Vércukormérők

christina

Őstag
Sziasztok!
"Én is kitöltöttem a kérdőívet!"

Tegnap este lefekvés elött mértem a Méryvel 21.4-et mutatott! Aztán rohantam az emeletre a Personallal is mérni, mert ez nekem gyanus volt ,álltalában 10 alatt tartom a cukimat és csak meg kellett volna éreznem a 21.4-et!
Megmértem a Personallal is és 11.4-et mért, ami teljesen jó érték volt hiszen elötte 15'-20' ittam a tejet! Levittem a Personalt és egy időben egy vércsepből újra megmértem az értéket!
Personal 11.5
Méry 17.7
Az első mérés és a két géppel való mérés között kb 2-3 perc telt el!
Csináltam a Méryn kontrollfolyadékos mérést és 7.0 lett tehát normál tartomány!
Biztos vagyok benne, hogy a personal mért jól, de a Mérynél ez nagyon dúrva eltérés :mad:!!
Vettem egy Accu Check Go típusú gépet (amihez nincs csíkom) és kaptam ajándékba a kezelő orvosomtól, ezt a Méryt, hogy ez milyen jó és az orvosi javaslatra is a mérőcsere mellett a tesztcsíkot is átírta Méryre!
Hasonló tapasztalat valakinél? Mert én most nagyon nem bízom ebben a gépben? Mit csináljak most vele??


Rami!

Én pár napja készülök feltenni a méréseinket, igyekszem....
Sajnos hasonlóan rossz a tapasztalatunk.:rolleyes: Szerintem tedd a fiók legaljára!;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Rami!

Én pár napja készülök feltenni a méréseinket, igyekszem....
Sajnos hasonlóan rossz a tapasztalatunk.:rolleyes: Szerintem tedd a fiók legaljára!;)
Ne csináljátok mán, nekem a fiók mélyén van, mert csík hiányban szenved szegényke. Akkor jobb is, ha nem forszírozom a csík dolgot? Eddig 1 dobozzal használtam el, és a Go-hoz viszonyítva nem volt negatív tapasztalatom. Még a laborral összemérve is jó volt az érték.

Bár az az igazság, hogy a mérések és laborral való összemérés is normál tartományban volt, mindenki viszont arra panaszkodik, hogy magas cukornál bolondul meg a kütyü. No de hát egy kütyünek magas cukornál is közel jól kell mérnie, hiszen aszerint döntjük el a továbbiakat. Elég szomorú, hogy így levizsgázik némelyik Mery. Nem lehet rá alapozni, mert honnan tudja az ember, hogy most hihet neki, vagy sem?
Távolkeleti csoda, asszem (sajnos) :(:rolleyes::mad:
 

dg

Őstag
Hát, jócskán elbizonytalanítottatok a Meryvel kapcsolatban...

1. Van Fehérváron egy patika az Alma hálózatában, ami nem alma, de mégis tag. Tökre örültem, mert gond nélkül megvehettem a Mery csíkot -- kétszer. Legközelebb kifogyásra hivatkoztak, s mert csemetéim folyton betegek, amúgy is mentem oda. Hát... Másfél hét alatt nem szereztek be utánpótlást, kérésem ellenére sem... Aszonták: sajna...
Visszamentem mezei patikámhoz, ahol is 1 nap alatt beszerzik, ha szólok.. No, ennyit az Almákról.

Magas értékek...
Velem kétszer fordult elő olyan, hogy extrém magas értéket mért a Mery, amit nem tudtam elhinni. Újra mértem, és már "normál " volt az érték. Hogy a felülmérés miért volt, arról gőzöm sincs.
Tudom, ez nem az az eset, amit említetek, de gondoltam, talán jó tudni. Alul még sosem mért, elpazarolt tesztcsík igazából nincs (szemben a DCont optimummal).

Szóval: lehangoló az info. Mit szól ehhez MPéter?
 

MPéter

Új tag
Hát, jócskán elbizonytalanítottatok a Meryvel kapcsolatban...

Szóval: lehangoló az info. Mit szól ehhez MPéter?

Köszönöm a megszólítást!

Azt javaslom, hogy mindenki bizonyosodjon meg a magas értékének valódiságáról labor eredmény formájában.
Egy kórházi vizsgálatról tudok beszámolni, amikor MÉRY-vel 9,2-t, DCONT Personal 4,6-ot mértek, ekkor a MÉRY kidobására készültek, de mivel lehetőség volt azonnal labor vizsgálatra is, ezért megtették.
A labor érték 9,02 volt. Nem kell ecsetelnem mit tettek ezután.

Nagy valószínűséggel a MÉRY-vel mért magas érték esetében valóban magas a valós érték. Az teljesen természetes, hogy aki eddig 15 fölötti valós értéknél 10 körüli értéket mért, az a kapcsolódó érzést 10 körüli szinthez fogja rendelni, de ez nem azt jelenti, hogy ekkor valóban 10 körüli a vércukor értéke.
Érdemes megnézni, hogy milyen enzimet használ a méréshez az adott tesztcsík / készülék és aki még mindig bízik valamely mérőjének pontosságában annak ajánlom, hogy olvasson utána 1,5 évre visszamenőleg a nemzetközi irodalomban a GDH-PQQ enzim pontosságának.
Ezért ajánlom, hogy akinek lehetősége van és mindenáron összehasonlító mérést akar magas érték esetében, próbálja ki plazmakalibrált Roche vagy Xceed mérővel is megmérni a vércukorszintjét ekkor.

Tisztelettel
MPéter
 

dg

Őstag
Kedves Péter!

Köszönöm válaszod!

Még annyi kérdésem volna, hogy a Méryvel mért extrém magas érték, s ugyancsak Méryvel ismételve bizonyosan normál érték esetén, az előbb említett extrém mérést mi (minden) okozhatja?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt javaslom, hogy mindenki bizonyosodjon meg a magas értékének valódiságáról labor eredmény formájában.

Ezért ajánlom, hogy akinek lehetősége van és mindenáron összehasonlító mérést akar magas érték esetében, próbálja ki plazmakalibrált Roche vagy Xceed mérővel is megmérni a vércukorszintjét ekkor.

Tisztelettel
MPéter
Kedves Péter, én is köszönöm a válaszodat, de ez a két mondat megragadott. Mégpedig elég kellemetlen, ha egy cukormérő pontosságát labor, vagy más mérővel kell tesztelni. (Bár teszteljük, de csak kontroll képpen.)
Amikor éppen magasat mér a Mery, hiszen nincs mindig labor a közelben.
Mi van azon betegekkel, akik nem olvassák ezt a fórumot? És nincs drága Roche vagy Abbott kütyüjük?

Nekem ugye mindkettő van, és azokon a magas az magas, a normál pedig normál, néhány tizedes eltéréssel. De nem kell más kütyühöz viszonyítani. A D-Conttal kapcsolatban egyet értünk.
 

MPéter

Új tag
Kedves Grácia!

Eddig ilyen (extrém magas véletlenszerű értékek mérése) problémával nem találkoztam és meglepett, hogy ilyet tapasztaltál. Extrém alacsony érték fordult idáig elő akkor, amikor csak erővel sikerült méréshez elegendő 'vérmennyiséget' (azaz vért + nagy mennyiségű szövet közti folyadékot) kipréselnie az ujjából a mérést végzőnek, azaz valójában nem is vérmintából végezte a mérést.
Természetesen készüléked garanciában ilyen hibával bármikor kicserélhető (6 éven belül).
Azonban, így látatlanban a következők okozhatnak ilyen 'egyedi' mérési eredményt:
- hiba van a tesztcsík és a mérőkészülék érintkezésénél,
- a tesztcsík a készülékbe helyezése és a készülékbe helyezéstől számított 3-ik csippanás (1 hosszú, 2 rövid) között érintkett valamilyen mintával.

Üdvözlettel
MPéter
 

MPéter

Új tag
Kedves Kata!

Igen rosszul fogalmaztam.
"... Azt javaslom, hogy mindenki bizonyosodjon ..." helyett a
'... Azt javaslom, hogy aki kételkedik a mérési pontosságban bizonyosodjon...'
lett volna a helyes megfogalmazás. Azaz azoknak javaslom az ellenőrzést, akik kételkednek a pontosságban.

A félreértések elkerülése érdekében: nem kell senkinek tesztelnie a MÉRY vércukormérőt, mivel azon kevés Magyarországon forgalomban lévő vércukorszint mérő készülék közé tartozik, amelyik rendelkezik mérési pontosságra vonatkozó minősítéssel (ISO-15197, továbbá gyártói minősítéssel ISO 9100:2000, amely dokumentumok igény esetén a forgalmazónál megtekinthetők).

Üdvözlettel
MPéter
 

dg

Őstag
Kedves Grácia!

Eddig ilyen (extrém magas véletlenszerű értékek mérése) problémával nem találkoztam és meglepett, hogy ilyet tapasztaltál. Extrém alacsony érték fordult idáig elő akkor, amikor csak erővel sikerült méréshez elegendő 'vérmennyiséget' (azaz vért + nagy mennyiségű szövet közti folyadékot) kipréselnie az ujjából a mérést végzőnek, azaz valójában nem is vérmintából végezte a mérést.
Természetesen készüléked garanciában ilyen hibával bármikor kicserélhető (6 éven belül).
Azonban, így látatlanban a következők okozhatnak ilyen 'egyedi' mérési eredményt:
- hiba van a tesztcsík és a mérőkészülék érintkezésénél,
- a tesztcsík a készülékbe helyezése és a készülékbe helyezéstől számított 3-ik csippanás (1 hosszú, 2 rövid) között érintkett valamilyen mintával.

Üdvözlettel
MPéter

Kedves Péter!

Köszönöm a választ!

A szövetközi folyadék jelenléte miatti alacsony érték, ami falsnak számít, ismert számomra. De alulmérés még nem fordult velem elő a Mérynél!
Az extrém (úgy 10-13 mmol/l-rel több) hibás mérésre elfogadható magyarázat számomra az, amit írtál. Bár, a számtalan mérésből csak 2-3 ilyen eset volt, ám azt akkor nem vettem észre, hogy rosszul volna a csík a helyén. Ettől még persze, lehet, hogy így volt! Mindettől függetlenül, azt azonban észrevettem, hogy a gépben , a csík számára kiképzett rés teret enged a rossz behelyezésnek (magyarán: ferdén áll a csík benne, s a gép bekapcsol, mérésre készen áll -- elvileg). Ez hibája a készüléknek, más készülékeknél csak jól lehet behelyezni a csíkot, rosszul nem.
Ami nekem is eszembe jutott, hogy valamiféle kemikália, vagy ki tudja mi szennyezte a lányom kezét, amit a mérésbe bekalkulált a gép. Bár, számomra ez a lehetőség erősen teoretikus, mivel, gőzöm nincs, mi lehetett az, ha volt ilyen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Borka, te is folyamatosan használod a Mery-t, neked is biztosan több infod van a kütyüvel kapcsolatban. Tudtommal meg vagy elégedve a Mery-vel, nem tapasztalsz extrém mérési eltérést, vagy hihetetlen értéket.
Megosztanád velünk a tapasztalataidat?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én úgy tudom, hogy minden cukormérő tájékoztatójában le van írva, hogy extrém mérési értéknél, vagy "hihetetlen" értéknél a mérést meg kell ismételni, mert mint minden technikai eszköznél, ennél is előfordulhatnak valamilyen technikai problémák. Gondolok itt arra, amit Grácia is említ, mint pl a piszkos kéz (gyereknél a játszótéren megbocsátható), vagy a csík nem pontos illeszkedése, a vér idő előtti reagens felületre cseppentése, túl sok, túl kevés vér rácseppentése, és még ki tudja mi nem lehet.

Az itt olvasottakból kitűnik, hogy egyszeri és egyedi esetekről van szó, nem tömeges előfordulásról, tehát nem gondolnám, hogy a Mery a megbízhatatlan kategóriába tartozna. Persze egy viszonylag új készülékről van szó, ezért sokak tapasztalatára van szükség, hogy tudjuk, minden helyzetben, életkörülmény között megbízható-e a készülék, mert valóban nincs mindenkinek összehasonlító kütyüje, vagy nincs nála. Nagyon remélem, hogy azok a 20-as mérési eredmények tényleg csak valami technikai malőr következményei, és én sem hiába vettem meg a kütyüt.
 

dg

Őstag
Én úgy tudom, hogy minden cukormérő tájékoztatójában le van írva, hogy extrém mérési értéknél, vagy "hihetetlen" értéknél a mérést meg kell ismételni, mert mint minden technikai eszköznél, ennél is előfordulhatnak valamilyen technikai problémák. Gondolok itt arra, amit Grácia is említ, mint pl a piszkos kéz (gyereknél a játszótéren megbocsátható), vagy a csík nem pontos illeszkedése, a vér idő előtti reagens felületre cseppentése, túl sok, túl kevés vér rácseppentése, és még ki tudja mi nem lehet.

Az itt olvasottakból kitűnik, hogy egyszeri és egyedi esetekről van szó, nem tömeges előfordulásról, tehát nem gondolnám, hogy a Mery a megbízhatatlan kategóriába tartozna. Persze egy viszonylag új készülékről van szó, ezért sokak tapasztalatára van szükség, hogy tudjuk, minden helyzetben, életkörülmény között megbízható-e a készülék, mert valóban nincs mindenkinek összehasonlító kütyüje, vagy nincs nála. Nagyon remélem, hogy azok a 20-as mérési eredmények tényleg csak valami technikai malőr következményei, és én sem hiába vettem meg a kütyüt.


Hogy minden cukimérőhöz leírják-e, azt nem tudom, de a Méry-nél igen: extrém eredmény (le vagy fel) megérdemel egy újabb próbát! (Csak sok ilyen ne legyen...!)
Hangsúlyozom, hogy nálunk számtalan mérésből egynéhány extrém eset volt, melyeknek okát megnevezni nem tudom. Minden egyéb esetben jónak tartom a mérőt (hiányosságaival együttvéve). Hiába biztosan nem vetted meg, hacsak nem nyúltál bele egy gyári selejtbe! :) Mi szeretjük (csak ne csipogna mindig... :) ) Na jó! Szóval! A sovány repertoár nyertese! :p
 

borka

Őstag
Borka, te is folyamatosan használod a Mery-t, neked is biztosan több infod van a kütyüvel kapcsolatban. Tudtommal meg vagy elégedve a Mery-vel, nem tapasztalsz extrém mérési eltérést, vagy hihetetlen értéket.
Megosztanád velünk a tapasztalataidat?

Na sziasztok !

Az a helyzet,hogy a Zsuzsával kb. egy időben kezdtem el használni a Méry vc. mérőt az elsők között.
Jelenleg elég rabszódikus eredményeim vannak amióta beköszöntött a hűvösebb idő. Vannak alacsony,és elég magas értékeim is. Mégis a D-Cont Personállal mérem össze, és az eredmény vagy azonos (alacsony vc.esetében ) ill. 1-2 tized eltérés van. Magasabb értékeknél előfordul 2-3 egységnyi eltérés.
A laborral való összehasonlítás is csak abban az esetben elfogadható,ha a levett vénás vár 15 percen belül a laborba kerül elemzésre,ami ugye nem biztosított.A labor és a Méry közötti érték 3,9 eltérés esetében még elfogadott.
Megvagyok elégedve a kütyüvel,és megbízhatónak tartom.
Sajnos az a probléma,hogy nehéz az igazsággal szembenézni,mert hosszú időn keresztül a másik gép eredményivel éltünk,és nehezen fogadjuk el az újat.
Amennyiben módomba állna,én is az xceed -et használnám,de gazdasági okai vannak. Szerintem viszont a két gép között működésileg,és pontosságilag nincs semmi eltérés.:cool:
 
A félreértések elkerülése érdekében: nem kell senkinek tesztelnie a MÉRY vércukormérőt, mivel azon kevés Magyarországon forgalomban lévő vércukorszint mérő készülék közé tartozik, amelyik rendelkezik mérési pontosságra vonatkozó minősítéssel (ISO-15197, továbbá gyártói minősítéssel ISO 9100:2000, amely dokumentumok igény esetén a forgalmazónál megtekinthetők).

Engem meglep, hogy 2010-ben Magyarországon tömegesen lehet forgalmazni a mérési pontosságra vonatkozó minősítés nélkül orvosi diagnosztikai eszközöket. :o Hogyan garantálja akkor a gyártó a "megfelelő pontosságot"? Mennyiben tér ez el az ISO-15197 előírásától?
Persze tudom, hogy a szabványnak megfelelően nem tanusított eszköz is lehet pontosabb, mint az előírás, de számomra megnyugtatóbb, ha papír is van róla.
Péter, meg tudod osztani velünk, hogy melyik Magyarországon forgalmazott készülékek rendelkeznek az említett minősítéssel?
 

napocska

Őstag
Egy hónapja mi is a Méryt használjuk. Az első egy két napban nem tetszett. Főleg az, hogy túl kevés vérrel is elkezdett mérni, meg hogy rosszul, ferdén is bele lehet tenni a tesztcsíkot, mert olyan fura a bemenet. Trükköztem a kontrolloldattal is, és azt is furcsállottam, hogy miért mutat 7 egész valamennyit vele.
De aztán rájöttünk ennek is az apró fortélyaira, és azóta meg vagyok vele elégedve. Extrém mérési eredmény főleg akkor fordul elő, ha túl kevés a vércsepp. Ilyenkor megismételjük a mérést. Volt már magas értékünk is, amit összehasonlítottunk az Accu check mérőnkkel, és kb. megegyezett a két érték.
A csipogás Danit nem zavarja, viszont az eredményeket elég nehézkes kinyerni, főleg, hogy csak egy irányba lehet haladni a memóriában. Az Xceed tud előre-hátra lépkedni.
 

borka

Őstag
Ismételjünk

Vércukor értéket befolyásoló tényezők.

1. fertőtlenítés.....lehetőleg azt a területet ahonnan a mérendő vércseppet szeretnénk venni,fertőtlenítés után ne érintkezzen semmivel.

2. a vérvételi hely kellő hőmérséklete.......nagyon fontos,hogy a mintavételi hely ne legyen hideg, (pl.ujjbegy) mert koncentráltabb a vér összetétele.

3. kibuggyanó vércsepp......az erővel kipréselt vércsepp hamis eredményeket fog mutatni,mert felhígulhat a szövetek közti folyadékkal.

4. mérés előtti folyadék fogyasztás.....a túlzott folyadék fogyasztás felhígítja szervezetünkbe a vért,és így megint csak hamis eredményt kaphatunk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szívem szerint én is az Xceed-et használnám folyamatosan, de nálam is az anyagiak szólnak bele. Eddig ez a kütyü a legkényelmesebb, legkézreállóbb, a legtöbb beállítással rendelkező, és pontos. Egyetlen hibáját vagy hátrányát tudnám mondani. Nincsen rajta csík kilövő gomb, ez jó lenne.

Jelenleg folyamatosan a Go-t használom, persze ezzel is elégedett vagyok, de ennél meg hiába van csík kilövő gomb, azzal csak kimozdítani lehet a csíkot, nem lövi ki. Ugyanúgy meg kell fogni a csíkot a kidobáshoz.

Még mindig ott tartunk, hogy 3-4 kütyüből tudnánk 1 jó készüléket összegyúrni. Valami "bajunk" mindegyikkel van, de mivel ezek a bajok szinte mindannyiunknál ugyanazok, talán akkor azok a hátrányok valóban hátrányok, és nem mi nyafogunk jó dógunkban.
Az pl. hogy egy figyelmeztető csipogást ki lehessen iktatni, azt hiszem egy alapvető igény lenne, amit nem is ördöngős egy kütyübe beépíteni, az nem megy a biztonság rovására. A biztonság tekintetében sokkal fontosabb lenne, hogy a magas értékek esetében is jó és megbízható legyen. Vagyis lehessen hinni neki, hiszen azért mérünk, hogy tudjuk mi újság a cukrunkkal.
Úgy tűnik, a jó és megbízható kütyüre és a csíkjára bizony áldozni kell, a megfizethetőnél pedig számolni kell a hiányosságokkal. Jó lenne, ha végre a megfizethető is megbízható lenne. Rossz ezt kimondani, de nem az igény és a minőség dönt, hanem az ár.
 

MPéter

Új tag
Péter, meg tudod osztani velünk, hogy melyik Magyarországon forgalmazott készülékek rendelkeznek az említett minősítéssel?

Kedves CsRob1!

A Magyarországon támogatott tesztcsíkkal rendelkező mérők közül legjobb tudásom szerint a Roche, Xceed, Ascensia, Finetest és a MÉRY mérők rendelkeznek mérési pontosságra vonatkozó ISO minősítéssel.

Üdvözlettel
MPéter
 

juju

Új tag
Nem értem mért kell annyi gép, és mért kell összehasonlitgatni az értékeket. Fövényi profeszor azt monta nekem ,hogy ilyentne csináljak. Egy gép eredménye után igazodok, elfogadom és nem agyalok azon ,hogy vajon melyik a jó.
34 éve vagyok cukorbeteg a székelyföldről. Az első gépemet Magyarországon vásároltam teljes árba és a tesztcsíkokat is.
Az első ingyen gépet a román állam 2009-ben adta Accu-Chek Activat.5 évig nem ad mást.3 hónapra ad ingyen 2 doboz tesztcsíkot. A többit megveszem teljes árba. Tehát nem halmozom a gépeket és nem hasonlitgatom az eredményeket. Örvendek hogy egy is van .A kutya is jódolgába vesz meg-tartja a közmondás.
Diétázok, naponta 3-4-szer mérem a cukrom. 5 alkalommal adom az inzulint.
majd tapasztalatért hozzátok fordulok.
 

lizzi

Őstag
szia juju!üdv a fórumon!
én is Erdélyben születtem:)
tudod itt több a lehetőség és ezt ki is szeretnék használni az emberek,hogy a legjobbat kapják
mi meg akik otthon anno üvegfecskendővel kezdtünk és semmi az égvilágon nem volt mi beérjük sokszor az egyszerűbbel is ,de az szerintem nem baj,hogy mások összemérik a gépeket ,aki megengedheti magának az tegye ,legalább mi is megtudjuk (akik nem próbálgatunk),hogy melyik a legjobb gép:)
 
Oldal tetejére