Vércukormérők

napocska

Őstag
A cikk alján lévő listában lévő cukormérők tesztcsíkjaival ritkán azt tapasztalták, hogy bizonyos gyógyszerek jelenléte a vérben extrém magas vércukor eredményt okozhat, amely nem valós, így fennáll annak a veszélye, hogy aki ezt nem tudja, túl sok inzulint ad be magának, így erős hypót idézhet elő.
Azok a gyógyszerek okozhatják ezt, amelyek maltózt, galaktózt és xylózt tartalmaznak, és azoknál a tesztcsíkoknál fordult elő, amelyek GDH-PQQ technológiával készültek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A cikk alján lévő listában lévő cukormérők tesztcsíkjaival ritkán azt tapasztalták, hogy bizonyos gyógyszerek jelenléte a vérben extrém magas vércukor eredményt okozhat, amely nem valós, így fennáll annak a veszélye, hogy aki ezt nem tudja, túl sok inzulint ad be magának, így erős hypót idézhet elő.
Azok a gyógyszerek okozhatják ezt, amelyek maltózt, galaktózt és xylózt tartalmaznak, és azoknál a tesztcsíkoknál fordult elő, amelyek GDH-PQQ technológiával készültek.
Köszi, ez nagyon nagy segítség, és valóban érdekes cikk.

Én ugyan nem szedek semmilyen gyógyszert, viszont a tejnél észrevettem, hogy ha iszom, akkor rendre felborul a cukim. Általában csak hipohoz iszom, de a hipo-hiper után nehéz rendeznem a cukit.
Utánajártam, hogy hogyan működik a tej, vagyis miből áll. A tejcukor az a laktóz. A laktóz pedig áll egy molekula fruktózból és egy molekula galaktózból. A szervezet a fruktózt gyorsan hasznosítja, a galaktózt viszont később, akár 1-2 óra múlva. Nem mindenki dolgozza fel ilyen nehezen a tejet (galaktóz), de én magamnál ezt tapasztaltam.

A cikk szerint a galaktóz hamis magas cukiszint eredményt produkál, amire tévesen korrigálunk. (Feltéve, ha jól okoskodok, és a tejben lévő természetes galaktóz azonosan működik a gyógyszerek galaktóz hordanyagához.)

Köszi a fordítást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Katt ide ni...!


Szia Napocska!
Azért köszönjük ám a frappáns összefoglalót, a lényeg benne van...az pedig amit belinkeltem csak egy amolyan "rossz magyar" fordítás, de a semminél azért jobb...;):D
Üdv.,
Laci
Kerestem ezt a fordítót, és nem találtam az oldalon. Vagy csak figyelmetelenül néztem körbe.
Fel is tölthetném a google alkalmazásai közül, aztán tényleg csak egy katt.

Laci, neked is köszi a segítséget, hiszen Napocska nincs mindig velem, és te sem, hogy segíts.
 

misamaci

Aktív tag
Kerestem ezt a fordítót, és nem találtam az oldalon. Vagy csak figyelmetelenül néztem körbe.
Fel is tölthetném a google alkalmazásai közül, aztán tényleg csak egy katt.

Laci, neked is köszi a segítséget, hiszen Napocska nincs mindig velem, és te sem, hogy segíts.

Az értelmesebb böngészők (pl. Firefox) címsorába beírod: translate .... és megnyitja. :D a lefordítani kívánt oldal címét a szövegmezőbe másolod és katt. :D (egyébként: http://translate.google.com)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az értelmesebb böngészők (pl. Firefox) címsorába beírod: translate .... és megnyitja. :D a lefordítani kívánt oldal címét a szövegmezőbe másolod és katt. :D (egyébként: http://translate.google.com)
Mondtam én, hogy arany életem van, ennyi segítséggel.

Vajában az igoogle és gmail párosításomban be van állítva, ill a saját képemre van formálva a nekem kellő-tetsző dolgok. Na az itt lévő (ami megegyezik a tieddel) fordítót hiányoltam hirtelenjében a cikkben.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
.... akkor még pár karáttal hozzájárulok a napodhoz :D
IGoogle -> Új elemek hozzáadása -> webfordítás.hu (kb 3.-4. a listában)
Imádni való vagy, az be van állítva.
Viszont segíthetnél. Egyszer rátaláltam smile figurákra, de túl komolytalannak gondoltam és nem állítottam be, most pedig nem találom. Egy bohókás dolog van beállítva: Ahogy a kurzort mozgatom, egy google szempár követi a mozgást. Ez nagyon tetszik.

Útvonal tervezés, időjárás, hírek (több csatorna) HVG, nap fotói vannak beállítva. És persze dátum óra, de hát ez konstans. Talán még egy-kettő alkalmazás van, de a beállításokkal óvatos vagyok, mert nem mindegyikről tudom, hogy mire való. Ha van valami jó tipped hasznosságot illetően, akkor jöhet.
 
A cikk alján lévő listában lévő cukormérők tesztcsíkjaival ritkán azt tapasztalták, hogy bizonyos gyógyszerek jelenléte a vérben extrém magas vércukor eredményt okozhat, amely nem valós, így fennáll annak a veszélye, hogy aki ezt nem tudja, túl sok inzulint ad be magának, így erős hypót idézhet elő.
Azok a gyógyszerek okozhatják ezt, amelyek maltózt, galaktózt és xylózt tartalmaznak, és azoknál a tesztcsíkoknál fordult elő, amelyek GDH-PQQ technológiával készültek.
Bocs, csak most kerültem ide. Igen-igen, tul képp erről van szó. Nem tudom kit érint, de akinél ez van, ott bizony fontos lehet. Egy pár napos FDA hír ez, ők pedig nem szoktak viccelni.
 

gabibaba

Aktív tag
Nem olvasnám végig az egészet, úgyhogy ha valaki tudja kapásból:
- Mi kell ahhoz, hogy AC Active mérő adatait gépre tudjam tölteni? Mármint eszköz, szoftver...
- Ki lehet-e törölni az összes adatot, ami benne van a mérőben?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem olvasnám végig az egészet, úgyhogy ha valaki tudja kapásból:
- Mi kell ahhoz, hogy AC Active mérő adatait gépre tudjam tölteni? Mármint eszköz, szoftver...
- Ki lehet-e törölni az összes adatot, ami benne van a mérőben?
A számtangépes adatletöltő kütyü a SmartPix. Gyógyszertárban lehet kapni 9.900 petákért.
Az Ac A-ból csak az utolsó adatot lehet kitörölni, az összeset nem.
 

Zsu77

Új tag
AcA:1,7

Én a magam részéről minden megjegyzést,vagy utalgatást visszavonok,amit a "nyugdíjas" kijelzővel kapcsolatban csak tettem.Nagyon jól tud az jönni.
 
Oldal tetejére