Vércukormérők

borka

Őstag
Sziasztok!
Benneteket olvasva határoztam el magam, hogy megveszem a Mery v.c.mérőt. Volt elfekvőben egy DCont Cabrio, azt cseréltem be, így került 2000 Ft-ba. Nos első lelkesedésem kissé alábbhagyott. Évek óta egy Dcont Personal-t használok, nekem soha nem volt vele problémám, most azzal hasonlítgatom a Mery-t. Ma reggel hypoztam, ez nálam kb 3 mmol/l-nél már érződik. A Mary 4,1-et mért a Personal 3,2-t, gyorsan mértem mégegyet a Mery-vel és 4,2-t mutatott. Gondoltam ez picit többet mér nem akkora baj, majd megszokom. De estére sajna felment a cukrom, a Personal 14-et mért a Mery 20-at, ez azért már komoly eltérés, ráadásul gyorsan egy másik ujjból is mértem a Mery-vel az meg 18 volt. Ezek tükrében kezdem elveszíteni a bizalmamat benne. Egyébként a Personal kb jól mérte, mert a tesztcsíkja ugye színkóddal is összehasonlítható a doboz oldalán. Tudom a Mery egy képlet alapján próbálja megbecsülni a kapilláris vérből a vénás labor értéket, de ez akkor is túl nagy eltérés. Egyrészt koránt sem mindegy, hogy 14 vagy 20 (bár mindegyik rossz, most ebbe ne menjünk bele), pláne önmagához képest is szór rendesen, hisz 1 percen belül 20 majd 18. Akik használják, szoktak egymás után rögtön 2-szer 3-szor is mérni néha ellenőrzésképpen? A hozzá kapott tesztoldattal a megadott határokon belüli értéket produkál, azaz elvileg jó a készülék.
Előre is köszi a válaszokat. (egyébként 20 éve inzulinozom magamat, most napi 5-ször, tehát nem vagyok kezdő)

Üdvözlünk a fórumon.

A két gépet soha ne akard összehasonlítani,mert más-más elven működnek.
Még egy gyártó két azonos gépe sem fog egyforma eredményeket mutatni.
Keresd meg MPéter hozzászólásait és szerintem mindenre kapsz választ.(Mutasd MPéter összes témáját)
A másodszori Méry ellenőrzésnél,miért nem nézted meg a Personálall is?
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Benneteket olvasva határoztam el magam, hogy megveszem a Mery v.c.mérőt. Volt elfekvőben egy DCont Cabrio, azt cseréltem be, így került 2000 Ft-ba. Nos első lelkesedésem kissé alábbhagyott. Évek óta egy Dcont Personal-t használok, nekem soha nem volt vele problémám, most azzal hasonlítgatom a Mery-t. Ma reggel hypoztam, ez nálam kb 3 mmol/l-nél már érződik. A Mary 4,1-et mért a Personal 3,2-t, gyorsan mértem mégegyet a Mery-vel és 4,2-t mutatott. Gondoltam ez picit többet mér nem akkora baj, majd megszokom. De estére sajna felment a cukrom, a Personal 14-et mért a Mery 20-at, ez azért már komoly eltérés, ráadásul gyorsan egy másik ujjból is mértem a Mery-vel az meg 18 volt. Ezek tükrében kezdem elveszíteni a bizalmamat benne. Egyébként a Personal kb jól mérte, mert a tesztcsíkja ugye színkóddal is összehasonlítható a doboz oldalán. Tudom a Mery egy képlet alapján próbálja megbecsülni a kapilláris vérből a vénás labor értéket, de ez akkor is túl nagy eltérés. Egyrészt koránt sem mindegy, hogy 14 vagy 20 (bár mindegyik rossz, most ebbe ne menjünk bele), pláne önmagához képest is szór rendesen, hisz 1 percen belül 20 majd 18. Akik használják, szoktak egymás után rögtön 2-szer 3-szor is mérni néha ellenőrzésképpen? A hozzá kapott tesztoldattal a megadott határokon belüli értéket produkál, azaz elvileg jó a készülék.
Előre is köszi a válaszokat. (egyébként 20 éve inzulinozom magamat, most napi 5-ször, tehát nem vagyok kezdő)


Szia!

Én DCont Optimummal vetettem össze a Méryt. Dacára technikai paramétereiknek, közel azonos eredményeket hozott a két gép, elhanyagolható eltéréssel, s ez érdekes módon, minden tartományban így volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nos első lelkesedésem kissé alábbhagyott.
Ha nem vagy vele megelégedve, próbáld meg felvenni a kapcsolatot a céggel, és mondd el, hogy mi a probléma. Elképzelhető, hogy vagy kicserélik, vagy visszaadják a gép árát. Biztos találnak megoldást.
Na használj olyan gépet, amiben nem bízol.

Kérdés, hogy magas értéknél melyik gép mérése áll(na) közelebb egy labor eredményhez. Ha van még rá lehetőséged, akkor érdemes lenne laborral összemérni a gépeket. Lehet, hogy csalódtál az új kütyüben, de biztos vagy a régi pontosságában magas cukornál?
 

Pegazus72

Új tag
Üdvözlünk a fórumon.

A két gépet soha ne akard összehasonlítani,mert más-más elven működnek.
Még egy gyártó két azonos gépe sem fog egyforma eredményeket mutatni.
Keresd meg MPéter hozzászólásait és szerintem mindenre kapsz választ.(Mutasd MPéter összes témáját)
A másodszori Méry ellenőrzésnél,miért nem nézted meg a Personálall is?

Szia!
Persze igazad van, de ha azt vesszük 4,2-es cukor még messze nem hypo, sőt egy egészséges embernek éhgyomorra pont jó érték, én meg hypoztam mikor a Méry ennyit mért. Ekkor ugye a Personal 3-at mutatott, ami viszont már hihető korai hyponak, én korán megérzem.
Egyébként épp most mértem mindkettővel és 2 tized volt az eltérés, tehát mondhatni azonos, ez 8,2 volt a Méry-n, 8 a Personallal. Abban egyet értünk, hogy a 2 gép más elven mér, meg van megengedett hibahatár is, de ugye egyáltalán nem mindegy hány % ez a hiba, alacsony cukornál nem mindegy, hogy 4,2 avagy 3.
Egyébként tetszene a Méry, mert kisebb, könnyebb, magától be/kikapcsol. Az ára nem is érdekel mert 2000-et fizettem, nem összeg egy mérőért szerintem, mondhatni ingyen volt, hisz évekig használhatunk egy ilyen gépet, egy mozijegy is 1500 pénz. Úgy gondolom 6 alatti cukornál max 0,5 mmol/l eltérés lehetne, kicsit feljebb mondjuk 1, nagyon magasnál meg kb 2. Persze ez amolyan szamárvezető az én agyamban, mert feltételezem minden készüléket igyekeznek a valósághoz minél pontosabban közelítővé tenni. Mivel 5-ször lövöm magam egy nap inzulinnal, most 3 hónapra felírtak 9 doboz tesztcsíkot, amit ki is váltottam, ergo ezt mindenképp elhasználom a Méry-vel, aztán meglátom hogy ezt használom-e tovább, vagy marad a Personal. Ha meg jövőre bejönne az Accu-Chek Nano lehet beruháznék rá, erre nem sajnálom, hisz életem végéig kísért a cukor :(
 

Pegazus72

Új tag
Ha nem vagy vele megelégedve, próbáld meg felvenni a kapcsolatot a céggel, és mondd el, hogy mi a probléma. Elképzelhető, hogy vagy kicserélik, vagy visszaadják a gép árát. Biztos találnak megoldást.
Na használj olyan gépet, amiben nem bízol.

Kérdés, hogy magas értéknél melyik gép mérése áll(na) közelebb egy labor eredményhez. Ha van még rá lehetőséged, akkor érdemes lenne laborral összemérni a gépeket. Lehet, hogy csalódtál az új kütyüben, de biztos vagy a régi pontosságában magas cukornál?

Szia!
Pár napja nyüstölöm csak a jószágot, még semmiképp nem viszem vissza. Egyébként mondom, hogy nem azt várom, hogy egyezzen a két gép mérése, csak relatíve ne legyen nagy a két mérés eltérése. Legközelebb 3 hónap múlva megyek laborba, akkor majd vérvétel előtt mérek mindegyikkel egyet, aztán majd kiderül a tuti ;)
 

Pegazus72

Új tag
Ja még annyit, hogy engem is idegesít a csipogása, mert egyrészt hangos, másrészt kellemetlen pl munkahelyen. Igazán lehetne ez a szolgáltatása opcionális, mint már mások is megemlítették ezt. Azért ha valakinek van régi vagy rossz mérője, érdemes becserélni, mert olcsó a gép, és 1 doboz csík hozzá, ha a doki írja fel akkor csak 500 valamennyi Ft, ami elég barátságos ár 50 db csíkért.
 

Pegazus72

Új tag
Ha nem vagy vele megelégedve, próbáld meg felvenni a kapcsolatot a céggel, és mondd el, hogy mi a probléma. Elképzelhető, hogy vagy kicserélik, vagy visszaadják a gép árát. Biztos találnak megoldást.
Na használj olyan gépet, amiben nem bízol.

Kérdés, hogy magas értéknél melyik gép mérése áll(na) közelebb egy labor eredményhez. Ha van még rá lehetőséged, akkor érdemes lenne laborral összemérni a gépeket. Lehet, hogy csalódtál az új kütyüben, de biztos vagy a régi pontosságában magas cukornál?

Szia Kata!
Persze,hogy nem vagyok biztos a régi gépben sem magas cukornál, de 10 alatt talán jól mér, hisz a hypoimat is hihetően méri. Ha meg néha felmegy nagyon, akkor nem is annyira nagy katasztrófa, ha kicsit téved, azaz tök mindegy, hogy 15-öt vagy 17-et mutat, mindegyik kb ugyanolyan nagyon rossz tartományba esik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!
Pár napja nyüstölöm csak a jószágot, még semmiképp nem viszem vissza. Egyébként mondom, hogy nem azt várom, hogy egyezzen a két gép mérése, csak relatíve ne legyen nagy a két mérés eltérése. Legközelebb 3 hónap múlva megyek laborba, akkor majd vérvétel előtt mérek mindegyikkel egyet, aztán majd kiderül a tuti ;)
Egy alkalommal én is mindhárom gépet bevittem a vérvételre, hogy ne csak a laborral, hanem egymással is összehasonlítsam a kütyüket.
Mivel 6 körül volt a labor, így mindegyik mérő akörüli értéket mutatott, jelentéktelen volt az eltérés, mondhatnám tűréshatáron belül volt.

Más a helyzet akkor, amikor magas a cukor. Mindegyik mérőnél %-os arányban lényegesen nagyobb a szórás a labor értékéhez képest és egymáshoz képest is. A bibi az, hogy egy ismételt összehasonlító mérés során már lehetséges, hogy nem az a kütyü bizonyul pontosabbnak, mint az előző alakommal.

Én inkább azt tanácsolnám neked, hogy a magas értékeknél egyik kütyü eredményét se tekintsd pontosnak, mert nem az. Feltételezzél legalább 2 mmol/l eltérést mindkét irányba. Tehát ha mérsz egy 18-ast, akkor az a laborban lehet, hogy 20 lenne, de lehet, hogy csak 16.
A kütyü mérésénél befolyásolja az is az eredményt, hogy a kapillárisokban a tényleges cukor értéket csak késve lehet kimutatni. Magas cukornál elég nagy az ingadozás, rövid időn belül, és egy mérésből még nem lehet tudni, hogy felfelé, vagy már lefelé megy a cukor. Ezt a változást követi késéssel a kapilláris vér a vénás vérhez képest.
Ugyanez a helyzet az étkezés után, ha a mérés rövid időn belül történt, vagy megfelelő időben ugyan, de nagyon lassan felszívódó CH után mérünk.
(Én ezeknek az ingadozásoknak, és emiatt pontatlan méréseknek sokszor alászaladtam a rosszul megválasztott korrekciókkal, ugyanis feltétel nélkül elhittem a vc mérő eredményét.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Persze,hogy nem vagyok biztos a régi gépben sem magas cukornál, de 10 alatt talán jól mér, hisz a hypoimat is hihetően méri. Ha meg néha felmegy nagyon, akkor nem is annyira nagy katasztrófa, ha kicsit téved, azaz tök mindegy, hogy 15-öt vagy 17-et mutat, mindegyik kb ugyanolyan nagyon rossz tartományba esik.
Ebben tökéletesen egyet értünk. Ha már 10-12 fölött van, akkor az már magas, kütyü nélkül sejtésünk sem lenne a cukorszintünkről. Az pedig, hogy 15 vagy 17, az a szövődmények szempontjából is lényegtelen, mert az csak egy kézi mérő eredménye. Az nem mindegy, hogy hányszor, vagy mennyi ideig van 15 és 17 körül. Erre viszont ellenőrzésnek rendelkezésünkre állnak a kütyük, amik azért egyre modernebbek, egyre pontosabbak. Laboratóriumi pontosságú soha nem lesz, a kapilláris és vénás vér eltérése miatt.
 
Szia Pegazus72! Én pár éve a Personal - Xceed viszonylatában tapasztaltam 20-30 %os eltéréseket, főleg magas tartományokban. Itt a Personal mért alacsonyabbat, 4 alatt viszont az Xceed értékei voltak alacsonyabbak. Akkor több helyen is tájékozódtam és mindenhol azt a választ kaptam, hogy ekkora eltérés normális. 30 % eltérés elfogadott, addig pontosnak tekintik a mérőt. A Personalodat talán érdemes lenne elvinni a szervizbe, ahol kitisztítják, beállítják garanciaidőn belül ingyenesen. Hátha az sem olyan pontos már, mint régen. Ugyanezt érdemes lenne a Méryvel is megpróbálni - nem tudom, ott mit szólnak ilyenkor, ha a kontrolloldattal helyes értéket mutat.
Az is lehet, hogy eddig a Personalhoz szoktál hozzá és az a vércukorszint, amit 3 körülinek mértél, valójában 4-hez volt közelebb, csak a Personal kicsit alámért.
A két egymásutáni mérésed közötti eltérés a tapasztalataim szerint is "normális", főleg ilyen magas tartományban.
 

Blasius

Új tag
Sziasztok!
Beszereztem egy Dimarson típusú vércukormérőt. Elvileg megoldható, hogy az importőrön keresztül rendeljek hozzá csíkot. De ahogyan gondolom, szerintem a Palm Lab készülékek csíkjai is jók hozzá. Szerintem a kódolásuk is hasonló. Csak, hogy minderre fény derüljön felesleges költségekbe nem szeretném verni magam. Nagyon megköszönném, ha valaki esetleg 2- 3 darabot tudna küldeni a Palm Lab csíkjából.
nemeti.balazs@indamail.hu
Köszönöm!
Szép napokat!
Balázs
 

umbra08

Aktív tag
Softclix

Sikerült kinyírni a Softclixet, így most kénytelen leszek szegénykémnek a "bivalybökővel" szúrni az úját holnap estig. :rolleyes:
Remélhetőleg holnap el tudja hozni a férjem a Multiclixet.
Mivel Tökmagot minden érdekli, többször el-el kapta a bökőt, játszani akart vele. Leesett vagy ledobta, vagy én ejtettem le, harc közben... :) Állandóan az kellett neki, meglett az eredménye.
Szóval, nekünk nem bírta évekig, mint másoknak...
Nem lehet megjavítani, ez van.
 

dawar

Új tag
Sikerült kinyírni a Softclixet, így most kénytelen leszek szegénykémnek a "bivalybökővel" szúrni az úját holnap estig. :rolleyes:
Remélhetőleg holnap el tudja hozni a férjem a Multiclixet.
Mivel Tökmagot minden érdekli, többször el-el kapta a bökőt, játszani akart vele. Leesett vagy ledobta, vagy én ejtettem le, harc közben... :) Állandóan az kellett neki, meglett az eredménye.
Szóval, nekünk nem bírta évekig, mint másoknak...
Nem lehet megjavítani, ez van.

Én most vettem, ajánlom mindenkinek, szerintem jó kütyü. Mármint ahhoz képest, amivel legelőször mértem. Az valami lószerszám lehetett, még a nevét sem tudom.
 

poe

Őstag
Az Esprit jó, én évekig használtam. A csík viszont a drágábbak közé tartozik (bár azt hiszem még mindig TB-s), és nem tartja minden patika.
 

Rami

Tag
Sziasztok!
"Én is kitöltöttem a kérdőívet!"

Tegnap este lefekvés elött mértem a Méryvel 21.4-et mutatott! Aztán rohantam az emeletre a Personallal is mérni, mert ez nekem gyanus volt ,álltalában 10 alatt tartom a cukimat és csak meg kellett volna éreznem a 21.4-et!
Megmértem a Personallal is és 11.4-et mért, ami teljesen jó érték volt hiszen elötte 15'-20' ittam a tejet! Levittem a Personalt és egy időben egy vércsepből újra megmértem az értéket!
Personal 11.5
Méry 17.7
Az első mérés és a két géppel való mérés között kb 2-3 perc telt el!
Csináltam a Méryn kontrollfolyadékos mérést és 7.0 lett tehát normál tartomány!
Biztos vagyok benne, hogy a personal mért jól, de a Mérynél ez nagyon dúrva eltérés :mad:!!
Vettem egy Accu Check Go típusú gépet (amihez nincs csíkom) és kaptam ajándékba a kezelő orvosomtól, ezt a Méryt, hogy ez milyen jó és az orvosi javaslatra is a mérőcsere mellett a tesztcsíkot is átírta Méryre!
Hasonló tapasztalat valakinél? Mert én most nagyon nem bízom ebben a gépben? Mit csináljak most vele??
 
Oldal tetejére