Vércukormérők

tímeácska

Őstag
Üdvözlet Diabetes társaimnak!
Új vagyok itt és szeretném megosztani tapasztalataimat
a lantus inzulinnal kapcsolatosan.

Szia Dávid, én is üdvözöllek itt a fórumon!
Nyugodtan írd meg a Lantussal kapcsolatos tapasztalataidat, van is ennek a témának megfelelő topic, "Lantusz, aki már használja, és aki még nem" címmel! Nekem Lantussal nincs sok tapasztalatom, kaptam vagy 5-6 napig:rolleyes:, 3 héttel ezelőtt, de csak átmenetileg... Szóval, várjuk a beszámolódat!;)
 

Noemi

Új tag
Sziasztok!
Már rég nem voltam itt...
Segitséget szeretnék kérni a vércukormérőm kaliblárásához,ha valamit segit Accu Chek Activom van.Minden segitséget szivesen fogadok.
Szép napot mindenkinek:D
 

dávid

Új tag
damel@freemail.hu

Noéminek üzenem az accuchek tesztcsik dobozában található
a calibráló kártya vagy ugyanazt a tesztcsíkot használja
dávid:)
 

pusimelu

Őstag
Én minden nemű próbálkozásomat feladtam hogy egyszer az életben fenn legyenek az adataim és gyönyörködhessetek a szép eredményeimben.Bárkinek szívesen leküldöm mailbe már ha tudom mert ezek után már abban sem vagyok biztos sikerül és ha felteszi nekem ide akkor ha nagy leszek meghálálom.Most már elegem van a vércukormérőmből és a Lite linkes mindenségből.Most már van world dokumentumom van exel meg van a rendes,de nem látjátok.én bezzeg azt nézem amelyiket csak akarom.Nem baj jó pap holtig tanul.Elolvasom Pál bejeegyzéseit még hétszer hátha megvilágosodok...
 

dávid

Új tag
Üdv mindenkinek!
Előző levelem bemutatkozás volt sajna folytattam volna
ha nincs áramszünet. Itt gyakran előfordul ezért elnézést kérek.
15 éve vagyok cukorbeteg ebből 5év gilamal volt ami nem tett jót
az ereknek.majd humulin,és most lantus novorappid azóta
megdöbbentő változás következett orvosom örömére hajdan 15-17
ma már 6-7 értékek mellett tengetem életem azt hiszem ez csak egyedi lehet
vagy nagyon betartom a mozgásra vonatkozó utasításokat egyébként különös
értelemben nem nagyon tartom a diétát. mindenből egy keveset és több alkalommal
már nem fáj a lábam és nem zsibbad a kezem és rosszul sem vagyok.
Azért a lite link érdekelne de egy részt nagyon drága a nyugdijamhoz
másrészt nem tul biztató amit írtok róla.Ha tud valaki olcsón ilyen hardvert és hozzá a szoftvert megköszönném.

szeretettel gondolok rátok
dávid:)
 

rgyörgy

Új tag
Azért a lite link érdekelne de egy részt nagyon drága a nyugdijamhoz
másrészt nem tul biztató amit írtok róla.Ha tud valaki olcsón ilyen hardvert és hozzá a szoftvert megköszönném.

dávid:)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia Dávid!
Üdvözöllek itt a fórumon. Az én vc mérőm DCont personal. Megvan hozzá a Lite link.
Ehhez van egy telepítő CD, valamint egy USB csatlakozású ortikai illesztő. A mért adatokat be lehet vinni Exelbe, ahol lehet táblázatot, grafikont készíteni az adatokból. Írod, hogy nyugdíjas vagy, így könnyebben utazol te is. Ha megadod, merre laksz, lehet, hogy tudok segíteni. A távolságtól függ.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>
 

gretta

Új tag
Üdv mindenkinek!
Előző levelem bemutatkozás volt sajna folytattam volna
ha nincs áramszünet. Itt gyakran előfordul ezért elnézést kérek.
15 éve vagyok cukorbeteg ebből 5év gilamal volt ami nem tett jót
az ereknek.majd humulin,és most lantus novorappid azóta
megdöbbentő változás következett orvosom örömére hajdan 15-17
ma már 6-7 értékek mellett tengetem életem azt hiszem ez csak egyedi lehet
vagy nagyon betartom a mozgásra vonatkozó utasításokat egyébként különös
értelemben nem nagyon tartom a diétát. mindenből egy keveset és több alkalommal
már nem fáj a lábam és nem zsibbad a kezem és rosszul sem vagyok.
Azért a lite link érdekelne de egy részt nagyon drága a nyugdijamhoz
másrészt nem tul biztató amit írtok róla.Ha tud valaki olcsón ilyen hardvert és hozzá a szoftvert megköszönném.

szeretettel gondolok rátok
dávid:)


Gondoltam bekopizom ide is. Épp erről érdeklődtem én is aminap csak másik topicban... :) Ugye nem baj Pál? :)

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Eredeti szerző szentgyorgyipal
Kedves Gretta!
Első kérdésem az, hogy milyen vércukormérőd van?
A LiteLink egy infravörös csatoló, amely a D-Cont Personal vércukormérő készüléket egy számítógéppel (laptoppal) köti össze, és lehetővé teszi a mért adatok átvitelét a számítógépbe. Itt a Diatransfer elnevezésű programmal (ez a LiteLink csatolóhoz mellékelt CD lemezen található, előzőleg telepíteni kell a számítógépre) adatfeldolgozást, grafikonokat készíthetünk. A LiteLink egy PenDrive-hoz hasonló csatoló, amelyet a számítógép USB portjába kell bedugni. Erről bővebben a pákozd-sukorói találkozóra készített bejegyzésemben olvashatsz bővebben.
http://drinfo.hu/forum/7120-uzenet346.html
Ha Accu-Chek vércukormérőd van, a SmartPix csatolót kell használnod, ami nem csak adatátviteli eszköz, hanem egyben az adatfeldolgozást, a grafikonok készítését is elvégzi.
Mindkét csatolóval könnyű dolgozni. Azt kell csak megtudni, hogy a kezelő orvosod elfogadja-e ezekkel az eszközökkel készített elektronikus naplót, vagy ragaszkodik a kézzel vezetett naplóhoz.
Más márkájú vércukormérőnek az adatait is át tudjuk vinni a számítógépre (pl. a Bayer cég vércukormérője ilyen), mindegyikhez van egy adatátviteli kábel is. Nem látok nagy esélyt ezeknek a használatára.
Ha valamit nem írtam le világosan, kérdezz nyugodtan, biztosan válaszolok és segítek az elektronikus napló elkészítésében is.
üdvözlettel.

</TD></TR></TBODY></TABLE>


Amit még elfelejtettem megkérdezni, hogy a progiban van lehetőség a vc értékekhez megjegyzéseket is fűzni, vagy felvinni a diétát. vagy csak annyi, hogy ez már excell-ben megoldható...
Mert sztem ennek úgy lenne értelme, ha azt is látnám, hogy mitől - hogyan alakul a cukrom.
 

dávid

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Szia Dávid!
Üdvözöllek itt a fórumon. Az én vc mérőm DCont personal. Megvan hozzá a Lite link.
Ehhez van egy telepítő CD, valamint egy USB csatlakozású ortikai illesztő. A mért adatokat be lehet vinni Exelbe, ahol lehet táblázatot, grafikont készíteni az adatokból. Írod, hogy nyugdíjas vagy, így könnyebben utazol te is. Ha megadod, merre laksz, lehet, hogy tudok segíteni. A távolságtól függ.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O>:p></O>:p>

Szia!
köszönöm a levelet.
lelenleg Lőrinciben tartózkodom az unokáimmal
de Budapesten is tudok egy barátom ott át tudná venni .
ha jó lenne aza cim akkor leírom
válaszolj kérlek nekem is dcont cabrio van amelyben benne van az érzékelő
szia!:???:
 

dávid

Új tag
rgyörgy

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/02/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia Dávid!
Üdvözöllek itt a fórumon. Az én vc mérőm DCont personal. Megvan hozzá a Lite link.
Ehhez van egy telepítő CD, valamint egy USB csatlakozású ortikai illesztő. A mért adatokat be lehet vinni Exelbe, ahol lehet táblázatot, grafikont készíteni az adatokból. Írod, hogy nyugdíjas vagy, így könnyebben utazol te is. Ha megadod, merre laksz, lehet, hogy tudok segíteni. A távolságtól függ.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>


Mint írtam leheséges a találkozó Bp-en Telekí László tér
57 es pavilon a sarkon egy közért zöld szinű rácsozatu a portálja
és a hugom ott dolgozik eladó csak egyedül van tehát nem lehet tévedni
egész héten kivétel szombat vasárnap
tisztelettel Dávid
 
Kiváló diabéteszes öngondozás

....jó pap holtig tanul.....

Kedves Melinda!
Ha nem tudnám, hogy diabos talira jársz, a feltett grafikon alapján azt mondanám, hogy nem is vagy cukros. Légy magaddal is, továbbra is ily gondos. Sok örömet és boldogságot kívánok lányaidnak és családodnak.
Itt írok, mert a blogból nem akar elmenni az üzenet. Hibát jelez.
 

blaci

Őstag
Kedves Meli!
Letöltöttem a grafikonodat, kíváncsi voltam rá. Nagyon szépek az értékeid, de tényleg.:D Elhatároztam hogy én is veszek egy ilyen kütyüt, és elkészítem a táblázatomat. Remélem nekem is sikerülni fog. További szép napot.
Ui.: -Ha az embernek nincs elég baja, akkor keres magának...tudod.:mrgreen:
 

zsuzsa

Új tag
Használljuk már az optimum vc mérőt, és a tapasztalat az, hogy nagyon jó vele mérni, de 1,5 eltérés van az optimum javára a d conttal szemben. Pár napig mértünk vele és mindíg ezt tapasztaltuk, ezért az elején nem tudtam melyikkel mérjek, merjek e áttérni végleh az optimumra. A 77 elektronikánál az ismerősöm azt mondta hogy ők saját maguk szokták a gépeket tesztellni, 6-7 gépet egyszerre, mindegyikre ráhelyezik a vércseppet, és 1,5-2 érték eltérés is szokott lenni a gépek között. amit nem szoktak figyelembe venni, vagyis nem hasonlítják így össze őket, de azért még utánakérdez nekem.
Mostmár elkezdtem csak az optimumot használlni, és ehhez igazodunk. Majd meglátjuk. Nagy előnye ami miatt válltottunk is, könnyebb vele mérni, praktikusabb nekünk, rögzíti a stixet, könnyebben mér a szabadban, a gyerek és az ovónéni számára is könnyebben kezelhető. Nekünk bejön.
remélem érthetően írtam.
 

blaci

Őstag
Használljuk már az optimum vc mérőt, és a tapasztalat az, hogy nagyon jó vele mérni, de 1,5 eltérés van az optimum javára a d conttal szemben. Pár napig mértünk vele és mindíg ezt tapasztaltuk, ezért az elején nem tudtam melyikkel mérjek, merjek e áttérni végleh az optimumra. A 77 elektronikánál az ismerősöm azt mondta hogy ők saját maguk szokták a gépeket tesztellni, 6-7 gépet egyszerre, mindegyikre ráhelyezik a vércseppet, és 1,5-2 érték eltérés is szokott lenni a gépek között. amit nem szoktak figyelembe venni, vagyis nem hasonlítják így össze őket, de azért még utánakérdez nekem.
Mostmár elkezdtem csak az optimumot használlni, és ehhez igazodunk. Majd meglátjuk. Nagy előnye ami miatt válltottunk is, könnyebb vele mérni, praktikusabb nekünk, rögzíti a stixet, könnyebben mér a szabadban, a gyerek és az ovónéni számára is könnyebben kezelhető. Nekünk bejön.
remélem érthetően írtam.

Kedves Zsuzsa!
Nagyon köszönöm hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat az optimum vc. mérővel kapcsolatban. Azt hiszem én is veszek egyet magamnak. Azt már én is tapasztaltam többször a dcont personalnál hogy ha egymás után kétszer mérek más eredményt ad. Általában az eltérés ahogy írtad 1-2 mmol. Nem tudom más is tapasztalta e már ezt, vagy csak én vagyok ilyen lelkes hogy kétszer mérjek egymás után?:rolleyes::D (Azért ezt elég ritkán csinálom.):D Szóval ez szerintem nem csak eltérő készülékeknél fordul elő. Egyébként teljesen érthető volt, mégegyszer köszi.:D További szép napot.
 

zsuzsa

Új tag
Tényleg igazad van, és ez eszembe sem jutott, pedig előfórdúlt már nálunk is hogy ugyanazzal a készülékkal mértem kétszer és az sem volt egyfórma. Mostmár csak az optimumot használom, nem hasonlítgatom mert az csak állandó bizonytalanságot kelltene bennem, így arra hagyatkozunk amivel és amennyit mérünk. Egyébként a 77 elektr. nál is azt mondták hogy pontosabb készülék.
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül az OPTIMUM vc.-mérő, recept nélkül, és recepttel? nekem még 1.5 évet kellene várnom arra, hogy a dokim felírhassa, de az én d-cont-ommal nem vagyok megelégedve, az accu chek csík meg nem az én pénztárcámnak való... :( Az optimumról pedig csak jót hallottam. Nincs valakinek egy optimumja eladó? :D
 

christina

Őstag
Zsuzsa!
És a fényre nem érzékeny mint a personal? Tudtok a szabadban mérni, vagy ugyanúgy el kell vonulni az árnyékba?
Mert nekem az a legnagyobb problémám!
 
Oldal tetejére