Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
Nem tudom ki hogy van vele, és ez saját véleményem, de szerintem minden gépet a saját teszt csíkjával jó használlni, és chipjével kódolni, mert ezek a gépek a saját csíkkal vannak kalibrállva, nem véletlenűl, valószínűleg akármennyi az eltérés a mérésnél nem hiteles az érték és nem használ a gépnek. Ha olyan gépet szeretnék választani, amihez nem térítik a teszt csíkot akkor ezt vállalnom kell.
 

zsuzsa

Új tag
Hát képzeld el hogy még mindíg nincs tesztcsíkom hozzá, miután egy hetet hevert a recept a gysz tárba, közölték hogy visszaadják a receptet mert az ellátó 18.-a utánra ígéri hogy lesz. Úgyhogy most addig várunk, mert máshol sem jártam nagyobb sikerrel, ráadásúl ez egy jó gysz tár, mindíg mindent beszereztek nekem, és ígérik is hogy lesz és utána folyamatosan ellátnak vele.
Hétfőtől dolgozom, és betanítottam a barátnőmet akivel Tibus lesz a nyáron, míg én dolgozom, és láttam nála is mikor "levizsgázott" belőle hogy a cukormérésnél mikor már az újjácskájáról akarta a vércseppet a csíkra tenni, a saját kezével felhajtotta egy kicsit a stixet, mert ugye ebben elmozdúlhat, és már nem mért. Mondtam erre figyelni kell , hogy a stixet ne érintse, a vércseppet is úgy jó rátenni, hogy legyen akkora, hogy csak a vércsepp ér hozzá, ne kelljen az újját maszatolni, hozzá. Ez az optimumnál más lesz. Igazából azt mondta a dr.-nő hogy a szabadban való mérésnehézség is csak a mi problémánk, mert ők a bátortáborban is szabadban mérnek teljesen gondtalanúl. Mondjuk már hozzászoktam hogy minden problémámra azt mondják egyedi, kvázi én bagyok a béna.
 

bogex

Új tag
hát akkor még lehet várok a kiprobálásával. úgy tudom hogy ez a tesztcsík drágább mint a többi, de majd lehet a köv.hónapban ilyet fogok feliratni a dr-al.
én is amondó vagyok, hogy talán jobb minden készüléket a saját csíkjával használni. Legyünk precízek :)

én nem hallottam még az OPTIMUM-ról. Miben más az mint a többi?
 

gretta

Új tag
Szia bogex, a következő oldalon találsz leírást, képet.
Jóböngészést


http://www.e77.hu/index_orv.php?info=1_term_bel_ver.html

Az esprit-nek is van ilyen készüléke ami kapilláris elven működik. A tesztcsíkot nem egyenként kell belerakni hanem már eleve egy 10 helyes korongba van betéve, így csak 10szeri mérés után kell azt kicserélni. Mondjuk ilyen szempontból kényelmes :) Mégsem azt használom. Megvettem amiatt, hogy necsak az ujjamat szurkáljam állandóan, de valahogy nekem máshonnan nem akar vér jönni. Nem jön annyi vér, hogy kapillárisan azt fel lehessen szívni.... Igy maradnak az újjbegyek :)
 

rgyörgy

Új tag
Az esprit-nek is van ilyen készüléke ami kapilláris elven működik.

Próbáltam az esprit után nézni, mert én nem is hallottam róla.:confused: Keresőszónak beírtam, de egészen más üzletek jöttek be. Erre is van OEP támogatás? És mennyibe kerül? Van Internet elérésük? Nagyon kíváncsi vagyok? Én már megtehetem.:) Rám nincs hatással, a kíváncsi ember hamar megöregszik..:mrgreen:


<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

gretta

Új tag
Próbáltam az esprit után nézni, mert én nem is hallottam róla.:confused: Keresőszónak beírtam, de egészen más üzletek jöttek be. Erre is van OEP támogatás? És mennyibe kerül? Van Internet elérésük? Nagyon kíváncsi vagyok? Én már megtehetem.:) Rám nincs hatással, a kíváncsi ember hamar megöregszik..:mrgreen:




<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <O></O>



http://www.egeszsegesen.hu/vercukor_esp.htm#d2

mondjuk a készülék elég drága, de a tesztcsík hozzá nem sokkal drágább a többinél. kényelmes mert 10 mérés után kell csak újat beletenni a méréshez és hozzáérés nélkül kidobható a csík, ami picike.
de nézd meg a lapot :)
 

Fred

Új tag
Kigyűjtöttem azokat aimk érdekesek lehetnek
Értelmezése:
Optimum Teszt 2 780 85% 2 363
Pl ennél a tesztcsíknál 2780ft támogatás nélkül, 85% támogatás mellett(2363) 417ft-ot kell érte fizetni.

Adagoló penek
BD Pen Classic 3,0 ml 7 638 85% 6492
NovoPen 3 8 228 85% 6994
NovoPen 2 8 228 85% 6994
NovoPen 1 8 228 85% 6994
HumaPen Ergonomic (3 ml) 8 228 85% 6994
Innovo 12 410 FIX 6994
HumaPen Luxura Burgundy 8 228 85% 6994
HumaPen Luxura Champagne 8 228 85% 6994

Vércukorszintmérők
Vércukorszintmérők
D-Cont Personal 12 300 50% 6 150
Dcont Personal Optimum Plusz 13 000 FIX 6 150
Dcont Personal Optimum 12 000 50% 6 000
Tesztcsíkok
Tesztcsíkok támogatott vércukorszintmérőkhöz
C-Test 50 db/doboz 2 790 85% 2 372
Personal Aktív Test 50 db/doboz 2 790 85% 2 372
Optimum Teszt 2 780 85% 2 363
Tesztcsíkok nem támogatott vércukorszintmérőkhöz
Solatron 50 db/doboz 2 850 FIX 2 372
Accutrend Sensor Glucose 50 db/doboz 5 495 FIX 2 372
Ascensia Elite 50 db/doboz (régi név: Elite) 6 193 FIX 2 372
Ascensia Glucodisc 50 db/doboz (régi név: Esprit) 3 200 FIX 2 372
AccuChek Active Glucose 50 db/doboz 3 850 FIX 2 372
One Touch II. 50 db/doboz 4 823 FIX 2 372
AccuChek Glucose 50 db/doboz 3 950 FIX 2 372
Abbott MediSense Optium 50 db/doboz 5 700 FIX 2 372

Ez 2008.05.27es lista, tehát nem biztos, hogy egy hónap múlva még érvényes lesz!
 

szolnok

Új tag
Véleményetek szerint az AcceCheck mérő a jó vagy ez az Esprit nagyon nem vagyunk megelégedve a Dicont Personal géppel mert napon nem mér, erősebb fényt nem birja már nem mér, és kiránduláskor ez eléggé ciki.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Nekem Dcont Personal vc. mérőm van, szeretnék venni hozzá egy LiteLinket amiről itt a fórumon olvastam. Azt szeretném kérdezni hogy a szoftvere működik e Windows Vistával is? Sajnos még az sp1 után is vannak vele problémák, van olyan program ami sehogy se akar megbarátkozni vele (vagy fordítva.):( Nem akarok feleslegesen költeni rá. Pedig biztos nekem is hasznos lenne. Ha valaki próbálta vagy használja Vistán és megosztaná velem a tapasztalatait azt nagyon megköszönném. Néztem a gyártó honlapján az optimum vc. mérőt is, szerintetek érdemes lenne rá váltani? További szép napot!
 

tímeácska

Őstag
Néztem a gyártó honlapján az optimum vc. mérőt is, szerintetek érdemes lenne rá váltani? További szép napot!

Lassan remélem Zsuzsa megosztja Velünk az Optimum kontra Personal tapasztalatait... Remélem, sikerült neki az új géphez stixet szereznie... Én már kíváncsi vagyok, hogy tetszik Neki a kicsike! :rolleyes:;)
 

blaci

Őstag
Lassan remélem Zsuzsa megosztja Velünk az Optimum kontra Personal tapasztalatait... Remélem, sikerült neki az új géphez stixet szereznie... Én már kíváncsi vagyok, hogy tetszik Neki a kicsike! :rolleyes:;)

Igen, az nagyon jó lenne, én is kíváncsi lennék Zsuzsa tapasztalataira az Optimum vc. mérővel kapcsolatban. Várjuk szeretettel a beszámolót. Előre is köszönöm.
 

dávid

Új tag
damelvfreemail.hu

Üdvözlet Diabetes társaimnak!
Új vagyok itt és szeretném megosztani tapasztalataimat
a lantus inzulinnal kapcsolatosan.
 
Oldal tetejére