Vércukormérők

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Laffi, a te partneredhez viszonyítva még akkor is megéri neked go géppel opt csíkkal mérni, ha 11% a különbség, mert a partner 19% volt a rossz irányba ráadásul, tehát jobb, ha magasabb, mintha alacsonyabb és nemcsak alacsonyabbat mér a partner, hanem a legnagyobb hibaszázalékkal is teszi ezt.
 

Csiby

Új tag
Sziasztok!

Most diagnosztizáltak 2tip. diabéteszt.
A doki most írt ki egy Meforal nevű gyógyszert, de mérni kell a cukromat hozzá.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen készüléket vegyek?
Lehetőleg megbízható, és gazdaságos legyen.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!

Most diagnosztizáltak 2tip. diabéteszt.
A doki most írt ki egy Meforal nevű gyógyszert, de mérni kell a cukromat hozzá.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen készüléket vegyek?
Lehetőleg megbízható, és gazdaságos legyen.

Szia Csiby!
Ha egy megbízható és gazdaságos készüléket szeretnél, vess egy pillantást az alábbi linken található készülékre (Optium Omega), számodra tökéletes megoldás lehet. Nagyon jó ajánlat, fontold meg, mivel 2. tip. cukorbeteg vagy neked önellenőrzésre kiváló...szerintem. (...és még akciós is...!);):D

Katt, ide ni...!

Üdv.,
Laci ...aki ezt választaná...!:mrgreen:
 

erzsébet2

Új tag
Sziasztok! Nekem is 2-es tipusú cukorbetegségem van, én is a meforált is szedem nekem personál készülékem van. Meg vagyok vele elégedve.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Megfigyeltem valamit az Accu-Chek Go v.c. mérő és az Optimum tesztcsíkkal kapcsolatban. Mégpediglen azt, hogy lényegesen később kezdi el a mérést a Go mint a Dcont Optimum a minta érzékelése után. (A tesztcsík ugyan az…;):D)
Szóval, megvárja hogy a csík felszívja a vérmintát rendesen, az Optimum szinte azonnal mérni kezd ahogy a minta hozzáér.
Napok óta figyeltem már, amióta először feltűnt ez a dolog. Ha megfigyelitek jól látható, ahogy a csík felszívja a vérmintát.
Arra gondolok hogy ez is oka lehet az alulmérésnek az Optimum mérő esetében...
 

laffi

Tag
Sziasztok!
Megfigyeltem valamit az Accu-Chek Go v.c. mérő és az Optimum tesztcsíkkal kapcsolatban. Mégpediglen azt, hogy lényegesen később kezdi el a mérést a Go mint a Dcont Optimum a minta érzékelése után. (A tesztcsík ugyan az…;):D)
Szóval, megvárja hogy a csík felszívja a vérmintát rendesen, az Optimum szinte azonnal mérni kezd ahogy a minta hozzáér.
Napok óta figyeltem már, amióta először feltűnt ez a dolog. Ha megfigyelitek jól látható, ahogy a csík felszívja a vérmintát.
Arra gondolok hogy ez is oka lehet az alulmérésnek az Optimum mérő esetében...

Most hogy mondod, tényleg!!!! Mivel többször érzékel, aztán átlagol és a végén adja ki az eredményt. Bizony lehet hogy hamarabb kezdi a mérést, amikor még fel sem szívta a kellő mennyiségű vért, sajnos ez nem látszik mert a reagensmező takarásban van. VAjon lehet mérni takarólap nélkül is? Még nem próbáltam egyik mérővel sem.
 

blaci

Őstag
Most hogy mondod, tényleg!!!! Mivel többször érzékel, aztán átlagol és a végén adja ki az eredményt. Bizony lehet hogy hamarabb kezdi a mérést, amikor még fel sem szívta a kellő mennyiségű vért, sajnos ez nem látszik mert a reagensmező takarásban van. VAjon lehet mérni takarólap nélkül is? Még nem próbáltam egyik mérővel sem.

Még én sem próbáltam a takarólap nélkül mérni, igazából a régi Dcont Personal v.c. mérőmhöz képest azt vártam tőle hogy kiszűri a külső, zavaró hatásokat a mérés közben. Pl.: az erős fényre ill. a napsütésre így nem lesz érzékeny a készülék, nem befolyásolja a mérést és az eredményt se…hát ez viszont nem jött be, sajnos. (Erre mondjuk a gyártó figyelmeztet a használati útmutatóban...) Inkább az lehet a funkciója ennek a takarólapnak hogy védje a készülék legérzékenyebb részét, vagyis az optikát.
Üdv.,
Laci ...aki csak tippelget, honnan is tudná...!:rolleyes::mrgreen:
 

blaci

Őstag
Sziasztok! :)
Annyi szó esett a labor, kontra AC Active/ AC Go/ Optimum/ Personal közötti lehetséges eltérésekről, hogy bevállalok egy 2 napos ... izét... tesztet... vagy mit... Vasárnap-hétfő 06-18-ig dolgozok a kórházban, ezen két nap alatt mind a 4 géppel mérek cukrot (1-1 gép SAJÁT csíkjával, és a vele "kompatibilis" csíkkal is...:rolleyes:), és a laborba is leküldök vérmintát. Biztos, hogy a második nap végére kissé nyúúúzottak lesznek az ujjaim (is), de nekem ennyit megér... SŐT! Már engem is felettébb érdekel az eredmény... :rolleyes: (Este 6 utáni cukikat labor eredménnyel nem tudok majd összevetni, ugyanis, "csak" addig dolgozok...:roll:)

Ez tetszik, biztos nagyon érdekes és tanulságos lesz az eredmény. Már-már tudományos megközelítésben…! Szuper jó!;):D:D:D (Az ujjacskáiddal azért együttérzek...most komolyan!)

Azt mondjuk nem írtad, de ugye velünk is megosztod majd a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban…?:rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci …aki kíváncsian várja az eredményt!:mrgreen:

Szia kedves Tímeácska!
Örülök hogy újra "látlak"!:rolleyes::mrgreen:
Csak és kizárólag a tudományos kíváncsiságom nem hagy nyugodni ezért érdeklődnék hogy sikerült e a teszt, és mi lett az eredmény? Ugye megosztod velünk is...valamikor...?;):roll::grin:
Üdv.,
Laci ...aki csak kíváncsi kicsit (nagyon...)!:mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Szia kedves Tímeácska!
Örülök hogy újra "látlak"!:rolleyes::mrgreen:
Csak és kizárólag a tudományos kíváncsiságom nem hagy nyugodni ezért érdeklődnék hogy sikerült e a teszt, és mi lett az eredmény? Ugye megosztod velünk is...valamikor...?;):roll::grin:
Üdv.,
Laci ...aki csak kíváncsi kicsit (nagyon...)!:mrgreen:

Kíváncsiságod nem marad kielégítetlen! Meg van a teszt, de mivel elúszott a hotmail-em :evil::evil::evil:, így nem tudtam átküldeni mail-ben Pálnak az eredményeket. Már pár hete dolgozok azon, hogy állítsák vissza a fiókomat tartalmastól, de eddig még semmi... :cry: Nos, addig is egy kevésbé szép formátumú érték-eredmény-halmazt benyomatok ide... Amint elkészültem az ebéddel... :-D (Rakott zöldbab, májgombóclevessel -leves már készen van!:))
 

blaci

Őstag
Kíváncsiságod nem marad kielégítetlen! Meg van a teszt, de mivel elúszott a hotmail-em :evil::evil::evil:, így nem tudtam átküldeni mail-ben Pálnak az eredményeket. Már pár hete dolgozok azon, hogy állítsák vissza a fiókomat tartalmastól, de eddig még semmi... :cry: Nos, addig is egy kevésbé szép formátumú érték-eredmény-halmazt benyomatok ide... Amint elkészültem az ebéddel... :-D (Rakott zöldbab, májgombóclevessel -leves már készen van!:))

Kösziiii!;):D
Üdv.,
Laci ...aki várja türelmesen!:mrgreen:

Ui.: Biztos finom lesz. Jó étvágyat az ebédhez!;):D
Nálunk zöldborsóleves van + rakott krumpli...menek is ebédelni, idő van!:rolleyes::mrgreen:
 

Mmarti

Új tag
információk gyüjtése

:confused: Még kezdő vagyok itt a fórumon. Nem vagyok még cukros, bár többször volt magasabb értékem. Szeretnék vásárolni egy vércukor mérőt:Accu Chek Avivát néztem ki. Erről a masináról szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és kérdésem az, hogy teszt csíkot lehet e kapni hozzá?:roll: Köszönettel várom az infókat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:confused: Még kezdő vagyok itt a fórumon. Nem vagyok még cukros, bár többször volt magasabb értékem. Szeretnék vásárolni egy vércukor mérőt:Accu Chek Avivát néztem ki. Erről a masináról szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és kérdésem az, hogy teszt csíkot lehet e kapni hozzá?:roll: Köszönettel várom az infókat.
Szia Mmarti!
Az Avivához legjobb tudomásom szerint nem lehet beszerezni a csíkot, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Ha mindenképpen Accu-Chek készüléket szeretnél venni, akkor az Active-ot, vagy a Go-t tudom ajánlani. Lehet hozzá csíkot kapni, igaz támogatás nélkül nem a legolcsóbb, de ha időnkénti ellenőrzésre kell akkor az nem megfizethetetlen.
Lenne még egy ajánlatom, egy oldallal előrébb Laci is ezt ajánlotta. http://www.vercukormero.com/
Ez a készülék nagyon megbízható, modern, kis vérigényű, és most akciós. Annak, aki nem használ sok csíkot, annak nagyon praktikus.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Köszönöm szépen a gyors válaszodat.Üdv:Márti
Nagyon szívesen.
Megkérdezhetem, hogy az Avivát kéz alól ajánlották? Úgy kockázatos vásárolni, mert elképzelhető, hogy azért akarják eladni, mert csík hiányában nem lehet fentartani, egyáltalán üzemeltetni. Sajnos aki nem tájékozott, könnyen alászalad egy ilyen vételnek.
Érdemes gyógyszertárban, vagy gyógyászati segédeszköz boltban venni, mert garancia jár hozzá.
 

Mmarti

Új tag
Szia Kata!
Nem használtat veszek, hanem Angliából hoznak vadi újat,ott lényegesen olcsóbb és lehet rendelni majd hozzá teszt csíkot is. Nagyon szupi kis masinának ígérkezik, a lányom orvostan hallgató és ő nézte ki, intézte. Márti
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a tájékoztatást. Így mindjárt más a helyzet, ha van hozzá csík utánpótlás.

Az Aviva nagyon szuper masina, egyik tagunknak van, az ő elmondása alapján merem ezt állítani. Úgyhogy ha megy a projekt, akkor merem ajánlani az Avivát. Itt a fórumon Mollinak (kmolli) van Avivája, minden bizonnyal segítségedre lesz a mérőkével kapcsolatban.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Márti, nekem az Accu-chek Aviva Nano a vágyam, de azt nálunk még nem lehet kapni. Az valóban nagy tudású mérőke, és igazán azok tudják kihasználni, akik naponta 8-10-szer mérik a cukorszintjüket.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Nem használtat veszek, hanem Angliából hoznak vadi újat,ott lényegesen olcsóbb és lehet rendelni majd hozzá teszt csíkot is. Nagyon szupi kis masinának ígérkezik, a lányom orvostan hallgató és ő nézte ki, intézte. Márti
Egy fontos dolgot elfelejtettem. A vásárláskor meg kell nézni a mértékegységet. Nálunk a mmol/l van használatban, de létezik a mg/dl mértékegység is. A cukormérők (kevés kivételtől eltekintve) csak az egyiket tudják. Tehát meg kell nézni, a kütyü, amit kinéztetek, az mmol/l-ben jelenítse meg a cukorszintet.
 
Oldal tetejére