Vércukormérők

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A 77 Elektronika Kft. felhívása: Dcont Cabrio vércukormérő készülékcsere


Dcont Cabrio vércukormérő készülékcsere


Cserélje le Dcont Cabrio készülékét!
Örömmel tájékoztatjuk Dcont Cabrio vércukormérő készülékkel rendelkező betegeinket, hogy 2010.03.01-2010.06.30 között csereakciót indítunk, melyben Dcont Cabrio készüléküket bruttó 2.000 Ft-ért a legújabb és legkorszerűbb Dcont Partner vércukormérőre cserélhetik.
Az akciós Dcont Partner vércukormérő szett tartalma: Dcont Partner vércukormérő készülék, zippzáras tok, használati utasítás.

A cserére a következő módon van lehetőség:
Személyesen:
77 Elektronika Kft. Dcont Szaküzletében Cím: 1116 Budapest, Fehérvári út 98.
Postai úton:
Dcont Cabrio készülékét a cserére jogosító kuponnal együtt* küldje el kizárólag ajánlott levélként a következő címre:
77 Elektronika Kft. 1116 Budapest, Fehérvári út 98.
Postafordultával, utánvéttel küldjük Önnek a Dcont Partner cserekészüléket,
(postaköltség: 1.250,- Ft)
(Portós és utánvétes csomagot nem áll módunkban átvenni.)

További információ a 06 80/27-77-77 ingyenesen hívható zöldszámon.

*A kitöltendő cserére jogosító kupon a www.e77.hu weboldalról tölthető le, illetve elérhető a csere helyszínén.
 

Cupika

Új tag
D cont partner vércukormérő

Nekem is több gépem van biztonsági okokból.
Természetesen azt vagyok kénytelen használni, amit a TB támogat.
Ez a D cont készülék, ami tavaly tavasszal volt 1 éves. Összel kicserélték, mert állandóan hibát jelzett és nem mért már 17 C foknál.
Azóta még rosszabb a helyzet, mert a csere után ismét javítás következett és utánna már hangjelzést sem ad.
Természetesen ha hüvösebb helyen vagyok, akkor nem mér csak akkor,ha lehetőség van valahol felmelegíteni.
Márpedig a cukorbetegnak évszaktól függetlenül kell mérnie még az utcán is. Az előző gépeimmel nem is volt ilyen jellegű probléma.

Amit javítani lehetne a hőmérsékleten kivül, a készülék rendelkezhetne pl. háttérvilágítással. Ugyanis vannak olyan szituációk amikor sötétben kell mérni.

Jelenleg egy olcsó kinai (4500Ft) ,,vacakot" használok, mert azt nem kell melegígteni a hűvös időben és kitünően működik!! Csak a teszt csíkot nem támogatják. Hát ezt hívják lobbynak és ÜZLETNEK!

a 77 elektronikai Kft. érdekesen ált a felvetett problémához:
Hát az természetes, hogy hidegben nem működik! Szerintem nem természetes, hogy 14-18 C foknál nem működik a gép.
s ha nekik természetes, akkor írják rá a gépre hogy csak nyári időben, bocsi az sem jó- Ugyanis melegben sem működik- 30 C nál árnyékban sem mér.
Ezt elfelejtették kiemelni, akkor is amikor a TB támogatást adott rá. Most 7 évig nem kapok másfajta gépet csak ha a teljes összeget kifizetem. és mást nem is támogat a TB.

Lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém ezzel a géppel??Mindenesetre fura.
A teszt szerintem sem jó arra, amire hivatott lenne.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit javítani lehetne a hőmérsékleten kivül, a készülék rendelkezhetne pl. háttérvilágítással. Ugyanis vannak olyan szituációk amikor sötétben kell mérni.
Már nem is kell olyan messzire menni, van nálunk is háttérvilágítós cukormérő az Abbott terméke:
http://www.vercukormero.com/

Az ára szuper, és a csík is támogatott. Gépet nem csak 6 évente lehet megvenni, amikor receptre jogosult rá az ember, hanem bármikor. Receptre is csak 50% támogatás van rá, és a cukormérésben nem a gép jelenti a kiadást, hanem havonta a csík.
2-3 doboz csík árából meg lehet venni egy cukormérőt.

De van nem világítós cukimérő is, az Accu-Chek gépei, azzal is jól lehet boldogulni akár extrém körülmények között is. A D-Contos (77-e) gépeknél tapasztalt hiányosságok egyiknél sem lelhetők fel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém ezzel a géppel??Mindenesetre fura.

Biztos, hogy nem vagy egyedül. 20-30-50 oldalakat visszalapozhatsz, találsz bőven D-Contos nemtetszéseket.

Egyébként réges-régen én is D-Contos voltam, és nekem is problémáim voltak a géppel. Én is felküldtem a 77-e-nek a masinát, és visszakapva sem működött tökéletesen. Nálam viszont kedvesek, udvariasak és segítőkészek voltak, de az a gép használhatóságán nem változtatott.
A D-Cont ujjszúróját pedig amint volt egy akció a patikában, lecseréltem egy Accu-Chek-es ujjszúróra. Aztán az első adandó alkalommal, amint lehetett, vettem egy Accu-Chek Active gépet. Azt azóta is használom, mellette az Accu-Chek Go-t, és az Xceed-ed. Tökéletesen működnek hidegben, melegben, napfényben, az Xceed pedig sötétben háttérvilágítással.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Dcont Cabrio vércukormérő készülékcsere


Cserélje le Dcont Cabrio készülékét!

Köszi, én élek a lehetőséggel, mármint szólok a kolléganőmnek, az anyukája biztos lecseréli.
A kolléganőm anyukájánál terjed a hír a faluban, hogy van ez a nagyszerű akció. Sokan használnak régi Cabriót, és tervezik a cserét, és köszönik ők is az infot, nagyon örülnek neki.
 

Cupika

Új tag
Vércukormérő karóra

Szép hétvégét Mindenkinek!

Ha valakinek van angoloktól hozott vércukormérő karórája, kérem irja le a tapasztalatait és azt, hogy változott e a sensorok ára ?
Olcsóbb vagy drágább lett?

Az ujjaim érzéketlenek ill. az ujbegyek fájnak a 34 éve tartó szurkálástól.
A vércukrom elég pocsék és naponta legalább 6-7 alkalommal mérek.

Már egyre nehezebben viselem. jó lenne egy kis könnyebbség az éltben.

Várom az infókat.

Köszönettel: Cupi
 

umbra08

Aktív tag
Szép hétvégét Mindenkinek!

Ha valakinek van angoloktól hozott vércukormérő karórája, kérem irja le a tapasztalatait és azt, hogy változott e a sensorok ára ?
Olcsóbb vagy drágább lett?

Az ujjaim érzéketlenek ill. az ujbegyek fájnak a 34 éve tartó szurkálástól.
A vércukrom elég pocsék és naponta legalább 6-7 alkalommal mérek.

Már egyre nehezebben viselem. jó lenne egy kis könnyebbség az éltben.

Várom az infókat.

Köszönettel: Cupi

Szia Cupi!
Milyen ez a vércukormérő karóra? Még nem is hallottam.
Mi a neve? Hol lehet utánanézni?

Üdv:
umbra
 

umbra08

Aktív tag
Szép hétvégét Mindenkinek!

Ha valakinek van angoloktól hozott vércukormérő karórája, kérem irja le a tapasztalatait és azt, hogy változott e a sensorok ára ?
Olcsóbb vagy drágább lett?

Az ujjaim érzéketlenek ill. az ujbegyek fájnak a 34 éve tartó szurkálástól.
A vércukrom elég pocsék és naponta legalább 6-7 alkalommal mérek.

Már egyre nehezebben viselem. jó lenne egy kis könnyebbség az éltben.

Várom az infókat.

Köszönettel: Cupi


Úgy néz ki, nem vált be:

http://diabetesonline.hu/kezeles/a-cukorbetegseg/95/150-glucowatch
 

vili79

Új tag
Győr-Sopron megyében a győri diabétesz gondozóban cseréli a Cabriót Partnerre, 2'000Ft ellenében a cég megbízottja. Ezért a közelben élőknek nem szükséges a postaköltség, vagy a 11. kerületbe utazás.
 

vili79

Új tag
A Partner előnyei a Cabrioval szemben a heted annyi minta mennyiség. Ennek következtében jóval kisebb sebet lehet, kell ejteni. A mintavétel sajátossága miatt lehetőség van alternatív vérvételi helyekre, vagyis a tenyér, alkar stb. A gép a tesztcsík behelyezésekor bekapcsol, a mérés után egy gomb megnyomásakor kilökődik és kikapcsol, természetesen az eredményeket tárolja. A program képes a mért mennyiségtől függetlenül 7, 14, 30 napos átlagot számítani. A hozzávaló tesztcsíkkal lehetőség van a kódolást a manuális helyett kártyával elvégezni, a kártya megtalálható a dobozban. A Partner hangjelzésekkel segíti a felhasználót. Képes öröknaptár használatára szemben a Cabrioval. A működéséhez elég egy elem, amit ha egy percen belül cserél ki a felhasználó, akkor minden adat megőrződik. Ha nem egy percen belül történik meg az új elem behelyezése, akkor is megőrzi a mérési eredményeket, a kód értéket és a beállításokat, csak a naptárt kell újraállítani. Az elem egy kihúzható fiókban van, cseréje sokkal egyszerűbb mint az öreg elődjénél. A hozzávaló csík kemény nyolc forinttal lesz olcsóbb mint a Cabrioé. Képes (sajnos csak) infrán keresztül kommunikálni a számítógéppel, amihez be kell szerezni egy adaptert. A C test-et kivonják lassan a forgalomból.
Hátránya, az összeszerelés és az anyag minősége, kevésbé masszív mint a Cabrio.
 
Oldal tetejére