Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mi gyógyszertárunkban teljes áron 4042 Ft, receptre 1550 Ft, asszem, mert mást is szoktam venni.
 

zsuzsa

Új tag
Köszönöm Tímeácska megkaptuk, még a tesztcsíkot ki kell válltanom hozzá, meg kicsit átolvasom a működését, és mér izzitom is. Annyi minden a nyakamba szakadt, hogy van egy hetem a munkábaállásig, hogy azt se tudom hol áll a fejem, de lassan letisztúlnak a dolgok, és minden rendben lesz, remélem, legalábbis ezt mondogatom, hogy előbb utóbb én is elhiggyem.
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm Tímeácska megkaptuk, még a tesztcsíkot ki kell válltanom hozzá, meg kicsit átolvasom a működését, és mér izzitom is. Annyi minden a nyakamba szakadt, hogy van egy hetem a munkábaállásig, hogy azt se tudom hol áll a fejem, de lassan letisztúlnak a dolgok, és minden rendben lesz, remélem, legalábbis ezt mondogatom, hogy előbb utóbb én is elhiggyem.

Örülök, hogy rendben odaért a cukimérő!;-) Jó tanulmányozgatást hozzá, szerintem elég egyszerű a használata, nem kell külön kódolgatni, chip-kártyás az is, csak egyszerűen betolod a helyére a stixet, a vércsepphez odateszed a csík végét, felszívja, ami neki kell, mér, majd mutatja az eredményt, megnyomod az oldalán a gombot, ami "kilövi" a használt stixet, és ezzel egy időben ki is kapcsolt. Ennyi!;-) (Másoknak írom, hogy ez a D-Cont Optimum használata volt...)
Az új munkahelyet illetően: nyugi, nem kell kapkodni, úgysem csinálja meg helyetted más a dolgokat... Megvárnak... ;-):rolleyes: Na, de tényleg, ügyes vagy Te, és olyan flottul össze fogod hangolni a dolgokat, hogy minden a lehető legjobban fog menni! ;-) Utólag majd jót fogsz nevetni, hogy ezért aggódtál ennyire?! ;-)
 

zsuzsa

Új tag
Remélem tényleg így lesz nem is magam és a munka miatt aggódom, hanem tibus miatt, bár akire rábízzuk ő is zsuper, és jó kezekben lesz. Mikor előszőr a bölcsiben ott hagytam, úgy kellett kihívni a csoportból hogy legalább a cipőjét vegye le, mégis a munkahelyemig sírtam az úton. Pedig akkor még egészsésges volt. Az a rossz hogy most ez alatt a másfél év alatt úgy összenőttünk, olyan anyás lett, hogy lehet hogy lesz az elején sírás, és azt nem tudom hogy fogom túlélni.
 

zsuzsa

Új tag
Nekem ez a chip kárty az újdonság mert a dcont nem ilyen, de majd a stix dobozt ha kinyitom és benne lesz a kártya biztos egyszerű lesz, a helye megvan csak be kell tenni, és kódolja magát, ha jól olvastam. De ha ez nem jön össze lehez manuálisan is, mint a d contot, a többi ugyanaz.
 

Fred

Új tag
D-cont optimum

Sziasztok
Én is szeretném megosztani a véleményem a D-cont Optimum vércukormérőről, bár még nem szereztem túl sok tapasztalatot a cukorbetegségben (1,5 hónap).
Én eddig használtam az A.C Active készüléket, és nem bántam meg, hogy váltottam. A legnagyobb ok a teszcsík ára az 1500 vs. 500ft volt, ami nálam egyenlőre azt jelenti, hogy havonta 3000ft-ot spórolok meg rajta. Pár szóban a váltásról: mikor először kézbe kaptam kicsit az jutott eszembe mintha egy kínai gagyit fogtam volna a kezembe, a gombok rettenetesen mozognak. De ettől eltekintve elégedett vagyok vele, 2 hét alatt még egyszer sem volt hibaüzenet.
Amit bánok: a smart pix:) (viszont van litelink, bár én kénytelen voltam visszatérni egy PDAs programra, amibe tudom írni, hogy milyen étkezés, és h mennyit lőttem be + szerintem és a dokim szerint is sokkal átláthatóbb)
ami jobb: sokkal szebb tok van hozzá, az utcán nem nézik ki a kezemből, míg az Active tokja "utca idegen:rolleyes:" kialakítású volt.
Hmmm és van egy eladó Smart pixem is:)
 

orsika

Új tag
Sziasztok
Én is szeretném megosztani a véleményem a D-cont Optimum vércukormérőről, bár még nem szereztem túl sok tapasztalatot a cukorbetegségben (1,5 hónap).
Én eddig használtam az A.C Active készüléket, és nem bántam meg, hogy váltottam. A legnagyobb ok a teszcsík ára az 1500 vs. 500ft volt, ami nálam egyenlőre azt jelenti, hogy havonta 3000ft-ot spórolok meg rajta. Pár szóban a váltásról: mikor először kézbe kaptam kicsit az jutott eszembe mintha egy kínai gagyit fogtam volna a kezembe, a gombok rettenetesen mozognak. De ettől eltekintve elégedett vagyok vele, 2 hét alatt még egyszer sem volt hibaüzenet.
Amit bánok: a smart pix:) (viszont van litelink, bár én kénytelen voltam visszatérni egy PDAs programra, amibe tudom írni, hogy milyen étkezés, és h mennyit lőttem be + szerintem és a dokim szerint is sokkal átláthatóbb)
ami jobb: sokkal szebb tok van hozzá, az utcán nem nézik ki a kezemből, míg az Active tokja "utca idegen:rolleyes:" kialakítású volt.
Hmmm és van egy eladó Smart pixem is:)
Ha már felhoztad... Szeretném megtudni, hogy valóban meg tudom-e azt csinálni, hogy a smart pix-hez én is írok adatokat, (ch, inzulin mennyiség...) vagy pedig a két gép (vc mérő, pumpa...) adatait valahogy összecsomagolom?
Bocsássátok meg a tudatlanságomat, de nem vagyok egy nagy számítógép guru... Sajnos én nem találtam semmi ilyet a tájékoztató cd... :(
 

Fred

Új tag
Szeretném megtudni, hogy valóban meg tudom-e azt csinálni, hogy a smart pix-hez én is írok adatokat, (ch, inzulin mennyiség...) vagy pedig a két gép (vc mérő, pumpa...) adatait valahogy összecsomagolom?
Sajnos nincs inzulin pumpán, így ezt a kérdést passzolom. Viszont azt biztosra tudom mondani, hogy plussz adatot nem tudsz írni, vannak az eredmények és kész. Se törölni se jelölni se semmi. Én ezért tértem vissza a PDAs programhoz. Elnézést a nem egészen témábavágó üzenetért.:oops:
 
... Szeretném megtudni, hogy valóban meg tudom-e azt csinálni, hogy a smart pix-hez én is írok adatokat,
Nem smartpix, de talán ez is érdekes: Egyszer hozzájutottam a D-Cont adatfeldolgozó programjához és ki is (akartam) próbálni. Sajnos csak az infrán keresztül lehetett volna adatokat bevinni a programba. Így továbbra is maradtam a saját készítésű Excel táblázatomnál és a kézi adatbevitelnél.
*

<STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 11px; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }</STYLE>
 

zsuzsa

Új tag
Nem gondoltam hogy nehezebb az Optimum cukinérőhöz beszerezni a stixet, mindenhol a d contos van, úgy látszik inkább az fogy, pesten két gysz tárban próbálltam mindkét helyen megrendelni lehetett, itt nálunk is megrendelik, talán holnapra már lesz, mondtam hogy utána akkor már ilyet vinnék, és akkor mindíg itt helyben válltanám ki, mondták hogy akkor folyamatosan fogják tartani, csak eddig még náluk ilyet nem kerestek.
 

tímeácska

Őstag
Nem gondoltam hogy nehezebb az Optimum cukinérőhöz beszerezni a stixet, mindenhol a d contos van, úgy látszik inkább az fogy, pesten két gysz tárban próbálltam mindkét helyen megrendelni lehetett, itt nálunk is megrendelik, talán holnapra már lesz, mondtam hogy utána akkor már ilyet vinnék, és akkor mindíg itt helyben válltanám ki, mondták hogy akkor folyamatosan fogják tartani, csak eddig még náluk ilyet nem kerestek.

Igen, ezzel én is így voltam, amikor teszt jelleggel próbálgattam az Optimumot, úgy 2 éve... Én is csak megrendelni tudtam... Ezek szerint ezen a téren nem igazán változott még a dolog. De biztosan terjedni fog, és egyre több gyógyszertár fogja tartani állandó jelleggel, mivel már maga a készülék is támogatott lett...
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Megpróbáltuk, hogy az accu check active-ot d-cont personal csíkkal használjuk, de nekünk elég brutális különbségeket mutat a cukor-érték, ha mindkét mérővel próbát teszünk. Úgy vettem észre, hogy a normális, 5-6 közti értékeknél kb 110 % az eltérés, ezzel nincs gond, de a magasabb, 10 körüli értékeknél akár 130, 140 % is lehet. Pl. ma reggeli után mértünk egy 21-et, majd a d-conttal 15,6-ot. Fél órával ezután 18,4 az accu chekkel, 13,4 d-conttal. Nem mindegy azért... Azt hiszem, visszatérünk a d-conthoz, általános használatra, az accu checket csak akkor használjuk, ha úton vagyunk, és fontos, hogy akár fényben is lehessen mérni, és veszünk hozzá saját tesztcsíkot.
Ti tapasztaltatok hasonlót? Tudom, hogy néhányan használjátok így, d-cont csíkkal az accu checket.
Üdv
Kriszta
 

bogex

Új tag
hali mindenkinek,
a leírtak alapján akkor jobb ha a gépeinkhez a saját tesztcsíkjukat használjuk.
Ezt megcáfolva:) :
Megmondaná valaki, hogy az accu check cukormérőhöz, hol kell beállítani a kódot??? Mondjuk accu checkes tesztcsíkom nincs csak personal-os... Én is össze akarom hasonlítani az eredményeket. Csak éppen a kódot nem tudom hogy lehet beállítani.
Előre is köszi
 

tímeácska

Őstag
Megmondaná valaki, hogy az accu check cukormérőhöz, hol kell beállítani a kódot??? Mondjuk accu checkes tesztcsíkom nincs csak personal-os... Én is össze akarom hasonlítani az eredményeket. Csak éppen a kódot nem tudom hogy lehet beállítani.

Szia Bogex!
Az Accu Chek Active cukimérőn manuálisan nem lehet beállítani a kódot, csak chip kártyával lehet, ami a tesztcsíkok dobozában van...
 

bogex

Új tag
Szia Bogex!
Az Accu Chek Active cukimérőn manuálisan nem lehet beállítani a kódot, csak chip kártyával lehet, ami a tesztcsíkok dobozában van...


köszi. de akkor hogy lehet más tesztcsikkal is használni? vagy elég ha megveszek egy doboz accucheckes tesztcsíkot és az abban levő chippel be tudom állítgatni a későbbiekben is a kódokat? ( esetleg más tesztcsíkhoz? )
 

tímeácska

Őstag
köszi. de akkor hogy lehet más tesztcsikkal is használni? vagy elég ha megveszek egy doboz accucheckes tesztcsíkot és az abban levő chippel be tudom állítgatni a későbbiekben is a kódokat? ( esetleg más tesztcsíkhoz? )

Bogex!
Megmondom őszintén, én a saját csíkját használom az A.C. cukimérőhöz, a többi kérdésedre majd biztosan válaszolnak, akik a Personal-os stixet használják az Accu Chek-hez... ;)
Egyébként egy-egy chiphez egy-egy adott kód tartozik. Szóval, azzal sem lehet "állítgatni" a kódokat! Egyszerűen csak be kell tenni a stix dobozában levő chipet a cukimérőbe, és az egyből "bekódolja" a készüléket! ;-)
 

lizzi

Őstag
köszi. de akkor hogy lehet más tesztcsikkal is használni? vagy elég ha megveszek egy doboz accucheckes tesztcsíkot és az abban levő chippel be tudom állítgatni a későbbiekben is a kódokat? ( esetleg más tesztcsíkhoz? )
szia! ha accu chec tesztcsíkot használtál akkor annak a chipjét hagyd benne és csak simán utánna a personal tesztcsíkot használod ,de én a helyedben összemérném ,hogy a te gépeddel ,hogyan is mükődik a dolog?én összemértem mindent a saját csíkjával meg máshogyan is és nekem általában 0,5 az eltérés!
 
Oldal tetejére