Vércukormérők

christina

Őstag
Ma a kis patikában ahová járok, megkérdeztem van-e nekik a Méryhez csík (a kirakatban a cukimérők között ugyanis nem láttam a Méryt- bár nem volt nagy a választék), és tudták miről van szó, sőt volt is nekik 1 dobozzal.:cool:
Mert a jövő hónapban átállunk mi is a Personalról Méryre.:D
 

dg

Őstag
Ma a kis patikában ahová járok, megkérdeztem van-e nekik a Méryhez csík (a kirakatban a cukimérők között ugyanis nem láttam a Méryt- bár nem volt nagy a választék), és tudták miről van szó, sőt volt is nekik 1 dobozzal.:cool:
Mert a jövő hónapban átállunk mi is a Personalról Méryre.:D


Akkor már lottózni ne menj ebben a hónapban, mert a szerencse-kvótádat kimerítetted! :)
 
A Méry-vel kapcsolatban:
a csipogás kikapcsolhatatlansága engem is rettentően zavar kb. az általatok is felsorolt okok miatt. Viszont amikor nem számít, hogy "hangos", akkor hasznos, hogy tudom, hogy hol tartok a mérésben és jól működik. Még azt is el tudnám fogadni, hogy mindig csipog, ha nem lenne ennyire hangos, hanem csak mint pl. az Xceed. Az a gyanúm, hogy megpróbálták kitalálni, hogy mi lenne jó a felhasználónak, de csak felemás sikerrel. Hasonlóan a mosolygó-szomorú jel, ami ahogy Grácia is írta, ebben a formában gyakorlatilag értelmetlen.
Az utóbbi időben tapasztaltam, hogy a csík bedugásakor hibaüzenetet ad, csak második-harmadik próbálkozásra fogadja el. Ti tapasztaltatok ilyent?
A minit használja valaki? Milyenek a tapasztalatok? Ha az is legalább olyan, mint a nagytestvére, akkor az akcióban érdemes beszerezni egyet, legalábbis nekem.
Akkor már csak egy mini ujjszúrót kellene találni :)
 

napocska

Őstag
Még nem mérünk rendszeresen a Méryvel, mert van még bőven Xceed-hez való tesztcsíkunk, így most is azt használjuk. Azt gondoltam, hogy következő alkalommal Méry tesztcsíkot íratok fel, és akkor próbálom ki igazán.
Én azt tapasztaltam, az eddigi tesztelgetés során hogy kevesebb, mint elegendő vérrel is mért, és 1,5-öt mutatott. Még egyszer mértünk, az meg 5,3 volt. Az Xceednél olyan szépen, egyértelműen látszik, hogy szívja fel a vért, és csipog, mikor tele van, de látszik is, rendesen.
 

linus

Tag
Nekem, illetve a gyereknek nem élmény néha a méry-vel mérni, mert ha 6,6 felett van a cukra kérdezi kétségbeesetten hogy hol a mosolygós bácsi??? Sír, Anya sír a bácsi. Pedig egy 7,0-es eredmény még nem rossz.Szerintem.
 
Én eddig egy gyógyszertárban (nálunk a legnagyobban) próbáltam feliratni Méry tesztcsíkot, nem is hallottak róla. A gépben aztán megtalálta, rendeltek is, de másnap azt mondták a nagyker nem tud hozni. Úgyhogy most ezzel a gyógyszerszállítóval próbálkozok.
 

borka

Őstag
Én eddig egy gyógyszertárban (nálunk a legnagyobban) próbáltam feliratni Méry tesztcsíkot, nem is hallottak róla. A gépben aztán megtalálta, rendeltek is, de másnap azt mondták a nagyker nem tud hozni. Úgyhogy most ezzel a gyógyszerszállítóval próbálkozok.

Nem akarnak vele foglalkozni,mert nem hiszem,hogy nem tudnának szállítani.A Méry-nél,ha meg rendeled, azt is megmondhatnád,hogy melyik volt az a gyógyszertár ahol ez történt.

A csipogásnak a kikapcsolását,ill. hangerejének szabályozását talán,majd egy újabb generációnál figyelembe veszik,mivel programot kell változtatni.(Szerintem:o )
Nagyon praktikus,hogy csipog(bár egy kicsit hangos) mert így biztos lehetsz benne,hogy a csík a helyén van, ill. megfelelő mennyiségű vér szívott fel a méréshez.
Itt említeném meg ami szintén kapcsolódna Poe felméréséhez,(lásd insulinpumpa) mivel ezt a készüléket a gyengénlátók is tuják használni.(igaz,hogy nem mondja meg az mért eredményt és nem is tapintható de....)
Bárcsak a pumpának lenne ilyen hangereje.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez a csipogás dolog tényleg nagyon jó lenne, ha a felhasználó maga dönthetné el, hogy csipogjon vagy sem. Nem hinném, hogy technikailag nagyobb feladat lenne a ki,- bekapcsolás funkcióját beépíteni, mint azt, hogy jelezzen-e valamely időpontban.

A Go-nál ki lehet kapcsolni minden hangjelzést, de nekem információ értékű.
Engem nem zavar, de biztos másképp ítélném meg a dolgot, ha a gyerkőcömnek mérném éjszaka.
A melóhelyen viszont csipog rendesen, 9:30-kor még figyelmeztet is, hogy mérjek. Van, hogy éppen nem vagyok bent az irodában, akkor a kolléganőim szólnak, hogy mérjek, amikor visszamegyek. Csipog akkor is, ha jelzi, hogy lehet a vért a csíkhoz rakni, ha alacsony vagy magas az érték, és ha visszanézem az adatokat.
Kérdeztem is tőlük, hogy nem zavarja-e őket, de nem.

Az Xceed viszont a csipogáshoz képest inkább egy kellemes kis dallamot hallat.
 
Amikor a Méryről érdeklődtem a forgalmazónál, ott azt mondták, hogy az Alma Patikákkal van szerződésük, így ott kapható a készülék és tesztcsík is.
http://www.almapatika.hu/patikak
Én is egy ilyen patikában vettem -(becseréltem) a készüléket (készletről) és tesztcsík is mindig van készleten.
 
Nem akarnak vele foglalkozni,mert nem hiszem,hogy nem tudnának szállítani.A Méry-nél,ha meg rendeled, azt is megmondhatnád,hogy melyik volt az a gyógyszertár ahol ez történt.
Rendelni nem a Dicare-nél kell, hanem a Gyógyszerszállító Kft.-nél, a két cég csak szerződéses viszonyban van (pont a gyógyszertári beszerezhetetlenség miatt)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Dunaújvárosban is van egy patika, ahol lehet kapni és becserélni a kütyüt.
A Mery honlapján fel vannak sorolva ezek a patikák, ahol van csere-bere és készülék forgalmazás. A többi patikában pedig a csíkot is meg lehet venni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
http://mobilarena.hu/hir/sanofi-aventis_vercukorszintmero_iphone-hoz.html

Erre kíváncsi leszek, nyilván nem a tömeges ellátás vele a cél, de érdekes lehet.
Hű, de csecse. Eddig is voltak mobiltelos variánsok, ám nálunk egyik sem vert gyökeret, pont az általad vázolt probléma miatt.
Örülünk, ha egy jobb vc mérő kütyühöz jutunk és a csíkot is ki tudjuk perkálni, nem hogy egy iPhone-hoz még egy 21 ezres kiegészítőt is vegyünk.
Azért el kell ismerni, dizájnos, és valóban ez a jövő. (Igaz nekünk még a jelen is elérhetetlen :()
 

dg

Őstag
Látom közben válaszolt más, én is Almában vettem, minden gond nélkül emelte le a csaj a polcról.


Felbuzdúlva, neten megnéztem az Alma patikákat. Fehérváron ugyan nem Almának hívják, de a csoport tagja. Szintén polcon volt a csík, itt is! Úgyhogy köszönet nektek: már a megrendelés problémájával sem kell törődnöm! Ott kapható, gond nélkül!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egy hétvégi rendezvényen tartott ingyenes vc mérésen ismét bebizonyosodott, hogy mire elég egy D-Contos Partner vc mérő. :rolleyes:
A Partner két mérésből mért egy 1,4-et, aztán egy 1,9-et. A saját Go-mal a mérés 3,4-et mutatott, Borka Mery-jével pedig 3,2-t. :)
 

zsuzsa

Új tag
Amikor a partner ilyet nért régen akkor mi mértünk mégegyszer, mert sajnos mér akkor is ha kevés a vércsepp csak nem pontosan, volt hogy mért egy 1,6 ot aztán egy 3,2-t. Sokszor kellett ismételni nagyon stix takarékos volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lehet, hogy én rosszul írtam, nem Partner, hanem Personal, már nem tudom biztosan, csak azt, hogy D-Contos 77-es gép. Végül is mindegy, mert egy kutya. De asszem Personal, ahogy Borka mondja.
 
Oldal tetejére