Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
Mi is az Optimumot használjuk, és meg vagyunk vele elégedve. Amikor irreális értéket mér, nagyon alacsony, akkor mérni szoktam mégegyszer, mert valóban nem jelzi, hogy kevés neki a vércsepp, de a kontroll méréssel ez kiküszöbölhető. Az nagy előnye hogy rögzítve van benne a tesztcsík, a másiknál, egy kicsit hozzáértünk a teszcsíkhoz, és már hibakódot írt ki.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Dcont ujbegyszúrója egy gyilkos dárda, kb ölni is lehet vele. Nagyon nem egy kifinomult eszköz. Azt hiszem erről Kata tudna is mesélni :).
:)
Ja, én csak úgy hívom, hogy ökör bökő.
Az ujjszúrókban írtam is (most), hogy amint lehetőségem volt lecserélni a bökőt, megtettem. Aztán az igencsak pontatlan 77E-s cukimérőt is kidobtam a hóra, amint lehetett. (Igaz, az még a régi Cabrió volt)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kérdés jó és sajnos nem tudom rá a választ :(. Írjon akinek van mind2 és próbálta a módszert. Kata?
Nem csak én, többen kipróbáltuk már. A csík adott, és van két gép.
Mérjél az egyik géppel, és fél percen belül ugyanazzal a géppel, ugyanazon dobozból kivett csíkkal, és 0,3-0,5 mmol/l eltérés lesz a két mérés között. Aztán ezt meg lehet ismételni a másik géppel, ugyanazzal a doboz csíkkal. És ott is 0,3-0,5 mmol/l lesz az eltérés. A két gép egymástól eltérhet, de a gépeket nem egymással kell kalibrálni, hanem laborral. Ott kell megnézni, hogy a gépi mérés mennyiben tér el a labor eredményétől.
A csík kódolások a gyártósoron keletkeznek, és valóban van néhány tizednyi eltérés az egyik doboz csík, és a másik doboz csík között.

Mit akarok tudni? hogy a cukrom 6 mmol/l vagy 25 mmol/l. Ha az egyik gépen 6,1 a mások pedig 6,4? Az kinek mit mond? Semmit, vagy nem sokat. Az annál inkább, hogy a laborral való összemérés mennyi eltérést mutat.

Az én gépemről tudom, hogy a labortól többet mutat. De mindig többet mutat. a régi kütyüm hol többet mutatott, hol kevesebbet.

Azt is tudni kell, hogy a vc mérőnek többet kell mutatnia a laborhoz képest, ugyanis a kapilláris vér magasabb cukor koncentrációt mutat, mint a vénás vér. Erről már volt itt szó, had nem írjam le úja. Azonkívül egy kézi, hordozható kütyütől nem lehet elvárni, hogy hidegben, melegben ugyanazt a pontosságot garantája, mint egy állandó helyű és hőmérsékletű labor.

Gyakran hallani, hogy "labor pontosság". Piszok leszek, mert most azt mondom, jó reklám.
Viszont lehet már olyan fejlesztéseket hallani, hogy a kézi kütyükön egy valamilyen átlagolási technikával kiküszöbölik a labor és a kézi kütyü közötti mérés különbséget. Fejlődik a technika, és egyre megbízhatóbbak, pontosabbak lesznek a kézi kütyük is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én az Oprimumban csak az irigylem, hogy 500 méréses memóriája van.
De inkább várok, míg bejön (behozza valaki, tudja is hogy ki) az Omega tesóját.
És akkor a 2 mikroliter vér helyett 0,3-0,6 mikroliter vért elég lesz kipréselnem. Talán azt már préselni sem kell.
 
Én Accu Chek készüléket használok, ha rossz a teszt chip i akkor bizony nem jó, Amúgy a teszt csík drága 4100 ft/ doboz.Az új begy szúrója viszont elsőosztályú.
 

ildikó

Új tag
A kérdés jó és sajnos nem tudom rá a választ :(. Írjon akinek van mind2 és próbálta a módszert. Kata?

Sziasztok!

Mi is használjuk az AccuChek-et Personal csíkkal, de bizony változtatni kell a csipet, mert van ahol majd 1 egységet is téved. Pl: Personal 316 kódu csík AccuChek 865 csippel 2,9 helyett 1,7-et mér, 817 csippel viszont megegyező. Nekem van már pár csipem, és mindig új doboznál úgy csinálom, hogy megmérem Personallal saját csíkkal, aztán új szúrásból AccuChekkel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Mi is használjuk az AccuChek-et Personal csíkkal, de bizony változtatni kell a csipet, mert van ahol majd 1 egységet is téved. Pl: Personal 316 kódu csík AccuChek 865 csippel 2,9 helyett 1,7-et mér, 817 csippel viszont megegyező. Nekem van már pár csipem, és mindig új doboznál úgy csinálom, hogy megmérem Personallal saját csíkkal, aztán új szúrásból AccuChekkel.
Ez jó technika. Nekem is van elrakva vagy 50 db csip, de én ilyen eltérést még nem tapasztaltam. Régebben nagyon sokat összemértem eredeti Ac csíkot saját csippel, aztán Personalt, de beleuntam, mert alig volt eltérés, néhány tized, vagy annyi se. fogok figyelni, és ha ilyet tapasztalok, akkor csip csere. Köszi az infot.
 

ildikó

Új tag
ez jó technika. Nekem is van elrakva vagy 50 db csip, de én ilyen eltérést még nem tapasztaltam. Régebben nagyon sokat összemértem eredeti ac csíkot saját csippel, aztán personalt, de beleuntam, mert alig volt eltérés, néhány tized, vagy annyi se. Fogok figyelni, és ha ilyet tapasztalok, akkor csip csere. Köszi az infot.


persze, pár tizeddel én sem foglalkozom, de 1 azért egy kicsit sok, főleg azért, mert nem rólam van szó. és 3-as cukkernál még nincs para, de 2-nél már igen!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
persze, pár tizeddel én sem foglalkozom, de 1 azért egy kicsit sok, főleg azért, mert nem rólam van szó. és 3-as cukkernál még nincs para, de 2-nél már igen!
Laborral össze szoktátok mérni a kütyüt? Én mindig elviszem, és tudom, hogy a vc mérőm kb 1,1-1,3-mal mér többet, mint a labor.
Szerintem már a 3-as cukker is elég határeset, mert hipo közeli.
 

napocska

Őstag
persze, pár tizeddel én sem foglalkozom, de 1 azért egy kicsit sok, főleg azért, mert nem rólam van szó. és 3-as cukkernál még nincs para, de 2-nél már igen!

Nekem az volt a tepasztalatom az Accucheck gép + Personal csík kombinációval, hogy 4-5-6 közti értékeknél elhanyagolható volt a különbség, de 10-en fölül már durva eltérések mutatkoztak. Míg a Personal mérő Personal csíkkal 10-12-t mutatott, az Accucheck gép Personal csíkkal 16-18-at. :(
 
Nekem az volt a tepasztalatom az Accucheck gép + Personal csík kombinációval, hogy 4-5-6 közti értékeknél elhanyagolható volt a különbség, de 10-en fölül már durva eltérések mutatkoztak. Míg a Personal mérő Personal csíkkal 10-12-t mutatott, az Accucheck gép Personal csíkkal 16-18-at. :(
Nemrég csináltuk meg a laborteszteket az Abbott vércukorszintmérőkre ezért most eléggé bele vagyok mélyedve az ezzel kapcsolatos szabályozásba. A lényeg az hogy a mérőknek a kritikus tartományban (3tól 8ig) kell a lehető legpontosabban mérniük és utána kezdődik a nagyobb szórás a pontosságban. Az engedélyezett legnagyobb szórás mértéke a "golden standard" plazmás laborvizsgálattól akár 25%-ban is eltérhet a kézi vércukormérők esetében. Ez persze az eltérés maximuma és a legtöbb esetben 8-10% vagy annál kevesebb az eltérés. De gondoljatok bele, mivel a szabályozás +-25%-ot engedélyez, ezért elméletben lehet olyan helyzet hogy van két mérő az egyik +25-öt, a másik -25-öt mutat és máris 50% eltérés van a kettő között. Persze az igazság akkoris a középúton rejtőzik majd. És minden mérő így működik, technológiától függetlenül! Érdekes.
 
Miért van az,hogy bármilyen helyen veszek accu-chek teszt csíkot annak a kódszáma mindig 062. Erről a számsorról egyáltalán nincs jó véleményem, nem tudom ha egyforma a szám miért kell Chipet cserélni
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem az volt a tepasztalatom az Accucheck gép + Personal csík kombinációval, hogy 4-5-6 közti értékeknél elhanyagolható volt a különbség, de 10-en fölül már durva eltérések mutatkoztak. Míg a Personal mérő Personal csíkkal 10-12-t mutatott, az Accucheck gép Personal csíkkal 16-18-at. :(
Ez érdekes lehet számomra, mivel nekem nincs Personal gépem, viszont az AC gépben AC csíkkal, és Pesrsonal csíkkal nem találtam ekkora különbséget.
Viszont az AC gép mérése és a labor között minél magasabb a mért cuki, annál nagyobb az eltérés. De ez a vc mérő leírásában szerepel is, mivel az eltérést %-ban adják meg. És ez tényleg 10 fölött jelentős. Ezért is szoktam extrém magas cukinál nagyon óvatosan korrigálni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Miért van az,hogy bármilyen helyen veszek accu-chek teszt csíkot annak a kódszáma mindig 062. Erről a számsorról egyáltalán nincs jó véleményem, nem tudom ha egyforma a szám miért kell Chipet cserélni
Én nagyon ritkán veszek azonos kódszámú csíkot. Valószínű a patika egy sorozatból sokat rendelt, de azért ez mégis furcsa, hogy ne legyen változat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nemrég csináltuk meg a laborteszteket az Abbott vércukorszintmérőkre ezért most eléggé bele vagyok mélyedve az ezzel kapcsolatos szabályozásba.
Péter, az mennyire lehet igaz, hogy van olyan cukimérő, amelyiket úgy reklámoznak, hogy a méréskor kiküszöböli a labor és kézi kütyü méréskülönbségét? Én sokat agyaltam ezen, ezt egy gép csak matematikailag tudja megoldani, pont a szórás középértékét figyelembe véve. Vagyis a gép mér, aztán számol, és kiír egy statisztikai középértéket. Most ez nem tudom, hogy jó, vagy csak egy reklámfogás a kütyü eladhatósága szempontjából. Úgy vélem, hogy jó, de valóban megbízható, ha a kijelzőn nem a mért értéket látom, hanem a számoltat? Hiszen a mért értékből én is tudom, hogy kb mennyivel mutat többet, ezután meg el kéne fogadnom a számoltat?
 
Én nagyon ritkán veszek azonos kódszámú csíkot. Valószínű a patika egy sorozatból sokat rendelt, de azért ez mégis furcsa, hogy ne legyen változat.


Már a 4. csomagot veszem és mind 062-es próbáltam más patikákba venni de ugyan az. Ez a sorozat nem hiszem, hogy nem problémás mert mértünk más accu géppel más kóddal és sajna az min 2 -vel többet mutatott.Próbáltuk a másik gép chipjével is és akkor az én gépem is a másik értéket mérte.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt kell tudni, hogy a saját gépünk a laborhoz képest mennyivel tér el, és ezt megjegyezni. Én is össze szoktam mérni más kézi kütyüt, de inkább csak azért, hogy a másik gépre meg tudjam mondani, hogy közel megfelelő pontossággal mér-e.
Különböző gépek összehasonlításának nem sok értelme van, ha nem tudjuk, hogy melyik gép mennyivel tér el a labortól. Főleg, ha 10 fölötti értéket mérünk, a gépek közt is nagyobb lehet az eltérés mmol/l-ben, és ez félreértésre adhat okot.

Tisztahiszti, a laborral mérd össze a gépedet, és ahhoz viszonyulj.
 
Oldal tetejére