és a diabetológia vércukor mérőjét és az én vércukormérőmet össze hasonlítottuk, az enyém 1,3 mmol/l-el kevesebbet mért.

Várom véleményeiteket ide a fórumra vagy a mellitus@freemail.hu címre.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mellitus
 
Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom a fórumon. Remélem mindent jól csinálok. :) Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni.
6 éve vagyok cukorbeteg. Dcont Presonal vércukormérőm van, de őszintén szólva cseppet sem vagyok megelégedve vele. Már a 3. ujbegyszúrót használom, de már ez is haldoklik. Nem lehet felhúzni. Néha akkorát szúr, hogy szinte kiszakít egy darabot az ujamból, néha pedig egy csepp vért nem tudok kipréselni az ujamból. A készülék óráját állandóan korrigálni kell,mert heti szinten fél órát késik. A mérési eredményeket rendszerint leejti. Szóval csak a bajom van vele. Nagyon sokszor LO és 1,1es értékeket mér. Ilyen eredményekkel rég kómában kellene lennem. Legutóbbi HbA1c 6,8% lett. Ez is azt igazolja, hogy a vércukormérőm nem hiteles.
Szóval most lehetőségem lenne úgy készülék vásárlására. Illetve rokkantsági járadékot kapok, így közgyógyellátásban részesülök. Úgy hallotam közgyógyra adhatók a vércukormérő készülékek is. Melyiket válasszam? Dcont-ot szívem szerint ezek után nem vennék. Ti mit ajánlatok? Melyik megbizható? Több emberrel is beszéltem, pl olyan emberrel is aki orvosi műszerek forgalmazásával foglalkozik és mindenki a Dcont-ot ajánlotta.
Ma voltam diabetolgusomnál és a diabetológia vércukor mérőjét és az én vércukormérőmet össze hasonlítottuk, az enyém 1,3 mmol/l-el kevesebbet mért.

Várom véleményeiteket ide a fórumra vagy a mellitus@freemail.hu címre.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mellitus
A Dcont ujbegyszúrója egy gyilkos dárda, kb ölni is lehet vele. Nagyon nem egy kifinomult eszköz. Azt hiszem erről Kata tudna is mesélni :).

Ha most akarsz venni mérőt, akkor semmiképp ne Dcontot vásárolj. Ha viszont tudsz még vele várni egy keveset akkor érdemes, mert ha minden jól megy akkor 2010 elején meglehet a támogatás erre a vércukormérőre. Ha nem tudsz várni akkor marad a Roche egyik mérője ami nem túl olcsó, de működőképes. Ja, és jó bele a Personal csíkja is :)
 

Mellitus

Új tag
Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ. :) Igen, ez bennem is felmerült. Ez a készülék kevesebb vérből mér, de a Dcont tesztcsík nem befolyásolja az eredményt? Januárig sajna nem tudok várni. Este lefekvés előtt 4,4es cukrot mértem, ma reggel pedig 11,5ösre ébredtem. De nem érzem, hogy ilyen magas lenne. Semmi tünet. Sem szájszáradás sem sok folyadék fogyasztás, sem vizelet se semmi. Szóval nem hiszek neki. :(
Péter az általad ajánlott készülék elég húzós áron kapható, gondolom közgyógyra nem is számíthatok. :(
Köszönöm a segítséget. :) Tovább olvasgatok neten és patikában is megkérdezem mit ajánlanak. Ha valakinek van még tapasztalata, azt szívesen olvasnám.

Mégegyszer köszi!

Szép napot!

Mellitus
 

dg

Őstag
Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom a fórumon. Remélem mindent jól csinálok. :) Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni.
6 éve vagyok cukorbeteg. Dcont Presonal vércukormérőm van, de őszintén szólva cseppet sem vagyok megelégedve vele. Már a 3. ujbegyszúrót használom, de már ez is haldoklik. Nem lehet felhúzni. Néha akkorát szúr, hogy szinte kiszakít egy darabot az ujamból, néha pedig egy csepp vért nem tudok kipréselni az ujamból. A készülék óráját állandóan korrigálni kell,mert heti szinten fél órát késik. A mérési eredményeket rendszerint leejti. Szóval csak a bajom van vele. Nagyon sokszor LO és 1,1es értékeket mér. Ilyen eredményekkel rég kómában kellene lennem. Legutóbbi HbA1c 6,8% lett. Ez is azt igazolja, hogy a vércukormérőm nem hiteles.
Szóval most lehetőségem lenne úgy készülék vásárlására. Illetve rokkantsági járadékot kapok, így közgyógyellátásban részesülök. Úgy hallotam közgyógyra adhatók a vércukormérő készülékek is. Melyiket válasszam? Dcont-ot szívem szerint ezek után nem vennék. Ti mit ajánlatok? Melyik megbizható? Több emberrel is beszéltem, pl olyan emberrel is aki orvosi műszerek forgalmazásával foglalkozik és mindenki a Dcont-ot ajánlotta.
Ma voltam diabetolgusomnál és a diabetológia vércukor mérőjét és az én vércukormérőmet össze hasonlítottuk, az enyém 1,3 mmol/l-el kevesebbet mért.

Várom véleményeiteket ide a fórumra vagy a mellitus@freemail.hu címre.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mellitus

Kedves Mellitus!

Ujjszúró:

Az ujjszúródat mindenképpen cseréld le! Valóban, csak rossz tapasztalatok vannak a DContos ujjszúrókkal. A régiekkel mindenképp.
Az újabbnak számító DCont Optimum készülékhez már egy olyan ujjszúrót mellékelnek, aminél a szúrás mélységét és erősségét is lehet állítani: rgyörgy használja és meg van vele elégedve. Nekem is van ilyen ujjbegy-szúróm, de még nem próbáltam ki, így nincs véleményem róla.
Azért nem próbáltam ki, mert az Accu Chek Softclix szúrójával rendkívül elégedett vagyok, széles körben ezt tartják a legjobbnak.
Az ára úgy 4000 Ft körül mozog, egy doboz lándzsa (25 db) 800 Ft körül van.
Ha beszerzed, meg fogod tapasztalni, hogy ég és föld a különbség a kettő között. Azok a problémák, amikről írtál, teljesen meg fognak szűnni! Ezen kívül, megbízható, pontos eszkönek tartom: a lányomét közel 3 éve nyüstöljük, és tökéletesen működik.

A vércukormérőhöz:

Elsőként azt kell nézni, hogy a hosszútávú fenntarthatósága mennyibe kerül, és Téged ez hogy érint anyagilag.
A DCont készülékei élvezik a legteljesebb körű anyagi támogatást. Az Accu Chek készülékein részleges támogatás van. Egyéb gyártók készülékei, ha jól tudom, egyelőre nem támogatottak. Ugyanez érvényes a gépekhez tartozó tesztcsíkokra is.

Mi DCont készüléket használunk. A régebbi, DCont Personallal nem volt gond. A készülék olyan amilyen, de mérésre alkalmas, és elég pontos volt.
Most DCont Optimum készüléket használunk, összességében meg vagyok vele elégedve, bár vannak zavaró hiányosságai, de ami a vércukor mérését illeti, az eredményeit ennek is pontosnak tartom.
Nagyon tetszenek az Accu Chek készülékei, jobban, mint a DCont, de mivel a DCont Optimum nekem lényegesen olcsóbb, s mert összességében pontosan működik és jól használható, egyáltalán nem foglalkoztat a lecserélése, nem szükségszerű.

(Úgy tűnik, egy eleve hibás, vagy egész egyszerűen meghibásodott készüléked van. El kell vinni szervízbe (vagy elküldeni), és ott rendbe teszik.
Nálunk a DCont Optimum memóriájával vannak gondok, valószínűleg gyárilag hibás.)
 
Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ. :) Igen, ez bennem is felmerült. Ez a készülék kevesebb vérből mér, de a Dcont tesztcsík nem befolyásolja az eredményt? Januárig sajna nem tudok várni. Este lefekvés előtt 4,4es cukrot mértem, ma reggel pedig 11,5ösre ébredtem. De nem érzem, hogy ilyen magas lenne. Semmi tünet. Sem szájszáradás sem sok folyadék fogyasztás, sem vizelet se semmi. Szóval nem hiszek neki. :(
Péter az általad ajánlott készülék elég húzós áron kapható, gondolom közgyógyra nem is számíthatok. :(
Köszönöm a segítséget. :) Tovább olvasgatok neten és patikában is megkérdezem mit ajánlanak. Ha valakinek van még tapasztalata, azt szívesen olvasnám.

Mégegyszer köszi!

Szép napot!

Mellitus

Reklám ON: Az általam ajánlott készülék jelenleg a legolcsóbb Magyarországon, ugyanis ingyen kapod 6 doboz csík mellé :). A 6 doboz csíkot kell megfizetni, aminek az ára nem támogatottan 2400 forint körül van. Amikor támogatott lesz akkor képzelheted hogy a végfelhasználónak mennyire lesz olcsó: nagyon. Reklám OFF. Viszont azért is írtam hogy "ha nem tudsz várni", mert még nem támogatott és nem kapható közgyógyra, ezért ha most akarsz vásárolni akkor nem ezt javaslom.

DG jól leírta a lényeget: a fenntartás hosszútávú költségei a lényegesek, nem a tényleges mérő ára, hiszen az egyszeri költség.

Azt jobb ha tudjátok hogy a Personal csíkok teljesen megegyeznek a Roche csíkjaival. Az E77 nagy tételben vásárolja a Rochetól, ők darabolják fel és dobozolják be, majd Personal csíkként adják el. Ráadásul olcsóbban mint az eredeti Roche csík. Vicces, nem? A vérigény különbségek nem tudom hogy mennyire érdekesek, de a csík zsirugyanaz.
 

dg

Őstag
Azt jobb ha tudjátok hogy a Personal csíkok teljesen megegyeznek a Roche csíkjaival. Az E77 nagy tételben vásárolja a Rochetól, ők darabolják fel és dobozolják be, majd Personal csíkként adják el. Ráadásul olcsóbban mint az eredeti Roche csík. Vicces, nem? A vérigény különbségek nem tudom hogy mennyire érdekesek, de a csík zsirugyanaz.


És mi a helyzet a kódolással?
Mert ugye, minden doboz tesztcsíknak van egy bizonyos kódja, amit a készüléken be kell állítani, a pontos mérés érdekében (legalább is, ezt mondják).
Ez ugyanúgy működik a DCont és Accu Chek készülékeknél?
 

Mellitus

Új tag
Szia DG!

Neked is köszönöm a segítséget. Olvasgatok, érdeklődök és mindenhol DCont-ot ajánlják. Épp azért amiért Te is. Legtöbb, legjobb támogatás ehhez van. Mindenképp újat szeretnék, ha már egyszer mód és lehetőség van rá... Mint írtam közgyógy ellátásra jogosult vagyok, így mindenképp olyat kell választanom, amelyre/amely tesztcsíkjára közgyógy van.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy Optimum memória problémája miben nyilvánul meg? Leejti az időt és a mérési eredményeket?
Personalon van infra. Olvastam valahol, hogy össze lehet hozni számítógéppel és a mérési eredményeket át lehet küldni számítógépre. A forgalmazónál érdeklődtem, de azt mondták még nincs hozzá szoftver. Az újabb modelleket e téren fejlesztették? Van mód rá, hogy a mérési eredményeket számítógépre küldjem?
Újjbegyszúró vásárlást mindenképp megfontlom, nem tudom új készülékhez milyet fogok kapni. De ez nem állapot. Sokszor nem bírok fogni annyira fájnak az újaim. :(

Köszönöm Neked is a segítséget! :)
 
És mi a helyzet a kódolással?
Mert ugye, minden doboz tesztcsíknak van egy bizonyos kódja, amit a készüléken be kell állítani, a pontos mérés érdekében (legalább is, ezt mondják).
Ez ugyanúgy működik a DCont és Accu Chek készülékeknél?
A kérdés jó és sajnos nem tudom rá a választ :(. Írjon akinek van mind2 és próbálta a módszert. Kata?
 

dg

Őstag
Szia DG!

Neked is köszönöm a segítséget. Olvasgatok, érdeklődök és mindenhol DCont-ot ajánlják. Épp azért amiért Te is. Legtöbb, legjobb támogatás ehhez van. Mindenképp újat szeretnék, ha már egyszer mód és lehetőség van rá... Mint írtam közgyógy ellátásra jogosult vagyok, így mindenképp olyat kell választanom, amelyre/amely tesztcsíkjára közgyógy van.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy Optimum memória problémája miben nyilvánul meg? Leejti az időt és a mérési eredményeket?
Personalon van infra. Olvastam valahol, hogy össze lehet hozni számítógéppel és a mérési eredményeket át lehet küldni számítógépre. A forgalmazónál érdeklődtem, de azt mondták még nincs hozzá szoftver. Az újabb modelleket e téren fejlesztették? Van mód rá, hogy a mérési eredményeket számítógépre küldjem?
Újjbegyszúró vásárlást mindenképp megfontlom, nem tudom új készülékhez milyet fogok kapni. De ez nem állapot. Sokszor nem bírok fogni annyira fájnak az újaim. :(

Köszönöm Neked is a segítséget! :)


A DCont Optimum adatait lehet számítógépre vinni, és ehhez elérhetők a kellő eszközök. Ebben BLaci tud segíteni, ő is ezt a mérőt használja, teljesen meg van vele elégedve és rendszeresen viszi az adatait számítógépre. És az ő készüléke kifogástalanul működik. (Ugye nem baj, Laci, hogy nyilatkoztam helyetted?)

Nálam "mindössze", annyi baj jelentkezett a DCont Optimumnál, hogy az átlagolási funkció nem működik jól. A gép 500 mérési adatot tud tárolni. Ebből 7, 14, 30, 60, 90 napos átlagot számol. Az én gépemen ez az átlagolási funkció "lefagy" minden hó elsején, amikor a gép elsejére vált. Csak úgy tudom orvosolni a problémát, hogy a memóriáját törlöm, és aztán egy hónapig ellátja a funkciót, de következő elsején ugyanez a helyzet. Szóval, gyárilag van baja, de "csak" ennyi, ez meg nem életbevágó. A többi funkció kifogástalan, de ez javításra vár.

Számomra az a legszimpatikusabb különbség az elődeihez képest, hogy kapilláris elven működik a tesztcsíkja, nem asztali mérő. Magyarán, a gépet viszed a vérvétel helyére, és nem a vérvétel helyét a géphez. Csekélyke különbségnek hathat, de szerintem nem az. Jelentősen kényelmesebb így. Az Accu Chek lehetőséget nyújt arra, hogy a tesztcsíkot a gépen kívül a vérvétel helyére tegyük, és aztán be a gépbe mérésre, így megközelíthetők azok a helyek is, amik egyébként nem, vagy csak nehezen. De ez a módszer is jóval körülményesebb annál, mint amit az ilyen, kapilláris elven működő gépek kínálnak (más gépek is tudják ezt, csak nem támogatottak egyelőre). Semmiképp nem vennék újra asztali mérőt ezek után, akármilyen jó egyéb tekintetben.

Szóval, azért nem kell tartani ettől a mérőtől, jó ez. Kétségtelenül van jobb, csak hát...

Az ujjszúrón ne gondolkodj. Mihamarabb szerezd be!
 

dg

Őstag
A mérőről:

http://www.e77.hu/index_orv.php?info=1_term_bel_ver_opt.html

Az ujjszúróról:

http://www.accu-chek.hu/products/ujjszurok/home_ujjszurokMS.html

Mellitus!
Nem akarlak rábeszélni semmire, de az egyéni tapasztalatok biztos segítenek a döntéshozatalban.
A teljesség kedvéért, leírom a DCont Optimum, számomra legzavaróbb hibáit is.
Verőfényes napsütésben nem tudok vele mérni, árnyékba kell vonulni.
A gombjai nincsenek szerencsés helyen, főként az elején többször előfordult, hogy kikapcsoltam véletlenül mérés közben. Aztán megszoktam, hogy hogy kell megfogni...
Nem jelzi ki, ha elégtelen vércseppet szívott fel, és ilyenkor alulmérést produkál. Ez ritkán fordul elő, és az is lehet, hogy az én technikámmal van baj.
Ennyi.
 

blaci

Őstag
A DCont Optimum adatait lehet számítógépre vinni, és ehhez elérhetők a kellő eszközök. Ebben BLaci tud segíteni, ő is ezt a mérőt használja, teljesen meg van vele elégedve és rendszeresen viszi az adatait számítógépre. És az ő készüléke kifogástalanul működik. (Ugye nem baj, Laci, hogy nyilatkoztam helyetted?)

Szia kedves Grácia!
Ugyan már, miért lenne baj… ;):D
Egyébként tényleg így van teljesen jól működik, van rá támogatás és az adatok is egyszerűen számítógépre vihetők vele…jó ez a mérő szerintem, én nem bántam meg hogy ezt választottam.
Üdv.,
Laci
 

blaci

Őstag
Kedves Mellitus!
A Dcont Optimum mérővel kapcsolatban mellékelem a használati útmutatót, ebben minden benne van a készülékről…meg aztán hátha mást is érdekel…;):D

Dcont Optimum Használati útmutató

Csatolás megtekintése dcont_optimum_vc_mérő_használati_utasítás.pdf

Dcont Optimum Tesztcsík

Csatolás megtekintése dcont_optimum_teszt_csík.pdf

Üdv.,
Laci

Ui.: Az újjszúróról én is itt hallottam és váltottam is, a különbség ég és föld, én is csak ajánlani tudom…;)
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
A Dcont Optimum mérő használati útmutatójának 25. oldalán olvastam néhány fontos dolgot. Ezek szerintem nem tekinthetők hibának, talán inkább csak hiányosságnak a készülék részéről ha a használati útmutatóban ezekre a gyártó figyelmezteti a felhasználókat. Ez a készülék ilyen, lehetne másmilyen is de hát ez van...;):roll::cool2::grin:
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag
Teljesen igazad van, Laci! Korrekt a figyelmeztetés.
Én hibaként említettem a napsugárzásban való mérés lehetetlenségét, de Neked van igazad, ez nem jó szó rá!
 
Oldal tetejére