Vércukormérők

Sziasztok!
1 hete használom a méry minit, egy D-cont Personal helyett. Eddig nagyon bejön, igaz az első példány amit küldtek halott volt (azt mondták a mininél 6% a meghibásodási arány, ez elég magas, a nagy mérynél csak 1%). Szériahiba, fél óra alatt lemeríti az elemet.
Megváltás a Personál után, gyors, kicsi, egyszerű (nem kell gombot nyomogatni), kevés vér kell hozzá.
Nekem nagyon bejött.
 

dg

Őstag
Sziasztok!
1 hete használom a méry minit, egy D-cont Personal helyett. Eddig nagyon bejön, igaz az első példány amit küldtek halott volt (azt mondták a mininél 6% a meghibásodási arány, ez elég magas, a nagy mérynél csak 1%). Szériahiba, fél óra alatt lemeríti az elemet.
Megváltás a Personál után, gyors, kicsi, egyszerű (nem kell gombot nyomogatni), kevés vér kell hozzá.
Nekem nagyon bejött.


De jó, hogy ezt leírtad!
Már készültem megkérdezni tőletek, beszerezte-e már valaki a minit?
Én mindenképp ki fogom próbálni, ha lesz egy kis tőkém rá.
 

barbi766

Új tag
márka/típus..

sziasztok!

édesapámnak szeretnék egy megbízható vércukormérőt.
ki milyen márkát/típust javasol, ami megbízható, ár/érték arányban jó, és a kiegészítők is tűrhető áron vannak, ill. folyamatosan lehet kapni?

köszi!
 

dg

Őstag
sziasztok!

édesapámnak szeretnék egy megbízható vércukormérőt.
ki milyen márkát/típust javasol, ami megbízható, ár/érték arányban jó, és a kiegészítők is tűrhető áron vannak, ill. folyamatosan lehet kapni?

köszi!


A választás attól is függ, hogy élvez-e valamiféle támogatottságot a TB részéről az édesapád.
Ha nem , és zsebből kell finanszírozni mindent, jelenleg a Mery cukormérő fenntartása a leggazdaságosabb és jobb készülék, mint a 77E bármely, jelenleg forgalomban lévő készüléke.
 

barbi766

Új tag
szia
nem inzulinos apukám, akkor lehet, hogy nem..(?)
igen, a Méryt szerettem volna még kérdezni, abból is a mini, vagy a normál a jobb?
köszönöm!
 

barbi766

Új tag
egyáltalán Mérynél mi a különbség a mini ill. a normál között?
édesapám szeme elég rossz, ez szempont lehet, olyan kütyü kéne, ahol jól látszódnak a számok:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De jó, hogy ezt leírtad!
Már készültem megkérdezni tőletek, beszerezte-e már valaki a minit?
Én mindenképp ki fogom próbálni, ha lesz egy kis tőkém rá.
Nem javaslom. A memóriája 20 mérést tárol, nem átlagol. A mi (és a ti) igényetek ettől jóval magasabb. Nem próbáltam, ezt csak a leírásából tudom.
Persze tartaléknak hasznos lehet, de akkor meg két mérőkéből adatokat visszakeresni még bonyolultabb.
 

dg

Őstag
Ez így önmagában erős túlzás. De az vitathatatlan tény hogy jelenleg ez a legolcsóbb és az ár/érték aránya jó.


Én a DCont Personallal és Optimummal hasonlítottam össze. Jobb. Ezzel együttvéve tartom azt a véleményemet, hogy az Optimummal hasonló minőségi kategóriába esik, ahol az Optimum képviseli az alacsonyabb nívót. Vannak nem tesző dolgok a Meryben is, de azok fajsúlyilag nem nyomnak annyit, mint a DCont legzavaróbb hiányosságai/hibái.
 

dg

Őstag
Nem javaslom. A memóriája 20 mérést tárol, nem átlagol. A mi (és a ti) igényetek ettől jóval magasabb. Nem próbáltam, ezt csak a leírásából tudom.
Persze tartaléknak hasznos lehet, de akkor meg két mérőkéből adatokat visszakeresni még bonyolultabb.


Igen, igen. Én is így gondolom: tartalékosnak. Ugye jól láttam, ugyanaz a csík való bele, mint a "nagyobbik" Merybe?
 
Én a DCont Personallal és Optimummal hasonlítottam össze. Jobb. Ezzel együttvéve tartom azt a véleményemet, hogy az Optimummal hasonló minőségi kategóriába esik, ahol az Optimum képviseli az alacsonyabb nívót. Vannak nem tesző dolgok a Meryben is, de azok fajsúlyilag nem nyomnak annyit, mint a DCont legzavaróbb hiányosságai/hibái.

Az eredeti állítás úgy hangzott hogy "jobb készülék, mint a 77E bármely, jelenleg forgalomban lévő készüléke" és ez ugye nem ugyanaz amit most írtál :)

Egyébként egyetértek, a Optimum-al kb egyforma minőségű a Méry, azzal a különbséggel hogy távol keleten gyártják, ennek megfelelően jóval olcsóbb és emiatt az ár/érték aránya jobb. A Partner pl jobb mérő mint a Méry bármely gépe, de az meg ugye indokolatlanul drága.
 

dg

Őstag
Az eredeti állítás úgy hangzott hogy "jobb készülék, mint a 77E bármely, jelenleg forgalomban lévő készüléke" és ez ugye nem ugyanaz amit most írtál :)

. A Partner pl jobb mérő mint a Méry bármely gépe, de az meg ugye indokolatlanul drága.


Tényleg egy kalap alá vettem az összes 77E-t, de ebben az általánosításban benne volt mindaz, amit ebbe a topikba írtunk a DContokról az idők folyamán. Az igaz, hogy kifejezetten a Partnerre nem olvastam beszámolót (ha van mégis, szóljatok)

A Partner mennyiben jobb a Merynél?
(Azt máris jelzem, hogy végfelhasználóként ugyan érdekel, de azért annyira mégsem, hogy hogyan oldják meg a cégek a megbízható használhatóságot.)
 

dg

Őstag
arra a Partnerre gondolsz, amit a 77 forgalmaz?
ott ha jól tudom 9000.- körül van..


Fényérzékenyek a DCont gépei és a hőmérséklet is nagyon bezavarja őket, mérni a kellőnél kevesebb vércseppel is vígan mér (sőt, vércsepp nélkül is tud), így sok az alulmérés (de tapasztaltam már döbbenetes felülmérést is), és sok az elpazarolt csík.

Hogy a DCont Partnerre mindez igaz-e, azt nem tudom, de Péter biztosan! :dr_31:
 
Hogy a DCont Partnerre mindez igaz-e, azt nem tudom, de Péter biztosan! :dr_31:
Sajnos nem biztosan :( Erről a gépről van a legkevesebb tapasztalatom. Az amit leírtál (fény és hőérzékenység) minden E77 gépre igaz, ez tény. Hiszen mindegyik ugyanazon az elven mér, ezt nem lehet kikerülni. Egyébként a világon ez a mérési elv a kevésbé elfogadott (mondhatni kiveszőfélben van), ellentétben a Méry vagy az Abbott mérési elvével (kémiai) ami meg felfutó ágban van.

Viszont a Partnerben elvileg kiküszöböltek pár nagy hiányosságot, illetve méretben és súlyban is sokkal közelebb áll egy modern mérőhöz. Csak ugye 9000 az 9000, ez nagyon sok. A Méry cserével 2000, az Xceed újonnan csere nélkül 5000, ha csak a mérőt nézzük akkor ez bizony sok.

Ha az árat nem nézzük akkor a Partner van olyan jó mint a Méry (nem hiszem hogy jobb, kb egyformák), csak ugye nem vagyunk hülyék és bizony nézzük az árat is :)

Egyébként az E77 beharangozott új mérőjére leszek kíváncsi, ha nem akarnak kiszorulni a piacról akkor valami használhatót kell kitalálniuk.
 

dg

Őstag
Hát igen. Fel lehet a gatyót kötnie a 77E-nek, én is kíváncsian várom, mivel rukkolnak elő.
Az minden estre szembeötlő és markáns különbség a DCont Optimum és a Mery közt, hogy nem kell a fényre figyelni -- na és én erre mondtam azt, hogy igazából engem ez érdekel, hiszen ez egy mindennapos használat mellet nagyon is fontos! Az meg csak érdekesség számomra, hogy ezt egyikük-másikuk hogy oldja meg. Szóval, nem azért fogom a Meryt előnyben részesíteni, mert korszerűbbnek mondott technológiát alkalmaz, hanem mert nem produkál annyi kellemetlenséget, mint a másik -- nekem ez a fontos. (Mielőtt úgy tűnne, Meryt az egekbe magasztalom, leszögezem, azért van egy kis zűr vele is).
 

manocs

Új tag
Valószínűleg a pumpa miatt változtak meg az igényeim, engem már csak a fény és hő probléma érdekelt, hiszen átlagot számol nekem a minimedes program, amire feltudom tölteni a pumpából az adatokat. A mért cukrokat meg egyből beírom. Szóval mi még a mézesheteket éljük Méryvel. (csak ez a hülye név ne lenne....)
 
Nem javaslom. A memóriája 20 mérést tárol, nem átlagol. A mi (és a ti) igényetek ettől jóval magasabb. Nem próbáltam, ezt csak a leírásából tudom.
Persze tartaléknak hasznos lehet, de akkor meg két mérőkéből adatokat visszakeresni még bonyolultabb.

Szia!
Nekem bőven elég a 20 pontos memória, az 4 napi mérés kb. Ettől régebbre nem szoktam visszatekinteni, mert nem igazán befolyásolja a jelenlegi állapotomat. Az átlaggal meg vigyázni kell, mert könnyen elfedi a rossz (kiugró) értékeket.
Én egy ilyen egyszerű, kicsi gépre vágytam évek óta. Számomra sajnos a 77Elektronika is rossz irányba fejleszt. (nagy számok, az értékek felolvasása). A Roche-nak vannak jó gépei, csak nálunk nem elérhetőek.
 
Oldal tetejére